Юлчето към слънцето поглежда и с радост сутрин се зарежда

  • 10 427
  • 299
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 389
Добро утро!
Егати скуката тоя уикенд и Марти е в някакъв период на тръ6кане и пи6тене за вси4ко,направо 6те се побъркам.
Ина4е до сега 2 пъти съм го постригвала на фризиор и си стоя мирен,дажее 2 път сам си седя на стола.

# 241
  • София
  • Мнения: 114
Водя ги на фризьор. Виктор го държа, т.е сядам аз и го вземам в мен. Опитвам се да стоя настрани за да може фризьорката да си свърши работата, накрая аз съм покрита с повече косми от подстригвания. Първо действа с машинка и след това с ножицата. Сама не бих рискувала, само като бебе над ушите взех малко с ножицата.

Взех си книжката " 101 въпроса за детския говор" и цитирам нещо което ми изглежда разумно.
"Хората, които се срещат и говорят с детето, влияят на неговото говорно и езиково развитие. Най -голямо въздействие обаче се упражнява от онзи, който е обикнат от детето, и в обратна посока - който обича детето."
 Пиша го защото ми прави впечатление, че децата предпочитат баща си в четенето на книжки, но той пък по- майсторски имитира и пресъздава атмосферата в приказките.От друга страна изказът му е по-ясен. Аз говоря тихо и глухо / в случаите когато не се карам/ Grinning Повечето думички ги учат от баща си, май.... Confused

# 242
  • Мнения: 640
.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 17:08 от Renie78

# 243
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Здравейте ,
аз ви зарязах за известно време , но имахме и още имаме много спешни проекти в работата , краят не им се види.Нещо не насмогвам напоследък , винаги имам несвършена работа , която вече е трябвало да свърша.Не знам работата ли ми е ненормално много , или аз прекалено много се шашкам и притеснявам.Хем това постоянно напрежение е школа за мен , хем почва много , ама много да ми тежи.А от друга страна не е много подходящ момент да си сменям работата , особено за нашия бранш.
Едва ли съм запомнила всичко , което изчетох , но
Яна , да ти е жива и здрава Надина   bouquet
Дунди , добре завърнали се от болницата , айде да е за последно тоя път и честито ти порастнало момче  Hug.
Тедо е добре , все така говори на патагонски , но го научих да спи в собственото си легло.Когато се събуди му държа ръчичката , докато заспи отново , но не го взимам при нас.В началото много се увещавахме , по няколко пъти на нощ , но сега всички спим доста по-спокойно.В петък ме изненада , като се качвахме от свекърва ми до нас , носех доста багаж и докато понеча да го хвана за ръка , той тръгна сам по стълбите.Качи се един етаж по-нагоре без моя помощ.
За подстигването да ви споделя , свекърва ми е фризьорка , но не може да се оправи с Тедо.Веднъж го е подстригвала с ножица , но той много шава.От тогава все баща му го постригва с машинката , аз го държа и се справяме успешно , до вчера...
Снощи моят мъж реши да пооформим малко прическата на Тедо , само зад ушите и на врата да го подстриже , няма да ви казвам какъв плачевен резултат постигнахме , сега Тедо прилича на постриган за наказание затворник.Довечера бабата-фризьорка и леля му ще ни трият сол на главата.
Поолях се малко , ама ми липсвахте.

# 244
  • Мнения: 1 853
Цитат
Марти, да не би да е, защото е нискомаслено?
мислех си го, обаче от фирмата нищо не ми казаха, освен това не е обезмаслено, все пак има малко масло в него. Аз пуснах жалба и до КЗП, да се оправят...

Никола реве от машинка, а с ножица много се върти и си е опасно.Докато спи пък е невъзможно. Лятото го водих на еден детски фризьор в нашия квартал, много му харесаха играчките там, но като видя машинката, ревна. Хубавото беше, че жената е професионалист и успя да го подстриже за по-малко от минута. След това не съм го подстригвала - само клъцвам бретона от време на време и кичурче по кичурче

# 245
  • Мнения: 43
Привет  Hug
И ние ходихме по доктори, че Мариянко ми вдига Т без други симптоми  Thinking За сега сме само на витамини и Осцилококцинум, дано ни прескочи... И първата ми мисъл беше "Ето, спрях да кърмя и се разболя "  Laughing
Мариян и той много реве ако трябва да заспива с баща си, за негово щастие се е случвало само 3-4 пъти. Интересно обаче, като е с баба си не реве така... Дано при Евичка е период и отново си свикне с него  Hug
Интересно по новините нищо не съобщиха за земетресението в Габровско, а в София като беше / със същия магнитут/ тръбиха цяла седмица и разнищваха  Crossing Arms
Постригвали сме го 3-4 пъти с машинката вкъщи. Като беше по-малък само се оглеждаше и се чудеше какво става, ама последния път се дърпа. Не иска и да го гушна, та бях принудена да застана на 4 крака и той отгоре ми се хванал и стои, докато баща му действа. Направо бяхме за Най-смешните домашни видеоклипове  Laughing

# 246
  • Мнения: 384
Мимозка,какви витамини даваш?
Кажете според вас да давам ли нещо превантивно на Никола?Умаколор или какво?Засегасамо вит. Ц давам.
Били,радвам се да те чуя!  Hug

# 247
  • Мнения: 312
привет Simple Smile

Марти, те изтрепват де що има бактерия в млеката, няма от какво да се пресече май май.

За подстригването вчера четох статия в 9 месеца за обичая за първото подстригване - само от обща култура, де, не, че ще тръгна да изпълнявам. Доротея още не сме я подстригвали, за което сигурно можете да се досетите по рошавата прическа от снимките Simple Smile. Не ща да си мисля какви писъци ще бъдат ако се опитам да я водя на фризьор...  ooooh!

# 248
  • София,
  • Мнения: 4 267
МИмозка, това с домашните клипове ми стана много смешно, ама като се замисля и ние понякога в къщи сме така, особено като се опитваме да я нахраним малката.
И моята не винаги иска да стои с баща си, та камо ли да заспи, особено сега като бяхме в болницата, едната вечер трябваше аз да изляза, че си бях записала преди това час и за мен за пулмолог, но уви не можах да отида. Тя така рева ще беше ужас и се притеснихме да не и стане нещо, да не получи пристъп и се обадих да си отменя часа и си останах с нея. Иначе в къщи стои с баща си и заспива понякога с него, но като е някъде другаде не признава никой освен мен. И тя рева първият път като я подстригвахме на фризьор, та сега си мисля аз да я подстрижа, ама ще видим. Hug
И моята я е страх да я къпя в банята, защото до скоро си я къпех в стаята в коритото. НО сега откакто се прибрахме от болницата я къпя в банята, само че нея я е страх от подвижния душ и я поливам с канчето.

Яна лошо е когато дечицата са болни, дано малката скоро се оправи и да нямате проблеми, иначе наистина е ужасно когато си сама и с двете деца в къщи и се чудиш как да ги заведеш на лекар, просто те разбирам напълно, аз постоянно съм изправена пред този проблем Embarassed
Яна можеш да му даваш и на него превантивно освен вит. С и Умкалор или има едни хомеопатични хапченца Имунокинд, аз съм давала често на Вероника и наистина доста пъти са ни спасявали, пробвай ги. ПО едно сутрин обед и вечер, не са скъпи - около 7 лв. и са по 150 хапчета в опаковката, а можеш да им ги даваш дълго време и то и на двамата.

# 249
  • Мнения: 111
здравейте
Имам нужда от вашите съвети.Голям проблем се оказва приспиването на Ева от татко й, започва да реве истерично,бута го ,не му дава да й облече пижамата, ако я оставя така може и да се захласне дори. Незнам защо го прави това, преди е заспивала с него без никакви проблеми.Все се успокоявам че може би е нервна заради едно зъбче ,което вече 10 дена я тормози и не иска да излезне,но напоследък си мисля че просто се лигави.Силно се моля да е етап и да мине скоро.засега ще изчакам да се покаже зъбчето и след това пак ще пробваме да я приспи Тони.И двата пъти в които се опита настана голяма дандания, половин час след това не можех да я успокоя.Освен това напоследък не иска и да се къпе в легена, иска само да й мием дупето н амивката и това е ,реве като започнем да пълним легена ThinkingДали не се е наплашила от нещо Rolling Eyes
Дани, добре дошли с малката принцеса, съвсем искренно се надявам колкото се може по рядко да боледува малката Hug  bouquet
Днес ходихме да играем боулинг, Ева имаше голями мераци да хвърля топките,за разлика от майка й Laughing, за първи път играх и хич не ми хареса Laughing
Здравейте!
Ние имаме същия проблем със заспиването вече от 1 месец някъде! Преди това се редувахме с Алекс!
Не знам, дано да е период и скоро да отмине!
И с къпането имаме проблем, с миенето на главичката. И това е от скоро! Преди стоеше с удоволствие под душа!
А за подстригването - Вайана вече два пъти сме я подстригвали! Първият път рева ужасно много, но сега - вторият каката така я забавляваше, че не усети кога и отрязаха косичката!

