За присъдите

  • 2 533
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 457
За съжаление по закон не сте никакви да искате промяна в НК. Нямате това право. ..............................................................

Къде пише, че нямаме това право!? Я, първо си помисли добре преди да се изказваш дали имаме или нямаме право. И по закон ние сме точно работодателите на онези, които "творят законите", както и това, че те са наши представители. И последно: Кой закон си е хубав?

# 16
  • Мнения: 984
Хаха, Нотар! Законът си бил хубав! Хубав е закон, който адекватно регулира взаимоотношенията в едно общество. Когато законът не мери и не търси справедливост значи не е....ъ....хубав.

# 17
  • Мнения: 560
Не мога да разбера защо трябва да плащам данъци и да хрантутя в затвора  един или много брутални убийци? 

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Населението трудно може да поиска промяна в закона за това или онова. Мисля, че законодателна инициатива има законодателната и изпълнителната власт, за президента не съм много сигурна.

# 19
  • Мнения: 76
Факт е, че НК дава право на хора извършили ужасни неща да лежат под минималното за съответното наказание, но е и факт, че деянията не се разглеждат в поредица от престъпления, а общо - като резултат. За това имаме този абсурд да си признал за ужасно убийство да го разказваш със задоволство, да е ясно, че излезеш ли ще извършиш още по-ужасни неща и пак да получиш под минимума.

Донякъде си права - това е уредено в чл. 23 НК - че дадено лице ако е извършило няколко престъпления, преди да да има влязла в сила присъда, за което и да е от тях, се налага общо наказание. То съответно може да бъде увеличено с още 1/2
не е вярно, че само у нас е така - напротив, така е Германия и Австрия (откъдето са преписани нашите закони), а може би и в други европейски страни, само в Щатите налагат за всяко едно деяние отделна присъда

# 20
  • Мнения: 592
За съжаление по закон не сте никакви да искате промяна в НК. Нямате това право. ..............................................................
Къде пише, че нямаме това право!? Я, първо си помисли добре преди да се изказваш дали имаме или нямаме право. И по закон ние сме точно работодателите на онези, които "творят законите", както и това, че те са наши представители. И последно: Кой закон си е хубав?
Ами айде утре кажи къде да отидем с теб и да подадем искане за промяна в НК!
и е ясно че сме толкова работодатели, колкото аз съм председател на селска кооперация. Такава наивност и по бай Тошово време нямаше! Извине ме за прямотата!  Peace

# 21
  • Мнения: 457
За съжаление по закон не сте никакви да искате промяна в НК. Нямате това право. ..............................................................
Къде пише, че нямаме това право!? Я, първо си помисли добре преди да се изказваш дали имаме или нямаме право. И по закон ние сме точно работодателите на онези, които "творят законите", както и това, че те са наши представители. И последно: Кой закон си е хубав?
Ами айде утре кажи къде да отидем с теб и да подадем искане за промяна в НК!
и е ясно че сме толкова работодатели, колкото аз съм председател на селска кооперация. Такава наивност и по бай Тошово време нямаше! Извине ме за прямотата!  Peace

Едно е да нямаш желание, мотивация или самочувствие, че си никой и се държиш като никой, друго е да е уредено със закон, че не си никой и нямаш право да внасяш искания за промени. Жалко, че смяташ че е наивност да искаш да се променят нещата цивилизовано Thinking
И само за протокола: аз съм внасяла искания за промени, аз съм никоя за Вселената, но за себе си съм много Wink, та даже и една комисия от депутати се заинтересува. Това дали нещо е променено е един въпрос, а това дали имам право или който и да било да внесе мотивирани искания "някъде си" е друго. И има примери бол с хора като мен. Наистина, жалко че ти си толкова предубеден, а дори и не си опитвал!
А, ако имаш написани мотивирани искания за промени в НК, ще те заведа на драго сърце още утре да ги внесем в съответната комисия към Парламента. И разговор можем да проведем на някое от обсъжданията с тях. Стига да изглеждаме, че сериозно искаме това и да покажем, че сме мнозинство в тези си искания, а не двама изкукали форумци Peace

# 22
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Не мога да разбера защо трябва да плащам данъци и да хрантутя в затвора  един или много брутални убийци? 

Опитай се за момент да си представиш  до живот на едно и също място.
Гледа ли миналата седмица  "Зелената пътека" - моментът, когато
невинно осъден загреба шепа листа от поляната - за него това беше частица
от свободния живот, от въздуха под небето, всичко, което му беше отнето.

Аз не съм привъженик на смъртното наказание именно заради някоя съдебна грешка.
Много пъти съм си мислила как се наричат тези, които изпълняват законни смъртни
присъди. Четох преди години, че такава работа в руски затвор
е извършвала жена. В този дух напълно съм съгласна със Сийка, и все пак си мисля, че
и от такива изпълнители на присъди има нужда.
В Америка например екзекуциите се извършват пред очите на близките на жертвата.
Как да наречем това?

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 18:25 от Иванка Тръмп

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Възмездие се нарича.

# 24
  • Мнения: 592
Binito , тази депутатска комисия като как се заинтересува - от облеклото ти ли или от предложението? Като протестира на площада последния път, нещо да се промени? Нямам нищо против упоритите и инат хора, но последния ти пост говори само в моя подкрепа!! Самата ти нямаш мотивирани предложения за промени в НК, а искаш друг да е на топа на устата!? Това че ще дадеш на познат в НС това искане мислиш ли че ще стане - досега само Ленчето Костова и оная с пластичните операции от Испания са успявали да си "направят" закони без да са депутати. Ако е за въпроса и аз имам възможност да влезна и да се срещам с депутати. Но да не споря! Ако утре публикуваш внесените от теб предложения за поправки в НК и те се приемат на сесията на НС - имаш от мен публично букет от 101 рози! Успех ти желая - това са 101 рози!  Peace

# 25
  • Мнения: 4 300
Ох, дано не се юрнат всички граждани да дават идеи за промени в НК.
Говорила съм със съдийка, постановявала смъртна присъда. Не мисля, че има подготовка за това Rolling Eyes. И в друга тема го писах днес- да се върне смъртното накзание означава България да излезе от Съвета на Европа. Не мисля,че има страна, която доброволно да се откаже от това, равносилно е да излезем от цивилизованото общество.

По повод по  ниските наказания личното ми мнение е, че са оправдани донякъде. По добре е да лежи 15 години,отколкото 5 години да се точи делото ( и съвсем не са маловажни разходите,които се правят и законовия режим на задържания през тях) и след това да лежи 20. Да не говорим, че има абсурдни прецеденти, в които троен убиец (  на семейството си) е на свобода заради елементарни нарушения като  липса на поемни лица. Така че и най строгият законможе да се обезсмисли от недобро прилагане.

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 23:27 от Рокси

# 26
  • Мнения: 457
Binito , тази депутатска комисия като как се заинтересува - от облеклото ти ли или от предложението? Като протестира на площада последния път, нещо да се промени? Нямам нищо против упоритите и инат хора, но последния ти пост говори само в моя подкрепа!! Самата ти нямаш мотивирани предложения за промени в НК, а искаш друг да е на топа на устата!? Това че ще дадеш на познат в НС това искане мислиш ли че ще стане - досега само Ленчето Костова и оная с пластичните операции от Испания са успявали да си "направят" закони без да са депутати. Ако е за въпроса и аз имам възможност да влезна и да се срещам с депутати. Но да не споря! Ако утре публикуваш внесените от теб предложения за поправки в НК и те се приемат на сесията на НС - имаш от мен публично букет от 101 рози! Успех ти желая - това са 101 рози!  Peace


Първо, аз не съм се срещала с никой от депутатите преди това, че да ме преценяват по облекло или друго. Даже, се чудя на себе си защо ли ти отговарям newsm78
Имам много познати навсякъде, но няма да седна да се моля да ми приемат искания, като гражданин на тази страна. Има си законов път и освен това не е в мой стил да искам услуги от хората. По-скоро аз предпочитам да помогна.
Относно това дали имам предложения за промяна в НК- дала съм посоките, но исках с тази тема да поразсъждаваме повече хора, защото тук трябва да се намесят хора - прависти и заедно да формулираме точно исканията си. Ето !Чочарка и Буба Мара май са такива. Лично аз също мога ако се напъна за няколко дни да формулирам що годе исканията за промени, но нима сама ще ги внеса. Нима ще бъдат толкова издържани, ако не се намеси правист! Ти обаче освен да махленстваш кой как бил облечен и колко наивен е, да беше дал някакво разумно предложение или поне критиката ти да беше градивна, но уви. А, за протеста - виж темата на Червената шапчица и ще разбереш дали е имало смисъл. Според организаторите е имало голям смисъл.
И нямам намерение да се бутам да внасям промени, за да ти демонстрирам на теб или на когото и да било нещо.  Confused

# 27
  • Мнения: 457
................................ Така че и най строгият законможе да се обезсмисли от недобро прилагане..................
Затова стана дума и за Върховния съд. Виж в първия пост. Важен е закона, както и практиката на този съд.

# 28
  • Мнения: 998
Това е много комплексен въпрос:
Аз съм против смъртното наказание-в заключената тема даже писах ,че за мен най-тежкото наказание е доживотна присъда без право на обжалване.
Малко офф-баща ми почина заради лекарска грешка-беше му поставена грешна диагноза ,лекуваха го с лекарства ,за които впоследствие се оказа ,че са взривили рак-а като атомна бомба.
Какво наказание би получил човекът ,полагал Хипократовата клетва?
Никакво.
Има престъпници сред нас ,които не са по-малко опасни и трябва само да се молим ние и нашите близки да не попадаме при тях.
И да се надяваме ,че имат поне малко съвест.А аз такава не видях.

# 29
  • Мнения: 4 300
................................ Така че и най строгият законможе да се обезсмисли от недобро прилагане..................
Затова стана дума и за Върховния съд. Виж в първия пост. Важен е закона, както и практиката на този съд.
Не разбирам връзката. Аз дадох пример, в който неправилнто събиране на доказателства проваля делото, без значение кой съд го гледа и на каква практика се основава. Когато се мислят закони трябва да се изхожда от практиката и реалността, а не просто да се впише най голямото наказание.

Общи условия

Активация на акаунт