Влюбени АПРИЛки , подаряват валентинки!

  • 25 253
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 211
Dena, поздравления за темата!
Много априлки се губят, дано всичко е наред с тях Praynig

# 16
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Ех че романтична темичка!  Hug

Аз напоследък рядко пиша, но още не мога да се съвзема от рязката смяна в температурите, много зле ми се отрази, като парцал съм. Имах и доста контракции тези дни, та съм се позалежала, въпреки че напоследък нещо не ме свърта в леглото.
Иначе мога да се похваля, че си купихме количка. Бях си обещала, че ако се добера до 32 г.с., ще си я купим... И други покупки имам, но вкъщи е такава лудница, че ще снимам по-нататък, като вземем да подредим малко багажа, че сега го прескачаме. Както се досещате, хазяите все още не са си изнесли боклуците... сериозно си мисля да им кажа, че ще им платя с 50 лв по-малко този месец, защото реално ние не ползваме стаята, а почивката, която мъжът ми си взе за да ремонтира, вече е към края си, отделно и аз супер се изнервям, че ми бъркат плановете така... пусти Козирог...  Blush
Деси, прав е мъжът ти, не стига че не лежиш ами и прахосмукачката си грабнала.  Вземи си книжка, изтегли си някое филмче, не се напъвай да вършиш нещо.
Мара подробната, аз се замислих, че реално имам максимум 45 дни още до появата на бебоците и определено трябва да поприключвам с подготовката, защото кой знае дали няма да се наложи и в болница за задържане да влизам ако тръгнат по-рано... Нооо, моля моля, никой да не ражда преди март!  Naughty После изведнъж ще завалят бебета.  Laughing
mara casy и аз съм чувала, че за малко бебе не е хубаво да са много ярки цветовете в стаята, може би го превъзбуждат. Иначе е хубаво обиколниците например да са с контрастни цветове или картинки, защото малките бебета не различават добре близките по нюанси цветове.

# 17
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен !
Дена , поздравления ,много настроение създава темичката .
После ще се включим пак Simple Smile
Хубав ден на всички

# 18
  • Мнения: 172
 Тумбачета  Hug
 
 mara casy  бях ходила на един от курсовете на 9 МЕСЕЦА и там дамата , която го водеше обясняваше , че нищо около бебчовците не е желателно да е в ярки тонове или да има много картинки, защото мъничетата така се натоварвали и се изнервяли. Ако сме искали спокойни бебета било хубаво стаята, завивките, количката и дрешките- всичко което стига до погледа на бебчо, да бъде в топли млечни цветове. А съвсем на скоро четох в едно списания , че най- подходящият цвят за бебче бил тъмно лилавия, защото много наподобявал на коремчето на мама отвътре и бебчо се чувствал уютно...но как да направя тъмнолилава стая, която и без друго е тооолкооовааа мъъъъничка...тя ще заприлича на килерче  newsm78...аз затова съм се спряла на някой млечен нежен цвят... ще го измисля...надявам се скоро  Crazy
 Mара Подробната  утре ще го видим нашият разбойник къд есе е заврял и той ли ми прави тези болежки...но днес усещам по силно болката и то вече не е под реброто , а като натисна самото ребро...като натъртено си е точно  Thinking
 atlantica разбира се че ще покажа снимчици- само да стане скоро....че с това умуване....но пък важното е , че вчера ни взеха размерите за няколко гардеробчета и ... това си нещо като изстрел за старт, защто ние с половинката сме много трудни да се наканим да започнем нещо, но като тръгне да се прави нещото и...вече няма спиране...само пари да има ooooh!, което пък е другата неприятна част, защото трябва да се вместваме и в определени суми и положението определено се усложнява.
  

  Аз ще бягам да работя, че на обяд се върнах уж само да поспя за 30 мин и ... така близо 3 часа  Blush , а имам работа... Но с това неспане нощем просто не издържам...дано поне тази вечер да поспя повечко, че от утре до края на седмицата май няма да имам възможност за друг следобеден сън. А и аз не съм се похвало-оплакала- тази година завършвам и сега започна последния семестър...ама изпитите се падат точно по бебчово време и ходя да се примолвам на господата професори да ми изтеглят датите по рано - за сега три изпита от пет ще ми бъдат по време на лекциите- един в четвъртък и два в понеделник  Crazy...което ще бъде доста забавно, защото от работа не знам кога ще остане време за учене...но все ще намерим...като се роди малкия шматарок очаквам директно да започне да смята и да развива икономически теории...ако е вярно онова , че чуват и запомнят това което им се говори, чете, пее докато са в тумбата  Crazy

  Лек ден мами априлки. Много ви галчам коремчетата  Hug
 
 

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 231
Здравейте и от мен
искам да ви попитам толкова ли е вредно да се спи по гръб,
снощи се опитах да спя само настрани и какво се получи от 3 ч съм будна и повече е мигнах - само по гръб ми е удобно, незнам какво ще правая до края ако от сега ще бодувам, а и днес съм на работа...
Poem  аз никога не съм разтваряла содата във вода, взимам една лъжичка лапам я содат и после пия малко вода.
ben78  аз смятам да ходя на лекцията на 9месеца

# 20
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен
искам да ви попитам толкова ли е вредно да се спи по гръб,
снощи се опитах да спя само настрани и какво се получи от 3 ч съм будна и повече е мигнах - само по гръб ми е удобно, незнам какво ще правая до края ако от сега ще бодувам, а и днес съм на работа...
Poem  аз никога не съм разтваряла содата във вода, взимам една лъжичка лапам я содат и после пия малко вода.
ben78  аз смятам да ходя на лекцията на 9месеца

Ако става дума за лекцията в петък и аз ще ходя Simple Smile

# 21
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен мили тумбачета
Много сте бързи с писането не можах да се добера до първа страница Laughing
Ние с бебка сме добре утре ще ходим да ни гледат на ултрасаунд и съм в очакване на срещата с малката бандитка. Да ви разкажа аз кви ги свърших в това хубаво време реших да си измия колата ама тя висока джип и се катерих излъскаха я де, обаче на другия ден така ме болеше корема незнам мускулна треска или контракции обаче ми беше много зле. Пък тази нощ не можах да спя обикновенно нямам проблем даже спя много тежко дори не усещам когато малката танцува през нощта обаче тази вечер се  Shocked към 3 и съм заспала чак към 5 и в 6 като ми звънна телефона да ставам направо не ми се ставаше, но няма как трябва да се бачка.
Така наоплаках ви се хубаво  Blush обаче днес имаме страхотно време и съм в много готино настроение въпреки че много ми се спи.
Пожелавам ви много усмивки и приятни емоции днес  bouquet

# 22
  • Мнения: 568
Здравейте !!!
Благодаря за хубавите думи .Радвам се ,че темата ви е харесала.
И аз днес ще се оплача заведох Вики на градина и до болницата за една бележка за първи клас ми поискаха ,прибирам се и така ми се бяха подули ръцете ,че при свиване на пръстите ми се опъваше ужасно кожата.Направо се уплаших и мислех да звъня на лекарката ми ,но до половин час спаднаха.Краката ми се подуват ,но това го отдавам на седналото положение и като легна си спадат.И на мен ми мина през ума-албумин,но скоро ми правиха изследвания ,пък и май  при него подуването е по трайно, може би е от тежеста.
poem аз мисля ,че на бебетата им е като на нас когато ни е студено и на тях им е .Аз бих се натоварила в тъмно лилава стая не мисля ,че бебо ще е очарован.Ако цветовете са много ярки и наситени и мен ще дразнят предполагам и бебето.Така че според мен по-бледи и нежни цветове биха били подходящи.Нашата стая е жълто и зелено в едни от най-светлите тонове.Като стената на която е кошарата е зелена -нали е успокояващ цвят Simple SmileИма и много сладки фризове които освежават,нашия го съчетах с цветовете на стените и му налeпих светещи звездички ,които през деня не се виждат ,а вечер светят и с тези по тавана става много сладко.Изобщо има много идеи да се освежи стаята дори да се избере един цвят .
Аз днес си свърших заниманието (за тези на които ще им е интерестно  http://www.dena.snimka.bg/album.php?album_id=331042&pid=10498074 )и се чудя какво да подхващам.Не мога така нищо-дали книгата да продължавам(ама нещо откакто съм бременна не мога да се съсредоточа) или нещо ново от хобито ми newsm78
Ами това за сега от мен ,а и чакаме отчета от мамите ,които днес са на преглед.

# 23
  • Враца
  • Мнения: 2 229
аз пак неразбрала, ама... Embarassed
магдалена савова, моля те кажи кога и къде е лекцията има ли предв. записване, плаща ли се и най-важното - на какво тема е...

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 347
Темичката е толкова хубава и романтична Simple Smile Браво Simple Smile
yana, разбрали сме се с още три от мамичките, които ще идват също, тъкмо ще се съберем повече. Ще гледам да отида още в 9.30, за да запазя едно от сапаренцата, че да сме си заедно.
magdalena.savova , тукашната лекция е в сряда, а ти сигурно говориш за тази в Сф  Wink
Опитах се преди малко да отида до моренце, толкова е хубаво времето, но уви, стигнах до 1вите пейки в квартала  Mr. Green Нищо, пак бяхме с тумбаче малко на слънце и въздух Simple Smile
Aila, благодаря ти много за отговора,   bouquet моя очен лекар е в Сф и тя ми препоръча да отида до 7 поликниника (ако не се лъжа, до Цгара), където мога да си направя изследването, за съжаление вече не мога да си позволя този дълъг път и търся варианти наблизо...

П.П.: mimeto80, какъв е този ултрасаунд на който ще ходите?
 Blush  ох, че съм загубена, ултрасаунд=ултразвук.  Mr. Green
А какво представлява това изследване на Доплер, има ли някой, който си го е правил да ми обясни  Blush

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 15:59 от ben78

# 25
  • Мнения: 8
аз пак неразбрала, ама... Embarassed
магдалена савова, моля те кажи кога и къде е лекцията има ли предв. записване, плаща ли се и най-важното - на какво тема е...

Лекцията е на 13.02.  от 10.30 ч на 3 Етаж в ЦУМ ,сладкарницата "Tiger step"
темата е "Безпроблемното кърмене" .
По принцип има предварително записване ,но ако имаш късмет ще те пуснат.
Има куверт от 4 лв ,който всъщност е консумация.
Мисля ,че ако дойдеш ще успееш да влезеш Simple Smile ще те чакам:)

ben 78 ,ами .....бременна история Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile   bouquet

# 26
  • Мнения: 65
Вчера д-р Балев измери бебка и установи близо 2кг, и термин 9 април, вместо 4. Видях бебето как се тресе, милото, при хълцане.  Heart Eyes
Иначе всичко си й е наред.  Simple Smile
very nice, Kafenceto, Nanny, ol4eto, много сладурски неща сте публикували в албумчето! Nanny страшно се кефя на този жълтия цвят.

# 27
  • Мнения: 194
 
 Здравейте тумбачета!

 Малко се позагубих, но ви чета редовно.
 Толинка  Cry Hug Нямах сили да пиша по-рано, много съжалявам, бъди много силна!  Praynig

ben78, аз бях на преглед при офталмолог тук в Шумен, защото не исках да пътувам до Варна, там ми беше направена корекцията.
 Та при прегледа док ми обясни, че проблем за нормално раждане е само ако диоптрите са над 7-8 на око. Тогава се налага този преглед с тази специална леща и разширена зеница.
 Говорих по тел. и с клиниката във Варна и от там ми обясниха същото, попитаха ме дали са ми правили операция за закрепване на ретината преди лазерната корекция. И те потвърдиха, че не е проблем да раждам естествено.
 В същото време мнението на друг офталмолог взето преди месец е , че щом е имало оперативна намеса на окото значи задължително секцио, което мен не ме очарова много.

 Инъче ние с бебка сме добре, ремонта ни вече е към края си и ЖЗ другата седмица ще нанесем мебелите в спалнята ни. Единственото, което ни остана да купим е легълце и скринче, но сме си харесали вече. Тази седмица излизам в 45-дневен болничен и еуфорията ми нараства с всеки ден!
 
 Искам да поздравя ВСИЧКИ априлски тумбачета и да ви пожелая спокойна и приятна вечер с по-малко болежки и повече сън!  Heart Eyes Hug

 dena_klv Страхотна нежна и изпълнена с обич темичка, само положителни новини в нея пожелавам!

# 28
  • София
  • Мнения: 12 231
  Мерси и аз за новата информация за диоптрите, но аз съм около 9-10 диоптера и явно наистина ще се наложи да ме прегледат. Много държа да раждам нормално този път, но ако наистина има проблем искам да знам и да взема мерки, и в крайна сметка ако съществува опасност ще се съглася отново на секциото, но се надявам този път да не се стига дотам.
  dena_klv гоблена е страхотен, винаги много съм се радвала на гоблените, но за съжаление не мога да се похваля с подобни умения и търпение....

# 29
  • Мнения: 734
dena_klv, поздравления и от мен за темата! Справила си се блестящо!!!   bouquet

poem, и ти ли Слънце незалязващо по изпити ще ходиш баш когато ще ти е най-трудно?!? Добре, че някои дъртофелници са се съгласили да те препитат по-рано, че направо не те виждам да се мандахерцаш като наближи април. Ще стискаме палци, да знаеш! Подсещаш ме за един късмет, който роди болният ми мозък, понеже ние със съпруга ги мъдрихме за новогодишната баница:

"Даскали, професори, доценти,
 Ще дават изпитите без проценти!"


Жабче, тези хазяи станаха пословични! И аз мисля, че сте съвсем в правото си да не плащате по-голям наем, докато не започнете да ползвате реално допълнителната стая.  Peace

Мария_ , много рядко ни пишеш... Wink Вече и на мен ми гръмна главата с това секцио и естествено раждане...Ами, ако отидеш при трети офталмолог? Знам ли.... newsm78

Олче, мислех си, че има да ми се смееш на шантавите сънища... hahaha Докато пишех и си мислех...ето, сега тя сигурно има сестра....или най-малкото брат й е женен....Пък то съм взела да познавам... Joy Общо взето рядко ми се случва, но пак така успях да отърва един изпит преди няколко години...Сънувах 2 вечери преди изпита (по машинознание), че доцентът ни пази и дава да се преписва легално. А аз да нямам никакви пищови. Всички почват да вадят на поразия материалите, а аз като пълен идиот седя и не мога да повярвам, че съм единствената без пищови. Е, събудих се в стрес и познай какво правих денят преди изпита - пищови, разбира се!  hahaha Е, пазеше ни асистентката, не доцента, но в един момент тя каза "Хайде сега, може за 5 мин да погледнете, да си помогнете - кой каквото си носи"... Joy Бяха 108 въпроса все пак, няма как всичко да се запомни.

mimeto80, бива ли джипа да миеш?!?  Shocked Сядай си на Д-то и го карай по-кротко, че да не си докараш проблеми....  bouquet

От петък тази седмица излизам в отпуска, а от 25 февруари ми почва 45-дневния болничен. Така че още 2 дни и ще си мързелувам вкъщи. Само дано не свикна с лентяйството, че после зор ще ми се види...

Общи условия

Активация на акаунт