Да си на Дюкан хич не е шега - сланините изчезват от нашите тела -151

  • 24 016
  • 453
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 610
Много ви моля! Какво виждам в темата- пак безсмислени дискусии.
По-чисто от мазнини месо от телешкия дамар - аз незнам! Няма да търся точни стойности. Даже съм на мнение, че може да се консумира и свинския дамар/ не цялото шкембе/ И да добавя , че аз шкембе не ям.  Mr. Green само много знам

Светлат, за ярешкото не мога много да помогна. . Наистина ли го изнасят? Защото не съм и чула някой от село да си продава ярето за износ. А аз имам много общо със селото, да знаеш. Баща ми отглеждаше през последните десетилетия цели стада и целия продукт се изяждаше, съответно изпиваше. В Швейцария , вероятно Австрия също, и други планински региони е чудесна алтернатива на телешкото и свинското, както казват по сайтовете. Давам линк със оригинални швейцарски рецепти. Който може, да чете и си превежда. Който не може, да гледа картинки. http://www.geissenshow.ch/ch/_dateien/GitzirezepteEndfassung.pdf
Също да кажа, че и в Германия имаме селяни отглеждащи кози, крави и свине.  Wink Laughing При нас няма такова потребление, че да се налага внос. И тук искаме да си подпомогнем местната икономика, а не само еФтино да купуваме/ предполагам разбирате/
ОП, ОП Внимание! Намерих една рецепта, на която ярето  е приготвено с розмарин и 100 г кремфреш/ което e равносилно на 30 г мазнини / и 2 лъжици зехтин/ което също е мин. 25 г мазнини/. И след това "омаскаряване" Mr. Green стойността на рецептата е 123 г протеини 65 г мазнини, 2 грама въглехидрати. Тоест предполагам, стойностите на мазнини на ярешкото са както следва / 65 г мазнини от рецептата -ок. 56 г изчислени по-горе= максимум 9 г мазнини за месото/ http://www.vitanet.de/ernaehrung/rezepte/R6861/naehrwerte/

между другото> КалкУлатор!Гинеколог!
И умолявам, имащите здравословни проблеми и съветващите ги,  да не се самолекуват с нифидипин, а да отидат на лекар. Благодаря за вниманието!

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 10:37 от rien

# 31
  • София :(
  • Мнения: 215
Didka_23

# 32
  • Варна
  • Мнения: 692
Didka_23 , Честит рожден ден! Много щастие на теб и всички, които обичаш! bdbaloni
Stelxen браво на теб! Ама трябва да отбележа, че и мъжът ти има нужда от похвала! Hands Clap

# 33
  • София
  • Мнения: 1 746
   Честит Трифон Зареан! Да сме живи и здрави и бързо да достигнем момента,когато ще пийнем от винцето!

# 34
  • Мнения: 1 610
ОТ гледна точка на носоглътката ние и сега можем да го пие  това винце/  Joy  Joy   Joy
/ простете за спама/

# 35
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Дидка 23 , Честит Рожден Ден!

Честит Трифоновден!

Вещи

Здравейте , снажни девойки!

Снощи скалъпих тортата на Боби. Супер е , само дето и хакнах цяло степче и стана мнооого блага.  Crazy Ма за сефте , бива.  Grinning Та аз още снощи се нагрухтЕх с половината , децата Апнаха остатъка и тя свърши.  Laughing На закуска остана само да измия формата за торта.  Mr. Green
Та така имайки предвид , че от вчера съм на ПЗ и тортата , та са ще има да се блещиме с Кантарев и да се гоним нагоре , надолу.  Mr. Green Но положението се удържа , страшно нЕма.  Peace

Е те това е от бабка ви.  
Ако зацикля за нещо , ще се включа.

Малко шаренийки за настроение.  Blush

Весел неделен ден!

# 36
  • София
  • Мнения: 336
Здравейте, момичета!
Искам да ви почерпя, днес имам рожден ден!   party023 newsm38 smile3510
Честит рожден ден!!!  bouquet много щастие и здраве, радост и сбъднати мечти.
maria 132 и аз не се меря всеки ден, но се чувствам добре, защото знам,че съм се хванала в ръце и правя нещо по въпроса. За това не се предавай  bouquet

На всички - прекрасен, релаксиращ неделен ден Laughing

# 37
  • в сърцето на моето Слънце
  • Мнения: 708

Stelxen браво на теб! Ама трябва да отбележа, че и мъжът ти има нужда от похвала! Hands Clap

Ааа, да. Той си е супер и винаги е до мен и в добро и в зло. Страшен съучастник ви казвам. Аз му викам снощи - благодаря, а той ми вика е как - трябва да се пази семейната чест.  Laughing Как да не го почерпи човек с една режимна торта.  Peace

# 38
  • Мнения: 91
Добър ден момичета и момче Simple Smile
Дидка 23 честит рожден ден, да си здрава, красива и винаги в добро настроение,да ти се сбъднат всичките мечти  newsm51
Колкото до ярешкото месо,аз мисля че не е режимно, тъй като и агнешкото е такова. Имам си селце и аз  зная..на празници като Гергьов ден или за Велик ден винаги се пече едното на фурна- или агънце или яре.Разликата им е само в "аромата" , че агънцето мирише по -специфично и може би съвсем леко е по-мазно,но общо взето са на едно положение Simple Smile За мен е нережимно.
При мен нещата станаха мноого трудни , и плюса си стои...задържам вече 15 дни а в това време и плюс се появи....но ще продължа ...макар и да ми е доста клюмнало нослето.
Хубав ден на всички и празник - Трифон  Зарезан.Бъдете млади и вечно опиянени като от хубаво вино.  Simple Smile  newsm51

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 16
Didka 23 честит рожден ден!!!!!!!!

Вещи адмирации за новата тема, снимките в началото направо ме разбиват. ИСКАМ И АЗ ДА НОСЯ ЧЕРВЕНОООООО

музичка не се отчайвай, гледай напред и знай, че в някакъв момент кантара ще мръдне, къде ще ходи  Hug

На всички останали честит трифон зарезан!!!!!!! За нас няма винце ама айде догодина ще можем по една чашка да обърнем за здраве!!!!!

Аз днес имам ли минус нямам ли не мога да кажа (имам механичен кантар) и сутринта бая се пулих да видя. Май е с половин кило надолу ама утре ще се разбере. Ох трябва да си купя електронен...

Това е от мен засега...айде, че четене ме чака. И утре да стискате палци за изпитите ей! На вас разчитам!!!  Hug

Филюдка, марчелка, ванеса, кри???ренка   Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 40
  • София
  • Мнения: 1 746
Didka_23 честит рожден ден! Aninnca,Mimensita честити месечинки! Desislawa 87,Maria 132, успешен старт!

# 41
  • Мнения: 485
Чочосан, значи не само аз мисля, че ярешкото е сухо месо, ама като не му знам хранителните стойности и не мога да кажа разрешава ли се или не.  Hug

Дидка 23 - Честит Рожден Ден -  много щастие и любов и да си постигнеш целите   bouquet

Stelxen -  хубаво режимно питие си пила  Hug

Rien - благодаря за информацията  Hug   bouquet  (честно казано от теб очаквах отговор) И аз съм от село  Simple Smile
Не знам дали наистина го изнасят ярешкото, от село не си продават яретата - ядат си ги, но четох статистиката за производството на месо и потреблението му за България, агнешкото и ярешкото са в една графа - дребен рогат добитък, даваха за производство на ярешко в страната някъде около 300 тона месо, пишеше и за три ферми ако не се лъжа, но пък в графата за цени на пазара присъстваше само агнешкото, отделно аз не съм чувала някъде да се продава по магазините, та затова реших, че е само за износ. Пък и поради друга причина -  Пършевица произвеждат кашкавал от козе мляко, който е само за износ, исках да си купя от тях, като бяхме на Леденика, но ми обясниха, че не става. Не се предлага на българския пазар.
Иначе за линка - аз гледах картинки, добре, че ти си сметнала мазнините в месото.
Аз няма да го препоръчвам -  всеки да си преценява, ако го има вкъщи дали да го яде.
Сигурна съм, че ще има и други мнения по въпроса.

Бабка Жабка - разсмя ме   bouquet

Честит празник -  пийте по една чаша степче червено грозде  Laughing

# 42
  • София
  • Мнения: 135
Добро утро!
Дидка 23Честит Рожден Ден!Да си жива и здрава! newsm59 newsm51 newsm51
Вещи страхотна тема, както винаги! newsm51
Момичета много бързо пишете, не мога да смогна да чета и затова сега се връщам назад и после ще пиша.
Мименсита честита месечинка и благодаря за кафенцето!

# 43
  • София
  • Мнения: 5 290
До всички: Бързо пийте нещо режимно!!!!!!

До кърмачките: ей тука прочетете и към режима - най-добре след края на кърменето пристъпете! http://dukanskirecepti.wordpress.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D … 1%87%D0%BA%D0%B8/

До всички новодошли: добре дошли, а книгата прочетохте ли? И едно око тук хвърлете: http://dukanskirecepti.wordpress.com/

До прегрешилите: НЕДЕЙТЕ, БРЕ! ДА НЕ ПИТАТЕ ПОСЛЕ: АМА ЗАЩО ЗАДЪРЖАМ!

# 44
  • Мнения: 663
Здравейте момичета и момче !!!!
МАЙ ОТДАВНА НЕ СЪМ ВИ КАЗВАЛА КОЛКО ВИ ОБИЧАМ !!!!!!!!!!Благодаря ви за комплиментите ...аз не съм суетна жена но толкова хубаво ми става от думите ви .... tania2007, Боби, boby doll, cote, Goody, desi val, mar4ela5, ванеса йо, чочосан, иии всички останали ...ами просто ви обичам

По рано мои дружки като ми казваха че човек в периода преди рождения си ден изпада в "сатурнова дупка " и ..настроението му е криво и всякакви гадории му се случват аз все им се подигравах ама тази година май започнах да им вярвам ....еееееее хубавото е че скоро ТРЯБВА да изляза от този период ....
вчера бях на погребение на дядо ми ... вярно е че стареца беше на 95години и си отиде кротко от старост, но все пак ми е "последния останал дядо", а и майка ми която е от 5 години инвалид на легло много се разстрои и нея много се наложи да я утешавам ... та като се върнах късно вечерта ( през нощта) бях направо убита от умора ...
домашния ми любимец беше ме изненадал с вкусна режимна супа и "натъпках " цели две паници че и една чаша вино  ...тази сутрин съм "размазващо " ...мързелива кантара показва 67кг ...но това са килограмите които искам да поддържам .... (около 68кг )
относно новата визия нали ви казах че от повече от 20 години не съм била с толкова къса коса ...дори дъщеря ми каза че "все едно имала НОВА МАЙКА" ...сега лекото ми притеснение е дали ще мога в домашни условия да поддържам тази форма ( понеже на мен косата ми е доста чуплива а тази прическа изисква права ) ....ееееееее ще се справя някак ....защото така всички които ме видяха ме харесват ...
aynur миличка хайде заедно ще се измъкнем от разните там дупки .... знаеш ли моя любим разказ от историите на Барон Мюхаузен е случката която барона заедно с коня му затъват в едно блато ...и тогава Барон Мюхаузен като викал викал за помощ и разбрал че наоколо няма никой накрая ..."стиснал здраво коня под себе си с крака ХВАНАЛ СЕ ЗА КОСАТА ...СИЛНО СЕ НАПЪНАЛ ....И ДЪРПАЙКИ СЕ ЗА КОСАТА САМ СЕ ИЗВАДИЛ ОТ БЛАТОТО ....ЧЕ И КОНЯ ИЗВАДИЛ СЪС СЕБЕ СИ ".....  ...та по тази моя любима приказка ...аз в петък се 'хванах за косата " ...
Didka_23 ....ЧЕСТИТ РОЖДАНЕ ДЕН .... ДА СИ ЖИВА ЗДРАВА КРАСИВА ОБИЧАНА , ОБИЧАЩА ....  newsm59  party023  Gift

Kristina23 ... честито намаление ,....наистина е добре да вземеш електронен кантар ...онзи ден гледах в Технополис едни не лоши за около 40лв ( не са скъпи)
музичка ..... вдигай "нослето" ... то вече знаеш че режима действа ...и че задържането или малките плюсове да само реакция от някаква ГГЗ ..и ще отминат
Stelxen ....за "купонния " опит ...  Peace  bouquet...само така ... да си говори кой каквото ще ...ние сме се хванали с този режим и ще го правим КАКТО ТРЯБВА ...ВСЕКИ ДЕН ...а не през ден
зелено човече    специална прегръдка за теб КРЪГЛО зелено човече
svetlat  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт