стволови клетки - къде?

  • 5 606
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 273
Здравейте  Hug
престои ми скоро раждане и искам да запазя стволови клетки на бебчо, но не мога да реша къде. Ако някой е направил вече избора си за банка за стволови клетки ще се радвам да сподели мнението си  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 42
здравей аз раждах преди 9м и се обърнах към БУЛГЕН ,но по простата причина ,че болницата където раждах работят с тях ,много съм доволна от доктора понеже раждането настъпи преди определената дата и той човека не беше тогава на работа ,но се отзова много бързо.Единствено  за което ме е яд че не се поразрових повече и не сабрах малко повече инфо ,защото мисля че ми взеха малко по - скъпичко.

# 2
  • София
  • Мнения: 803
Аз лично не съм замразявала, защото за мен това е много добър бизнес, но не и добра услуга за мен като пациент. Това е друга тема . Ако вече си решила : клиника Малинов - банка за стволови клетки  Peace

# 3
  • Мнения: 511
Аз запазих в Crio Save.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 30 142
Здравей vyci,

къде ражда??

# 5
  • Мнения: 794
Моят гинеколог ми препоръча Smart cells - английска банка. Скъпичко е - 2300 евро, но съм решила, че ще дам парите!

# 6
  • Мнения: 42
missence- Аз раждах в "Майчин дом" -варна

# 7
  • Мнения: 1 354
Аз мисля,също да запазя стволови клетки, насочила съм се към  св.Лазар ,защото там ме гледат и там живот и здраве ще раждам Simple Smile

# 8
  • Мнения: 390
Nie sme v Malinov.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 273
Благодаря ви  Hug
Ние за сега май сме за Crio Save  Peace
asja можеш ли да дадеш някакви координати на Smart cells. За първи път чувам за тази банка.

# 10
  • Мнения: 2 960
missence- Аз раждах в "Майчин дом" -варна
В АГ-Варна знам ,че се прави такава "манипулация" Peace

# 11
  • Мнения: 1 937
asja можеш ли да дадеш някакви координати на Smart cells. За първи път чувам за тази банка.
http://smartcellsbg.com/?q=bg

# 12
  • София
  • Мнения: 1 273
благодаря ти  Hug

# 13
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Аз лично не съм замразявала, защото за мен това е много добър бизнес, но не и добра услуга за мен като пациент. Това е друга тема . Ако вече си решила : клиника Малинов - банка за стволови клетки  Peace

Абсолютно подкрепям това мнение.  Peace В последния момент се отказах да замразявам точно по тази причина - след дълги проучвания от моя страна накрая работата ми замириса точно на добре обмислен бизнес. Иначе клиника Малинов май е с най-сериозни плюсове. Поне стволовите клетки остават в България, а не отиват някъде си по света.

# 14
  • Мнения: 534
Аз запазих в Crio Save  Peace

# 15
  • Мнения: 4 784
Запазихме в клиника Малинов.

# 16
  • Мнения: 1 322
Исках да замразя, но моята близка лекарка ме посъветва да не го правя, по простата причина, че при нас това се прави само в частни клиники. Поне така беше преди. Взимат ти парите, ама тази клиника дали ще съществува след известно време не се знае.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Като бях бременна четох и се информирах, и така се спряхме на Криосейф.

# 18
  • София
  • Мнения: 254
През 2007 избрахме cryo save донякъде именно защото не се съхраняват в България. Ако не се лъжа те са най-старата и голяма банка в Европа. Аз предпочетох да се доверя на опита им. Още повече, че ако на дай си Боже ти се наложи да ги използваш, те гарантират в рамките на ЕС да ги доставят за 24 часа. Не е за пренебрегване и цената, която включва освен манипулацията по вземане, транспорт, изследване и замразяване и таксата за съхранение за първите 20 години. Поне когато аз проучвах, цените на българските банки бяха по-високи и не включваха съхранението (всяка година се доплаща за него). Звънях в "Лазаров", защото бях любопитна защо цената им е двойно по-висока, исках да знам дали имат някакво предимство, което евентуално да ме накара да ги избера. Е, не можаха да ме убедят. Отговорът беше: "Ами такава ни е цената, вие си преценете колко ще ви излезе да си ги донесете от чужбина, а и все пак остават в България, по-сигурно е."

# 19
  • Мнения: 82
Ние замразихме в Булген,но се надявам никога да не разбера дали сме постъпили правилно  Praynig

# 20
# 21
  • Мнения: 132
Булген-  след много обширно проучване и след ред съмнения дали изобщо да го правя ...

# 22
Аз родих преди 8 месеца и също се заинтерисувах за стволови клетки. Моят доктор ми даде някаква информация но това което ми направи впечатление е че тези клетки се пазят само 20 години което всъщност не е оферта и ми се върти в главата че струваше около 2000 евро може и да греша но нещо подобно.

# 23
  • Мнения: 592
И аз след дълги колебания къде, замразих стволови клетки на малката ми дъщеря в клиника Малинов.По договор първите 3 год.са ни безплатни,а след това по 120 евро на година

Общи условия

Активация на акаунт