Арабски език-за начинаещи

  • 143 614
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 25
ianajar Много благодря и за съвета и за превод   bouquet .Оценявам го ии ще се постарая да не допускам грешки  Embarassed  За сега вече половин година нещата  вървят на добре ноооо все пак имам не е едно а доста наум .За пръв пъ ме нарича така обикновенно когато се чуваме или комуникираме ме нарича habiibetii незнам защо този път е използвал това наречие  Laughing

# 706
  • Мнения: 2 993
беборанка, това нищо не значи. Амуура е дума, която се употребява по сто пъти на ден и не се влага нищо в нея.  Peace

# 707
  • Мнения: 1 165
ima li nqkoi koio da mi pomogne da naucha  Кюрдския ezik!!

# 708
  • Мнения: 3 804
ima li nqkoi koio da mi pomogne da naucha  Кюрдския ezik!!
Ставаме 2  Grinning,само че,за кой от 2та диалекта се отнася newsm78

# 709
  • Мнения: 2 993
Ако разбирате английски, пробвайте youtube - има много безплатни онлайн лекции. Например това

# 710
  • Мнения: 0
извинявам се но можели дами напишете името Мирослав на арабски

# 711
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
مرسلاف
нещо такова трябва да е!

# 712
  • Мнения: 3 804
извинявам се но можели дами напишете името Мирослав на арабски

ميروسلاف

# 713
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
деси, арабите казаха- излишно е това удължаване, ако си е по нашенско, ина4е е миииииирууууууслаааф! не споря, при нас имената са най-свободното третиране, затова сега даже в момента фамилията на двамата в къщи е разли4но написана в паспортите им! куриоз!

# 714
  • Мнения: 2 993
Как ще е излишно удължаването, като иначе не може да се прочете изобщо?  newsm78

# 715
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
http://www.firdaous.com/00335-votre-prenom-ecrit-en-calligraphie-arabe.htm
 тук е както ти казваш, но пък на араб4ета ми  имената  не се пишат  както е дадено тук, може би защото са си арабски и няма нужда от обозна4аване на гласните! то и моето си е странно изписано от местните!
ето разлика: фаузи فوزي- реално
فاوزي от  сайта
само предложих вариант, не споря за достоверност в слу4аите като имената са европейски!

# 716
  • Мнения: 2 993
Удължават се само гласните на неарабските имена, за да е ясно как да се прочетат - след като на езика нямат никакво значение, хората откъде да знаят, че мрслф се чете Мирослав а не, примерно, мурисалиф? Арабските имена си имат точно определен начин на изписване, пък и значение, и там няма нужда нищо да се добавя. Фаузи се пише без дълги гласни, то си има значение името като дума, като му сложиш дълго "а" му променяш значението.  newsm78

# 717
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
то4но така  го разбрах и аз! 4естито му на 4овека  арабско име!  Grinning Peace

# 718
  • Мнения: 94
Може ли да ми преведете този израз ако обичате  "Когато съдбата отнеме нещо от ръката ти,той не те наказва,а просто я изпразва за да ти даде нещо по-добро" Благодаря предварително

# 719
  • Мнения: 1 165
Mnogo blagodarq za pomo6ta.Naistena 6te mi e ot polza.neznam perfektno angliiski no dostata4no za da razbera osnovnite ne6ta.Kolkoto za dielekta 4estno kazano neznam kakav se vodi ooooh! ot skoro sam tuk v Irak -Sulaymaniva i sega zapo4nax da si blaskam glavata kak da go nau4a ezika.S moq maj se zapoznax me i jivqx me 8 godini v Garciq i zatova si prikazvame izcqlo na gracki ,koeto nikak ne me olesnq newsm12
Blagodarq!!

Общи условия

Активация на акаунт