бебешката количка- цяла наука за второ висше!!!

  • 144 269
  • 1 614
  •   1
Отговори
# 15
Според мен Jane е най-добре погледни тук имат доста  http://www.detstvomoe.com/magazin/catalog/index.php?cPath=24& … 3n4osdh24r9n9lc07  но Jane са малко повечко от 1000лв. Chicco S3 Race е на много добра оферта 700лв със столче за кола Wink

# 16
Ето тази е убиец с всички аксесоари за нея http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=391075&cat=3
На тази цена си е подарък.

# 17
  • София
  • Мнения: 13
Още малко помощ за второто висше Laughing
1. Мисля, че трябва първо да решиш дали количката да има отделен тип „зимен” кош. За първите месеци, когато бебенце главно спи е много удобен според мен. Ако си се спряла на такъв вариант гледай коша да е максимално просторен – обикновено тези, които са с пластмаса са по-малки. Друг вариант е количката да има порт-бебе, легналото положение на количката или столче за кола. Въпрос на избор, но според мен коша е най-добре за бебето.
2. Три или четири /повече/ гуми – имай предвид, че триколките обикновено са по-дълги и както са коментирали момичетата може да има проблем с асансьора.
3. Една  цяла или две дръжки – с една по-лесно се говори по телефон докато се разхождате.
4. Сенник на количката – ей това според мен е много важно. Моето момиче беше изключително чувствително към слънцето и възможността да го скриеш е безценна. При повечето „модерни” напоследък колички обаче сенниците са много малки. Освен това добрия сенник прави и завет и има къде да си скриеш детето.
5. Пълно легнало положение – и най вече може да се променя ъгъла за сън. „Летния” кош на повечето колички напоследък са с точно определен ъгъл и според мен не е удобно.
6. Теглото на количката също е важно, особено ако няма асансьор – но повече зависи от начина ти на живот. Ако пътувате много вероятно ще се замислиш за лятна количка когато порасне детенце.
Личният ми опит е с Quinny Buzz и Maclaren Techno XT
Quinny Buzz:
(+) красива, маневрена, приличен зимен кош
 (-) според мен ужасен летен кош
Maclaren Techno XT - 
(+) много лека и маневрена, сгъва се лесно, заема малко място, има голям сенник и пълно легнало положение
(-) има малък кош за багаж, толкова е лека, че много лесно се обръща назад и пада ако закачиш чанта и детето не е в количката, няма борд, на който да се закачат играчки или просто да си се държи детето

Ако сега трябваше да избирам количка може би щях да се спра на Jane (Slalom Pro) или Bebe Comfort (Loola или High Trek) и на по късен етап лятна.
Успех с избора!

# 18
  • София
  • Мнения: 30 085
Здравейте,

малко по малко взех да скъсявам списъка на количките, дано да ги редуцирам до 2-3  Wink

Май ще се огранича до:

1) Zooper (видях я на живо и ми хареса), жената, която я буташе беше доволна не е тежка, а вътре шебе широка за бебето

2) Пег Перего Ария Комплето,  както spy ме посъветва (благодаря и за което)

3) Loola-та на Bebe Confort

4) Brevi 3 in 1

5) Cangaroo Excess (не е ли малко тясна)???

Образоването продължава Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 43 904
Aria си я запази като мисъл за лятна количка по-добре....за зимата не е много подходяща, за новородено също Wink

# 20
  • Мнения: 907
Aria си я запази като мисъл за лятна количка по-добре....за зимата не е много подходяща, за новородено също Wink


Присъединявам се, Ариа-та е лятна количка! Освен това колелетата й са доста малки, наистина зимата ще ти в трудно. Не зна какво включва версията"комплето", но Пег Перего има Pliko P3 Completo, която май включва всичко и е с по-големи гуми.

# 21
  • София
  • Мнения: 30 085
Благодаря ви момичета,

ето и нея я зачерквам

с ваша помощ ще се справя някак си  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 30 085
а UNO ili Plico 3??? и още нещо Cangaroo ми се видяха теснички или бъркам??? Затова ги изключих, честно казано  Cry

Тези Brevi  ми харесаха?!

# 23
  • Мнения: 1 650
аз като първокурсник тъкмо щях да попитам нали арията не ставаше за новородено, но Професор DUST ме удари през устата
 Joy

# 24
  • Мнения: 1 650
Само да отбележа, че количките които си си харесла не са в един клас (ценово)
Cangaroo-то е най-ниския клас, brevi i Peg Perego са доста по високо
Ако бебето ще ти е лятно може би може да минеш без зимния кош
А Zooper-a рекламите им са че коша е уникално широк, т.е. extra wide, more then 2 inches или нещо такова беше, поне 5 см по широк. И другия му плюс е че покривалото се върти и в двете страни - може да бъде и с лице към майката. Заедно с Пликото е добър избор, ако си падаш по 3 колки
И още нещо
TCM одавна няма, реално това беше ориязан ХАУК обаче не беше лекичък, нито пък маневрен, но струваше под 100 лв

# 25
  • София
  • Мнения: 43 904
 smile3533

аз пък веднъж в южен парк видях такова zooper ма много дребна и ниска и изобщо многго ми стана странна....

# 26
  • София
  • Мнения: 30 085
значи и Cangaroo-то (не заради цената), а защото нещо не ми хвана окото.

Hauck отпадат (ако са тежки) както казвате.

Zapp и Maxi cosi Mura??? Тях изобщо не ги намерих  Sad Може да са добри?!

# 27
  • Мнения: 340
1) Zooper (видях я на живо и ми хареса), жената, която я буташе беше доволна не е тежка, а вътре шебе широка за бебето
.....
5) Cangaroo Excess (не е ли малко тясна)???
Кой модел на  Zooper-триколката или някоя от четириколките?Иначе те нямат кошове за новородено,нито кошници,но са много хубави,леки и широки.
Зимния или летния кош на Excess ти се видя тесен?Passenger на същата марка е с голям и удобен кош за новородено Peace

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 146
Аз бих ти препоръчала да видиш и Bebe confort streety отговаря на условията ти. Лека е, има кош за новородено, столче за кола и летен вариант, който има напълно легнало положение. А и пълния комплект излиза към 1000 лв.

# 29
  • София
  • Мнения: 72
Коша но Excess не е тесен, но е много неустойчива и при неравност може да обърнеш количката и не е много лека и изобщо не е маневрена.

Общи условия

Активация на акаунт