33 канадски феи с влюбени сърца очакват деня на любовта!

  • 20 870
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 270


 Не съм си избрала още,само ми взеха кръв ( и вчера ми се обадиха да ме поздравят ,че съм бременна) и сега във вторник ще ходя пак може би тогава ще е момента на избиране на гинеколог . Това с гинеколога не ме притеснява ..а по -скоро това,че трябва да си намеря работа само дето с моя език..и опит ..ужас и на всичко отгоре трябва да е не толкова натоварваща работа .. трябват ми тези гадни 600 ч. за майчински..    ooooh! и така.. тея задължителни чесове са ужасни..
Вики, според мен намирането на гинеколог е нещото, което трябва да те притеснява поне малко, защото понякога се намира трудно или се чака доста, или просто този лекар не отговаря на очакванията ти и трябва да го смениш. Гинекологът ще ти даде направления за изследванията и ехографите, ще те насочи към болница, ще обсъдите курсовете за бременни и хиляди други важни неща, които са свързани с появата на бебето. Ето защо, за да е една бременност спокойна, много важно значение има  и специалистта, който ще те следи, редовното посещаване на консултации, правенето на всички необходими изследвания, дискутирането с лекаря на всички въпроси, които те вълнуват. Ти си още много в началото, за да се каже каква ще бъде бременността ти. Недай Боже, може да ти е уморено, да повръщаш и много други екстри, които да ти попречат да работиш. Освен това търсенето на работа и започването на нова работа са свързани със стрес, който е хубаво по принцип да си спестиш. Дори и да намериш работа още утре, има три месеца изпитателен срок, което от своя страна означава, че ще ти проличи и работодателят може веднага да те освободи под предлог, че работата не влияе добре на бременна жена и пак да не събереш тези 600 часа.
Затова бъдещият татко да търси по-платена работа или втора работа, за да може да се издържате.
Чисто сърдечно те съветвам да не се хващаш като удавник за сламка за тези 600 часа, а да обърнеш внимание на нещата пряко свързани с бременността ти. Успех!

# 16
  • Мнения: 38
 Деси , съгласна съм със теб напълно..но доколкото знам нали има закон ( когато си бременна нямат право да те уволнят) ..не знам..чесно казано аз също не изгарям от желание да работя но пък и не ми се иска той да работи от 8 до 10 всеки ден да се скапва от работа и да не се виждаме. ..затова още мисля по този въпрос ..чудя се защо няма нещо като помощи за семейства с малък дохот и още повече чакащи бебе..

Старая се да не си създавам стрес за каквото и да е...но са 1 милион въпроси и ..така

Благодаря ви Hug Hug

# 17
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Виктория аз лично не бих разчитала на този закон - при мъжа ми съкратиха дългогодишна служителка която беше бременна и друга по майчинство. В моята работа преди два дни съкратиха колежка по майчинство така че явно има вратички за това.
А иначе Деси е много права че си е стресиращо започването на работа. Може би учене на нещо и получаване на стипендия също да не е лош вариант.

# 18
  • Мнения: 270
Деси , съгласна съм със теб напълно..но доколкото знам нали има закон ( когато си бременна нямат право да те уволнят)
Честно казано, аз лично, не знам нищо във връзка с такъв закон. Нека някое от момичетата отговори. Но съм сигурна, че работодателят може да те освободи веднага, докато си на изпитателен срок или ако прецени, че работата не е подходяща за бременна жена и крие рискове за състоянието й. Някой може да даде повече подробности и по този въпрос.
чесно казано аз също не изгарям от желание да работя но пък и не ми се иска той да работи от 8 до 10 всеки ден да се скапва от работа и да не се виждаме.
Хубаво е, че мислиш за партньора си, но понякога конкретната ситуация изисква жертви-единият работи повече, а другият гледа дете. Тепърва ви предстоят моментите, в които няма да имате време за вас двамата, защото едно бебе изисква много грижи. Един мъж може и 10-12 часа да работи на ден, но една майка работи 24 часа, грижейки се за детето си. Това си мое лично мнение, резултат от личния ми опит.
чудя се защо няма нещо като помощи за семейства с малък дохот и още повече чакащи бебе..
Вече изяснихме въпроса с майчинството ти. Помощи има  и то точно за семейства с нисък доход. Детските са вид помощ според дохода,т.е. тези с ниски доходи взимат максимума. Поне тук в Кебек, според мен, максимумът на детските покрива всички разходи на детето. Има и множество програми, при които се подпомагат бременни с храни като мляко, яйца, сок. Тук в Кебек има и т.нар. Prime au travail, която се получава след подаване на данъчната декларация и след като сте отговорили на определени условия, едно от които е да имате живо родено дете. Има и социал.
С чудене пари няма да осигуриш, затова отиди питай в местната поликлиника, в социалната служба, говори с личния ви счетоводител, който ви изготвя годишните декларации. Все някой ще ти даде информацията, която ти е необходима.

# 19
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
чесно казано аз също не изгарям от желание да работя но пък и не ми се иска той да работи от 8 до 10 всеки ден да се скапва от работа и да не се виждаме.
Хубаво е, че мислиш за партньора си, но понякога конкретната ситуация изисква жертви-единият работи повече, а другият гледа дете. Тепърва ви предстоят моментите, в които няма да имате време за вас двамата, защото едно бебе изисква много грижи. Един мъж може и 10-12 часа да работи на ден, но една майка работи 24 часа, грижейки се за детето си. Това си мое лично мнение, резултат от личния ми опит.

Абсолютно вярно ако имате кротко и мирничко детенце което няма колики, проблеми с алергии, проблеми със зъборастежа може и да ви остане време да с видите с партньора ти иначе ще си по-доволна да не е около теб защото общото изнервяне може да повлияе много и на връзката ви особено ако 9-те месеца не му стигнат да се адаптира към мисълта че ще става татко.

# 20
  • Мнения: 38
Съгласна съм с вас мили мами, моят млад татко също казва "ще работя няма никакъв проблем за мен" ..ок но какво ще стане с отношенията ни ако той работи до 8-9 примерно връща се къпе се и ляга а междувременно аз съм по цял ден в къщи и гледам бебчо самичка..при вас как беше?

# 21
  • Мнения: 557
Съгласна съм с вас мили мами, моят млад татко също казва "ще работя няма никакъв проблем за мен" ..ок но какво ще стане с отношенията ни ако той работи до 8-9 примерно връща се къпе се и ляга а междувременно аз съм по цял ден в къщи и гледам бебчо самичка..при вас как беше?

Ох, миличка, как ми се иска никога да не разбереш... но май няма как.
Всяко семейство си намира начин да се справи...не винаги се получава така, както ти се иска, но ако и двамата имате силно желание - ще се получи. С времето ще си намерите вашите моменти и ще започнете да цените дори и малкото време, което имате заедно.

# 22
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609

Ох, миличка, как ми се иска никога да не разбереш... но май няма как.

Това беше болезнено откровение на мама с три деца  Hug аз ще взема да замълча по темата  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 557

Ох, миличка, как ми се иска никога да не разбереш... но май няма как.

Това беше болезнено откровение на мама с три деца  Hug аз ще взема да замълча по темата  Mr. Green

Което не ни убива, ни прави по-силни, нали така, Шемет?  Laughing

# 24
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
escorial няма да се предаваме това е сигурно, пък колко силни ще станем само ние си знаем, а ти я вземи да кажеш как се развива малката джуфка?

Я да питам за поти-тренинга Simple Smile оцапах темата , тези които са почнали на по-голяма възраст - гърне ли ползвахте или седалка за тоалетна?

И какво ползвахте директно нормално бельо или от pull up? или нещо друго? Видях че pull up имат няколко модификации да споделите някакъв опит по темата? Между другото от сайта на Huggies може да се поръча безплатно двд за поти-тренинга. Не знам какво е защото още не съм го получила ама като дойде ще кажа.

# 25
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Хехе, да се цопна и аз в тази тема, защото и аз съм в Канада Crossing Arms, но нямам много време за писане  Sad.
Та шемет Simple Smile, ние ползвахме три гърнета и седалка. Едното гърне - пеещ китайски боклук от бабата, другото от другата баба в колет - българско такова, обикновено дето прилича на храникла за куче  Laughing, едно и аз купих  Rolling Eyes Laughing, нищо не помогна дълго време, не искаше да сяда на тях. Купих си книга - поти трейнинг фор дъмис Laughing, книги за него със обяснения, звезди, стикери, награди Shocked, брех не и не. Докато не стана почти на три не щя. На гърне много малко седя, седалката си я ползваше дълго, с едно столче за стъпване ... С пул-ъпс естествено, защото понякога не успяваше да стигне до банята ... А и за намбър ту ги предпочиташе пред гърнето още няколко месеца  Embarassed ... Успех, не го мъчи ако не ще отначало  Simple Smile ... Хе, минало е полунощ, днес става на пет моето гардже  Laughing ...
Виртуална почерпка   cook  Gift  party041 Tada Gift

# 26
  • Canada
  • Мнения: 231
Честит рожден ден на Алекс! Честито пораснало момче на майка му! Да сте живи и здрави!
Честито и на тези, чиито празници са отминали без да ги поздравя!

shemet_neveroiaten, точно сега в отчетната го бистрим (началото де Wink) и една мама от Щатите пусна в кратце някаква теория по въпроса, която звучи добре. Чакам да разбера как да видя още материали, ще те уведомя, ако искаш. Конкретно се сещам, че според този автор седалка за тоалетна не е удачен избор за начало, за да не тръгне да слиза от стъпалцето със свалени панталони и да се спъне.

Millena, дано скоро се наредят нещата при вас.  Hug Като изключим студа Mr. Green, Монтреал си е супер! Сериозно казано, мисля, че е много добро място за гледане на деца.

# 27
  • Мнения: 3 271
Титина, ясно. Те тези от САЩ го питаха мъжа ми с какъв статут е, явно точно покрай тези разни особености. Ние малко даваме заден, защото е средата на учебната година...

November Rain, да, Монреал не е толкова лоша идея, само дето ние искахме мека зима и тук ни харесва, а и тъкмо свикнахме. Все пак е хубаво да знаеш, че има някаква с по-голяма вероятност сигурна опция (казали са му, че сега топката е в неговите ръце дали ще иска да задейства процеса за там). Вероятно ще си дадем някакво време да изследваме опциите тук и ако пропаднат, ще го мислим за Монреал. Поне сте една чудесна групичка там, така че не би ни било толкова самотно, ако решим в някой момент. Не искам да го причинявам на децата в момента, но ако няма други варианти...

За гърнето, моите и двамата предпочетоха седалките за тоалетна и ползваха гърне само в краен случай у баба си и то в по-късен етап. Когато се учеха, искаха тоалетна. Но и с двамата беше към 2.5 год., когато узряха за идеята и свикнаха много бързо.

# 28
  • Мнения: 49

здравейте !да се включа и аз  в новата тема Simple Smile
[quote

За гърнето, моите и двамата предпочетоха седалките за тоалетна и ползваха гърне само в краен случай у баба си и то в по-късен етап. Когато се учеха, искаха тоалетна. Но и с двамата беше към 2.5 год., когато узряха за идеята и свикнаха много бързо.
[/quote]
аз пък започнах доста по-рано да я уча моята хубавица на гърне -към 1-1,3 м. Simple Smileи в началото беше ужааааас -ревеше само като видеше гърнето .и аз го скрих за известно време ,за да нея стресирам.после го ползвахме за игра -слагаше си играчките вътре ,докато един ден не откри ,че може да се седя на него Laughingи така първо посядвахме на него облечени ,после преди баня  засядаше на него да си поиграе ...и ...един свърши работата Grinning.всичко си стана постепенно и без ревове  Simple Smile

# 29
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Така де аз затова питам за по-късната възраст - ние още не сме почнали - някъде за лятото съм го замислила когато ще сме на 2 и половина затова и още само питам - събирам опит и знания Simple Smile

Ели честито ти пораснало детенце - да ти е живо и здраво и много да те радва -  да чакаме тортата или чак на предизвикателството ще я видим?

Общи условия

Активация на акаунт