А има ли желаещи да ни учат на немски език ?

  • 178 412
  • 770
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен.
Много ми харесва темата и тъкмо изчетох всичко от нея. Много ми бяхте полезни особено с падежите. Не че ги научих, ама поне малко ми просветна за какво иде реч. Ще продължа да дълбая. Ако някой е открил лесен начин за научаването им и изобщо ако има някакъв съвет относно тях, нека сподели, моля  Simple Smile
Също имам затруднение с образуването на времената. В книжките които имам не пише конкретно как се образуват, а има само примери, та се налага да гадая как точно се получават. Ако имате систематизирана информация относно това, ще ви бъда безкрайно задължена.

Още веднъж поздравления за темата, похвално е, че все още има толкова мили хора, отдаващи помощта си безвъзмездно !!!  bouquet

# 751
  • София
  • Мнения: 81
Здравей, lalkas! Ето тук: http://www.verbix.com/languages/german.shtml
можеш да напишеш глагола, който желаеш и му излизат всички спрежения
А тук: http://trakerbg.com/index.php?page=torrent-details&id=e98a28 … 9fdb701&hit=1
има много полезна и обяснена добре граматика.
Дано да съм ти от полза  Simple Smile

# 752
  • Мнения: 23
Може ли да ми кажете как се превежда на немски- Зъбите от реката.   bouquet

# 753
  • Мнения: 1
Първо, Честит празник на всички!!!

Упоритка, благодаря - мисля, че ще са ми от голяма помощ!
Имам обаче едно питане. В учебника ми дават следното изречение в Perfekt:
Ich habe das nicht sagen wollen.
Ама нали уж трябвало третата форма на значещият глагол да употребим, та нещо не ми се връзва, защо не я виждам тази форма в изречението  newsm78. Моля светнете ме, че съм на път да полудея с таз граматика  Shocked
 

# 754
  • Мнения: 558
... следното изречение в Perfekt:
Ich habe das nicht sagen wollen.
Ама нали уж трябвало третата форма на значещият глагол да употребим...

това е образуване на перфект със спомагателен глагол, в този случай значещият (както и модалният) глагол стои в инфинитив Wink

# 755
  • Мнения: 1 544
запис да ви следя

# 756
  • София
  • Мнения: 3 029
Здравейте!
Припомням си немския, но доста неща съм забравила и май карам основно по интуиция. Сега чета един самоучител по разговорен немски и искам да попитам, как са правилни изразите:

Sie lernt gern Deutsch  или Sie lernt Deustch gern. /до колкото си спомням, "gern" май трябва да е накрая, но тук е написано по първия начин/

и

Das hier ist mein Kaffee.
Глаголът не трябваше ли винаги да е на второ място и да се напише: das ist hier mein Kaffee??????

Благодаря!

# 757
  • Мнения: 2 741
  Здравейте, извинявайте, че нахлувам в темата ви с една молба към немскоговорящите.

  Имам нужда някой да провери за правописни и граматически грешки на два текста на немски. Моля, ако някой има желание да помогне да ми пише ЛС.  Hug

 Благодаря   bouquet

# 758
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Здравейте. Темата ми е полезна. Сина ми тази година почна да учи немски в училище и аз с него.

# 759
  • Мнения: X
Здравейте! Немският език е моята любов и възнамерявам да го науча поне говоримо.Ако авторът или друг участник във форума имат нужда да се постне нещо или пък да се обсъди аз съм отсреща Hug Laughing. Надявам се да си помагаме заедно, защото за мен граматиката е #2gunfire , но възнамерявам и не я да науча .  bouquet Благодаря на създателите на това малко немско свърталище Laughing

# 760
  • Мнения: 53
Здравейте, попадна ми темата ви като си търсех из Google някакъв сайт с торенти на сериали озвучени на немски:) . Аз съм го учила в училище, но не съм практикувала от години, а имаме немски канали само при родителите ми. Там гледах доста сериалчета и установих , че разбирам една част от нещата:) И аз искам да си опресня знанията, така че се надявам да си помагаме взаимно:)

# 761
  • Мнения: 53
http://uztranslations.net.ru/?category=german
Това е руски сайт с ресурси за обучение по различни езици. Не съм изчела темата и може би някой го е дал вече. Сайта изисква безплатна регистрация. А това е сайт с торенти на немски
http://www.torrent.to/torrent.php?Mod=Sektion&ID=2

# 762
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен. И аз имам 2 изречения за превод. Опитвам се да напиша нещо като разказ, но ... уви- зор голям. Някой ако може да ме светне, че гугъл преводачът хич не е надежден дори и за сравнително кратко изречения. А ето ги и тях:

1. Би било чудесно да (ако)....
2. Смятам, че съм успяла да опозная добре ситуацията, и да извлека необходимото от нея.

Ааа и да добавя още едно:

Аз може да очаквам много, но ...

Последна редакция: чт, 02 юни 2011, 12:13 от lalkas

# 763
  • София
  • Мнения: 3 029
Здравейте отново!
Какво мислите за учебниците Themen Neu на Hueber? Или за Einblicke на Goethe institut?
В момента чета Gesprochenes Deutsch - първа част. Има ли смисъл да си взимам някой от гореспоменатите учебници? Благодаря много!

# 764
  • Мнения: 1
@denizara: В момента уча по Themen Neu на Hueber и моето мнение е, че не са добри. Има едни нови Studio D, които на мен много повече ми харесаха и много повече работа ми свършиха.

Общи условия

Активация на акаунт