Тайната на дългата и здрава коса - 57

  • 34 405
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
Здравейте,

След дългогодишни битки с моята къдрава "прелест", и официалния бойкот, който обявих на фризьора и ножиците, успях да я пусна що годе дълга...
За съжаление, за сметка на дължината, краищата бяха в плачевно състояние.... Confused
 Приех крути мерки и вчера се разделих с около 10 сантиметра коса, но поне сега налице е само здрава и неувредена коса  Simple Smile

Сега предприемам 2-ри поход за отглеждане на дълга грива. Надявам се да подходя по-правилно този път.
Заредила съм се с стимуланта на Икаров, бадемово и рициново масло и засега измислих следната велика тактика на приложение:
 
- редовно мазане на корените със стимуланта и бадемово масло по цялата дължина
- веднъж седмично маска с рициново масло в комбинация с ампули вит. А и алкохол
- хининова вода ( тук имам малки колебания тъй като за нея съм чувала и негативи  newsm78 )
- малко вътрешно подпомагане с калций, магнезий и цинк ( ако не помогнат, поне няма да навредят )

Ще се радвам ако чуя коментарите ви, приемам критики и съвети. Благодаря предварително  Hug



# 241
  • Мнения: 4 496

И ,че най-голямата грешка е да не правиш нищо,само защото мислиш,че може да направиш малко !

 Joy
Точно това смятах да пиша и аз, макар и с малко по-различни думи:

Най-голямата грешка е да не правиш нищо, защото си мислиш, че каквото и да направиш няма да е достатъчо. Hug

ОблачетоHug

bambarbia , добре си го измислила! Виж само как ще ти действа алкохола, защото той изсушава. Или гледай да не го нанасяш по краищата. Но доста добре звучи планът ти, да! Hug

И аз съм обявила бойкот на фризьорите. Crossing Arms Иначе все съм в един омагьосан кръг. А сега имам надежда за още 6-7-8 см. до лятото. Crazy

# 242
Mожете ли да кажете какви марки ампули за коса имаше?
Денис, Рене, Фито, Панта-нещо си...  Praynig
Интересува ме за косопад кои са най-добри, и къде мога да ги намеря - аптека или козметичен магазин, или и на двете места Crazy
И , ако може, кажете дали такива с отмиване или без отмиване са по-добре? Омазняват ли косата?

Съжалявам за отруването с въпроси, но да питам каквото ме интересува и да не ви занимавам цял ден   bouquet

# 243
♥ мис арк ♥ , мерси за мигновения отговор  Peace

Тъй като имам навика да се престаравам, а то понякога не дава само положителни резултати, би ли споделила дали мога да спя
с тези благини по главата ? 

# 244
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
bambarbia аз съм спала намазана с масло по косата. Само масло, без други добавки. Това, когато не успея да се изкъпя някоя вечер. Няма разлика от случаите, когато съм стояла само за час-два. Иначе не виждам смисъл от толкова дълго стоене с маска - 2-3 часа е напълно достатъчно.

# 245
  • Мнения: 965
Облаче, много се радвам, че си усетила толкова силно тази промяна. Темата наистина помага, а за някои неща даже формира и позиция, което много влияе на цялостното ни отношение към това бижу - косата.   bouquet

bambarbia, привет! И аз съм спала много пъти с намазана с масло коса. Най-често то е кокосовото, любимо ми е. Трябва да ти кажа, че то попива мигновено, не ми цапа възглавницата, ако това те притеснява. Давай смело...
(аз правя така, само когато знам, че на другия ден няма да ми остане време да постоя с маска. Защото иначе като не съм направила нищо за косата си, чувствам душевен дискомфорт  Rolling Eyes)

ComeAsYouAre, от известно време насам ползвам ампули с жен-шен "Флоривитал" и смея да твърдя, че много ми допадат. Срещу косопад добри са също и ампулите на Ревалид. Пиеш ли някакви витамини?

Между другото, момичета, преди малко си говорих с една жена, която години наред е живяла в Италия. Попитах я тогава как се е грижела за косата си, защото е много жизнена и бляскава. Каза ми, че много добър италиански фризьор е отрязвал по няма и милиметър от косата й на всеки 15-20 дена в продължение на година и малко. Вследствие на което косъмът й така се заздравил, а косата започнала да расте по-бързо.  Peace

# 246
  • Мнения: 4 496
Да, ама нашите фризьори дали знаят колко е милиметър?! Че и по-малко?! Crossing Arms

bambarbia , Lady Incandescent и Анелия са ти отговорили същото, което бих написала и аз. Hug


ComeAsYouAre , Панта...=Пантесалмина. Аз относно косопада съм доволна от Ревалид. От тези с жен- шен , които ползвам в момента, също съм доволна.

# 247
# 248
  • Мнения: 965
Мис арк, така си е.. много от тях нямат идея що е то милиметър?! Затова може би имам приятелка, вманиачена по косата си, която всеки път, когато ходи на фризьор гледа заплашително. След това мери косата си с метър, за да види с точност колко й е отрязано и.. мисли му, ако не е примерно 3 милиметра - реже глави и чупи ръце. Съвсем сериозно.. споменах, че е вманиачена  Mr. Green

# 249
огромно благодаря на всички за отговорите   bouquet

Още днес започвам и няма да се дам лесно, ще расте пустата му иначе лошо и се пише  #2gunfire

# 250
  • Мнения: 105
момичета от доста време следя темата и научавам много полезни неща Hug
Въпреки, че са обсъждани много продукти, искам да ви попитам за бирената мая- някой правил ли си е маска за косата с нея? Знам, че по принцип се пие, за да има сериозен ефект, но не ми се рискува с допълнителни килограми и предполагам, че все таки ще помогне под формата на маска за коса Rolling Eyes Rolling Eyes
предварително благодаря  Hug

# 251
  • Мнения: 43
Здравейте,

След дългогодишни битки с моята къдрава "прелест", и официалния бойкот, който обявих на фризьора и ножиците, успях да я пусна що годе дълга...
За съжаление, за сметка на дължината, краищата бяха в плачевно състояние.... Confused
 Приех крути мерки и вчера се разделих с около 10 сантиметра коса, но поне сега налице е само здрава и неувредена коса  Simple Smile

Сега предприемам 2-ри поход за отглеждане на дълга грива. Надявам се да подходя по-правилно този път.
Заредила съм се с стимуланта на Икаров, бадемово и рициново масло и засега измислих следната велика тактика на приложение:
 
- редовно мазане на корените със стимуланта и бадемово масло по цялата дължина
- веднъж седмично маска с рициново масло в комбинация с ампули вит. А и алкохол
- хининова вода ( тук имам малки колебания тъй като за нея съм чувала и негативи  newsm78 )
- малко вътрешно подпомагане с калций, магнезий и цинк ( ако не помогнат, поне няма да навредят )

Ще се радвам ако чуя коментарите ви, приемам критики и съвети. Благодаря предварително  Hugвнимаваи да не прекалиш с маслата ще си омазниш косата .Слагаи ги в краищата не в корена на косата.Успех!




# 252
  • Мнения: 1 228
Да се споделя, че от пиенето на вит. А (на капсулки), вит. Це с Цинк (пак на капсули) и Пантогар-а косата ми видимо е по-бляскава  Grinning Heart Eyes и доволна  Mr. Green Вторите ги пия за косата, а вит. А основно за заздравяване на венците, че бяха чувствителни зимата  Peace
въобразяваш си, върни се в първия пост на тази тема и виж с каква скорост израства косата:
не може като пиеш витаминки косата, която е израстнала, да бъде променена: дори миската ще ти каже!
Но пък е добре да си в добро настроение - тук витаминките може и да помагат!

# 253
  • Мнения: 1 282
Донесоха ми някакъв спрей на Шварзкопф- got 2be Glu"cksstra"hne spru"h-wax. Ама нямам идея какво е.  Blush Някой да помага. Забравила съм немския.  Tired

Има и упътване, ако трябва да го напиша.

# 254
  • Мнения: 1 365
Здравейте момичета!!! Не си мислете, че като не пиша не ви следя зорко какво правите!!!  smile3521
Мис Арк, аз се надявам на 20-тина сантиметра до лятото!  newsm62 , ама както съм тръгнала с ножицата напоследък... май няма да го бъде... Нали е пълнолуДие и вчера като хванах ножицата и първо поорязах косата на скъпия, после продължих с моята... е при мен са само отделни косъмчета с цъфтежите, но после като разреша косата и се окаже, че тя вече не се заплита толкова, съм адски доволна.
Взех си нов шампоан /в банята станаха вече 5 на брой  Embarassed/ на Лонда - 11лв. Някаква нова серия. Вече два пъти си мия косата и съм доволна.  Peace А маска не съм си правила още тази седмица. В четвъртък ще си забъркам пак бъркоч за косата.
Нещо съм се побъркала на тема червена коса. Само разглеждам каталози на бои за коса и въздишам... А скъпия вместо да ме улесни ми казва - Щом искаш се боядисай в червено. Ама изобщо не ми помага в избора...
Много нови хора има във форума, кой сърдит, кой - не... Ама така е - винаги ще има някой недоволен...  Tired

Общи условия

Активация на акаунт