Отговори
# 60
  • Мнения: 26
deiana,поне съм сигурна,че не на мен ми има нещо, за тази лекарка,защото след толкояа хвалби помилих,че аз нещо разбирам криво нещата.може ли да ми  дадеш координатите на тази  в 3 бецирк.
мерси

# 61
  • Мнения: 957
Долче, вземай бейбиситъра ( нали за дъщеря ти става въпрос Laughing)
Аз съвсем ще се разпадна. Носът ми капе като развалено кранче, гърлото ме боли - всички екстри са налице. Голям рожден ден!

Саре, ей това http://geizhals.at/a373260.html

и това дойде днес
http://www.idealo.at/preisvergleich/OffersOfProduct/119182.html

# 62
  • Виена
  • Мнения: 725
Илианка,честит рожден ден и от мен!
Здраве,щастие и любов ти пожелавам!


Добре дошли и  на новите мами   bouquet.
Надявам се и аз да успея да дойда на срещата.

# 63
  • Мнения: 343
deiana,поне съм сигурна,че не на мен ми има нещо, за тази лекарка,защото след толкояа хвалби помилих,че аз нещо разбирам криво нещата.може ли да ми  дадеш координатите на тази  в 3 бецирк.
мерси

http://web2.cylex.de/firma-home/dr--franz-stefan-pelzl-kinderarzt-4398105.html

през гугъл можеш да намериш инфо за него, както положително, така и отрицателно. аз съм доволна.
критиките към него са, че приема по 2 /3 деца наведнъж, докато едните се събличат, преглежда другите, докато се обличат, влизат следващите. мен не ме е бъркало, толкова нямам какво да крия. по важното ми е, че е спокоен, даже се шегува, не предписва веднага кортизон и антобиотик, ако не е небходимо, винаги ми дава термин на деня, когато децата са болни. спомня си кога съм почнала работа, са ме уволнили, имам ли нова, къде и кога сме на почивка и тн. бърз е, но точен и внимателен. той е 5тия изпробван детски, при когото и останах.

# 64
  • Мнения: 28
За лекар в 4.бец.-препорьчвам др.Цекерт.На Argentinienstrasse ,горе почти до Зюдбанхоф.Много готин, с 3 деца и не се шашка лесно,но е отговорен.Консултира и по телефона.Само при него сме били 3год.докато живехме там.
Dr. Zekert

# 65
  • Мнения: 413
Привет,
цял ден се мъча да си оправя компютъра и найсе стана.
hopen- Добре дошла   bouquet ядете ли вече, как сте, отдавна не съм влизала в скайпа, а и тел ти записах някъде и не мога да го намеря....
 напоследък всичко ми се губи от погледа/ръцете
за 15 февруари - няма да идвам, записана съм на гости на Филип  Joy   пишете ме другия път

Някой беше писал за Лалеччелигата - ходихме навремето при тях, после една по телефона постоянно ми звънеше, друга ме посети в къщи - малко ми се стори бла-бла, като наизустен материал, който всички си го научават и го сервират на майката с кърмачето...не бях никак доволна от тях, а и никой не се сети за какво "идеше реч".
Ели -  newsm78 800 гр си е множко за почти тримесечно бебче. Аз давам Нутрилон когато иска мляко.

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 00:56 от :-))

# 66
  • Мнения: 413
Уомбат - Честит Рожден Ден
много здраве, щастие и късмет в живота    bouquet
и за теб ей това стихче   
 
Аз съм българче щастливо-
купих си апартамент!
Май стените са накриво,
но нали си е за мен!

Кредита е първа стъпка-
почваш с банката борба.
То си е голяма тръпка,
ако жив си след това.

Чакаш смело кота било.
с други думи- груб строеж.
И ти става много мило,
сякаш с блока ти растеш.

После идва дограмата-
пее твоето сърце.
Кондензира по стената,
но Wink си имаш PVC.

Ето майсторите сръчно
ще шпакловат две стени.
Обясняват ти научно
всички нови кривини.

После плочки, гипс-картони,
майстор нов и нов късмет-
пренарежда без фасони
уж прекрасния паркет.

Иде шкаф, след него втори-
тук очукан, там сгрешен.
Но със майстор не се спори-
той е майстор, ти кретен.

И накрая, без съмнение,
си щастливец, ако ток,
след година закъснение,
има в новия ти блок...
Ех ти българче щастливо
пак си стъпило накриво.

Туй че майстор те люлее
в мрежата си и ти пее -
то е песен безобидна.
Виж кво става, рожбо свидна,
щом банкерът те налази.
Нека Господ да те пази
от горещия му дъх във къдриците ти черни!
Помислите му са скверни
и туй дето ти убива,
докат в скута му седиш,
не е на майстора теслата,
ни е кирка, ни лопата.
То е друг вид инструмент -
кредит за апартамент.

стихчето копнах от другия форум

Nade - дай тел.отново на лични, мога неограничено да звъня вече

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 01:08 от :-))

# 67
  • Мнения: 533
Уомбат, Честит Рожден Ден!
Бъди много обичана и щастлива!
И бързо оздравяване, кофти да си болен на РД   bouquet

# 68
  • Мнения: 580
Добро утро Лейдис!

Днес ми е едно весело и хубаво, чудя се защо и се сетих накрая, че днес е петък. Значи нищо, че тази седмица почти нищо не работих, рефлекса Вохененде работи безупречно

Рени, ще ти ги обясня картинките, не се шашкай, щом аз ги мога...  Rolling Eyes

П.С. Какво точно означава думата "шашкън" много ми се иска да я употребя, но не знам по какъв повод

# 69
  • Мнения: 533
П.С. Какво точно означава думата "шашкън" много ми се иска да я употребя, но не знам по какъв повод

http://www.kakvo.org/tword/%D1%88%D0%B0%D1%88%D0%BA%D1%8A%D0%BD

Пловдивската ми баба я употребява много тая дума, ама във вариант "шашкънин". Винаги съм си мислела, че е означава бандит, или въобще някой дето прави нещо нередно.

Жени, тая сутрин те отменям с  Coffee Coffee Coffee и ви желая хубав ден!   bouquet

# 70
  • Мнения: 580
Диана, мерси много за кафето! И за шашкънина, все ще и намеря аз място на думата  Mr. Green

Момичета, вие ще правите ли нещо специално за Св. Валентин?

# 71
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро и от мен!

*Diana* мерси за кафето!
Къде се губиш, как е Габи?

deiana, и ти зачезна нещо? Здрави ли сте?

Усмивка, тъкмо щях да те похваля какво страхотно стихотворение си сътворила, пък ти се издаде, че си го копнала  Mr. Green  Теб също те нямаше тези дни, къде скиториш?  Wink

Уомбатче, честити придобивки! Със здраве да си ги ползваш!
Бързо оздравяване ти желая!

hopen, добре дошла!
Представи се с две три думи моля те!

Долче, откакто се е родила Тали не правим нищо специално за празника, иначе преди задължително го празнувахме както му се полага, с вечеря навън, кръчми, барове, дискотеки и т.н.  Ние си го тачим празника, защото на тази дата  през далечната 1991-ва година започна всичко между мен и мъжо  1dating   luvbed

Лек ден от мен и приятни почивни дни!   bouquet

# 72
  • Мнения: 957
Усмивке, това стихче важи в пълна сила за Бг. Там сме го минали целия "процес" , без кредита. Ще пусна снимков материал от какво какво направихме и как се научих да слагам гипсокартон, да копая канали за кабели и да правя окачени тавани  Mr. Green

Долче, шашкам се е от турски "шашмак" което в превод май значи точно това, което и на български. Забравила съм вече. А шашкън си е човек , който се стряска, шашка, изпада в паника.
Аз чак не повярвах колко много турцизми има в БГ език като започнах да уча турски. Ама познайте какво ми е останало в главата след почти 15 години.

# 73
  • Мнения: 39
По повод турцизма и аз да се кажа,че Варна до последно е била под турско робство.(Години) Та затова моята прабаба и прадядо са си говорили помежду си на турски,като са искали децата да не ги разберат Mr. Green И затова моята баба(която е сега в Виена и се грижи за братовчед или племенник ) го е научила от слушане.И често използва някоя турска дума. А ние нямаме нищо турско.Тази баба е половин италианка.И при нас, по майчина линия, си е често като едно голямо италианско фемили  Joy с всички екстри  smile3512 smile3512  smile3511 newsm47 newsm51
Та няма начин като 500г. българи са го слушали и говорили този език да не се насъди завинаги в българския. (кюфте,чанта,кибрит и т.н.)
А по бащина линия,моята прабаба е била половин гъркиня. И при мене се кръстосва гръцки и италиански с македонски жилки. ooooh! И баща ми ме бъзика, че затова съм като една гърмяща змия  hahaha
Къде е палменхаус  Blush Аз знам само в шонбрун. А в 1б.  newsm78

# 74
  • Мнения: 533
през далечната 1991-ва година започна всичко между мен и мъжо

Браво на вас, Жени! А аз си мислех, че ние с мъжа ми сме заедно от 100 години  Laughing, а то само от 1995.

А иначе сме добре с Габи, благодаря ти! Не съм чела отдавна форума, че ходих на един курс и не оставаше време. А и загубих нишката. Адашката Деана ме държеше в течение обаче -   bouquet. Сега съм "ваканция", заведох сутринта Габи на детска и вместо да си изчистя къщата съм седнала с една голяма чаша кафе и чета форум.

На 15 ще гледам да дойда на женска закуска. Защо не я правите малко по-късно - като мързелив неделен брънч? Така може би и повече мами ще дойдат?
"Палменхаус" нали е в Бурггардън? До "пеперудите"? Съни, къде в 16?

Ани, веднъж каза, че готвиш някоя житна култура като ориз. Кажи, моля те коя беше   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт