мексико

  • 16 897
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 417
Долорес, добре дошла WinkМного се радвам, че сте доволни от почивката, а и както разбирам с гмурканията сте се справили отлично Simple SmileЧакам с нетърпение снимки /мен още ме мързи да кача нашите/

# 16
  • Мнения: 1 655
Момичета радвам се, че сте ме очаквали да се завърна, много мило наистина. Hug
Относно екскурзиите, аз си знаех, че Пина ще ме нахока  Embarassed. А за теб Пина специално съм приготвила много кулинарни снимки от Мексико. Peace
Old Sport да си призная тази папая не можах да я ям. Ти толкова ми я похвали, но на мен ама никак не ми хареса Embarassed
Ох, mi6i това за снимките и мен хич не ми се занимава, много са и трябва да отделя по читавите. Няма смисъл да качвам 1000- та снимки които направихме. Ама като знам, че чакате да гледате ще се наложи Hug.
За Амстердам беше ужасен студ около 0 градуса и ходихме до секс музея и в центъра, до Мадам Тюсо не отидохме, не проявих желание Peace. Разгледахме и нощен Амстердам. Повече май обикалях по магазини за къмпинг оборудване/ за това съм се запалила от няколко години/. Тези които ни водиха по тези магазини, казаха че ние сме единствените дето това искат да видят в Амстердам. Mr. Green. Сега чакам да ми пратят покупките. Пушихме и трева разбира се, но нещо не ни хвана Embarassed, имахме мекар да опитаме.
За гмурканията аз си признавам, че се запалих от много отдавна. Бяхме в Кушадасъ и ходихме на екскурзия гмуркане. Сега като се сетя каква пародия беше, умирам от смях. Първо в басейн, това е задължително когато нямате сертификат и след това за много кратко в морето ни заведоха до една потънала кола, чупиха ни няколко морски таралежи и те рибките започнаха да се въртят около нас и тогава още нямахме апарат за подводни снимки бях платила и снимка да ни направят. То една мътилка и няколко рибки наоколо нищо повече. Виж Тайланд, Египет, Мексико това е друго нещо. Препоръчвам с две ръце Peace. Но на всякъде където и да отидете нямате ли сертификати, няма да ви заведат на хубавите места.
kotkovo добре ме питаш какво ми предстои, то моят списък е много дълъг Mr. Green. Само ако можех, всеки месец щях да съм на някое екзотично местенце. За Европа не ме търсете, предпочитам по далечко въпреки дългите полети. За съжаление не мога за в момента да си позволя повече от една далечна дестинация в годината. В близките ми планове за лятото е Египет- Шарм, само не знам как ще стане след като от БГ няма лятото, а аз си мисля евентуално за края на юни. Разбира се и там едно от нещата освен почивка е и дайвинг. Laughing, а пък и там вече с детето.
Цената беше 2443 евро за двама в двойна стая, полет от Брюксел.  Като имате предвид, че беше в промоция. В цената няма включена застраховка, аз си я направих тук в БГ. Полета ми до Брюксел струваше 138 евро с включен 40 кг. багаж. Аз съм от Варна и летяхме от София като оставихме колата на паркинга на летище София. Цената е добра за целия период платихме 50 лева.
Абе както и да смятате за едно такова пътуване трябва да си приготвите 10 000 лева. Но пак зависи кой , как и колко ще похарчи на място. Peace
А пък ако си падате по лукса, цената ще трябва доста да я завишите. Peace
Това за сега от мен. Hug

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 13:10 от dolores

# 17
  • Мнения: 934
dolores, ще изчакам за снимките  Hug
Чудесно сте го съчетали и малко с Европа.

А каква част от оборудването за гмуркане си носите и каква наемате на място?
И с какъв фотоапарат снимате подводно?

# 18
  • Мнения: 934
Абе както и да смятате за едно такова пътуване трябва да си приготвите 10 000 лева. Но пак зависи кой , как и колко ще похарчи на място. Peace

Толкова е Peace

# 19
  • Мнения: 1 655
А каква част от оборудването за гмуркане си носите и каква наемате на място?
И с какъв фотоапарат снимате подводно?
[/quote]
Ние си носим неопрени, плавници, маски, шнорхели, боти, ръкавици. На място наемаме BCD, бутилки и регулатор, колан с тежести. Единият ни куфар беше само с тези неща. Бяхме на ръба да плащаме свръх багаж. Разрешаваха до 20 кг. на човек чекиран багаж и 7 -10 кг. ръчен. Например обаче в Мексико в дайвинг центъра не ми намалиха от цената на дайвинга, въпреки че си носихме споменатите вече атрибути. Ние бяхме взели пакет за трите дни дайвинг. По принцип знаете дайвинга е скъпичко удоволствие и гледаме да съчетаваме с шнорхелинга. За това най подходящото място смятам е Египет, избирам си хотел с риф отпред и няколко дни на дайвинг става супер. За Мексико обаче този вариант не става, защото рифовете са на вътре и се ходи с лодка.
Относно оборудването за дайвинг имам идея да се сдобием и с други неща, но всичко с вемето си Peace
Виж не мога да се меря с на МИШИ мъжа и. Той е профестионалист Peace, носи си всичко което му е нужно за едно гмуркане.
Забравих за апарата този е нашия, смятам че има вече много по добри. Но за сега нас ни устройва Peace Ще видите снимките личи, че не са правени с професионална камера. Peace

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 13:36 от dolores

# 20
  • Мнения: 11 747
dolores , то папая имаше и в Тайланд! Аз там ядох, но и аз не я харесах. Един напарфюмиран вкус има, малко на step-че удря  Confused
Чакам снимки, може да качиш около 30-40-50 - ей тъй да оплакнем окото, без да се хабиш много, защото те се качват бавно и наистина си отива деня, особено ако са много на брой...

# 21
  • Мнения: 1 655
Вече съм сложила снимки, по късно и подводни Peace
АКО ЧЕТЕШ savanna   пиши ми на имейла ако искаш, защото не ми разрешава да ти пратя лично съобщение, пише че ти е изчерпан лимита. Peace

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 15:52 от dolores

# 22
  • Мнения: 327
Dolores,добре дошла и от мен Hug
разказите ти звучат много интригуващо,
аз найстина почвам да следя офертите,пък и живея в Амстердам,
така,че се надявам да изкочи нещо добро.


п.п за Домениканската май няма виза,плаща се някаква такса на излизане newsm78

# 23
  • Мнения: 1 572
Долорес радвам се че всичко е минало добре , чакаме и снимки  Hug

# 24
  • Мнения: 934
Разгледах снимките, ах тези карибски цветове... Heart Eyes
Много интересна сватба на плажа!

asinka дали се е върнала и тя от този регион?

# 25
  • Мнения: 11 747
Ох, много ми харесаха снимките, ужас!  smile3538 Сега и в Мексико ще трябва да ходя!  ooooh!
И сватба на плажа искам....  smile3516   Mr. Green

# 26
  • Мнения: 359
Страхотни снимки!!! А цветът на морето е вълшебен просто.... Dolores, ти нещо недоволстваше от хотела май. Ако това е хотела на снимките...  Laughing

# 27
  • Мнения: 1 417
Супер си, ама аз не видях подводни - не си ги качила май още? Преди години на Бали бяхме попаднали на една сватба на плажа и беше супер романтично, на плажа нямаше никой, един местен носеше чадърче над главата на булката - да не получи слънчев удар Simple Smile и бяха много готина азиатска двойка.
Асинка не се е обаждала, ама май и е време да се връща Wink

# 28
  • Мнения: 9 184
за делфините на мексико
http://www.viadelphi.com/book.php
няма такова усещане ...... Heart Eyes на свобода което изпитваш имаш чувството че душата ти литва..

# 29
  • Мнения: 289
за делфините на мексико
http://www.viadelphi.com/book.php
няма такова усещане ...... Heart Eyes на свобода което изпитваш имаш чувството че душата ти литва..

Една от екскурзиите е до Шкарет, нещо като парк с много атракциони, много е хубаво и точно там имаше възможност да се къпеш с делфини.
Ние бяхме за две седмици, в хотел 5* от веригара Barcelo пак близо до Плая дел Кармен. Хотелът беше много добър, със собствен плаж, всичко добре поддържано, страхотна храна. Няма друго такова море като Карибско.
Искам да попитам някой ходил ли е от другата страна на Мексико, на окена, в Акапулко и в централната част на страната.

Общи условия

Активация на акаунт