33 канадски феи с влюбени сърца очакват деня на любовта!

  • 20 957
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 557
Според мен - направо в спешното на която и да е болница идете.
И като те питат колко те боли в скала от 1 до 10 - казваш 10! Така ще те вземат по-бързо.
Обясни им, че ти е много лошо, едвам издържаш на болката - колкото можеш се престори, иначе, ще си изкарате цяла нощ там.
Тъпото е, че надали ще има работещ ехограф по това време, дори и болницата Cry
Но сигурно ще ти назначат час за утре сутринта.
С мен така беше...

# 61
  • Мнения: 270
Виктория, стискам палци всичко с бебчето да е наред! наистина гледай да лежиш и да си почиваш, а пък утре ще те прегледат. Аз с второто ми дете получих кървене точно 5-6 г.с., но ми беше много лошо и беше доста повече от няколко капки, така че отидох веднага в болницата. Лежах за задържане после 1 седмица и всичко се оправи.
За да сме максимално полезни на Вики е хубаво да споделяме опит от канадска земя. Поне аз не съм чула никоя жена, тук в Канада, прокървила до 12 г.с. да е приета в болница за задържане. В момента ще се въздържа да пояснявам защо, за да не плаша Виктория.
Споделям напълно написаното от escorial, но тъй като съм минала по този път със спешното и липсата на ехографи, бих заложила на частна клиника. Разбира се първо пробвай и в спешното. Обади се в поликлиниката и им обясни ситуацията, все ще ти дадат някакъв съвет.
Запаси спокойствие и успех!!!

# 62
  • Мнения: 557
Mama Desislava , дали ще работи някоя частна клиника по това време?
Вики, в частна клиника само да поясня - прегледа на ехограф е 130$. Поне в Монреал е така. Че и през такива съм минала...

# 63
  • Мнения: 270
Mama Desislava , дали ще работи някоя частна клиника по това време?
Вики, в частна клиника само да поясня - прегледа на ехограф е 130$. Поне в Монреал е така. Че и през такива съм минала...
Ох, точно така е както казваш, но все се надявам, че някоя ще е отворена. Но там поне е сигурно, че ще я прегледат веднага и няма да чака много дълго. Точно защото е и доста скъпо и предложих да отиде в спешното.

# 64
  • Мнения: 256
Аз затова намекнах само за спешното за случая с Виктория, защото опита ми тук, в Канада, не е от най-добрите, затова не исках да навлизам в подробности.
Незнам частни клиники в Торонто.
Аз ходих в спешното на болницата до нас, което е ужасно натоварено и чаках 12 часа, но има една болница в даунтаун, в която не карат случаи от 911 и не е толкова натоварена, ама сега де, коя беше?

# 65
  • Мнения: 38
Ще идем в трилиум -мисисага и каквото стане не мога да си стоя в нас и да чакам до утре ...пък и д-р кебеде няма да може да ми каже какво ми е и ще ме прати на др лекар и евентуално след 2-3 дни ще ме видят (в най -добрия случей) аз дотогава ще се побъркам ..та ..отиваме стислайте ми палци да ме видят и да кажат че бебчо е наред  newsm17 newsm17

# 66
  • Мнения: 270
Всичко ще е наред! Стискаме палци и ти пращаме много положителни мисли! Ще чакаме да пишеш само хубави неща!

# 67
  • Мнения: 3 271
Стискам ти палци, Виктория!!

# 68
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета!
На Виктория мога да кажа, че и през трите ми бременности съм имала кървене. Както се оказа, в повечето случаи това кървене не означавало спонтанен аборт. Освен това до 12-а седмица медикаментозно не може да се повлияе, като се изключи отрицателното влияние на излишни лекарства върху плода. Една част от бременностите завършват неуспешно в началото на бременността предимно заради това че плодът е увреден. Когато бременността е "здрава" кървенето в един момент спира и без никакви лекарства. Това от личен опит и от прочетено и научено. В началото на първата ми бременност в България ме хоспитализираха заради едно съвсем леко кървене. Тогава вярвах че те са ми спасили бебето. При втората бременност (пак в Бг) получих кървене една вечер, отидохме с мъжа ми в Шейново, лекарят ме прегледа и каза че всичко му изглеждало нормално и нямало нужда от спешна хоспитализация. Питах го дали да пия Спазмалгон или нещо друго, каза "Ако искате" Laughing Тръгнахме си по живо - по здраво, след една седмица пак получих кървене, този път през деня. Отидох пак за всеки случай, ама портиерът не ме пусна и ми каза първо да говоря с дежурния гинеколог по телефона в кабината му. Даде ми той гинеколога, обяснявам му че имам кървене и искам да ме прегледа, той ми казва "Няма нужда да ви преглеждам предварително, всяка бременна при кървене влиза в болница. Направо си донесете багажа и идвайте" Shocked Бях много озадачена как преди седмица-две пак там след преглед решиха че няма нужда от ллечение, а сега дори не ме преглеждат и ме карат да влизам директно в болница, ама карай. Докато отида с багажа, кървенето беше спряло. Ама пак ме взеха, нали трябва да ме лекуват Laughing Почнаха веднага да ми дават по 3 вида лекарства, след два дни отпада едното, след още два дни и второто, после третото, накрая два дни без нищо, пратих мъжът ми да моли доктора да ме пусне, защото там хич не се сещат, каза - на другата суутрин я изписваме. Да, обаче на мен в 5 следобяд същия ден, след едноседмично лечение  на спряло кървене, кървенето ми почна отново. А аз вече съм без лекарства. Тъй като лекарите от моето отделение вече си бяха отишли, дежурната сестра ме прати при дежурния гинеколог на болницата. Той пък не пожела да ме прегледа, нито да ми изпише лекарства. Да съм чакала до другата сутрин на визитацията, да кажа на моите си лекари. Питах го тогава защо съм стояла цяла седмица, след като сега при влошаване ме оставят без никакво лечение, той ми отговори: "То ако е тръгнало да излиза, нищо не може да го спре". Тогава това ми прозвуча много цинично, но по-късно си дадох сметка че човекът е бил много прав. Бях вбесена и на другата сутрин изобщо не казах на визитацията за подновеното кървене, изписаха ми, кървях по малко още седмица-две и накрая ми спря. Сега третия път в Канада първоначално се усъмних че съм бременна по това, че това, което бях решила че е цикъл, неочаквано ми намаля и спря на втория ден. Отидох при личната си лекарка още същия ден ама за нещо друго, изобщо не мислех че кървенето е проблем, ама й го споменах и тя ме прати в гинекологичното отделение на Сейнт-Жустин. Там ми направиха изследване на хормона на бременността, направиха ми и гинекологичен преглед, казаха ми че нещата изглеждат добре и ме пуснаха. На другата сутрин ме изпратиха на ехограф, което за мен беше излишно облъчване на зародишчето, ама карай. На ехографа можеха само да кажат че има сакче отговарящо на седмиците, ама не се знаеше дали в това сакче имаше нещо. Както и да е, не ми предписаха никакво лекарство! И ми мина от само себе си. В повечето случаи беше кафеникава кръв, но веднъж имаше и малко ярка. Така че най-доброто което мога да препоръчам на Виктория е да не се стресира, просто няма начин с бездействие на навреди. Стискам палци всичко да е наред!

# 69
  • Мнения: 38
Мили мами...загубих бебето..организма ми го е отхвърлил..днес ще обикаляме 1 милион места за да разберем причинаата за това..никога не съм се чувствала по този ужасен начин..мн боли.. Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 70
  • Мнения: 256
Виктория, страшно съжалявам за загубата ви! Много боли, минала съм по този път и знам, че болката е огромна.  Sad

# 71
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Мила Виктория, съжалявам много  Cry Знам, че думите са безсилни, но ако те успокоява знай че така е трябвало - когато дойде правилният момент ще си имате най-хубавото и здраво бебче на света!  Hug

# 72
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Съжалявам Виктория. Много от мамите тук са минали през това което преживяваш.
Личното ми мнение е че най-важното сега е ти да се възстановиш преди следваща бременност тъй като имаш два аборта за относително кратко време а организма има свойството да изгражда памет за тия неща и може да започне да отхвърля дори и здрав плод.

# 73
  • Мнения: 150
Вики много съжалявам, пожелавам ти бързо да преодолееш болката и да вярваш, че така е трябвало да се случи и много скоро, в подходящият момент ще си имате здраво бебе което много, много ще ви радва. Едва ли можем да помогнем с друго освен с много кураж,  Hug  Hug  Hug

# 74
  • Мнения: 919
BukTopuq, много съжалявам
понякога се случва в ранните седмици на бременноста да се обърка нещо, не очаквай да получиш точен отговор, просто така е било писано.

Общи условия

Активация на акаунт