Как да премахнем черните точки?

  • 32 156
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 603
Според мен черните точки трябва да се изстискват, защото това са запушени пори, а черното е просто мърсотия. Тоест колкото и да си мием лицата порите си остават запушени, затова най-доброто решение е козметик според мен. Иначе аз ползвам Гарниер 3 в 1 и съм страшно доволна, понякога слагам крем Здраве и от тази комбинация лицето ми е перфектно.

# 16
  • Мнения: 496
Според мен черните точки трябва да се изстискват, защото това са запушени пори, а черното е просто мърсотия. Тоест колкото и да си мием лицата порите си остават запушени, затова най-доброто решение е козметик според мен. Иначе аз ползвам Гарниер 3 в 1 и съм страшно доволна, понякога слагам крем Здраве и от тази комбинация лицето ми е перфектно.
Desirè, имам много неприятен спомен от козметички - нослето ми е с малки дупчици. Като ученичка ходех 2 пъти в месеца на парна баня и почистване. Малък ужас! Точките продължаваха да се появяват с пълна сила и лицето ми беше зачервено от стискането. Може би кожата ми е по-чувствителна и процедурите са своеобразен шок за нея. Отървах се с кашата, чиято рецепта написах в началото на темата. Сега ползвам домашни средства от книгата Acne Free and Glowing Skin (вж. тук), когато мога, а също Гарниер 3 в 1, Clinians, Doliva. 'Здраве' има и в моята козметична чантичка  Wink

# 17
  • Мнения: 2 603
Ами то при всеки е различно, аз лично не съм стъпвала при козметик, черните точки си ги стискам сама, защото не мога да ги търпя. Но предполагам си зависи и от козметика. Имам позната, която беше много зле и така се оправи. При един действа, при друг не.

# 18
След 27-мата ми година,не ми се е налагало да ходя на козметик.Ползвам само крем каро/всяка вечер/.Сега вече каро sensitive и тоалетни трици от кестен/веднъж или 2 пъти седмично/.Рядко,може би веднъж или 2 пъти в месеца ползвам пилинг маска за почистване на порите.И нямам никакви проблеми с кожата на лицето при положение,че по-рано  бях доста зле с пъпките.Сега много,ама много рядко около цикъл ми излиза някоя пъпка,но това е нищо.Има и още една тайна-внимавам никога да не си праша лицето-никога не тупам и т.н.Защото от праха ми излизат много пъпки.

# 19
  • Мнения: 2 603
Аз съм си трила лицето няколко пъти със сода за хляб, но не си спомням дали имаше ефект  newsm78

# 20
Забравих да кажа,че задължително ползвам 2 пъти дневно крем за смесена кажа-през топлите дни-хидратантен,а през студените-по-сух/например с екстракт от репей например/.Докато страдах от много пъпки,когато бях много млада,кожната лекарка ми позволяваще да мажа само със немазно тоалетно мляко/но тогава нямаше и голям избор на кремове/.

# 21
Искам да попитам от кои кремове за около очи сте доволни,че аз нещо напоследък не мога да си харесам нищо/започват да ме дразнят/ и от няколко месеца не ползвам,но това не е добре...

# 22
  • Мнения: 204
НЕЩО НАИСТИНА ДОБРО: марката ДАРФЕН има една маска за почистване на черните точки- намазва се лицето вечер, по-скоро Т-зоната и се оставя да действа през нощта. Тази текстура колкото и странно да ви звучи, сякаш влиза вътре в поричката и резорбира излишния себум. На сутринта порите са значително по-чисти. Ползва се 2 пъти седмично. Определено е скъпо около 50-60 лева, но е много икономично. Моята туба не е свършила вече няколко години, може би защото и вече по-рядко го ползвам.
 Не всяка аптека продава продуктите на Дарфен, вероятно, защото е скъпа марка, но ако намерите такава може да поискате и тестер. Друг вариант е да се комбинирате с приятелка- определено ще сте доволни от продукта. Аз никога не съм ходила на козметик и съм с перфектна кожа. Може и да греша , но съм предубедена, че козметиците само разтягат и раздразват кожата, против агресивното почистване на порите съм . Французите са го измислили супер. Успех!

# 23
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Черни точки не се махат с ексфоланти и кремове. Трябва поне веднъж на две седмици да ходиш на козметик или ако искаш да направиш изчистването у дома - в една широка паница кипваш вода, слагаш лайка (тя е мощен антисептик) да заври, славяш от котлона, слагаш кърпа на главата, навеждаш се към паницата върху парата и стоиш 5-10 минути. Ако те задушава взимай си въздух отвреме навреме. После с две памучни тампончета изтискваш цялото лице. Обтриваш с дезенфектант и след 30м. измиваш лицето.
После поддържаш с  два пъти седмично ексфолант. Аз лично бих ползвала и карото, споменато по-горе в постовете.
Някои изстискват порите и със стандартна златна халка.

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 23:47 от Mishel_

# 24
  • Мнения: 1 085
Как така със златна хълка?Едно време майка ми ходеше на козметик и и чистиха лицето с нещо като дупката на иглата и много е болеше ама какви работи излизаха , направо ужас беше.

# 25
  • Мнения: 84
Може ли да ми кайете от каде си купувате рези тоалетни трици  от кестен ж аптеките има ли ги или в какви магазини

# 26
  • Мнения: 3 211
А какво правите с този крем каро? Ползвате го като маска или като измиващо средство?

# 27
Честит Св.Валентин на всички.
Крем каро се използва вместо сапун-всяка вечер си миеш лицето с него/веднъж дневно е достатъчно измиването с каро,сутрин- само с вода/.
А тоалетните трици се купуват от санитарните магазини-където продават тоалетни принадлежности.Има и пшенични трици,но кестеновите са по-добри.
Като насапунисаш лицето с крема,разтриваш ЛЕКО/не бива да се трие силно или да се дърпа кожата/ съвсем малко количество трици,като внимаваш да не мажеш с тях кожата около очите.Масажираш за кратко,след което изплакваш с вода.Подсушаваш,мажеш тоал.мляко или крем,подходящи за вашата кожа и това е...Тази процедура/с трици/се прави само веднъж или 2 пъти седмично-не бива всяка вечер.А когато кожата се нормализира-може и веднъж седмично.

# 28
# 29
За тези,които не знаят-крем каро е крем за бръснене.

Общи условия

Активация на акаунт