Уред за готвене на пара

  • 135 173
  • 188
  •   1
Отговори
# 75
  • Paris, France
  • Мнения: 14 035
Аз имам приставка, която се поставя над уреда за варене на ориз и в нея, едновременно с ориза запарвам зеленчуци, най-често броколи. Моята е долу горе като тази , надставката за готвене на пара е от инокс. Имах и кускусиера, на 3 етажа (рядкост, обикновено са на 2), месото ври долу с моркови, картофи и подобни, зеленчуците на втория етаж и отгоре кускуса. Някъде в мазето е, защото кускусът, който се продава тук се приготвя залят с вода и малко зехтин

Не бих си купила такъв уред. Ако нямах, евентуално бих взела оризоварка с надставка, каквато имам и ползувам често, но, ако не ядете ориз често е безсмислено. Нашата я купи мъжа ми. Аз правя ориза на котлона и го изкарвам без проблем като в китайските или индийски ресторанти.

Брата на мъжът ми и жена му си умират за всякакви кухненски чудесийки и имат такъв уред. Картофите, излезли от него са жива отврат. Останалото не остава назад.

Забелязала съм, че храната, излязла от такова чудо мирише на пласмаса ако приставките са пластмасови и съм убедена, че вредата е повече от ползата. Ако си купуваш такъв съд, обезателно съдовете,  в които е храната да са стъклени или инокс, но не и пластмаса. Другото е, че с времето се надрасква.

Ако живееш сам, разгледай темата за мултиварката - в нея може, в зависимост от марката и модела( не всички имат всички функции) , да вариш под налягане, пържиш, готвиш на пара, да правиш каша, ориз, да МЕСИШ (машината го меси като машина за хляб) и печеш кекс и хляб (да, слагаш продуктите, затваряш капака и машината си го омесва, втасва и пече сама и го вадиш готов). Ако вземеш такъв модел с голяма вместимост нужда от друго нямаш! Моя позната ми каза, че и банички пекла в нея и станали добре, но за нашите баници не се наемам да кажа. Ще взема да питам bowuu. Моята позната, откакто има такъв уред не си е включвала печката. Темата:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=435572.0

Успех

# 76
  • София
  • Мнения: 9 927
Забравих да постна снимката на MIA DG 330, 900W -Някой има ли наблюдения над тази марка?
 ( няколко пъти ползвана)
 прозиводител: Германия, цена: 50лв

  >бутилката е 1,5л




                  
................
Картофите, излезли от него са жива отврат. Останалото не остава назад.

Забелязала съм, че храната, излязла от такова чудо мирише на пласмаса ако приставките са пластмасови и съм убедена, че вредата е повече от ползата. Ако си купуваш такъв съд, обезателно съдовете,  в които е храната да са стъклени или инокс, но не и пластмаса. Другото е, че с времето се надрасква.

Е тук нещо не ми харесва, това с пластмасата най-много  Crossing Arms Явно при марковите уреди им е специална - за кой модел/марка имаш тези наблюдения?

Ако живееш сам, разгледай темата за мултиварката - в нея може, в зависимост от марката и модела( не всички имат всички функции) , да вариш под налягане, пържиш, готвиш на пара, да правиш каша, ориз, да МЕСИШ (машината го меси като машина за хляб) и печеш кекс и хляб (да, слагаш продуктите, затваряш капака и машината си го омесва, втасва и пече сама и го вадиш готов).

   -Това чудо определено прикова вниманието ми,още повече че искам и хлебопекарна да си купя, но за сам човек ми се струваше-изхвърляне, но сега ... щом може и да готви манджи  Crazy   Thinking
- само че тук мисля че го няма същият ефект като при готвенето на пара  Naughty

http://www.amazon.de/Unold-68211-Backmeister-Brotbackautomat-Jog … 78601&sr=1-13

Ще взема да питам bowuu. Моята позната, откакто има такъв уред не си е включвала печката. Темата:
    Успех
  bouquet

Последна редакция: нд, 15 ное 2009, 16:22 от hakama

# 77
  • BG
  • Мнения: 2 217
hakama, за съжаление не мога да видя снимката на MIA DG 330 и няма как да се ориентирам как изглежда. Довечера ще се опитам от друг компютър - дано да успея.

Много интересно звучи тази мултиварка, но аз по принцип не съм особен почитател на такива уреди, защото след време започват да се трупат в нас. Някак си оставам консервативна. Предпочитам да си взема печка с фурна и отделно уред за готвене на пара.  WinkСпоред мен аромата и изгледа на печено месо, не може да се постигне с такава тенджера (мултиварка), но може и да греша.
Незнам за другите уреди за готвене на пара, но не съм забелязала моят да мирише на пластмаса. Безспорен факт е, че пластмасата се драска.  Peace

Ти какво мислиш hakama?

# 78
  • Мнения: 1 236
Ми май мултиварката е най-добрия вариянт. Преди няколко дни се загледах в магазина, нямам личен опит все още, но много се замислих дали да не си взема такъв уред  Mr. Green Зависи от марката, разбира се, но все пак има възможност за: пържене, готвене на пара, бавно готвене, готвене на ориз и паста, варене, печене, кексове, претопляне и поддържане на ястията топли. Има таймер за 24ч напред, побира храна за 4 души. Тези които аз гледах вървят със книжка с рецепти ( с картинки), шпатула за готвене и лъжица за сервиране. Струва около 300лв български пари (но е в чужбински магазин)  Peace

# 79
  • Paris, France
  • Мнения: 14 035
Привет,

Сега погледнах някои такива уреди със стъклени или инокс приставки, но цените са....... солени. Аз не бих дала толкова пари. Инокса е най-добре, не се чупи Laughing. Ето няколко:

http://www.dejelin.com/fr/products/cuiseur-vapeur-attitude/

http://www.privilege-discount.fr/F-1042-Cuiseurs-vapeur/P-71642-11576     1700 W

Един по-евтин инокс:

http://www.webdistrib.com/cat/Cuiseur-vapeur-SEB-VS4001-VITACUIS … E-__p_385852.html    Puissance : 2000 W

900 вата не знам дали е достатъчно. Намерих една 700 вата:

http://www.webdistrib.com/cat/Cuiseur-vapeur-LISTO-CV-L2-__p_356547.html

За мултиварката - не знам. Вчера приятелката ми ме нагости с банички със зеленчуци. Ама такива и в тиган мога да ги изпържа. Нейната е Симео и не меси, нито пече хляб, а струва (почти) колкото мойта печка. Още се чудя.

Кремче ванилия, разкажи за видяната от тебе. Коя марка и модел е? Аз питах в темата за мултиварката, ама никой не ми отговори конкретно. Само общи неща - всичко става в нея итн. Колко литра е вместимостта? 4 души е относително. Аз, ако меси и прави хубав хляб бих я взела само за това, екстрите са добре дошли.





# 80
  • Мнения: 1 048
Здравейте,искам да ви питам дали на всички уреди за готвене на пара капаците са им с дупки?
И има ли някоя от вас силиконова кошничка за готвене на пара?

# 81
# 82
  • BG
  • Мнения: 2 217
Кремче Ванилия, цената им наистина е доста солена ...  Thinking

А тази последната не е ли от една реклама - тъй наречената "турбо оувън"?!   newsm78

# 83
  • Мнения: 1 236
Кремче Ванилия, цената им наистина е доста солена ...  Thinking

А тази последната не е ли от една реклама - тъй наречената "турбо оувън"?!   newsm78

Да, халогенната машинка я имаше преди доста време в специализирани магазини тип ТопШоп. Но вече се появяват и от редови производители. Интересни са, но аз поне все още събирам впечатления за тях  Wink

Мултиварките са с по-височки цени, да, но пък все пак заместват няколко уреда, и така се компенсира  Laughing Ако живееш под наем в стая, или си студент в общежитие, също биха били много полезни.

Аз ползвам обикновен уред за варене на пара и съм много доволна - с изключение на почистването - има много сглобяване\разглобяване, миене, бърсане на детайли Crazy

# 84
  • Paris, France
  • Мнения: 14 035
Лелеееее, Кремче Ванилия, трябва ръка да ти целувам! Значи не е за мене този на Мърфи ричардс. Абсолютно като Симео е, даже и по име си приличат.

 http://www.mistergooddeal.com/mijoteur-wok-tajine/simeo-qc340-delicook.htm

Значи немския Унолд е по-удачен, че поне меси и втасва тесто, защото аз нямам машина за хляб, а е и по-евтин, което за мене няма значение, но все пак:

http://www.amazon.fr/Unold-cuiseur-fonctions-machine-Puissance/dp/B0016KCT16


Преди 20 години майка ми ме посети в Лондон и щеше да припадне, че нямам фурна. Никаква! То не ми и трябваше де. Имах един двоен котлон, 2 тенджери и тиган. Прееееееедостатъчно за мадама, която яде предимно сурови салати. Кухнята ми беше колкото сегашната ми тоалетна. То и не ми трябваше по-голяма. Купихме един уред, който беше нещо, върху което можеше да се пържи, като се сложи глинен съд ставаше като бавно готвене и имаше и капак. Е, не, баница в него не стана за мой късмет. Нищо не стана. Върнахме го, слава Богу, и си взехме парите обратно. Отгоре не печеше. Със същия успех става и в тиган. Ето го, нещо подобно на това:

http://www.stainesandbrights.co.uk/acatalog/PRESTIGE_A_LA_CARTE_ … COOKER_47130.html

Проблемът с тези уреди е, че нямат горен и долен реотан. Дори и да са с вентилатор ( а повечето не са), нещо не печат добре.

За халогеновите фурнички - тук много ги рекламират, но аз не бих си взела докато не видя с очите си или не прочета, че някой е направил баница в това. чета из форумите, че запичат само отгоре. Кремче Ванилия, ти ползувала ли си такъв?Тук им викат фурна-циклон. Лошото е, че са нагряват много и стените им горят, а имам две дечица. Аз си търся нещо като старите електрически тенджери в България, в които баницата ставаше страхотна. Но трябва да е широко, достатъчно високо, мястото, където се поставя баницата да може да се вади и мие, в миялна, разбира се Mr. Green, и да има глинена приставка за бавно готвене. В този смисъл нещо като този уред, който е наистина страхотен, но малък за нас. Има горен и долен реотан и съдове за печене. Изключително удобен и икономичен, гювечът става като на фурна:

http://www.johnlewis.com/230592255/Product.aspx

hakama  Аз уреди 2ра ръка не съм купувала, понякога с пътните цената излиза като на новите. Ако не си претенциозен, можеш безплатно да намериш такива уреди от съседи, познати и роднин и ако питаш. Аз на всяко местене раздавах това-онова, веднъж почти нова комбинирана микровълнова с грил и ел.фурна в гаранция. От емигриращи и местещи се приятели съм получавала блендери, тенджери, котлони и какво ли не. Просто питай! Има една тема за уради с транспортни дефекти, но не знам дали в тези магазини има това, което търсиш или са само големи уреди:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351758.0

Здравейте,искам да ви питам дали на всички уреди за готвене на пара капаците са им с дупки?
И има ли някоя от вас силиконова кошничка за готвене на пара?
- моят уред има дупка, да. Нали парата отнякъде трябва да излезе. Дупката има начин да се отваря и затваря, дърпа се и се бута една пластина, може и докато е в употреба, но капакът се нагорещява и е трудно. Всички оризоварки имат дупка, на повечето не може да се отваря и затваря. Те са направени за хора, които искат ориза разделен, като индийския. За мек кашав ориз е необходимо да се затвори плътно съдът, но това не е проблем и в тенджера на котлона. Силикон не съм ползувала, не виждам смисъл  Peace

Хайде лека



# 85
  • София
  • Мнения: 9 927
За халогеновите фурнички - тук много ги рекламират, но аз не бих си взела докато не видя с очите си или не прочета, че някой е направил баница в това. чета из форумите, че запичат само отгоре. Кремче Ванилия, ти ползувала ли си такъв?Тук им викат фурна-циклон. Лошото е, че са нагряват много и стените им горят, а имам две дечица. Аз си търся нещо като старите електрически тенджери в България, в които баницата ставаше страхотна. Но трябва да е широко, достатъчно високо, мястото, където се поставя баницата да може да се вади и мие, в миялна, разбира се Mr. Green,............

Кремче Ванилия, цената им наистина е доста солена ...  Thinking

А тази последната не е ли от една реклама - тъй наречената "турбо оувън"?!   newsm78
Да, халогенната машинка я имаше преди доста време в специализирани магазини тип ТопШоп. Но вече се появяват и от редови производители. Интересни са, но аз поне все още събирам впечатления за тях  Wink

Мултиварките са с по-височки цени, да, но пък все пак заместват няколко уреда, и така се компенсира  Laughing Ако живееш под наем в стая, или си студент в общежитие, също биха били много полезни.

Аз ползвам обикновен уред за варене на пара и съм много доволна - с изключение на почистването - има много сглобяване\разглобяване, миене, бърсане на детайли Crazy

Mного ли чистене пада при уредите на пара?

Относно халогенните фурни "Турбо оувън" , вчера в Метро видях че има на акция такава, ако върнеш стар уред > -30% получаваш.
Ей това е модела http://www.allegro.pl/item797675033_markowy_kombiwar_halogenowy_optimum_ax_788g_hit.html

Optimum AX-788G 11л , 1300W , видях че има и вентилатор, в брошурата пише че :пече класически, на грил, готви на пара , 65-250 градуса, изпичане от всички страни, без смесване на армоатите (?!  newsm78) ,продуктите запзват сочността си, лесна за почистване (стъкло е все пак), аксесоари - цена 100лв (с отстъпката)
 Двата ключа за темп-рата и таймера - са направени доста хилави, друго не ми направи впечтление. Плюс е че спестяват енергия ?!

=> Нещо не ме прилича много тази фурна , нз защо.

   Вчера бях отново потресен от качеството на хляба който продават.
Фирмата е  "Добруджански хляб", марка- Баварски, нарязан, изично гледах до кога е годен, до 25ти ноем. е още вчера след 2 дни у нас имаше мухъл в него Sick ooooh! . Затова много искам да се отърва от този проблем. Но досега идеята да си купя "фурна за хляб" я пренебрегвах, защото живея сам и някак ми се струва егоистично, спрямо останалата част на семейството Naughty
   А сега варианта е един Кукър (мултиварка), но да има опция и за месене, печене на хляб, ! Може ли да се намери такъв за около 150лв да кажем.

Като споменахте от онези електр. бг фурни - май имам такава, но не съм я ползвал от няколко месеца , правил съм  си пиле в ориз с нея  Grinning ...и става доволно.
Само капака успях да намеря, иначе има тенджера, дъно и камбанка. Казвате че печива ставали ? Аз от малък имам спомен че долната част не се доизпичаше както трябва?! Confused


  Относно втората ръка...
Сега са ми изпаднали  две -едната е пак с 4 котлона , за символична цена, хубавото е че мога да взема човек който може да я провери до колко е здрава.
Другата е Сименс , 4котлона, фурна, 40лв (засега) ,казаха че си работела, но я сменили с такава )с керам.плот) и им пречела само.
  http://img109.imageshack.us/content.php?page=done&l=img109/9 … g&via=mupload
А за тези с транспортните дефекти ми се струва много  добра идея, но това ще бъде за по натам   bouquet

# 86
  • BG
  • Мнения: 2 217
Ами аз пак не мога да видя, за съжаление, снимките по последния линк.  Confused
Благодаря за писмото - уредът за готвене на пара, който си ми изпратил изглежда много добре. Незнам какво да кажа за пластмасата обаче. Погледни и прецени сам ,защото едно е на снимка, а съвсем различно когато се види на живо.
Ако има човек, който може да провери колко здрави са уредите втора ръка, си струва да купиш такъв, според мен!   Peace

# 87
  • Paris, France
  • Мнения: 14 035
Ако имаш място за нормална печка с фурна и котлони, по-добре вземи първо нея! Мултиварката е скъпо удоволствие а доколкото виждам парите са от значение в момента. После си купи тенджера, от инокс, с приставка за готвене на пара!

# 88
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Момичета, не искам да ви отчайвам, но тези уреди са на принципа на инфрачервените лъчи, също както и микровълновите печки. Направете си справка и ще видите колко вредни за здравето те. Масово ендокринолозите ще ме подкрепят ако кажа, че храна от тях само на домашните любимци давайте, но не и на хора.

# 89
  • BG
  • Мнения: 2 217
vipdivata, за кои уреди говориш?
Уредите, които готвят на пара нямат лъчи, а затоплят вода, чрез която се обработват продуктите.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт