Усетихте ли кризата?

  • 7 587
  • 166
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И най лошото е, че хората в безизходица - съкратени и с много кредити започват да превъртат. Новините са пълни с кражби, измами, убийства, посягат дори на децата си.
Онзи ден си изпратих почти 11 годишния син до отсрещния магазин и на връщане едно дете му е бръкнало в торбата и обрало рестото и избягало. Синът ми каза, че не бил циганин, обрал само едрите пари. Вече не знам от къде ще ми излезе, очаквам нападения, влизане с взлом, палежи, разярена конкуренция на мъжа ми.
А онзи нахиления лятото ми обяснява най-нагло, че нас в България кризата нямало да ни засегне, стабилни сме били. Стабилен е той и му дреме на него ние как живеем, пак да си го изберем.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 383
А още сме февруари! Смятайте до края на годината какви вопли ще слушаме. Пък догодина! И още ще се свие потреблението.
Нито е първата криза, нито последната ще е. Ама се забравя.

# 17
  • Мнения: 6 636
Аз мисля като Деси,че някой има интерес изкуствено да всява паника и непрекъснато да приветства кризата с черни прогнози.Нямам идея защо.Незнам дали българите сме страхливи,но вярвам,че мнозинството сме добродушни и затова често ни с'''т на главите.
Хубаво ми става на душата като прочета думи като тези на Летящата:"Не се плаши,народе!" Joy,подкрепям ги на 100% !!! Прави каквото трябва,пък да става каквото ще.Да му мислят кратуни като мойта,дето ни да плетат могат,ни да шият,ни език знаят,обаче за смЕх са на първите редици Mr. Green
Абе ,хубаво мислите вие ,но за съжаление грешите.
Изкуствени бяха прогнозите на г-да управляващите ,че кризата щяла да ни подмине и т.н.Бюджета им се сгромолясва вече.

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 12:21 от Iliana_

# 18
  • Мнения: 606
живеем с толкова,колкото някои парвенюта дават само за един костюм на Версаче.
То за това не сте я усетили...  Laughing

# 19
  • Мнения: 1 217
Смей се ти,ама въпреки,че оставаме често без почти никакви пари пред заплата от боулинг,кино и бира не се лишаваме.Аз иначе първа щях да вдигна врява,че иде криза сУ страшна сила Joy Като се трудят хората и си произвеждат това-онова няма как да не изкарат по някой лев(мене ме оставете,аз не съм пример за подражание Joy ) Иначе,ако поне по-голямата част от корупцията се пресече мисля,че и хазната ще се понапълни.

# 20
  • Мнения: 1 533
Като се трудят хората и си произвеждат това-онова

Ех, катюнгелчева, да речем, че хората се трудят и произвеждат това-онова, ама няма кой да го купува.

# 21
  • Мнения: 1 217
Ами калина,поне за себе си ще имат някои неща и няма да им се налага да пестят за да си позволят хубав пуловер примерно.Ако всеки от нас се потруди малко повече,мисля че ще преодолеем кризата.Ако живеем само с тежките прогнози,по-добре да легнем и да чакаме да умрем.

# 22
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Аз мисля като Деси,че някой има интерес изкуствено да всява паника и непрекъснато да приветства кризата с черни прогнози.Нямам идея защо.Незнам дали българите сме страхливи,но вярвам,че мнозинството сме добродушни и затова често ни с'''т на главите.
Хубаво ми става на душата като прочета думи като тези на Летящата:"Не се плаши,народе!" Joy,подкрепям ги на 100% !!! Прави каквото трябва,пък да става каквото ще.

Аз не съм от страхливите, и аз в началото мислех, че само се всява изкуствена паника, ама нещо сметките ми са двойни сравнение с миналата година по това време.... а това че сме добродушни съм съгласна, направо сме овчедушни ако питате мен.... затова и ни се качват на главата и правят каквото си искат

# 23
  • Мнения: 1 400
Като се трудят хората и си произвеждат това-онова

Ех, катюнгелчева, да речем, че хората се трудят и произвеждат това-онова, ама няма кой да го купува.
Аз още отначало казах- сейте, другари, да сееме! И във всеки апартамент - кокошки! bowuu Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 417
Усеща се, но малко в служебен план. Надявам се, че ще оцелеем. В крайна сметка кризата е оздравителна, като естественият подбор ще разчисти `мършата`от пазара, ще регулира цените.

# 25
  • Мнения: 1 541
Усещаме я и то с пълна сила....И моите сметки бяха, че е само шум, но пак са били без кръчмаря правени.
Завиждам благородно на спокойствието на хората обаче  Whistling

# 26
  • Мнения: 1 533
Като се трудят хората и си произвеждат това-онова

Ех, катюнгелчева, да речем, че хората се трудят и произвеждат това-онова, ама няма кой да го купува.
Аз още отначало казах- сейте, другари, да сееме! И във всеки апартамент - кокошки! bowuu Mr. Green

Ааа, катюнчелчева писала - да си произвеждаме. Ами да, колко му е, ще си произведа малко ток, малко интернет, малко газ, ще засея житце зад блока, за крава няма да имам място в хола, ама една козичка....

# 27
  • Мнения: 3 268
Бизнеса е в колапс,без значение какъв е той.Всичко е навързано.И нещата тръгнаха зле,когато банките спряха кредитите.Народът обедня изведнъж.Без кредити няма как да има пари и в бизнеса.Сега хората купуват само храна.

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Усеща се, но малко в служебен план. Надявам се, че ще оцелеем. В крайна сметка кризата е оздравителна, като естественият подбор ще разчисти `мършата`от пазара, ще регулира цените.

Как ще се случи това? Нали след като човек разполага с по-малко средства, търси по-евтиното, което пък е и по-некачествено. Не вярвам в това "регулиране". За това повече от 15 години ядем боклуци. Колко са тези, които спокойно могат да си купуват сирене по 10 лв. и да ядат "на корем". А колко са пенсионерите, които реално гладуват, особено в по-напреднала възраст - почти всички.

# 29
  • Мнения: 4 300
Не знам защо си мислите, че да си произведеш нещо е по евтино отколкото да си го купиш. Всъщност такова почти няма. Родителите ми садят домати- двайсетина корена- и последния път майка ми изчислила, че им излизат на горе долу двойна цена от пазарските. Естествено, на тях им е кеф да се занимават, но ако става въпрос за икономия на пари не е оправдано. Единственото, което спестява малко средства са домашните консерви с плодове и зеленчуци ( в смисъл купени и стеризирани, по евтини са от купешките).

Общи условия

Активация на акаунт