Има ли родили в осмия месец

  • 93 749
  • 113
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 458
И аз да се разпиша тук  Grinning

Имам близнаци и едната беше с развитие - началото на осми месец, а другата - края на седми. Може да се каже, че имам наблюдение над деца родени в 7-ми и в 8- ми месец  Grinning

Единствения проблем който имаме е дихателен който се изразява като алергия и лек стадий на астма които вече не лекуваме понеже много намаляха пристъпите. И двете са добре, вече са в 4-ти клас.
Не се притеснявайте много, не го мислете като някакъв кръст който децата ви ще носят.

ооо, сега се сещам, че всъшност и аз съм родена в 8-ми месец - 28 дена преди термина. Нищо ми няма, здрава, права съм Grinning освен алергията която имам но то на днешно време кой ли няма  Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 17
Моето второ дете също е родено осмия месец-2.450.Беше в кувьоз и на кислород.Вече е на почти 4г.Слава Богу всичко си му е наред!

# 62
  • Варна
  • Мнения: 85
Моето дете се роди в 36 гестационна седмица . 2.350 кг и 50 см.  Сега е юнак в 3 ти клас и няма проблеми нито с учене нито със спорта. Нормално висок е за възрастта си но е слабичък. Не бих казала че предпочитам да е кюфте като много от съучениците си  Grinning

# 63
  • Мнения: 1 734
Моето дете се роди в 36 гестационна седмица . 2.350 кг и 50 см.  Сега е юнак в 3 ти клас и няма проблеми нито с учене нито със спорта. Нормално висок е за възрастта си но е слабичък. Не бих казала че предпочитам да е кюфте като много от съучениците си  Grinning


Че от 36-та седмица се води, че си в девети месец вече

# 64
  • Мнения: 146
Аз родих края на 8м.Детето се роди2800/46см.Много е добре,затова няма страшно smile3503

# 65
  • Мнения: 96
Аз родих на 5-ти октомври,а термина ми беше на 18-ти ноември!Бебка е 46см и тежи 2100гр,в момента е в кувиоз и ми е много притеснено! Praynig

# 66
  • Мнения: 146
Аз родих на 5-ти октомври,а термина ми беше на 18-ти ноември!Бебка е 46см и тежи 2100гр,в момента е в кувиоз и ми е много притеснено! Praynig
когато наддаде до 2500 ще ви изпишат.А те бебетата добре похапват.Не се безпокой всичко щее наред.Да ви радва много бебето честито smile3525

# 67
  • Русе
  • Мнения: 114
Аз родих на 5-ти октомври,а термина ми беше на 18-ти ноември!Бебка е 46см и тежи 2100гр,в момента е в кувиоз и ми е много притеснено! Praynig
Честито бебе! Да ви е жива и здрава! Моята дъщеря се роди 50 дни по- рано , 2100 гр. , 42см. Беше 10 дни в кувиоз и след това се адаптира 3 дни и си я взех в нас.Сега е на 4 мес. и половина. и всичко е ок. Сега си уплашена и аз бях , но щом се приберете във вас , ще видиш всичко ще е добре, само имай вяра и обичай!

# 68
  • Мнения: 3 621
Аз родих на 5-ти октомври,а термина ми беше на 18-ти ноември!Бебка е 46см и тежи 2100гр,в момента е в кувиоз и ми е много притеснено! Praynig
Честито бебче. Да ви е живо и здраво.
Аз родих 34 дена преди термин, 2600 гр и 49 см. Сина ми беше една седмица в кувьоз и след още 3 дена го изписаха. На последната консултация преди 10 дена беше 8000 гр и 70 см. Засега няма никакви проблеми, дано и занапред да е така.
п.п. Когато го изписаха от болницата малкия тежеше 2360 гр

# 69
  • Мнения: 69
Родих моите момичета (с изтекли води) ден преди да вляза в 36-та седмица, но си се водеше 8-ми месец и лекарите ми сложиха инжекция за бързо развитие на белите им дробчета.. Те обаче избързаха с раждането и не изчакаха 6-часовото й действие, та се наложи спешно секцио. Родиха се по 2 килограма и по 43/44 см, бяха в кувьози 6 дни и имаха едностранна бронхопневмония, заради която 15-тина дни бяха на АБ. Едното ми момиченце наддаваше много бавно и заради нея останахме 25 дни в болница, но сега е абсолютна фурия и е много активно и забавно детенце. А другото ми момиченце очетворти теглото си и малко преди да навърши 6 месеца е 8 кг.  Grinning

Само за мен останаха призраците от престоя ни в болницата и необяснимото чувство за вина, че съм ги родила месец преди термина...  newsm78 Луда работа  Sunglasses

# 70
  • Мнения: 4 458

Само за мен останаха призраците от престоя ни в болницата и необяснимото чувство за вина, че съм ги родила месец преди термина...  newsm78 Луда работа  Sunglasses

Странно, защо така  newsm78 Все пак раждането им не е твоя прищявка, а така се е случило. Плюс това, да те успокоя още малко, при близнаци почти винаги раждането е с около месец по-рано (не че не го знаеш де).

И мен ме е яд че не "устисках" повече, но... пита ли ме някой  Grinning Мен повече ме вълнуваше факта, че  прескочихме границата на зодия риби hahaha Да бяхте ме видяли как се моля на всички богове децата ми да НЕ са тази зодия  Crazy Всяка дата след това беше приемлива за мен  Grinning  Е, не че ако бяха се родили 2 дена по-рано щях да ги оставя в дом но...
Та, мисълта ми беше, отплеснах се  Crazy, че няма за какво да се чувстваш виновна. Дай им максималното от себе си, обич, грижи...

# 71
  • Мнения: 25
Във връзка със зодиите, за нашите близнаци все се чудихме Близнаци ли ще са Раци ли ще са? Е, те си определиха сами зодията, като дойдоха в 34 седмица и взеха зодията на един от дядовците-телец.Айде, че и аз се отплеснах, еми родиха се в 8 месец, поседяха малко в кувиози, но сега са си добре хич не изглеждат недоносени, термин, който междудругото ми звучи много грозно (все едно не съм искала да ги износя), не обичам да ги наричат така. Казвам, еми подраниха децата ама това е бързали да ме видят Grinning. А, и друго се сещам, като отидохме в болницата(водите вече ми бяха изтекли), докторката да ме успокои или пък и аз незнам ми вика:"И, да не седнеш да мислиш ония бабини деветини, че в 8 месец не било добре по-добре в 7, я помисли, че 1 месец повече са били в теб."

# 72
  • Мнения: 4 458
А, и друго се сещам, като отидохме в болницата(водите вече ми бяха изтекли), докторката да ме успокои или пък и аз незнам ми вика:"И, да не седнеш да мислиш ония бабини деветини, че в 8 месец не било добре по-добре в 7, я помисли, че 1 месец повече са били в теб."


Браво на лекарката   bouquet

Мен ако ми бяха изтекли водите извън болницата щях да се панирам жестоко  Crazy но това е друга тема за разговор  Grinning

Последна редакция: пн, 02 ное 2009, 19:12 от kiara

# 73
  • Мнения: 47
 Родих второто си дете в 35г.с. беше само 2кг и 46см стоя в кувиьоз 20 дни, лекуваха го с антибиотици.  Изписаха ни от болницата  2.300кг, в момента е на 7 месеца и тежи 8кг .

# 74
  • София
  • Мнения: 58
и аз родих в началото на осми месец, в 32 г.с. и въпреки, че бяхме 1600 вече слава богу всичко е наред и като гледам освен едно кило и няколко сантиметра нищо друго не ни отличава от доносените бебчета. Така че споко всичко ще бъде наред

Общи условия

Активация на акаунт