Още около стотина ФЕВРУАРКИ чакат рожбите си малки!

  • 16 139
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
Да е жив и здрав малкия мъж на Деси   bouquet
Аз направих албумче и на нашата мишонка и ще помоля, ако някой може да ни сложи снимка на първа страничка  Blush

# 16
  • Мнения: 32
Честито на всички обебили се мами. Да са Ви живи и здрави бебоците. Минавам само да ви съобщя, че на 04.02.2009 г. в 8.40 сутринта на бял свят се появи моята малка принцеса Надя. 3 070кг и 50см. Вече сме у дома. Перфектно раждане за час и половина без нито един шев. Пожелавам на бремелинките раждане като моето. Успех и до скоро. Сега е малко зор с изцеждането и кърменето, но се надявам скоро да мога да Ви чета. Hug

# 17
  • Мнения: 176
Честит принц на мама Деси!!!!  bouquet
Коте,някъде в януарките бях чела,че докато събират кърма,тя е в хладилника.После събраното количество го слагат във фризера./може би има значение разликата във температурата на кърмата/,ама де да знам,като дойде и моя ред ще видим какво да правя.
Маринче,за стрийте и при мен са в повече,но само на корема.Стана точно както го наричаш"хармоника"

# 18
  • Мнения: 2 829
Cutesmalcat, за замразяването на кърмата-по-добре е да слагаш контейнера в хладилника и да смесваш кърмата, като е препоръчително първо да охладиш новата кърма и тогава да смесваш (напр. слагаш 1 порция, след 2 часа изцеждаш пак, слагаш новата кърма в разл. съд. Като изцедиш следващия път слагаш охладената кърма 2 при порция 1 и порция 3 в съда освободен от порция 2. Като се напълни съда-замразяваш кърмата наведнъж.
Ето ти една полезна статия за съхранение на кърмата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0

За залъгалката-решението е изцяло твое-много майки кърмят успешно и предлагат залъгалка. Просто имай предвид, че ако изникнат някакви проблеми с кърменето-ако бебето отказва да суче или нещо подобно-спри да предлагаш залъгалката. Най-вероятно обаче ако не прекаляваш с предлагането няма да има никакви проблеми.

# 19
  • Мнения: 24
Честит рожден ден на Нежно цвете  newsm59 Tada

Честита малка радост на мама Деси и тати Иво- да им е жив и здрав големият мъж и много да слушка   bouquet

Браво новата темичка пак почва с добри новини... нека и до края да е така  Hug

Ние все още не сме се родили, а и май нямаме намерение въпреки че по моите изчисления денят беше 05.02, ехографа показа 07.02, та така явно си преносвам  Laughing

Пампам добре си се завърнала Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2
Привет мамчета!

От сърце благодаря на всички за прекрасните пожелания за рождения ми ден, много ме радвате и трогвате Hug Hug Hug
А сега да почерпя, заповядайте на сладки изкушения    Laughing

   
 


ПОЗДРАВЛЕНИЯ И ЧЕСТИТО НА ДЕСИ ЗА СЛАДКОТО БЕБЧЕ!!!  Hug Да им е живо и здраво синчето и да расте спокойно весело, да им носи много семейно щастие!!!


ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА НА ПАМПАМ Hug Да е жива и здрава малката бебка и да бъде много чаровна и щастлива за радост на своите родители!!!





Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 13:44 от nejno_cvete

# 21
Привет от мен Hugднес както обиковено съм много ранобудна,спала съм 2 часа и половина,рекорд Grinning
Сега като орисниците подред:
Честит рожден ден на Нежното ни цвете!!!Да си жива,здрава,много весела,щастлива и най-хубавия подарък те първа да те зарадва в най скоро време!

Честит голям малък мъж на Деси!Да е здрав,весел и щастлив,и да слуша много

Честита госпожица и на Пампам,здрава,умна,красива и усмихната

За отчет - още сме си 2 в 1,дори контракциите спряха от няколко дни въобще,обадих се по телефона на доки и той каза,че дори може да изкарам до термин,защото имало вероятност да са ми го объркали и да съм мартеничка #Crazy newsm78

# 22
  • Мнения: 1 134
Цвете, да си жива и здрава и много щастлива!   bouquet

Честит син на мама Деси! Да е здрав, силен и послушен!  Hug

Pampam, честита радост и на теб! Да сте здрави и щастливи цялото семейство! Hug

При мен нищо ново. Седя си и чакам. От време навреме имам контракции, но нищо по - особено.

# 23
  • Мнения: 1 796
ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА НА МАМА ПАМПАМ!!! Да е жива и здрава, а на мама добре завърнала се!!!

nejno_cvete мерси за почерпката Wink

# 24
  • Мнения: 173
Честито на Пампам и на Деси!!! Да са им живи и здрави бебчетата и само радости да им носят  newsm30

Фокси, бебчетата са много сладки и наистина за много различни! Да са ви живи и здравички!

Момичета, и на мен ми се иска да раждам в най-скоро време, ама май тапата не е показател за това  newsm78 Ами ще си чакаме  Peace

# 25
  • Мнения: 56
Здрасти на всички!
ЧЕСТИТ СИН НА ДЕСИ, ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ!
ЧЕСТИТА МАЦКА НА ПАМПАМ! МНОГО ДА ВИ СЛУША И ДА ВИ РАДВА! И добре дошла отново в отбора Wink
Нежно цвете, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И СКОРО НАЙ-ХУБАВИЯ ПОДАРЪК  bouquet
Коте, аз също давам залъгалка на Бобо, но той суче, суче и я плюе, иначе ми помага когато започне да изтерясва много #Crazy
За къпането нашето пъпче падно снощи и мисля да го задържа още ден-два и да не го мокря много много, засега мием обилно дупарата, а останалата част от телцето бърша с мокра кърпа. Крещи като обезумял разбира се, хич не обича да  е гол и мокър, ама аз съм станала малко перде и не му обръщам внимание, а пък и вече гледам да работя за време, бърза и яростна съм Mr. Green
Яна, да се отчета пред теб- 11 хранение, седем наакани пампи, за напиканите не мога да преценя, мисля, че там където имаше ако имаше и пику, така че можем да приемем, че е пишкал почти на всяко ядене, защото сух памперс не съм имала.  Прави ми впечатление, че привечер започва да го боли коремчето, та снощи по никое време ходихме за капки против колики  и през нощта може да се каже, че спа спокойно, е будеше ме точно през два часа, ама явно имаме криза в растежа, защото яде като разпран #Crazy Кърма имам, отделен е въпросът той колко поглъща, продължава да суче в рамките на 5 до 7мин. и заспива.
Ами това е от мен, отивам да приспивам каката и да чакам дключване от малкия за поредното цокане. Grinning

# 26
  • Мнения: 1 121
Честити бебоци на мама Деси и на мама Пампам!

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 21:39 от `Reni`

# 27
  • Мнения: 17
А така доредих се до компа за повечко време ...надявам се  Wink
 Първо честито на Деси06 и на Пампам - браво момичета да са ви живи и здрави, съкровищата, честита ви радост и бързо възстановяване.
 Добре дошла и на Фокси - ма много сладки тия двамата мушмороци , а и доста са различни Simple Smile вярно са разнояйчни душичките.  Hug
 Честито и на Нежно Цвете - много здраве и за теб и семейството ти и в най-скоро време да си получиш подарака в цветущо здраве.
 Аз преди малко като се записах исках много неща да напиша и коментирам ама докато седна по спокойно и забравих  ooooh!.
 Ние от вчера сме пак на етапа - ще висим на цицата на мама докато можем  Tired
 От вчера майка ми пое щафетата от свекърва ми и от една страна се радвам , защото едва издържах на нарежданията на свекито. Зверски ме изнервяше вече с постоянните си намеси във всичко. Но пък беше опитна и горе долу знаеше какво да прави. Майка ми пък е добра душа и прави жената само това което й кажем, но е гледала деца преди 34 год. и малко ме е страх да и се доверя за малкия основно. Та сега пак сме в период на адатация.
 А и от нощес нещо се пробваме да повръщаме , къде по-малко къде повечеко, дори сутринтта и един път на фонтан  Thinking. Изчетох статиите, който ни е пратила Яна ( пак хиляди благодарности) надявам се да се укроти. Май съм до попрехранила с това често висене на гърдите, а и той си суче.
 Биберон и ние даваме още от прибирането ни от болницата, не върши особена работа. А за къпането - реве като е гол докато го събличаме или обличаме. В коритото иначе се кефи, е по-точно гледа подозрително ама си трае  hahaha
 Ооооох пак се размрънка .....днес явано ще се носим.....

# 28
  • Мнения: 356
Аз направих албумче и на нашата мишонка и ще помоля, ако някой може да ни сложи снимка на първа страничка  Blush
И аз моля за снимчица на първа страничка  Hug

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 2 487
Мамчетааа, много съм зле!
Мамури ми е пуснала снощи смс, че е родила, а аз чак сега си погледнах телефона! Rolling Eyes

В 15.50 ч се е родил Мартин - 3350г, 50 см! Родила е нормално, пише че са добре Simple Smile

Да е жив и здрав! Много да радва мама, тате и бате и да расте силен и голям!!!


Честити бебчовци на мама Деси и мама Пампам! Големи да пораснат и да са гордост и радост за щастливите родители!  bouquet

Само дето се похвалих, че сме разредили храненията - пак се почна през час-час и половина. Мога ли да го прехраня с кърма?  chef newsm78 Ама като е гладен какво да го правя?! Храним се и ушите ни плющят! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт