Има ли родили в осмия месец

  • 93 645
  • 113
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 521
Честито на родилата мама, дано да няма никакви проблеми бебчо и бързо бързо да се приберат у дома  Hug

# 46
  • Мнения: 24
Аз родих 43дни преди термина,защото ми изтекоха водите,и после мислеха,че е може би от някаква инфекция.Синът ми тежеше2.200 и имаше лека асфиксия и преди да го изпишат ми съобщиха за вторични кръвоизливи в главата.Изписаха ни на11ден от раждането,а кръвоизливите се резорбираха в последствие а и имаше дилатация на задните рога която се стационирала и това било добре според специалистката,която го прегледа.Не сме имали здравословни проблеми,но аз си треперя постоянно,защото беше толкова мъничък,а и сега не е толкова голям.Умствено се развива повече от перфектно говори много и строи страхотни неща с дребен конструктор,знае поне15различни марки коли.Все още се кърмим а на 26април става на3г.Спрях му имунизациите,защото се страхувам от увреждане,а в началото не му ги правеха до 6месец по препоръка на лекарката ,която го изписа.След първия прием наДТКсе разболя от коклюш и тогава реших да прекратя всякакво имунизиране.Поддържам имунната му с-ма с естествени стимулатори.Успех на всички майки родили в 8месец-пожелавам Ви децата да са ви здрави и нормално развиващи се и заедно да сте щастливи!

# 47
  • Мнения: 48
Аз също съм родила в 8м.Изтекоха ми водите и ми предизвикаха раждане.Роди се 1,800без проблеми.Оставиха я в кувиоз около седмица,след което чакахме окло месец да наддаде килограми за да ни изпишат.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 5 629
Моето момченце се роди в края на осми месец. Постоя под кислородна палатка. Но сега е здрав момък почти на 5. Значи в 35 седмица мисля беше - 2.800, 48 см. Първият месец не качваше тегло, ама никак. На после като почна...На 5 месеца беше с нормално за възрастта си тегло Останаха ни проблеми само със зъбките. До един са с с лоша минерализация. Но той е и близнак. Загубих едното бебе още във втори месец, а него задържаш с медикаменти. Най - вероятно и от там идат част от проблемите.

# 49
  • Мнения: 356
Аз също съм родила в 8м.Изтекоха ми водите и ми предизвикаха раждане.Роди се 1,800без проблеми.Оставиха я в кувиоз около седмица,след което чакахме окло месец да наддаде килограми за да ни изпишат.

На мен ми се отлепи плацентата в 32 г.с. и ме задържаха до 34 г.с. , когато ми направиха секцио и се роди Криси - 1480 гр. и 42 см.Нямаше проблеми и просто трябваше да изчакаме да стане 2500 гр. за да я изпишат.Това бяха най-дългите дни в живота ми - толкова много сълзи и притеснения...

# 50
  • Мнения: 42
 Hug  bouquet за всички мами. и моята феичка се появи 8маче, но проблеми никакви не съм имала...чета и малко ме е срам как съм си мислела, че ми е било трудно...  Успех на всички и много щастие и здраве Simple Smile

# 51
  • Мнения: 262
Сестра ми роди в 8-мия месец,2100 с малко потежка форма на жълтеница но се оправиха и дори не са били на кислород или в кувиоз.Дори не ги преместиха в друго отделение или поголям град,оставиха си ги в родилно 1 месец.Хранеше се по малко защото бързо се изморяваше но на годинка беше надминал връстниците си.На 8 месеца държеше сам бабан и го ядеше като невидял Mr. Green
Към днешна дата сина и е на 15 г,с наследствена астма.А според нас е скопосията на детските ни лекари в града!

# 52
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Здравейте всички Hug Моят син роден в 8 месец(роди се на 14 август, а терминът ми беше на 27 септември) Искало е детенцето да е зодия ЛЪВ Mr. Green много му отива  Mr. Green Искам да успокоя всички мами и да им пожелая да имат като моя късмет. Верно е, че бебето се роди голямо 3250гр., 51см, но имаше тежка анемия и е с 3 обменни кръвопреливания. Поседя и някой ден в кувьоз:( Какво съм преживяла не ме питайте. Но не искам да се връщам там. Сега младежът е почти на 13, не да догонва връстници, а никой не може да му се хване по "акъл" в класа:))))  smile3529Рядко боледува и.......абе да спирам да се хваля, че да не ме урочасате smile3532
Късмет и много много кураж на всички Ви Hug
П.С. Сетих се аз го захранвах тогава с всичко по-рано от другите бебета. Странно как всичко се е променило newsm78

# 53
  • Мнения: 7
братчето ми днес става на 1 месец Hug Hug той се роди в 8 месец,но слава на Бога му няма нищо! Hug Hug Hug Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 39 744
На 4D видеозон, ми казаха 26 април и по изчисление на цикъла ми е 26. А на обикновен видеозон - всеки път се мени 16, 8, 12 Wink

По мои сметки авторката е родила на 29ти април, т.е. на термин. Да й е жива и здрава дъщеричката.

