Протести на 11 и 18 / Обществен договор

  • 2 106
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 470
Циганите ще гласуват ли на референдумите? Това е много хитро, ще си вдигнат стандарта на живот, все пак референдумите са по нагъсто от изборите.  Аз съм "за". Има много "качествен материал" в БГ, кой каквото ще да говори! Българите в никакъв случай не ги мързи да гласуват веднъж на 4 години, със сигурност ще се скъсат от гласуване на референдуми..
Смятам че ако хората имат реална възможност да променят нещата,в крайна сметка биха се възползвали...

Дона,имаш право...Но ето днас в Швейцария са гласували на референдум,българите и румънците да могат да работят там...За някои от швейцарците това сигурно е безумие да поканиш "некачествен материал"в страната си...Но пък ние ще го оценим... WinkТоест ще се чупим натам последните качественни...Но си мисля че ако се изпълнят всичките искания на майките,няма да има хора които да избират Азис...

пожелавам ви да си формулирате ясно исканията и да ги направите конкретни и обвързани с реалистични срокове, така че ако решите пак да протестирате да имате на какво да стъпите.
общи искания от рода на: да сменим системата, няма да доведат до друго освен още празни приказки, но добре обосновани такива с конкретни идеи как да се реализират (вкл. колко ще струва и откъде да дойдат парите) би следвало да срещнат подкрепата на всеки разумен човек.


Ние винаги сме имали конкретни искания...И то не от 14,а от много по-рано...Явно доста хора в този форум не знаят че организациите които сега се обединиха,действаха и по-рано но самостоятелно,затова и нямаха никакъв успех...Този обществен договор ще стъпи именно на тези искания,които и преди това нееднократно бяха вкарвани с входящи номера и пр. във всички институции от които е зависело решаването на проблемите...Но имаме и общи искания,които биха решили много проблеми и за напред ако бъдат гласувани...

# 16
  • Мнения: 1 470
Маймунке,ако се спазват и сега действащите закони,и ако има добра координация между институциите,и ако се постигне това което искат "Обединените майки",вярвай ми,няма да трябват много пари...А и бъдещето и качеството ни на живот,и възможностите ни като народност имат ли цена?!Или е по важен БВП в момента,от евентуалният по добър БВП в бъдеще,при решаването на наболелите проблеми които сме изложили в декларациите си...Или може би БВП който въобще ще липсва сигурно,и ще бъде определян от малкият % работещи-евентуално вашите деца,защото другите са неграмотни,болнави,и асоциални,при нерешаването на въпросните проблеми?!Не говоря за нашето качество на живот като пенсионери в първия,и вторият вариянт...

# 17
  • Мнения: 1 470
Гледайте Ре ТВ сега!

# 18
  • Мнения: 1 470
Готвите ли се за сряда?!

# 19
# 20
# 21
  • Мнения: 2 480
Би трябвало всеки ден да има масови протести за сваляне на това правителство и назначаване на експертно до изборите. И това да бъде първата стъпка към връщането на загубеното доверие на ЕС! В най-различни издания в Англия, Германия и другаде бяха писали, че се чудят как още ги търпим на власт! А тези дни в "Монд" написали, че е възможно България да бъде изключена от ЕС!

# 22
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Би трябвало всеки ден да има масови протести за сваляне на това правителство и назначаване на експертно до изборите. И това да бъде първата стъпка към връщането на загубеното доверие на ЕС! В най-различни издания в Англия, Германия и другаде бяха писали, че се чудят как още ги търпим на власт! А тези дни в "Монд" написали, че е възможно България да бъде изключена от ЕС!

да,ТРЯБВА!!!!!!!!!Въпроса на който аз не мога да си отговоря е :какво още 4акаме  CloseКакво още му трябва да народа за да разбере,4е тоя цирк трябва да свърши!!!!!!!!!Неам думи,нерви и сили ве4е да ги гледам и търпя .
НАГЛЕЦИ,ПАЛЯ4ОВЦИ ,КЛОУНИ И КРАДЦИ #2gunfire

# 23
  • Мнения: X
Би трябвало всеки ден да има масови протести за сваляне на това правителство и назначаване на експертно до изборите. И това да бъде първата стъпка към връщането на загубеното доверие на ЕС! В най-различни издания в Англия, Германия и другаде бяха писали, че се чудят как още ги търпим на власт! А тези дни в "Монд" написали, че е възможно България да бъде изключена от ЕС!

да,ТРЯБВА!!!!!!!!!Въпроса на който аз не мога да си отговоря е :какво още 4акаме  CloseКакво още му трябва да народа за да разбере,4е тоя цирк трябва да свърши!!!!!!!!!Неам думи,нерви и сили ве4е да ги гледам и търпя .
НАГЛЕЦИ,ПАЛЯ4ОВЦИ ,КЛОУНИ И КРАДЦИ #2gunfire


Със свалянето на правителството цирка няма да свърши - на вас това трябва да ви е ясно. Хубаво е, че има хора на които им е ясно, но за съжаление  тези на които не им е ясно са повече. Когато се проумее това - може и да се очаква да се случи нещо, но сега............едва  ли....

# 24
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Би трябвало всеки ден да има масови протести за сваляне на това правителство и назначаване на експертно до изборите. И това да бъде първата стъпка към връщането на загубеното доверие на ЕС! В най-различни издания в Англия, Германия и другаде бяха писали, че се чудят как още ги търпим на власт! А тези дни в "Монд" написали, че е възможно България да бъде изключена от ЕС!

да,ТРЯБВА!!!!!!!!!Въпроса на който аз не мога да си отговоря е :какво още 4акаме  CloseКакво още му трябва да народа за да разбере,4е тоя цирк трябва да свърши!!!!!!!!!Неам думи,нерви и сили ве4е да ги гледам и търпя .
НАГЛЕЦИ,ПАЛЯ4ОВЦИ ,КЛОУНИ И КРАДЦИ #2gunfire


Със свалянето на правителството цирка няма да свърши - на вас това трябва да ви е ясно. Хубаво е, че има хора на които им е ясно, но за съжаление  тези на които не им е ясно са повече. Когато се проумее това - може и да се очаква да се случи нещо, но сега............едва  ли....

цирка може и да не свърши,но сегашното представление не ме устройва Peace

# 25
  • Мнения: 677
Сценаристите на сегашното управление кой ги избра, а?

# 26
  • Мнения: X
цирка може и да не свърши,но сегашното представление не ме устройва Peace
[/quote]

А мен пък не ме устройва да гледам същото представление само че с други артисти - отвово ще си послужа със стара поговорка "нОВ БАРДАК СЪС СТАРИ К...И НЕ СТАВА!" Сори! Ако това се проумее............... ехееее........ Ама както виждам четейки ви тук............. не се проумява. Тропате с крак като малко дете и всъщност не знаете какво искате.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Сценаристите на сегашното управление кой ги избра, а?

не съм аз ,определено не !!!

# 28
  • sofia
  • Мнения: 7 477
цирка може и да не свърши,но сегашното представление не ме устройва Peace

А мен пък не ме устройва да гледам същото представление само че с други артисти - отвово ще си послужа със стара поговорка "нОВ БАРДАК СЪС СТАРИ К...И НЕ СТАВА!" Сори! Ако това се проумее............... ехееее........ Ама както виждам четейки ви тук............. не се проумява. Тропате с крак като малко дете и всъщност не знаете какво искате.
[/quote]

Би ли казала на нас малките деца какво то4но е твоето мнение за правиланата визия на сегашния и бъдещ бардак Hug

# 29
  • Мнения: X
цирка може и да не свърши,но сегашното представление не ме устройва Peace

А мен пък не ме устройва да гледам същото представление само че с други артисти - отвово ще си послужа със стара поговорка "нОВ БАРДАК СЪС СТАРИ К...И НЕ СТАВА!" Сори! Ако това се проумее............... ехееее........ Ама както виждам четейки ви тук............. не се проумява. Тропате с крак като малко дете и всъщност не знаете какво искате.

Би ли казала на нас малките деца какво то4но е твоето мнение за правиланата визия на сегашния и бъдещ бардак Hug
[/quote]

Да бих казала. Аз искам смяна на системата. Искам да гласувам за личности - независимо от коя партия са, но да знам за кого гласувам. Искам като  на много места в демократичните страни да знам за кого съм гласувала и да имам право да му търся отговорност - даже и затова защо не е на работното си място - а не да виждаме пълна залата на Парламента само когато си гласуват заплатите и привилегиите - не сте ли забелязали, че те тогава не се делят нито на партии нито на нищо - просто са единни. Искам от мен (разбирай от народа) да зависи колко народни  представителя да има в Парламента- аз мисля че 200 са твърде много за една малка страна като България. Е нещо такова искам като за начало и мисля, че именно с това трябва да се започне.

Общи условия

Активация на акаунт