Уред за готвене на пара

  • 135 166
  • 188
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 223
Същият фритюрник в Техномаркет е доста по-евтин ... макар, че темата е за готвене на пара, а не за фритюрници   Thinking
[/quote] stephy blagodarq, obqsni vmesto men nedoumenieto mi za friturnika ot poso4eniq link, koito ne vijdam da e po-evtin:) blagodarq ti i za obqsnenieto za tefala na para - to4no tova imah predvid, 4e otvora trqbva da se zatvarq. a pravila li si eksperiment dali ottam 6te se izparqva voda, ako go ostavi6 otvoreno tova "4ekmedjence"

# 46
  • BG
  • Мнения: 2 217
stephy blagodarq, obqsni vmesto men nedoumenieto mi za friturnika ot poso4eniq link, koito ne vijdam da e po-evtin:) blagodarq ti i za obqsnenieto za tefala na para - to4no tova imah predvid, 4e otvora trqbva da se zatvarq. a pravila li si eksperiment dali ottam 6te se izparqva voda, ako go ostavi6 otvoreno tova "4ekmedjence"

Да ти призная, не съм пробвала, но използвам уреда ежедневно и ще си направя експеримент. Ще споделя! Simple Smile

# 47
  • BG
  • Мнения: 2 217
Вече мога да споделя, че ако се остави отворено "чекмеджето" излиза пара.  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 223
Вече мога да споделя, че ако се остави отворено "чекмеджето" излиза пара.  Peace
благодаря ти много, stephy! това беше много важно за мен, защото този, който съм харесала http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09043293 има отвор за доливане, който обече си стои отворен и няма капаче за затваряне. това ми беше единтственото притеснение, за да си го купя. а в магазина не можаха да ми кажат, ще излиза ли от там пара. благодаря ти. може би това не е добре. какво ще кажаш. май ще трябва да търся друг. или да се спра на твоя тефал - новия. само дето филипса си имаше и дисплей, и аларма за доливане и всички там пищялки  Whistling ще чакам съвет

# 49
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравей, viki_kk!

За съжаление не мога да кажа какъв е случаят с Филипс (много ми допада като функции и дизайн), но при Тефал излиза много пара в процеса на готвене, защото на капака на уреда има няколко дупки. До колкото знам, при Тефал също има индикации когато няма вода или свърши готвенето, но няма индикация за почистване на уреда (аз го правя на няколко готвения).

Дано да съм ти била полезна ...  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 223
stephy, искаш да кажеш, че дори при затворено "чекмедже" пак излиза много пара, при готвене? аз съ ползвала на един познат тефала, той е от преди 2 год и е евтин, пак има чекмежде, но не съм забелязала пара да изллиза по време на готвене. но пък и там нямаше дупки по капака. добре, а тогава как се справяш с парата- под аспиратора ли го поставяш, по време на готвене?

# 51
  • София
  • Мнения: 9 927
Привет,

В момента има един в Кауфланд - Domo, 9L , 800W ,индикатор за нивото на водата, два отвора за водата, ф-я "бърза пара", светлинен индикаторза, гаранция 3год. ; цена 40лв    Whistling

Тия дни ще  ида да го погледна това Domo за какво иде реч, но май има малко опции. Има ли нещо да му няма ?!

Налага ми се да купувам печка, но и на такъв уред отдавна съм хвърлил око, най вече заради това че работи при температури при които остават повече полезни вещества и същевременно здравословно.

Дотук видях че е важно да има следните функции:

-Сигнализация за свършена вода
-таймер
- отвор за доливане на вода по време на работа

Нещо друго да допълните? ...някъде четох че имало отделение за подправките и по този начин аромата оставал в зеленчуците...

На TCM не съм виждал, но не бих пък и дал над 100лв за такъв уред.



Какво бихте препоръчали?

# 52
  • Мнения: 1 883
На TCM не съм виждал, но не бих пък и дал над 100лв за такъв уред.
Какво бихте препоръчали?


На ТСМ са по 45лв мила , а не по 100лв .Моя е на Тефал - 120лв   bouquet

# 53
  • BG
  • Мнения: 2 217
stephy, искаш да кажеш, че дори при затворено "чекмедже" пак излиза много пара, при готвене? аз съ ползвала на един познат тефала, той е от преди 2 год и е евтин, пак има чекмежде, но не съм забелязала пара да изллиза по време на готвене. но пък и там нямаше дупки по капака. добре, а тогава как се справяш с парата- под аспиратора ли го поставяш, по време на готвене?

Здравей, Вики!

Уреда съм поставила на плот под шкаф. Тъй като сега живеем цялата фамилия (детко, мъжът ми и аз) при майка ми и кухнята е доста стара, използвам образувалата се пара за да почистя по-добре шкафа и плочките (действа като много рекламираният стийм моп)  Mr. Green. Иначе когато се приберем у дома, ще го поставям под абсорбатора. Повярвай ми, излиза доста пара по време на готвене.  Wink

vikuna, надявам се че няма да се обидиш, но hakama е мъж, а не "мила".   Peace

# 54
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Нашия уред е на Тефал,струваше около 120лв мисля.Много съм доволна от него,дори вчера правих рибка със зеленчуци и сварих макарони в него,че ми трябваха за една салатка.Така че съм с две ръце за такъв уред.
Относно парата,когато го ползвам го слагам върху печката(с керамичен плот е) и парата си отива директно в ширма. Hug Hug

# 55
  • BG
  • Мнения: 2 217
Валерия, а как приготви рибата, ако не е тайна?

# 56
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
 Stephy,ами сложих я на най-горната приставка като си я посолих,сложих и там разните му подправки директно върху нея,а на долните две приставки бяха зеленчуците по същия начин подправени и макароните.Всичко стана за еднакво време,тоест на 40мин. и равномерно сварено.не ми се наложи да доливам вода в резервоара,нито да бдя над уреда  Mr. Green.
Дано съм ти била полезна. Hug

# 57
  • BG
  • Мнения: 2 217
Много даже - благодаря ти!  Peace

Много е полезно да се разменя и рецепти, защото освен здравословна храната е хубаво да бъде и вкусна.

# 58
  • Мнения: 1 883
vikuna, надявам се че няма да се обидиш, но hakama е мъж, а не "мила".   Peace
опссссс мойте извивения  Peace

# 59
  • BG
  • Мнения: 2 217
vikuna, надявам се че няма да се обидиш, но hakama е мъж, а не "мила".   Peace
опссссс мойте извивения  Peace

 Wink Laughing

Между другото, много се радвам, че произвеждат такива уреди, защото преди време имах решетка за тенджера и така и не успях да свикна с нея (да не говорим, че изгорих една тенджераEmbarassed.

Общи условия

Активация на акаунт