# 250
  • София
  • Мнения: 254
Здравейте. Кая вече трети ден не иска да спи през деня. Спи по около час и то ако съм до нея и я кърмя. В момента, в който се унесе, и се опитам да се измъкна, се събужда. После не мога да я приспя наново. Не мога даже чиниите да си измия.  Sad

Ками, това на Ева ми прилича на уплах наистина. Пробвайте да я къпете в легенчето, но в стаята няколко дни, а после да я върнете  в банята. Също и да я къпете заедно с някоя кукла или играчка - тя да я къпе в легена, докато къпете нея.

Били,  Hug. Така както го описваш, си мисля, че работата ти е много. Не че е успокояващо, де.

Яна, бързо оздравяване на Надина и дано опазите  Никола!

Къде е Ce Dim? Да не би да си спази намерението за 6-и, петък?

Аз пък днес топлих едно мляко на Верея за картофено пюре. Понеже е отворено от повечко дни в хладилника (а ние в момента сме с един малък и много слаб), явно се е развалило, защото, като се постопли, си стана на извара. А в оная тема с експеримента четох вчера, беше се включила някаква представителка на Верея с обяснение на случая, но не много убедително. Ще продължавам да следя. М/у другото, и там го пишеше, но Родопея според мен много се влоши. Заприлича на Данон, гъсто е, но без характерния кисел вкус на кисело мляко. Само бор чвор ми харесва. Замислям се и аз да почна да си подквасвам вече.

Кая съм я подстригвала с ножица в коритото, докато я къпем, с рев. Хем само връхчетата малко й поорязах, тя няма много коса, но беше започнала отзад да цъфти от триенето и не исках повече да го отлагам. Успях на третия опит, тя само като й пипнех косата и видеше ножицата, изпадаше в истерия. Много си пази косата, защото й е кът  Joy. Иве, близнаците ммай си имат доста коса, така че - успех!

# 251
  • Мнения: 329
Мерси момичета за съветите.Галена, ще опитам в стаята, иначе играчки бол взима със себе си , дори сама отива в банята и чака да й приготвим водата ,но като я вдигнем да я сложим вътре,сепочва едно пищене, не ми се мисли
Аз довечера съм на степ аеробика, и изминалият петък бях,мисля да съм редовна пък ще видим
Дани,как даваш Умкалора, както пише в листовката ли, по 10 капки три пъти в деня.аз сега взех да дам на Ева че се опитва да се разболее Praynig

# 252
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Здравейте!

Ками, аз имах такъв проблем с Кати. Не искаше да влезе във ваничката. Катереше се по мен като маймунче. Оттогава я къпя с мен под душа. Така се престраши. Но все още не иска да влезе във вана. Дори като видя кака си във ваната (голямата вана при баба й). Влязох и аз при каката, вкарах и бебето, но тя отказваше да седне и се навеждаше да играе с водата. Накрая се престраши да клекне, но да седне във водата не можа. Сега Кати вече се къпе под малкия душ (чучура). Дори успя да се промъкне в банята и да си пусне водата както е с дрехите в опит да се къпе сама.

П.П. Кати съм я подстригвала лятото два пъти с машинка. И двата пъти плака и търсеше онова бръмчащото чудо. И двата пъти аз я гушках през цялата процедура при фризьора. А Лина от съвсем малка стоеше и не мърдаше, нито аз като я подстригвах, нито при фризьора.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 19:11 от Томасе

# 253
  • София,
  • Мнения: 4 267
КАми Ивето е давала Умкалор на Ради и НИки, аз не съм давала на Вероника. Аз и давам Имунокинд на хапченца, но ако пише на листовката как, давай го както пише! Hug

# 254
  • USA
  • Мнения: 559
Иве, на фризьор го водя. Сяда в мен, дават му някаква играчка и го подстригва основно с ножицата, защото го е страх от машинката. Не реве обикновено и добре става. Неговата коса расте много бързо и сравнително често ходим. Аз сама не бих се хванала, защото въобще не разбирам от тази дейност.

Ува, според мен момчетата гравитират към мъжете по принцип. Поне за моето важи. Много обича да е с баща си, от приятелските ни семейства определено предпочита татковците и с дядовците си има много специални отношения. Мъжът ми е по-строг с него и той е двигателната сила на възпитанието вкъщи. Мен ме усеща, че съм по-мека и се възползва.

Съчувствам на всички с болни дечица. Искам вече да свърши този сезон.

Ками, и Криси имаше такъв период защото се беше ударил на ваничката. Постепенно му показахме, че не страшно, слагахме играчки, измисляхме нови игри. За 3 дена си възвърна любовта към къпането. И той обаче много мрази да му мия косата.

Кристиан не гледа телевизия, не се заглежда. Тези дни му пускахме пасажи от филма Cars (Коли?). Е, няма такова хипнотизиране. Страхотно филмче. И на мен много ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт