Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 4 063
Едно мнение в началото на темата ме размаза!

 
Цитат
Сетих се за една интересна случка: бях в Москва при сестра ми. Тя се обажда на един приятел, да ни изведе. Той каза, че нямал пари, но имал толкова, колкото да ни плати таксито, и ни покани у тях. Апартамента беше изключително интересен- като антикварен магазин. Цареше хаос, но толкова елегантен, че усещането беше за подреденост.
Той отвори една тенекия /като от сирене/, с черен хайвер. Донесе кашон френско шампанско. Връчи ми черпака да слагам хайвер в чиниите. Извади страхотни кристални чаши. Говорихме, хапнахме, пийнахме. Поръча ни такси, и даде последните си пари на шофьора.
Та, лукса не е във вещите, а в поведението. Стила е вроден, той не се купува.

  bouquet

# 121
  • Мнения: 1 174
Не знам какво да отговоря, честно  newsm78 Така както е зададен въпроса излиза, че животът се разхубавява само с продукти на лукса, комфорта и стила. Не е така. Така животът става само по - луксозен, по - комфортен и по - стилен. Животът става по - хубав с хубавите неща, а те са различни за всеки отделен човек. Дори за мен са едни, а за съпруга ми други /е, някои си съвпадат де  Wink /. За мен хубаво е да почета книга, изтегната в хамака на двора на шарена сянка, за мъжа ми - да си подивее с мотора на един рокерски събор или да си човърка нещо по колата. За двама ни е хубаво да си запалим вечер барбекюто, да си опечем пържолки и да ги полеем с приятели. За бебчо пък сигурно хубавите неща се изчерпват засега с хубаво сукане, малко гукане и да слуша как му пея песнички  Laughing
Мисълта ми е, че не живея стилно, чер хайвер не ям и никога не съм яла, шампанско никога не съм пила, освен онова българското и то на Нова година  Mr. Green , а картините по стената в хола не са на Пикасо, а са на Принтер  hahaha , залепени върху ламинат, но това не прави живота ми по - малко хубав.

# 122
  • София
  • Мнения: 3 064
Не знам какво да отговоря, честно  newsm78 Така както е зададен въпроса излиза, че животът се разхубавява само с продукти на лукса, комфорта и стила. Не е така. Така животът става само по - луксозен, по - комфортен и по - стилен. Животът става по - хубав с хубавите неща, а те са различни за всеки отделен човек. Дори за мен са едни, а за съпруга ми други /е, някои си съвпадат де  Wink /. За мен хубаво е да почета книга, изтегната в хамака на двора на шарена сянка, за мъжа ми - да си подивее с мотора на един рокерски събор или да си човърка нещо по колата. За двама ни е хубаво да си запалим вечер барбекюто, да си опечем пържолки и да ги полеем с приятели. За бебчо пък сигурно хубавите неща се изчерпват засега с хубаво сукане, малко гукане и да слуша как му пея песнички  Laughing
Мисълта ми е, че не живея стилно, чер хайвер не ям и никога не съм яла, шампанско никога не съм пила, освен онова българското и то на Нова година  Mr. Green , а картините по стената в хола не са на Пикасо, а са на Принтер  hahaha , залепени върху ламинат, но това не прави живота ми по - малко хубав.

Колко хубаво казано Hug

Лукс е вътрешното усещане за щастие. Всичко останало е вятър и мъгла - и сатенените чаршафи и скъпия парфюм. Ако си го докарал дотам те да те правят щастлив, значи здраво си го закъсал. И не, не завиждам, просто не ми дреме за тия неща!

# 123
  • Мнения: 156
обичам да ми е комфортно. такава съм, че мразя хамалогии. не живея луксозно както аз го разбирам, но държа на удобствата, които мога да си позволя. това, че цял живот съм мила чинии на ръка, а от неотдавна ги мие машина не е лукс, а именно удобство (това е пример, моля да не го нищим две страници). така е с всяко нещо, което успявам да си осигуря с пари. живяла съм в невероятна мизерия и изобщо доста кофти ми бяха нещата, преди да поема живота си в свои ръце. имам известна склонност към вещомания - обичам техниката, иновациите и интелигентните решения (те обикновено не са много евтини). това лукс ли е? не. просто гледам да си улеснявам живота. лукс е това, че цяло лято ще се вея по концерти и фестивали за по няколко дни. за пръв път ще имам такова лято - ама така е, като не съм си го изживяла, когато трябваше. когато не съм на тези мероприятия обаче, ще съм завряна в нелуксозната софия с не особено луксозните си колеги, за да успея да реализирам малкото планиран лукс в идните месеци. лукс е, защото няма да се лишавам от нещо, за да го направя. луксът е в това, че си го избирам да е така, че имам тази възможност. лукс е това, че го правя, защото така ми е кеф, фактът че в момента мога да си позволя този избор. вещите са си вещи - хубаво е да ги има, да са качествени и да ти правят кеф. когато вече достигнах в бита си на определено ниво на комфорт взех да надграждам в съвсем друга посока и това се оказа всъщност лукса за мен. преди две години уийкенд в копривщица беше лукс. и какво, да не би да не бях щастлива като се случеше? бях:) и пак съм:)

# 124
  • Мнения: 160
Четейки темата, за която първо бих искала да поздравя авторката, си мисля, че повечето от нас искат да живеят, така както живее "средната класа". За съжаление, стандарта на живот в България е толкова нисък, а по-голямата част от хората, преживяват от заплата на заплата.
А да имаш уреди в кухнята, кола, да подменяш често мебелите си и да ходиш на почивка и да имаш елементарните удобства не е лукс, а нормален начин на живот.
Що се касае до кърпите и чаршафите, наистина повечето домакинства ползват по-стари такива. Включително и аз. Баба ми едно време е купувала, сякаш ще спре производството в световен мащаб. Laughing И сега ми е жал да ги изхвърля, здрави са, а и имам чисто нови такива. Освен това е купувала всичко по няколко бройки, имам впредвид домакински неща, като сервизи, покривки..... и сега се чудя какво да ги правя. Нито да ги изхвърлиш, нито да ги държиш вкъщи.
Сещам се и за един по-фрапиращ пример. На една позната майка и, някога е купила две бебешки колички и сега, когато се роди бебето и даде едната. Смяхме се много. Количката беше в бяло и кафяво, имаше ги в синьо и червено едно време. Кога е предполагала жената, че ще дойдат такива времена. Е от това трупане къщите са ни, такива.

# 125
  • Мнения: 777
Никога не съм била вещоман. За мен скъп е този предмет, който ми "говори" нещо /и пак бих го харизала на някой, ако има по-голяма нужда от мен/. Единствената ми слабост са книгите, хубавите парфюми и сапуни. За всичко друго предпочитам минимализма, доброто качество и удобството.

# 126
  • Мнения: 2 388
Що се касае до кърпите и чаршафите, наистина повечето домакинства ползват по-стари такива. Включително и аз. Баба ми едно време е купувала, сякаш ще спре производството в световен мащаб. Laughing

Аз също ползвам от старите кърпи и се радвам много, че имам прилично количество.
Сегашните не стават за нищо. И евтини и скъпи съм купувала, просто не попиват, както аз искам. Резултатът е, че ги слагам за красота.

# 127
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Вещоман съм. Голям. Обичам красивите неща. Понякога те дори не струват много скъпо.
Дори обикновените неща на фона нещо луксозно изпъкват и изглеждат по-добре отколкото реално са. Например обикновен ленен панталон от манго за 35лв /днес си го купих/ стои като такъв, ушит от шивача ми, комбиниран с обувки Стефан Келиан.
Най-обикновената храна - зелена салата+ варен картоф е по-вкусна в чиния от костен порцелан. Кафето сутрин ми доставя по-голяма наслада, ако е във фина чашка от китайски костен порцелан, а денят ми е по-красив, когато съм с хубав парфюм.
Това е луксът за мен - дребните нещо, които правят живота ни по-красив.

# 128
  • Мнения: 3
Аз лично не съм вещоман,обичам и харесвам дома си такъв какъвто е---без излишни вещи,изчистени линии и хармония между детайлите.

Слабост ми е и ми доставя огромна наслада гледката на нови  дрешки в гардероба,ходенето на фризьор всяка седмица...обичам да се глезя,без да прекалявам и да изпадам в крайности.
Обичам хубавите парфюми,с тях май прекалявам малко,но обичам да ги имам.Всеки има своята страст.
Обичам колата си и почивката в чужбина през лятото.
Предпочитам да пия кафето си в хубави заведения,това ме прави щастлива,не го правя всеки ден,поради липса на свободно време,но когато го правя обичам да е горчиво и ароматно в ухаещ на лукс бар.

# 129
  • Мнения: 126
Спането на сатенени чаршафи е адски неудобно...
Миналото лято след 3 нощи борба по придържането на възглавниците под главите ни, там, където им е мястото, с мъжа ми абдикирахме тотално от лускозната идея.

По темата - лукс за мен е свободното време, което нямам... Лукс е да си изключа телефона и да не мисля колко пропуснати обаждания или мейли ще имам. Лукс е да отделя пълноценно време за детето си /пълноценно, в което да мисля само върху това, което то ми говори и прави, а не върху още 10 неща/. Лукс е да отида на спорт 2 пъти седмично, много обичам да го правя. Или на масаж, без да смятам времето за следващия ангажимент. В този смисъл ходенето на маникюр, фризьор и пр. не считам за лукс, а за досадна необходимост и кражба от ценното време, в което да не правя НИЩО.

Лукс е да съм здрава и да кипя от енергия, умората и всекидневните ангажименти обезмислят притежанието на маркови, скъпи, евтини и т.н. вещи.




# 130
  • Мнения: 123
Спането на сатенени чаршафи е адски неудобно...

.............................................
Лукс е да съм здрава и да кипя от енергия, умората и всекидневните ангажименти обезмислят притежанието на маркови, скъпи, евтини и т.н. вещи.

   Пробвай памучен сатен-няма да помислиш за друго  Peace


                    А за здравето си права -най-най-най важното!!!

# 131
  • Мнения: 2 759
Спането на сатенени чаршафи е адски неудобно...
                         И на мен ми се струваше такова преди 10 години. Преди две обаче случайно погледа ми попадна на същите, извадих ги и о, чудо - прилепнаха ми като втора кожа. Оттогава много си ги обичам, но не ги смятам за лукс, доколкото не са нещо уникално.
                        Имам обаче едни чаши, каквито сигурно няма никъде, и са на милион години, кристални, за шампанско. Уникална форма, пия от тях, когато искам да се почувствам наистина специално  smile3531.

# 132
  • Варна
  • Мнения: 1 744


   
                    А за здравето си права -най-най-най важното!!!

Права си. Както казват евреите: " Другото ще си го купим"

# 133
  • Мнения: 4 586
carma flower, допустимата широчина на изображенията в подписа е 470 пиксела, твоите ги превишават.

# 134
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Спането на сатенени чаршафи е адски неудобно...
Ако се спи с пижами и нощници - да, пързалката е страшна Laughing
За щастие нямам такива атрибути в гардероба си.

Общи условия

Активация на акаунт