Да научим и Италиански!

  • 132 199
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Buona sera a tutti  Hug

Хайде и аз при вас!

# 16
  • Мнения: 948
Buona sera!

Ето една много приятна страница за учене на езици, особено първите нива:
http://www.livemocha.com/
(иска регистрация и постоянство да се пишат домашните)

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 69
Здравейте и от мен,
и аз се присъединявам да ви следя.Две години подред ходихме до Италия за по десетина дни, и съм очарована от езика.Ще се радвам и аз ако има кой да ни учи Peace.

# 18
  • Мнения: 315
Buona sera!

Ето една много приятна страница за учене на езици, особено първите нива:
http://www.livemocha.com/
(иска регистрация и постоянство да се пишат домашните)
здравей, вчера се регистрирах, направих първия урок, но не мога да разбера тази история с приятелите-трябва да си избереш приятели и къде виждаш кое ти е за домашно?
благодаря.

# 19
  • Мнения: 948
Не знам на какъв език гледаш страницата; горе има Extra Practice - там има допълнителни неща за правене. Домашните се качват за проверка (submissions); страницата дава точки за учителите, винаги се намира някой да го провери и да коментира.

За приятелите - има бутон + (invite friends; покани приятел). Освен това програмата ти предлага партньори за упражнения (за говорене и чат).

Може да стане интересно, ако се регистрирате едновременно няколко човека; давате си срок от няколко дни/седмица да направите същия урок - така ще сте на едно ниво; свържете се като приятели. Така като гледам учител тук не се е появил, а и уроците на страницата са чудесни, с произношение, лексика, граматика.

# 20
  • Мнения: 17
И всичко е безплатно в този сайт, така ли ?Благодаря

# 21
  • Мнения: 324
Мишолина, благодаря ти за линка! Много ми харесват уроците  Grinning
А как се рабира къде са грешките в писмените упражнения? Как се проверяват?

# 22
  • Мнения: 948
Има един бутон, Submissions - качват се, и ти ги проверяват "учителите" - добре е измислено, дава точки за "първа проверка" и те направо се блъскат кой да ти провери  Simple Smile Има възможност и за говорене, да се качи запис.

Супер е страничката; аз я използвам за опресняване на френски и италиански, ама хич нямам време.

Погледнете също секцията с "flashcards" - за учене на лексика; върти картички докато ги научи човек.

# 23
  • Мнения: 30
Аз съм с начално ниво на италиански, но ако мога да съм от полза...
http://www.italian-verbs.com/verbi-italiani.htm

В този сайт може бързо да проверите спрежението на всеки италиански глагол.
В италианския език времената са много и в началото е доста неясно кога кое да употребяваш.

Учих до едно известно време, но после го зарязах. Ще следя темичката.

# 24
  • Мнения: 921
Записвам се и аз да уча италиански Wink Обожавам го този език Blush
Ето малко материал и от мен  Wink
Лични местоимения :
lo (йо) - аз
tu (ту) - ти
egli (е'льи) - той (за лица и предмети)
esso (е'ссо) - той ( за предмети)
lui (луй) - той (за лица)
ella (е'лла) - тя (за лица и предмети)
essa (е'сса) - тя (за предмети)
lei (лей) - тя (за лица)
Lei (лей) - Вие (учтива форма в ед.число)
noi (ной) - ние
voi ( вой) - вие
essi (есси) - те(за лца и предмети)
esse (ессе) - те (за предмети)
loro (лоро) - те (за лица)
Loro (лоро) - Вие (учтива форма в мн.число)

Апострофа на някои от думите значи,че там е удърението  Hug

# 25
Мила nas ,позволи ми да не се съглася с теб ,че LORO е учтивата форма,в италянският език учтивата форма е 3-то лица единствено число и при това женски род. Когато се обръщаш съм мъж който не познаваш увжителната форма  е LEI.Не исам ад ес заяждам може и аз да не съм права ,но мисля че е  така .

# 26
  • Мнения: 921
Приемам критиката. Hug
Преди години уж започнах да го уча и това съм го приписвала от един самоучител.Може грешно да съм го при Praynigписала.Сори.Надявам се да не съм подвела някой

# 27
Приемам критиката. Hug
Преди години уж започнах да го уча и това съм го приписвала от един самоучител.Може грешно да съм го при Praynigписала.Сори.Надявам се да не съм подвела някой
ella (е'лла) - тя (за лица и предмети)
essa (е'сса- това естарата форма на изказ-аз сега го уча при това тук в Италия и  и за това се намесих

# 28
  • София
  • Мнения: 6 182
Оооо и аз искам при вас  Hug
Също като съвсем начинаеща, но от около седмица ме е обхванало желание, да уча език (и то точно италиански), за да не затъпея съвсем от гледане на бебета  Crazy

Взимам си тетратката и химикалката и почвам да преглеждам линковете, които сте дали - дано успея да наваксам докато дребния спи.

# 29
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Брех,не съм предполагала,4е има толкова много фенове на италианския. Crazy
Не влизам хи4 редовно тук, даже съвсем слу4айно видях темата,но отвреме на време мога да отговарям на въпроси. Wink

Общи условия

Активация на акаунт