BeTiTyYy333, нацелувай братчето си от нас Simple Smile

# 55
  • Мнения: 186
Аз също родих второто си детенце в 34 гс с тегло 2100кг 38 см.Напълно разбирам майчето което са питали защо детенцето и е живо,защото мен пък постоянно ме питаха дали е НОРМАЛНО и има ли му НЕЩО и какво ли не още...За жалост има много лоши и недобросъвестни хора които дори се радват на чуждото нещастие!Благодаря на Господ,дъщеричката ми вече е на 1 г и половина и  е най-страхотното детенце на света,развива се абсолютно нормално и много ни радва! Joy

# 56
  • Костинброд
  • Мнения: 198
Моята дъщеря също се роди края на 8-ч месец, 2 часа преди да ми изтекът водите усетих страшно бутане отвътре, явно тогава се е обърнала, че предишния ден не беше, после ми изтекоха водите и след 6ч я родих, напълно здравичка и хубава, 2, 600 и 49см. Не е била в кувиоз и т.н. само че вместо 3 дни ни държаха 5 дни в болницата просто за всеки случай, че и спаднаха килцата на 2,500.

# 57
  • Мнения: 2
Здр.скъпи мами аз също родох в 8-ми месец.Незнам от къде да започна защо родих тогава,имах много проблемна бременност поради невниманието на генеколога(поне аз така мисла).Още в 5 мес.взех да получавам отоци по цялото тяло,взезнах в болнцата в началото на 7мес.но след клиничната пътека ме изписаха с изречението (здрава си като кон),но уви не беше така–отоците ставаха све по големи.В началото на 8 отивам  при генеголога,измерими кръвното показа 150/100,по най-бързия начин ме изпрати пак в болницата и започнаха мъките.След купища изледвания най-накрая откриха че аз нямам албумин,а имам липса на албумин(това са белтъците в кръвта)и от там вдигам високо кръвно + отоците+анемия.Деня бе 03.08.2008 започхах да се влу6авам бях в 37 г.с. и се наложи спешно секцио.Бебка се роди 2000гр и 43 см. а аз със 220/100 кръвно.Лора е мойто ангелче което от тогава на сам ми дава смисъла на живота.  В кувийоз лежа,и в интензивно лежа,но ГОСПОД бе с нея и ми за запази жива и здрава.Вече сме на 1 год.и до сега не е имала сериозни проблеми за радост.Скъпи мами ако по време на бременоста получите отоци кажете вие на докторите да ви погледнат стойността на албумина(защото те не се сещат сами)от там тръгнаха всички мои проблеми и недайси Боже нещата които можеха да ни сполетят и двете.Сега съм много щастлива че края беше ЩАСТЛИВ за моето ангелче.В онзи момент неосазнавах колко са били сериозни нещата,но и по добре иначе щях да полудея.Пожелавам на всички бъдещи и настоящи мами само хубави неща.Успех и късмет на всички.

# 58
  • Мнения: 471
I az  родих в 8-я месец, озтекоха ми водите.
Но родих гигант 4 кила и 52 см!
без тоеа искаха да раждам по рано от термина защото беше голямо бебето.

седя в кувиоз 5 дни, сега е с ръст на едногодишно дете 78 см/10 кг

( да кажа че и родителите сме големи хоора- аз 185 см а татито 200 см )

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Подкрепям това мнение.
Не го мисли толкова. По-добре се настрой позитивно. Една лекарка ме осъветва в такива моменти да си поставям малки цели. Напр. -Ще изкарам до неделя. КАто дойде неделя-си кажи до вторник и т.н. И така неусетно ще си вече в 9-тия месец.
мм хубав метод,точно като за мен
да ти е живо и здраво детенце

Последна редакция: вт, 29 сеп 2009, 02:00 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт