А има ли желаещи да ни учат на немски език ?

  • 178 399
  • 770
  •   1
Отговори
# 45
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765

ти можеш да объркаш някого, ако започнеш да говориш, не като пишеш Peace



да де Hug Heart Eyes, ама като говоря грешно немски, така и си го пиша ooooh!...моля пусни песни4ките, като ги намериш, 4е ми стана либопитно Grinning

# 46
  • Мнения: 129
здравейте на всички  Grinning с голям кеф се включвам при вас
ето и моето представяне
Ich heisse Maria. Ich bin 29 Jahre alt und bin seit 5 Jahre verheiratet. Ich habe einen Sohn, der 5 Jahre alt ist, und heisst Konstantin. Ich stricke, haekle und naehe gern.
Viel Spass beim Deutschlernen. Bereit bin ich auch gerne dabei zu helfen  Peace
Шъ ма извините само, че нямам немска клавиатура  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 228
..und für mich  Grinning
Ich heiße Marieta. Ich bin 29 Jahre alt. Ich bin nicht verheiratet aber ich habe einer Partner. Ich habe keine Kinder und Haustiere.. Meine Hobbys sind fotografieren, reisen, schwimmen und Freunde treffen. Ich esse gern Eis und Schokolade  bowuu

Относно немската клавиатура. Не е необходимо да имате такава, просто трябва да си настроите от Control Panel- Regional and Language Oprions- Keyboards and Languages/Change Keyboards/Add.. и си избирате немски, после Apply и ОК. При мен ПС-то е с Виста, но предполагам,че и ХР да е няма да е много по-различно, Надявам се да съм помогнала. Има само малка разлика с английския, примерно
Y = z
z = y
- (горе до скобите)= ß
[ =  ü
" = ä
; =  ö
Там разни +, -, = не ги знам и ми е по-лесно да превключвам азбуката.

Viele Grüße und bis Bald,

deine Marieta

# 48
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Детето ми учи немски а вкъщи никой не знае.Трябва ми сайт където думите се изговарят-с говор.Нещо такова съм виждала.
Иначе ще следа внимателно.за съжаление децата учат разни детски думи-палячо например-кога ли ще ти дотрябва .

# 49
  • София
  • Мнения: 18 034
Ich heisse Teddy und ich bin schon 14 Jahre verheiratet.Ich bin 34 Jahre alt und ich habe 3 Toechter.Das grosse Maedchen ist ungefaehr 12 Jahre alt und die Zwillinge sind 9 Jahre alt.Wir wohnen in Sofia.Mit diesen Kindern brauche Ich eigentlich keine Haustiere, nicht wahr?! Wink Wie Sie schon sicher gesehen haben,vefuege Ich leider nicht ueber eine deutsche Klaviatur... :(Ich hoffe herzlich darauf, dass Sie  alle nichts dagegen haben, dass Ich hier geschrieben habe.Falls Ich Ihnen mit etwas helfen kann, stehe Ich zur Verfuegung...Ich wuensche Ihnen alles Gute und verbleibe in Erwartung der weiteren Gespraeche auf Deutsch... Grinning

# 50
  • UK
  • Мнения: 3 959
Олеле. Иначе разбирам почти без проблеми. Simple Smile

# 51
  • Мнения: 128
Може ли знаещите да споделят как е правилно да се каже:
Ich gehe eseen или Ich gehe zu essen? Или и двете са грешни newsm78?

# 52
  • Мнения: 1 277
Може ли знаещите да споделят как е правилно да се каже:
Ich gehe eseen или Ich gehe zu essen? Или и двете са грешни newsm78?

Ich gehe essen.

# 53
  • Мнения: 128
Може ли знаещите да споделят как е правилно да се каже:
Ich gehe eseen или Ich gehe zu essen? Или и двете са грешни newsm78?

Ich gehe essen.

Зхаех си  Mr. Green!
Идеята за учене на немски изглежда супер.

# 54
  • Мнения: 7 605
Hallo, ich heiße Tatjana, bin (noch  Whistling ) 33 Jahre alt und bin Deutsche  Mr. Green Ich bin in Berlin geboren und aufgewachsen, Deutsch ist meine Muttersprache. Bulgarisch habe ich erst viel später, als Teenager, gelernt.

Wenn Ihr konkrete Fragen zur Deutschen Sprache habt, helfe ich Euch gerne weiter.

Viel Erfolg Allen!   bouquet

# 55
  • Мнения: 1 677
Hallo liebe Frauen,
Ich heiße Lubka und ich bin schon 9 Jahre verheiratet. Ich bin 29 Jahre alt und ich habe 2 Kinder. Mein Sohn ist 8 Jahre alt und meine Tohter ist 5 Jahre alt. Wir wohnen in Deutschland seit Oktober. Ich habe einbischen Deutsch in Bulgaria gelernt, danach in D. habe ich einen Integrationkurs für zwei Monaten besucht.
Ich brauche Hilfe für die D Sprache auch, aber wann möchte ich Ihnen helfen, das ich gerne mache.

Ich lerne Deutsch aus или von (не знам кой предлог трябва да използвам) hier
http://deutschkurse.dw-world.de/KursPlattform/WebObjects/KursPla … UIqm93qsNXWNH45V0

# 56
  • Мнения: 7 605
Ich lerne Deutsch aus или von (не знам кой предлог трябва да използвам) hier
http://deutschkurse.dw-world.de/KursPlattform/WebObjects/KursPla … UIqm93qsNXWNH45V0

Беz предлог  Laughing

Който иска редакция на написаното от него, да ми каже  Wink

# 57
  • Мнения: 1 190
Hmm, das hier ist etwas Interessantes Grinning

Горещо ви препоръчвам да си качите Microsoft Office Word 2003 с Proofing Tools, коригира не само правописните, а и граматически грешки Wink и то не само на немски език Peace
Програмата е много хубава!

Татянка предлагам да коригираш и мен Hug

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 20:15 от Spanish Guitar

# 58
  • Мнения: 1 677
Ich lerne Deutsch aus или von (не знам кой предлог трябва да използвам) hier
http://deutschkurse.dw-world.de/KursPlattform/WebObjects/KursPla … UIqm93qsNXWNH45V0

Беz предлог  Laughing

Който иска редакция на написаното от него, да ми каже  Wink
Благодаря, Татяна, моля тя поправяй ме винаги, хем имам някаква основа, но се чувствам неуверена.

# 59
  • Мнения: 4


Дърпай ОТТУК!
Довечера ще се приспивам с швабски. Grinning



Момичета, някой от вас слуша ли уроците на Дойче Веле? Имам голямо желание, обаче... наистина ми действат приспиващо. Може да пробвам да ги слушам сутрин Laughing

Общи условия

Активация на акаунт