Тайната на перфектната кожа - 2

  • 90 098
  • 400
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 858
letsgo реших твърдо, почвам с контрастните душове  Mr. Green Като усещане наистина е много приятно и повреме и след това. Косата и аз изплаквам наскрая със студена вода, но там поне съм свикнала, но и тялом ще свикна  Heart Eyes


 Ти сигурно имаш страхотна кожа и нямаш никакъв целулит  Crazy

# 16
  • Мнения: 385
За почитателките на маслата, ще споделя един двуфазен почистващ лосион, който изпробвах преди време и съм споменавала няколко пъти във форума, все положително - масло по избор и розова вода (20мл. масло+80мл розова вода). Аз ползвах масло от жожоба. Перфектно почиства грим, дори водоустойчив  Peace И е напълно натурално  Grinning Взех тази рецепта от листовка на маслата Икаров.
А този лосион в хладилник ли го съхраняваш? Защото аз моето масло жожоба /на Етерика/ го държа там и е в твърдо състояние.... newsm78 Точно това ме спря да го сложа в лосион от сок краставица и розова вода, който вчера си забърках.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 858
Не, в шкафчето в което си държа козметиката, но аз ползвах масло от жожоба на Икаров, а то си е течно. На Етерика не съм ползвала. То и на стайна Т ли стои твърдо? Ако е така, не е подходящо, няма как да разклащаш лосиона преди употреба.

# 18
  • Мнения: 385
Не не, като го извадя се разтопява, при това доста бързо, не е като кокосовото. В моя случай с краставицата няма как да го държа в шкафа, но като го свърша, ще пробвам лосион само с розова вода и масло.  Peace

# 19
  • Мнения: 15 619
Маслата си ги държа в хладилника за по-сигурно.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 858
Lile_Pile  на свой ред да попитам - разкажи за лосиона с краставица  Blush за какво е, как го приготвяш, и за усещането на кожата след това. Заинтригува ме  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 15 619

Аз си правя маска за освежаване на кожата на лицето с магданоз и ягода, когато има от българските на пазара.
Нарязвам една шепа пресен магданоз в сокоизстисквачката и събирам сока в една чашка, размачквам ягода и прибавям. Понякога се мажа само с тая смес, а понякога добавям и хума, 2-3 капки зехтин или друго масло.
След измиване намазвам със зехтин или крем. Кожата свети. newsm10

# 22
  • Мнения: 1 324
Вивиан, определено гримът ми се махна по лесно и бързо с масло с розова вода, отколкото само с масло. Благодаря ти, че сподели с нас!   bouquet
И да В_и_В_и, само с масло, се усеща леко дразнене на очите. За всеки случай, пробвай с някое друго масло, да не би това от жожоба да не ти понася.
Аз нали все гледам да правя нещата по бързата процедура, смесих водата и маслото направо върху тампончето, и пак се получи. Предполагам обаче, че ако предварително се прави сместа, преди употреба, трябва добре да се разклати шишенцето.

Сетих се, че контрастните душове по принцип не се правят с ледена вода, а с хладка към студена. Така, че в началото можеш да започнеш с по-поносима температура, и с течение на времето да намаляш градусите. Внимавай, моля те, да не се простудиш!
Целулит нямам, но не може да се разчита само на контрастните душове, да се премахне. Помагат и в това отношение, но не са достатъчни за съжаление.  Sad

# 23
  • София
  • Мнения: 10 858
luna много интересно и ароматно  Flutter магданоза е пълен с витамини и минерали и сигурно ефекта е страхотен. За ягодите съм чувала също, че почистват много деликатно и дори могат да се ползват като много нежен ексфолиант със семчиците си. Но не съм го пробвала.

letsgo предполагам, че при теб контрастните душове страшно са спомогнали да нямаш целулит. Много се вдъхнових, наистина. А и особено на краката и дупето на мен лично ми е много приятно да поливам с ледена  Crazy вода. Какъв е този мазохизъм, не знам. Виж нагоре вече ми е студеничко с ледена, там ще се обливам с хладка.
Радвам се, че ти е допаднало лосиончето. Да, трябва да се разклаща, защото си е двуфазно лосионче и маслото се отделя от розовата вода. Като се разклати става беличко, като всички би фази.

# 24
  • Мнения: 1 324

Аз си правя маска за освежаване на кожата на лицето с магданоз и ягода, когато има от българските на пазара.
Нарязвам една шепа пресен магданоз в сокоизстисквачката и събирам сока в една чашка, размачквам ягода и прибавям. Понякога се мажа само с тая смес, а понякога добавям и хума, 2-3 капки зехтин или друго масло.
След измиване намазвам със зехтин или крем. Кожата свети. newsm10

Luna, и аз съм чела много за избелващите и освежаващи свойства на магданоза и ягодата /за който не е алергичен към последната/. Маска с хума и ягода съм правила, но със сок от магданоз не. Все си мисля, че с моята сокоизстисквачка няма да се получи, но ще взема да пробвам. Наскоро четох и за сокът от зеле, колко е добър за разширени пори и мазна кожа.

# 25
  • Мнения: 385
Вивиан, по-скоро ще те разочаровам, защото няма кой знае каъв замисъл в този лосион Blush Просто кълцах краставица за снежанка в чопъра и трябваше да я изцедя за салатата. Сокчето ухаеше така свежо, че реших да го оплозотворя  Kissing Heart Попаднах в нета на това: http://www.kozmetikata.com/show.php?storyid=5407, но в крайна сметка си забърках равни части сок и розова вода. Само веднъж съм го ползвала, но дава много приятно свежо усещане. Моята кожа е мазничка и се надявам да посвие порите   Wink

# 26
  • Мнения: 15 619

Аз си правя маска за освежаване на кожата на лицето с магданоз и ягода, когато има от българските на пазара.
Нарязвам една шепа пресен магданоз в сокоизстисквачката и събирам сока в една чашка, размачквам ягода и прибавям. Понякога се мажа само с тая смес, а понякога добавям и хума, 2-3 капки зехтин или друго масло.
След измиване намазвам със зехтин или крем. Кожата свети. newsm10

Luna, и аз съм чела много за избелващите и освежаващи свойства на магданоза и ягодата /за който не е алергичен към последната/. Маска с хума и ягода съм правила, но със сок от магданоз не. Все си мисля, че с моята сокоизстисквачка няма да се получи, но ще взема да пробвам. Наскоро четох и за сокът от зеле, колко е добър за разширени пори и мазна кожа.

Кожата ми е доста суха. Мисля, че магданозът я освежава и почиства, а маслото я омекотява.

# 27
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Цитат
Наскоро четох и за сокът от зеле, колко е добър за разширени пори и мазна кожа.
Letsgo,можеш ли да споделиш нещо повече за зелевият сок.Благодаря

# 28
  • Мнения: 1 324
iva_to, за съжаление не мога да споделя отзиви, защото още не съм я пробвала. Кожата ми не е чак мазна, но заради евентуалното свиване на пори, днес по-късно ще я пробвам и ще пиша. Тия пори, докато не изчезнат напълно, няма да спра да се мажа с какво ли не  Crazy . Ето цялата информация, която имам за тази маска:

Маска със зелев сок. Напои парче марля в сок от кисело зеле и я сложи върху почистеното си лице. Това е страхотно средство за мазна и лъщяща кожа с разширени пори.”

# 29
  • Мнения: 3 050
Записвам се да следя темата, защото постигането на перфектно изглеждаща кожа ми е мечта..Винаги съм искала, просто след сутрешен тоалет да сложа само крем и да изляза така, но за съжаление не съм от щастливките. Между другото как се справяте с малките пъпчици по раменете и деколтето през зимата, дали не е от това, че кожата не може да диша така добре, заради зимните дрехи? За всички тук   bouquet
Да, обикновено е от повечето дрехи  Peace Може да ползваш лосион за да почистваш кожата  Peace

Няколко рецепти за лосион при проблемна кожа (приготвят се в аптека):
Rp/ Chlorocid 4,0
      Sulfur 6,0
      Zn oxyd. 15,0
      Glycerini 15,0
      Sp.vini 70
0 ad 100,0
MDS Външно- вечер.[/color]

Rp/ Ac. salycilici 1,5
      Resorcini 1,5
      Chlorocid 4,0
      Sp.vini 70
0 ad 100,0
MDS Външно- 1-2 пъти дневно.[/color]

Rp/ Chlorocid 1,0
      Resorcini 1,5
      Norsulfazoli 2,0
      Ac. salycilici 2,0
      Zn oxyd. 3,0     
      Sp. Lavandulae ad 100,0
MDS Външно- 1-2 пъти дневно.



Общи условия

Активация на акаунт