За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори

  • 11 816
  • 312
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 335
Ами то така пише в опътването - по една пипетка преди всяко ядене. Ама ако при вас има ефект от по-малко, не го дрогирай детето...
Аз давах два пьти на ден-след обед и вечер,когато бяха най-силни коликите,през деня давах други капки.

Благодаря за отговорите,май просто ще изкарам млякото от хладилника час-два по рано.

# 31
  • Мнения: 149
Калоян беше с температура 38 градуса в продължение на едно денонощие и с кашлица, която продължава.Та въпроса ми е вие къпете ли децата се вечер и също извеждате ли ги на разходка когато са с температура.

# 32
  • София
  • Мнения: 44 115
не, не го извеждам с Т, защото става по-зле.
за къпането - при висока даже един хладък душ може да свали малко Т.... но ако те притеснява не е фатално 1-2 дни да остане без баня, а само с миене на разни части от тялото....

# 33
  • Мнения: 1 745
Аз малката като имаше Т я къпех с хладка вода!Определено се чувстваше по-добре после! Peace Става въпрос за вода 36 градуса примерно! Peace
На вън не съм я извеждала!

# 34
  • Мнения: 9 776
Бебе с Т навън - по-добре не. Аз самата, ако имам Т не се чувствам добре ако изляза и затова си мисля, че и при децата е така.

# 35
  • Мнения: 4 335
И Денис беше два дена с Т,не сьм го извеждала навьн.Аз като вдигна така ме тресе,хич не ми се излиза,а него как да го помькна.Чесно казано и не го кьпах две вечери,само дупето миех.Чувала сьм за хладната вода,ама не посмях.

# 36
  • Мнения: 9 973
аз го извеждам навън,защото става още по-зле.Навън се разсейва.Не къпя

# 37
  • Мнения: 251
Калоян беше с температура 38 градуса в продължение на едно денонощие и с кашлица, която продължава.Та въпроса ми е вие къпете ли децата се вечер и също извеждате ли ги на разходка когато са с температура.
Ако е слънчево е хубаво да го изведеш малко по обяд .Но не повече от 1 час.А  къпане на бебе с температура, не мисля че е редно просто му измивам дупенцето, ръчичките и личицето и го слагам да спи. Нали знаеш че без чист въздух болен не се оправя.

# 38
  • Мнения: 316
Калоян беше с температура 38 градуса в продължение на едно денонощие и с кашлица, която продължава.Та въпроса ми е вие къпете ли децата се вечер и също извеждате ли ги на разходка когато са с температура.
По съвет на педиатър: високата Т при детето може да се свали без лекарства с къпане в нормална /не хладка/ вода.

# 39
  • Мнения: 316
Момченцето на моя приятелка е на 1 год.4м. От както проходи само, тя "зазими" количката и го води за ръчичка, когато излизаме. С времето разстоянията стават все по-дълги.
От около месец, Криси спря да се храни /въпреки че хапваше много добре и от всичко/. От около две седмици има нов проблем. Когато го води за ръчичката и при най-лекото дръпване /примерно детето реши да отиде в друга посока, защото нещо му е харесало/ започва да плаче. Ръката, за която го е водила увисва. Той не я използва въобще и като я хванеш, особено при сгъване в лакътчето, детео плаче. Обаснението на педиатъра е, че лакътните връзки на малките деца са много крехки и е възможно да се получи разтежение.
Въпросът ми е: Има ли някой, който се е сблъскал с подобен проблем? Има ли причинно следствена връзка между неяденето и тези / зачестили напоследък - и на двете ръчички newsm78/ болки в лакътната става? При какъв лекар да заведем детето?
Моля, помогнете ни, за да отреагираме най-адекватно на проблема?!
Благодаря !  bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 2 227
...При какъв лекар да заведем детето?
..
Аз бих завела детето на ортопед.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, аз да си се потревожа още малко... Днес Йоан повърна три пъти, да кажем по една супена лъжица... Не беше на фонтан, мисля... Та се чудя нормално ли е... Мисля, че успявам да го оригна, но не от всеки път. Иначе вече си е върнал началното тегло и е качил 60 грама отгоре. Всички памперси са пълни. Simple Smile Съвсем си е здравичък, ама се чудя дали трябва да се обърне внимание на това повръщане. Възможно ли е да е просто от преяждане? Защото наистина суче като за световно - по 40 минути...

# 42
  • Мнения: 1 336
Това не е повръщане, а оригване. Когато се оригват почти винаги връщат по малко мляко. Ако върнатото мляко е колкото дланта на бебето значи няма проблем.

# 43
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Здравейте!

Някой може ли да ми каже от кога мога да слагам бебо в кенгуру?

# 44
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Малката последните 2 дни има лека Т - 37.3 най-много е била... аз я разсъбличам по боди, а вътре е 22 градуса и така регулирам телесната и Т.Първата вечер дори я изкъпах и нямаше никакви проблеми.Ако опре нож до кокал смятам да и намокря чорапките с оцет и да и ги обуя.. Правила съм го с възрастен човек и помага.
Иначе вчера ака зелено и в първия момент бях шаш и паника, но благодарение на тази тема съм научила, че ако майката е яла зеленчук с този цвят и акото на бебчо е такова, а аз си бях хапнала грах.Днес като сменях наакан памперс вече си беше нормално,даже оранжевееше заради лазанята която хапнах вчера  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт