Стягайте багажа, че започна се вече-имаме си шесто МАРТенско човече!

  • 17 541
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 659
Привет и от мен. Пак набързо се вмъквам, че после ще поизлезем малко с детето. То в това време стои ли се вкъщи. Мечтая си вече да не се връща студа, ама едва ли ще ме огрее.
 ЧРД на heli heli  newsm67 на патерица, но от сърце. Честито и на всички останали празнуващи, които съм пропуснала.
 На всички с нови придобивки да са им честити и с кеф да си ги ползват - и да не забравите да си ги покажете  Mr. Green
 kikoimery, дано до раждането кракът ти да не стъпва вече в болницата. Радвам се че си по-добре и се завърна.
 Elwing, моя синковец кашля вече повече от една седмица и затова пак не е на градина. Нищо друго му няма ама кашля гадно и пие два вида сироп. Нашата пидка каза, че при мъниците това непостоянно време и промените в налягането често отключвали такива бронхо спазми. Дано и вие се разминете само с кашлица и не става по-зле детето  Praynig .
 А по темата за ушите  ooooh! не ми се говори. Незнам дали е недоизлекувано, но при нас на всяко разболяване с хрема, веднага го удря в ушите. *Nikita*, бързо да и минава на каката.
 GalinaG24, много добре си се сетила за стоенето на багажа в колата  Peace . Ще си спестиш много досадни въпроси.
 
Shocked Shocked Shocked Е, стига беее! Тез от ТК наистина прекаляват! Работят ли изобщо със ЗК ?????? Пакет услуги за ЖК, пакет за раждане, пакет за изледвания... Още нещо? Може би кръв?!?!  #Cussing out 45 лева??? И за какво? Да ти надраскат ръката да видят към какво си алергична, кръвна група...друго?
Извинявам се за острия тон, но съм яхнала метлата по нощите и не се стърпях да се "понавикам" малко  Close
Аааа, за теста за алергии си плащаш отделно 20лв  Mr. Green И си плащаш отделно за анастезиолог за секцио. Макар, че ми е много интересно как ще ти направят секцио БЕЗ анастезиолог  Laughing
И на мен ми е много странно. Айде да си платиш да ти следят бременността бива, ама да си плащаш за изследвания и анестезиолог и незнам какво още ме учудва. Аз като раждах Ники един лев не са ми взели, а ми правиха изследвания за кръвна група, тест за алергии, упойка си ми сложиха и въобще всичко. Даже след раждането се наложи да ми бият инжекции за да ми "слезе" надолу матката и пак от тях всичко - никой не е повдигал въобще въпрос за пари (за Шейново иде реч).
 Dez, хубаво е че още си 2в1. Дано и Слънцето я оставят да си поноси бебка още малко.
 Зелено човече, аз си спомням, че с Ники почнах масажите като стана над 4кг. Обясниха ми, че преди това още не им се е усъвършенствала терморегулацията (или нещо в тоя ред на мисли беше) и не е хубаво да стоят разголени дълго. Масаж правех само вечер след баня.
 Аз кафе по принцип не пия, но докато кърмех си пиех 3в1 и нямах проблеми.
 За секциото и Ранитидина и аз за първи път чувам. В деня преди операцията не трябваше да приемам храна след 16.00 часа , а след 22.00 часа ми забраниха да пия и вода - никакви хапчета не са ми давали.


Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 10:07 от veroniki

# 61
  • Мнения: 1 906
Ето ни и нас в новата тема, макар и на 4 страница  Shocked
Аз от днес трябва да съм в болнични, но нали доктора ми е на 100км , та предния път каза да отида на 10.02, за да съчетаем и прегледа  Tired .
Мисля да го питам дали може да пропътувам около 400 км  Crazy . Милото ще пътува по работа, пък на мен не ми се стои вкъщи, а и ще мога да пообиколя магазините  Whistling . ДО сега не съм имала проблеми с пътуването, но за всеки случай да си питам  Thinking .
Времето и тук е много хубаво, но сама не ми се излиза, така че ще си стоя сама вкъщи цял ден  Sad .
Лек ден от нас  Hug

# 62
  • Мнения: 0
 Привет и от мен. Аз тази нощ така хубаво се наспах че сега дори след кафенцето все още ми е малко отнесено.

 За шоколада знам че в случай на кърмене то се явява точно като алерген затова трябва да се избягва.
 Кафенцето сутрин едно веднага след кърмене няма проблем тъй като за два часа организма абсорбира кофеина и го изхвърля. Нали кафето е диуретик.
 Най важното е никаква консумация на Цигари и Алкохол .Нищо друго неможе да навреди на бебчо както те дори и в минимални количества.

# 63
  • Мнения: 2 495
Добро утро и от нас Simple Smile
А бе я да ви питам...освен комплекта за изписване, нещо друго приготвихте ли, което роднините да ви донесат в болницата? newsm78 Все си мисля, че нещо ми убягва....а и друго-вие мислите ли да си купувате някаквъв тоалет за изписването? Wink Аз днес мисля да излезна и да се поразгледам за някаква туника....с ужас установих, че почти всички мои дрехи са черни, а не искам на изписването да изглеждам като старица. Crazy
Зелено човече, масажите се почват след първия месец.Поне това съм запомнила от лекциите на 9 месеца.

# 64
  • София
  • Мнения: 5 296
оки4, от кой магазин са ти придобивките с кученцето, много ми хареса картинката  Embarassed


dilein, за болничните много хубаво е описано в Майчинството - счетоводно. А ето и нещо от мен:

Цитат
Да кажа за болничните и НОИ:
Болничния го носи работодателят в НОИ след като внесе осигуровките за съответния месец, т.е. зависи как си получавате заплатата: за предния месец, за текущия и т.н. От получаването НОИ имат право на 15 дни за обработката му. Пари превеждат във вторник и четвъртък.

Ето и нагледно:
Аз имам болничен за януари, февруари и март.
При нас заплатата се плаща месец за месец.
Осигуровките за януари се плащат до 10.02.2009 г.
Значи на 11.02.2009 г. най-късно работодателят ще занесе болничния в НОИ.
15 дни за обработка (максимум) => до 26.02.2009 г. трябва да получа пари ЗА ЯНУАРИ от НОИ, ако всичко е наред.
За февруари ще получа през март, но тук вече не разбрах дали чакат внасянето на осигуровките (10-то число) или това се прави само за първия месец на болничния...


ivelina, май и аз ще рискувам с пералнята и за пеещите играчки, пък ако пее после - значи късмет сме имали  ooooh!


Белла, за изписването аз съм приготвила най-хубавите си бременни дрехи от сега, защото знам, че коремчето не спада особено много  Whistling

Ето извадки от лекциите за МАСАЖа:

Цитат
Упражнения за бебето: нормалното, здраво кърмаче се развива и без допълнителни (специални) упражнения от наша страна. Може масаж при нанасяне на крем след къпане. На 7-8 месеца: бебето се обръща. 8-ми месец: стои право с опора, набира се на кошарката

Цитат
След четвърта седмица: 9 ч. (сутринта): време е за СТИМУЛИРАЩ МАСАЖ. Целта на масажа е да се стимулира двигателното развитие на бебето. Може да се консултираме с кинезитерапевт за индивидуална програма. Да не се бърка с масажа вечер след баня, който е лек и успокояващ.
*** Загряваме стаята до 26 градуса
*** Събличаме бебето
*** Намазваме бебето обилно с олио – задължително масажът се прави с омазняващ продукт, за да не се травмира кожата!
*** Започваме поглаждане – МАКСИМУМ 6 МИНУТИ! Съблюдаваме:
* Силата
* Посоката (следва посоката на венозното оттичане: от периферията към центъра – сърцето)
* Ритъмът
*** Прийоми: поглаждане, вибрации, разтърсване, разтриване, фиксиране
*** Ред: поставяме бебето по гръб: стъпалата, бедрата отвън и отвътре, коремчето, ръчичките отвън и отвътре, пак коремчето
*** Обръщаме бебето по корем и започваме по цялото тяло: проследяваме очертанията на гръбначния стълб, само гръбчето.
*** Бебето може да започне да мърда главата си – това е полезно.

Цитат
След баня: лек и релаксиращ масаж с продукт от горните съгласно бебето и сезона.




СОФИЙСКА СРЕЩА: 15.02.2009 г. - НЕДЕЛЯ - 13 ч. - Дон Вито на центъра, където бяхме предния път - ЗАПИСВАЙТЕ СЕ! Всички вече трябва да сме в първия болничен (освен който е родил, де... вече ще е във втория  Whistling )
Кой ще направи резервацията  Mr. Green
1) зелено човече
2) ? Elg
3) ? Elg - половинка

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 11:11 от зелено човече

# 65
  • Варна
  • Мнения: 858
зелено човече на курса за бременни на който ходя всяка едмица, вече три пъти ни се повтаря, че масажа след баня се започва след месец и то само ако бебето вече е над 4кг, ако е по малко се изчаква да ги направи и тогава. Преди това трябва да сме по-бързи и експедитивни защото под 4 кила много бързо истивало. Това е което аз знам и мисля да спазвам.  Hug

# 66
  • Мнения: 1 906
И на мен ми се иска да си купя нещо за изписването, но не знам, колко още ще кача до финала  Embarassed

# 67
  • Мнения: 151
Добро утро и от мен.Мен нещо ме боли гърлото-чуствам си сливиците много поддути. Освен лимон и мед  и чай ,какво може да се пие?

# 68
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Освен лимон и мед  и чай ,какво може да се пие?
Аз досега само с такива съм лекувала гърлото, бавно става ама не ми стиска да пия лекарства. И гаргари с хлебна сода или цитросепт.
И мен ме почнаха болките в срамната кост-снощи като дърта баба пъшках при всяко мърдане Tired И нещо крайно нетипично за мен, в 6,30 съм кукуряк, просто не ми се спи. А винаги съм си била поспалана...
За дрехите за изписването, ми знам ли newsm78 Имам си любима джинсова пола, която носех до 5 месец вкл., искам в нея да се нагнездя, но може и да не стане. Иска ми се да си купя нещо все пак.

# 69
  • Мнения: 54
Здравейте момичета, искам да попитам тези, които пият Магнерич дали имат проблем със стомаха? Аз го пия вече повече от месец и в момента съм на 3x1  и незнам дали от него ,но периодично ме разхлабва и червата ми се бушуват newsm78.

# 70
  • Мнения: 361
Белла- аз за изписването ще си подготвя дрехи и гримове, които да ми донесат. Но както каза Зеленкото, не смятам, че коремчето ще ми се прибере бързо, че да облека нещо по-така. Смятам да съм с бременните си дънки и половерче в същия цвят като комплекта за изписване (най-вероятно зелено)

# 71
  • Мнения: 10 026
Добро утро,
Хелихели,  newsm59. Вчера се бях ошашкала с тия контракции, та честитя ти на патерица, но от сърце!
Ели, честита месечинка!  bouquet
Ние ще празнуваме 10 годишнина от сватбата на Св. Валентин (мъжа ми много се кефи на Трифон Зарезан, защото е любител на виното).
Тедсън, стискай мила. Много мина малко остана.
Дано и Слънцето да издържи фронта.
Белла, за тоалета за изписване, както е казала Зелено човече, все още ще сме с някакви коремчета, но и гръдната обиколка ще ни стане а'ла Доли Партън. Аз ходя с туники 2 номера по големи, да има накъде да се разгъвам нагоре. По-нататък като се регулира количеството кърма няма да е чак така. Миналият път изгорях финансово за дрехи, които обличах само един месец, още ми е пресен спомена.

# 72
  • Мнения: 794
Момичета, аз съм априлка, но сега влизам при вас като вестителка:
Nefertity е родила днес в 11 без 20 сина си Димитър - 2600 гр., 50 см. Докторът й в Поморие установип, че плацентата вече не захранва добре и я насочил към Варна. Там са й били инжекции три дни за дробчетата и днес са й направили секцио с местна упойка. Яна звучеше много добре. Бебко също бил добре! Докторите казали, че за тези седмици - 36 с. и 6 дни, малкият е с идеални размери!
Ех, колко се радвам! Браво на доктора й, че е преценил изваждането на бебчето навреме! Дай Боже на всички ни безпроблемно и навременно раждане! Praynig

# 73
  • Мнения: 151
  ylinfant smile3541 smile3504 newsm32
Браво- Да и е Живо и Здраво Беборанчето на Нефертити!   bouquet

asja Мерси ,че сподели с нас!

# 74
  • Варна
  • Мнения: 858
Да и е честит сина на Нефертити  Hug  Жив и здрав и много много силен мъж!   smile3525

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 13:00 от dessiss

Общи условия

Активация на акаунт