Яслата

  • 14 467
  • 99
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 042
нашето се води preschool, а иначе в книжките по американската  програма гледам че има и обучение и от 2 год възраст. Забравих да кажа, че моята група беше смесена- тоест деца на различна възраст- например първата година бяха 1 на 4 годинки, 1 на 5 и 2 на 6 години, та по програма се набляга ей тия на- "орел, рак и щука" да правят нещо заедно и да се радват на пребиваването си при нас.
И още да се похваля никога не съм имала рев в групата.....хихих какъв рев, а само тоя случай -  първият ден в градината едно момченце плака на майка си да останело още,(беше от полудневните) жената го взе на обяд, с рев излязоха и след 5-10 мин се върнаха да го остави за цял ден.

# 31
  • Мнения: 1 533
Цитат на: Flash*
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Flash*
Гласувах по последната опция. Причините са принципни.


Сподели моля те.


 Нямам нищо общо частните учебни заведения като цяло, нека си ги има и един ден дай Боже да бъдат това което са в страните с традиции в този тип обучение. Просто не смятам, че на този етап това тук е така. Не го смятам за по-добро, нито за престижно, нито за качество еквивалентно на заплащането. Това накратко от една страна. От друга...тук вече трябва да намеся начина на възпитание, нещата които искам приоритетно да дам/да науча децата си. Искам да извървят своя път нагоре за да могат ако паднат, да знаят как да станат и пак да тръгнат нагоре...


И аз така гласувах, напълно подкрепям и това което си написала и това което усещам че си премълчала

# 32
  • Мнения: 672
И аз напълно подкрепям мнението на Flash.
В краят на август тръгваме на ясла.Записала съм го в държавна ясла,където сме били с брат ми:).

# 33
Цитат на: Павлина
Цитат на: anan
Значи се опитват да докарат нещо като системата Монтесори, която е много на почит тук. Общо взето идеята е да стимулират детето само да прави и открива неща, да научава новости с игри и песни, не седят по команда на столчетата и да играят, когато им се каже хайде сега играйте с това и това на това и това. Поне последното беше по мое време, което беше доста отдавна Cry

ако приказваш за моите даскалувания, да , точно по Мария Монтесори си беше, шефката е луда фенка на Монтесори
Както и на Улрих Дикмайер- много се играли по него


Pavlina,mnogo priatno vpe4etlenie mi napravi vsi4ko,koeto napisa!

# 34
  • Мнения: 3 042
Мерси на Зара и Анан за милите думи, нещата просто съм ги написала както ги чувствам без да преиначавам и да послъгвам.
Пък в крайна сметка не съм я измислила аз тази градина- но си беше доста забавно да работя там с децата.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Павлина
Мерси на Зара и Анан за милите думи, нещата просто съм ги написала както ги чувствам без да преиначавам и да послъгвам.
Пък в крайна сметка не съм я измислила аз тази градина- но си беше доста забавно да работя там с децата.


Не приемай нашето неодобрение към частните ясли/градини лично, моля те.

# 36
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Flash*
Цитат на: Павлина
Мерси на Зара и Анан за милите думи, нещата просто съм ги написала както ги чувствам без да преиначавам и да послъгвам.
Пък в крайна сметка не съм я измислила аз тази градина- но си беше доста забавно да работя там с децата.


Не приемай нашето неодобрение към частните ясли/градини лично, моля те.


Е, как си го помисли Stuck Out Tongue няма такова нещо, не съм толкова мнителна.
Пък и всеки тръгва от собствения си опит и е разбираемо да има различни мнения.
Поздрави!

# 37
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Flash*

Нямам нищо против частните учебни заведения като цяло, нека си ги има и един ден дай Боже да бъдат това което са в страните с традиции в този тип обучение. Просто не смятам, че на този етап това тук е така. Не го смятам за по-добро, нито за престижно, нито за качество еквивалентно на заплащането. Това накратко от една страна. От друга...тук вече трябва да намеся начина на възпитание, нещата които искам приоритетно да дам/да науча децата си. Искам да извървят своя път нагоре за да могат ако паднат, да знаят как да станат и пак да тръгнат нагоре...надявам се да ме разбираш. Това си е мое мнение и не държа да бъде прието..ама ме попита.
Каквото и да решиш, винаги можеш да си коригираш решението ако се разочароваш.

Гласувах по последната точка поради същите мотиви. Аз лично съм против яслите и няма да си пратя детето там. На 3г живот и здраве ще тръгне на детска градина.
Съжалявам единствено за това, че детето ми няма да може да учи по методите на Монтесори. За България ,обаче, тъй като сега всичко е въпрос на 'проба-грешка' не бих се доверила и на частните градини по тоя параграф-не съм убедена, че методите се разбират и прилагат правилно.... виж в UK е друго нещо, но там си има традиции....

# 38
# 39
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Flash*
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Flash*
Гласувах по последната опция. Причините са принципни.


Сподели моля те.


Дълго е Додо, и рискуваме темата да кривне от правия път. Нямам нищо против частните учебни заведения като цяло, нека си ги има и един ден дай Боже да бъдат това което са в страните с традиции в този тип обучение. Просто не смятам, че на този етап това тук е така. Не го смятам за по-добро, нито за престижно, нито за качество еквивалентно на заплащането. Това накратко от една страна. От друга...тук вече трябва да намеся начина на възпитание, нещата които искам приоритетно да дам/да науча децата си. Искам да извървят своя път нагоре за да могат ако паднат, да знаят как да станат и пак да тръгнат нагоре...надявам се да ме разбираш. Това си е мое мнение и не държа да бъде прието..ама ме попита.
Каквото и да решиш, винаги можеш да си коригираш решението ако се разочароваш.
Докъде я докарахте с памперса?...не се отказвай! Simple Smile

...поправих една дума, нощес съм я проспала:-(



Опасяваш се, че възпитанието, което ще получи детето в частната ясла няма да отговаря на твоите критерии и разбирания ли ? Или ? Какво те тревожи по-конкретно?
Питам защото наистина ми е трудно сега, от сегашната си позиция да преценя кое ще бъде по-добре за детето. Страхувам се да не пропусна нещо важно.
А пък същевременно искам да дам най-доброто на децата си /както предполагам и всички останали/. А за да стане това - какво по-добро от един успешен старт?
Вярно е че цените са много високи и като такива едва ли са еквивалентни на предлаганото в замяна. Но и предлаганото да бъде макс удовлетворяващо, няма как да бъде еквивалентно на цитираните цени по простата причина, че те са нереални.
От друга страна имам горчив опит с частният сектор /Св.Лазар/ и това ме кара да бъда мнителна.
Нека и всички останали предпочели последният отговор да споделят мотивите си. Виждам, че един не малък процент са избрали тази опция.

# 40
  • Мнения: 8 769

Павлина, благодаря за линовете. Първият не се отваря Sad  Confused

# 41
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Туфи

Павлина, благодаря за линовете. Първият не се отваря Sad  Confused


как бе, ей сега го разглеждах.....пробвай по-късно

# 42
  • Мнения: 3 042


аз май не съм го хванала целия адрес та затова не се е получило...извинявам се

# 43
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Павлина


аз май не съм го хванала целия адрес та затова не се е получило...извинявам се

Aха, вече става! Sunglasses

# 44
  • София
  • Мнения: 13 206
Според мен първо трябва да си изясниш какво по-различно очакваш от частната ясла... в смисъл освен по-добрите битови условия какво очакваш - изучаване на език ли, развиване на някакви умения ли и т.н.
Лично моето мнение е, че едно дете в яслата е излишно и дори натоварващо да учи чужд език. Изключвам варианта, когато съответния език е матерен за него или когато родител се занимава вкъщи сериозно с обучението му пак по същия език. Ако само заради езиково обучение на тази възраст ще дадеш тези според мен ужасно много пари, то не си струва.
Затова казвам, че трябва да си наясно какво повече очакваш от платената ясла и дали смяташ за оправдано даването на тези пари за тази разлика.

А, беше споменяла болестите. Не виждам защо децата в частната ясла да боледуват по-малко. Някой беше споменал това по-горе... Децата са и деца, кое с по-силен кое с по-слаб организъм.
Аз давам детето си в държавна ясла и дори да имах възможност не бих го дала в частна поради горните причини, а и поради някои други, които няма да споделя.

Общи условия

Активация на акаунт