Кога децата ви започнаха да стъпват устойчиво?

  • 2 633
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми проходи сам на 10 месеца и половина. А се изправи сам в леглото на 6 месеца.

# 16
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Моето детенце  също стъпва на пръсти,изправя се като се държи за някаква упора,но стъпва само на пръсти и се клатучка като пиян морков,за самостоятелен стоеж въобще не говорим newsm78 newsm78......не съм питала доки,ама сега ти ме караш да се замисля Thinking Thinking и ще питам.

# 17
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Ивка ще навърши годинка след един ден ,но също не се изправя и когато я държа върви на пръсти. Аз много се тревожих, но сега вече не. Всяко дете си е индивидуално и когато е готово ще тръгне.

# 18
  • Мнения: 8 999
За ръчичка ходеха от 10-11 месечни, но първите си самостоятелни и стабилни стъпки направиха чак след 13тия месец.

# 19
  • Мнения: 4 555
На 7 месеца започна да ходи, държейки се за нещо, проходи самостоятелно няколко месеца по-късно.

# 20
  • Мнения: 7 474
На 1г.2 м. някъде.

# 21
  • Мнения: 40
самостоятелно проходи към 13 месец , но всяко детенце е различно и това че някои деца прохождат в 10 месец не бива да те притеснява . Когато детето е готово ще си покаже.  Peace

# 22
  • Мнения: 525
Съвсем излишни притеснения. Wink
Нашето момиченце се научи да се изправя по решетки доста след годинка.
Прояви желание да ходи по земята около 11м.
Проходи на 1.1 г.
Едва 2 мес. след това се почувствах леко спокойна.  Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 44 120
На 9 месеца без 3 дни направи първите си самостоятелни стъпки, на 9 и половина вече ходеше стабилно.
Никога не е ходил за ръчичка или от сорта.

# 24
  • Мнения: 4 496
На 10 месеца ходеше стабилно. А първите си опити направи на 8 м.

# 25
  • Мнения: 390
Ами лично мен би ме притеснило основно това, че не се изправя само и не стои на 4 крака. Бяха ми дали лекарите /като бяха бебета моите/ едни диаграми, които показват какво трябва да прави детето на определените месеци. Не помня за 10 м., но със сигурност моите правеха всичко това, а според картинките се движеха малко назад...Понеже при бебетата моториката е пряко свързана с психическото развитие, аз бих завела детето си и при друг лекар, напр. невролог.
Обаче, това че тук прочетох мненията на доста майки които са имали сходен проблем и за детето всичко се е развило ок, ме кара да мисля, че е нормално. Но от опита вече, който посъбрах волно или неволно - защо не го заведеш някъде още, при специалист, за да си спокойна.

# 26
  • Мнения: 6 274
Дъщеря ми проходи на 10 месеца, като дълго време след като вече ходеше самостоятелно, продължи да се разхожда на пръсти...
Беше като балеринка...  Mr. Green
Синът ми проходи на годинка и половина...
Не е ходил на пръсти въобще...
Малкото все още не ходи самостоятелно, но и то не стъпва на пръсти...
Както виждаш - всяко детенце е различно...
  Peace

# 27
  • Мнения: 434
Синът ми се изправи на решетките на леглото на 7м., а проходи на 1г. и 1м. като стана стабилен чак след 2 месеца.Малката е бърза във всичко, изправи се на 7м. проходи на 10м., а на 11 вече беше като фортуна.Всяко дете е различно така че не се притеснявай.

# 28
# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
На 10 месеца. Peace

Общи условия

Активация на акаунт