Бейби тв

  • 8 285
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
После се чудим, защо по-късно децата отказват да четат книги. Е как да искат да четат, след като от малки са научени да получават на готово информацията.

Е тук не съм много съгласна с теб. Аз не бях фен на телевизията като малка, но не обичах и да чета книги. Не ми бяха интересни, тези които трябваше да ги четем задължително в училище. Като пораснах пък имаше период, в който не се отделях от книгите, но четях такива каквито на мен ми харесваха.

# 16
  • Мнения: 2 885
Четенето на книги няма връзка с Бейби ТВ. И едното и другото зависят от родителите. Тук се обсъжда конкретно този канал. Показват се занимателни и образователни филмчета - как се появява на бял свят дадено животно, как се рисува, буквите /на английски/, цифрите, частите на тялото, песнички, животните във фермата, дори упражения по йога с бебета /за мен ми беше полезна много/ и т.н. и т.н.
20 - 30 минути на ден, за да се погледне мама в огледалото не са трагични именно с Бейби ТВ. Ако става дума за Cartoon или нещо от сорта - вече положението е друго.

# 17
  • Мнения: 545
Много ме заинтересувахте с тази телевизия! Ние ползваме Булсатком, стандартен пакет и не знам въобще дали се включва като програма, даже за първи път чувам за такъв канал.
Въобще не съм против гледането на телевизия, даже мисля, че подходящи неща могат да бъдат само от полза. Обаче и ние като цяло не гледаме много в къщи. Книжки има няколко - към тях имам повече претенции, че не всичко пъстро и шарено на пазара го намирам за образователно.
Даже ще се радвам, ако по половин час дневно гледа някакво филмче. На този етап (2 г.) няма какво да ограничавам времето - тя и пет минути не гледа някаква анимация, все е заета с друга дейност. Книжките определено ги предпочита, даже заспиваме с две, които "четем" преди лягане.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
Според мен Baby TV е познавателна телевизия и може да научи децата само на хубави неща. Чрез нея учат английски език, нови песнички.

 Peace

# 19
  • Мнения: 179
Много полезна тема. Знаех, че за децата гледането на телевизия е вредно, но не се бях замисляла защо, а уж съм отговорен родител  newsm78
Мисля, че нашият кабелен оператор не предлага тази програма и съжалявам. Бих му позволявала да гледа примерно половин час.
За статиите - полезни ми бяха, хубаво са написани, но съм скептична към тази част:
"Мозъчните способности най-активно се формират в периода от раждането до три годишна възраст. В първите б месеца след раждането мозъка достига 50% от своя възрастен потенциал, а в 3 годишна възраст - 80%."

# 20
  • Мнения: 1 896
Аз само пропуснах да цитирам причините, които френският медиен регулатор посочва за забраната на излъчването на Бейби ТВ във Франция.

"Гледането на телевизия вреди на развитието на децата под 3 години и ги излага на някои рискове, като насърчаване на пасивност, забавяне на езиковото развитие, свървъзбудимост, проблеми със съня и концентрацията, както и зависимост от екрани."

Също така решението задължава телевизии, излъчващи програми на чужди канали, в които има предавания за бебета, да показват предупредителен надпис: "Гледането на телевизия може да забави развитието на деца под 3-годишна възраст."

# 21
  • Мнения: 2 885
"Гледането на телевизия вреди на развитието на децата под 3 години и ги излага на някои рискове, като насърчаване на пасивност, забавяне на езиковото развитие, свървъзбудимост, проблеми със съня и концентрацията, както и зависимост от екрани."


Хехехе. Явно някой не си е платил. Или еврейте не са дали пари на французите.......По-голяма глупост не бях чела.

# 22
  • Мнения: 18
Сина ми обожава тази телевизия а е само на 1 годинка има си любими филмчета и смея да твърдя ,че учи много неща от нея.Колкото за вредата мисля че от значение е вида на телевизора. Това доколко стават свръх активни след гледане на тв незнам при нас и да гледа и да не гледа енергията му е в повече .

# 23
  • Мнения: 1 820
"Гледането на телевизия вреди на развитието на децата под 3 години и ги излага на някои рискове, като насърчаване на пасивност, забавяне на езиковото развитие, свървъзбудимост, проблеми със съня и концентрацията, както и зависимост от екрани."


Хехехе. Явно някой не си е платил. Или еврейте не са дали пари на французите.......По-голяма глупост не бях чела.

Изобщо не са глупости  NaughtyДругото което отключва,макар и по рядко, е аутизъм в ранна детска възраст!Или проблеми със зрението...А това че ти е ясно,не значи че е глупост.Питай чичко Гугъл например,най близкият ти източник.Няма да говоря за по висок клас достъпна литература.
Няма и да продължавам да изреждам вредите,всеки който иска да намери информация,ще го направи,а този който не иска,и на куп да му я дадеш,няма дори да я прочете.
А това с французите и евреИте нещо не го схванах? newsm78

# 24
  • Мнения: X
От месец-два сме спрели изцяло телевизията вкъщи. Преди това дъщеря ми гледаше Бейби ТВ, и то като се замисля май доста си гледаше - сигурно се е събирал час дневно.

За този месец и половина тя страшно много напредна с много неща, свързани с фината моторика и проговарянето. Много повече се заиграва с пъзели, кубчета, лего конструктора и т.н. За съжаление по емпиричен път стигнах до извода, че телевизията оказва влияние, и то не добро. Живот и здраве, когато имам второ дете със сигурност бих ограничила максимално достъпа до телевизия. Мисля да продължа с медийната диета следващите година-две или поне докато е възможно. Отрязява се добре на цялото семейство...

П.П. Но конкретно по питането на belinda - не мисля, че 15 мин на ден биха навредили. По-скоро рискът е дане усетим как 15те минути са станали час или повече, както стана в нашия случай...

# 25
  • Мнения: 1 236
Ааа, и аз попаднах на този канал, случайно, и се шашнах! Не виждам смисъл да говорим дали е вредно - същото както с Макдоналдс. Ми то не е за по петнайсе часа на ден, нито е за да замести родителските грижи. Особено пък в съвсем ранната възраст за мен е немислимо да си предсавя че едно дете ще е оставено на самотек и самоконтрол. Ако го оставиш телевизора да пиука, писука и мявка на заден план, ако го ползваш да залъжеш чедото докато ти приготвиш манджата в кухнята - може.

# 26
  • София
  • Мнения: 377
От месец-два сме спрели изцяло телевизията вкъщи. Преди това дъщеря ми гледаше Бейби ТВ, и то като се замисля май доста си гледаше - сигурно се е събирал час дневно.

За този месец и половина тя страшно много напредна с много неща, свързани с фината моторика и проговарянето. Много повече се заиграва с пъзели, кубчета, лего конструктора и т.н. За съжаление по емпиричен път стигнах до извода, че телевизията оказва влияние, и то не добро. Живот и здраве, когато имам второ дете със сигурност бих ограничила максимално достъпа до телевизия. Мисля да продължа с медийната диета следващите година-две или поне докато е възможно. Отрязява се добре на цялото семейство...

П.П. Но конкретно по питането на belinda - не мисля, че 15 мин на ден биха навредили. По-скоро рискът е дане усетим как 15те минути са станали час или повече, както стана в нашия случай...

Абсолютно идентична е ситуацията и при нас, имаше момент, когато малката не можех да я изведа на разходка - искаше да й пускам филмчето, отново и отново...за "Бейби ТВ" се отнася същото - постоянно искаше да го гледа...Сега положението е овладяно и има дни, в които въобще не гледа телевизия, намерила съм й достатъчно други занимания  Party

# 27
  • Мнения: 1 820
Винаги съм била на принипа-ако познава нещо,знае вкуса му,ще го иска,ако не-няма да и прави дори впечатление.
Гледам си сама детето.В смисъл с мъжа ми,но не я оставям по баби,лели и т.н.Никога до сега не съм я слагала пред телевизора дори за 5мин за да свърша нещо.И готвя,и чистя и до тоалетна ходя.Но вместо да я сложа пред ТВто да си забъркам манджата,защо да не е в краката ми и да си играе с всичките тенджари и тигани разпиляни по земята и извадени така грицливо от шкафа? LaughingИли пък ако отида до тоалетната и изсипвах коша с играчки в кошарата.Сега вече няма смисъл,идва с мен  Wink

# 28
  • Мнения: 2 885
Изобщо не са глупости  NaughtyДругото което отключва,макар и по рядко, е аутизъм в ранна детска възраст!Или проблеми със зрението...А това че ти е ясно,не значи че е глупост.Питай чичко Гугъл например,най близкият ти източник.Няма да говоря за по висок клас достъпна литература.
Няма и да продължавам да изреждам вредите,всеки който иска да намери информация,ще го направи,а този който не иска,и на куп да му я дадеш,няма дори да я прочете.

Без този тон. За да има проблем детето с проговаряне, финна моторика и прочие не е виновна баш Бейби ТВ. Гледането на ТВ като заместител на родителските грижи е проблем. Забраната на каквото и да е след време носи повече вреди, отколкото полза.
Мен ми забраняваха да гледам ТВ, да играя на компютър. Майка ми бе много строга в това отношение. На мъж ми майка му също. Резултата е налице. Затова не забраняваме. Но детенце е почти на 4 г. и само полза сме видяли с гледането само и единствено на този невулгарен и цензуриран от насилие канал /най-вече с напредването по английски език/

# 29
  • София
  • Мнения: 44 121
то бебето ти е на годинка като гледам...не е толкова малък...за малко нищо няма да му стане....на тази възръст моят единственият начин да го нахраня беше да му пускам филмче...и до днес е така....пускам, яде, после гася....3-4 пъти дневно....
Виж за облъчването - гадно....и то дори не толкова облъчването, колкото трептенето на ТВ-то....
ние ТВ нямаме - гледаме от монитора - хубав е, няма трептения, не дразни очите по никакъв начин.....
според мен точно бейби тв няма с какво да му навреди много...както и бейби айнщайн филмчетата...

Общи условия

Активация на акаунт