Отговори
# 15
  • Мнения: 42
Здравейте милички!
Орлина, Еми, моята кърма е на път да спре. Не мога повече да се боря, направих всичко по силите си, просто ми се събира по 150-200 мл на ден и с всеки изминал ден е все по- малко.
Зачетох се по форумите и смятям спирането да стане по естествен начин- лека полека.
Казаха ми ,че запека на Жорко може и да е от това постоянно сменяне - кърма,АМ....
Яд ме е, но важното е детето да е сито и да не плаче, а и аз да не се тормозя, почти 3 месеца изкарах...
А сега да пусна 2 интересни линка

 http://search.data.bg/results/?type=all&where=files/detski%20pesni
- детски песнички


http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-bebe/p6427.html
-за кърменето

Лека нощ Laughing

# 16
  • Мнения: 551
Хоп и аз в новата темичка  Laughing
Еми   bouquet
За храненето аз редувам едно ядене с кърма следващото с АМ и на мен кърмата не ми стига каквото и да правя  Sad но вожното е че все пак я има. Май и ние сме в стачка като чета за вашите бебоци и моята е така от няколко дни голямо реване, дърпане ръмжене и какво ли не. Накрая се измаря и заспива като си поспи се успокоява и следващото хранене е по- спокойно.
И на мен вчера ми дойде обаче е много странно каквото има да си изтича, тече само като ходя до тоалетна през другото време няма нищо и превръзката остава чиста. Много ми е странно.
Ние два дена с таткото и бебка не се спряхми брисахме улиците  Joy Така ми се иска да се задържи времето хубаво, но май ще има още зима  Sad
Лека и спокойна вечер  Hug

# 17
  • Мнения: 329
Орли, наистина най-важно е да си спокойна. Аз съм последния човек, който може да дава съвети за кърмене, тъй като знаеш, че самата аз нямам особен успех в тази област.
Но знам, че няма да си помогнеш с притеснения и самообвинения. Важно е и близките ти да те подкрепят в такъв момент, така че бих издърпала ушите на мъжа ти за това за шишетата Simple Smile Това на шега, не се съмнявам, че той те подкрепя.
В крайна сметка както са ти казали и другите най-важното е бебчето да е нахранено и да е щастливо. Аз бих добавила и да има спокойна и щастлива мама Simple Smile
Може пък и да е временно, заради проблема със свекърва ти. Опитвай се да гледаш позитивно независимо от всичко и да се наслаждаваш на макс на сладката си Йоанка.

Ради и аз докарвам същото количество кърма, но от много отдавна е така и полагам неимоверни усилия да задържа поне това количество.
Както беше казала Абел и една капка да е по-добре от нищо.
 Hug на всички с проблеми с кърменето и на всички, които нямат такива проблеми Grinning
Важното е, че има сладки декемврийчета със сладки бузки за целуване  Heart Eyes

# 18
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 787
Айде да се отчета и аз тази вечер!

Мира нашата педиатърка ни изписа Вигантола от 35 ден. Всеки си има различен подход и немисля, че седмица две са от значение.

Аз да ви кажа честно искарах един прекрасен ден със сестра ми и една мама Октомврийка. Излезнах в 8.30 и се прибрах н 15.30. Голяма скитане голямо чудо.  Laughing Похарчих неприлична сума за дрехи. Сигурно никога небях си копувала толкова много неща наведнъж, но сега се чувствам страхотно. Еот препълването на гърдите ме боли едната доста, но сега се пъхам в банята за малко масажи.

Лека вечер на всички малки и големи!  Hug

# 19
  • Мнения: 0
Само забивам въпросче и лягам-кога мога да слагам бебо да спи на възглавничка?И според вас няма ли да му помогне тя за хремата?
Лека нощ!!!

# 20
  • София
  • Мнения: 529
Добро утро!
Аз изпратих баткото на градина и сега си пия кафенцето. Като през това време люшкам с крак кошчето за кола, а бебо дреме в него. Да не си помислите, че съвсем блаженствам  Laughing Аз вчера успях да си боядисам косата, та вече приличам на човек, че предния път боята въобще не ме хвана и си ходих с порасналите корени известно време.
siseto възглавничката след годинка. Хремата можеш да облекчиш като повдигнеш матрачето от единия край.
За всички мами, които имат проблеми с кърменето - шапка ви свалям за усилията smile3501 но Абел и wondergirl са прави. Няма място за самообвинения. Големият ми син беше на смесено хранене от самото начало. Тогава и чайове пих и какво ли не и не се получи. Въпреки това го кърмих до 4-я месец и дохранвах с АМ. До 1,5г когато тръгна на ясла единственото, което имах в аптечката си за него беше панадол и стеримар. Дори елементарна хрема не е имал. Така че и 30-тина грама кърма да ви останат пак е от полза  Wink
Нина сега вече съвсем ти завидях  Joy

# 21
  • Мнения: 472
Сисето моята беба си спи на възгалвничка вече от 1 месец,но всяка мама сама си преценява

# 22
  • Мнения: 2 962
Добро утро Simple Smile

# 23
  • Мнения: 86
ДОБРО УТРО!

Официално обявявам моя син за най-гръмогласното дете на света.  Mr. GreenКъде ги събира тези децибели в  малкото телце не ми е ясно, ама  целия квартал го чува  newsm78 Надявам се днес да е спокоен, че вчера ми скъса нервите...

Лек ден на всички и повече слънчице!

# 24
  • Мнения: 67
Здравейте, мамчета, от миткане по улиците нямам време дори да включа компа!  bouquet
Но май днес няма да се излиза казаха, че ще е 6 градуса, което не е лошо, но поне за сега има вятър, а това не е добре.
Орлина не се притеснявай, другите мами с този проблем също: когато преди 3 год. и половина се роди сина ми стигнах до нервна криза по същия повод, само малко коластра дойде и това беше.Синковеца дръпваше два три пъти и като няма никой заспиваше гладен.Принудих се да прибегна до ам, но една мама започна да ми дава замръзена кърма та беше на смесено хранене,редувах ам веднъж после кърма и така до 4 месец, после тя се разболя и известно време не трябваше да се ползва кърмата й, защото беше на силни антибиотици и така приключихме с кърмата.По тази причина и го захраних по-рано,защото смятам, че щом така или иначе е на изкуствено поне да има разнообразие.И да чукна на дърво баткото няма нито алергии,нито е боледувал много , а тръгна на ясла на 1 год. така че споко.
С Теди вече бях подготвена и реших, че пак няма да изпадам в излишна депресия и ще се примиря ако нямам кърма.Обаче малката калпазанка засука още първия ден и постепенно нещата се нормализираха.Помогна ми, че бях абсолютно спокойна и това, ме малката бе доста лакома, абе момиченце какво да ви кажа........
В началото ползвах помпа и много се травмирах от количеството -10-20 мл. зарязах я напълно, е вярно ,че понякога ползвах малко ам за дохранване, но само в краен случай, при нужда давах и двете гърди и сега нямам проблем стига й от едната, не ми се препълват, не ме болят и не се цедя изобщо.Така че не винаги помпата е  необходима.Подготвена съм за това, че може да ми спре всеки един момент, но живота продължава, важното детенце да е сито и щастливо!
Еми прости, че не съм изпратила снимка с мейла, поправих тая грешка  bouquet  bouquet  bouquet
За Пати Praynig Praynig Praynigвсеки ден мисля за това малко слънчице fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover  love001
Бръм и другата мама от люлин, аз съм от пети и се надявам скоро да се запознаем и да излизаме заедно, ще се разберем на лични
Простете за дългия пост , ама какво да правя така се върнах назад и като знам какво ми беше.... Лек ден на всички и много Hug Hug Hug  love001  love001  love001 newsm51

# 25
  • Мнения: 30
Добро утро и от мен . Искам да ви кажа само че за стимулиране на кърмата има едни хомеопатични ricinus communis, може да пробвате няма да ви навредят на мен ми действаха.Говоря в минало време защото моята кърма спря поради др. причини.
За зъбките още е много рано бебета сега започват да слюноотделят и затова толкова се плюнчат.

# 26
  • Мнения: 30
Добро утро мацки!!  newsm22

Ся, почвам с моята голяма новина и постижение. Трябва да ви кажа че пиша и не вярвам на ушите си. Ако някой от вас помни че умирах от срам само като си помисля за стриптийз чрез вадене на цици на обществено място- Е толкова по- зле за него. Защото в събота кърмих фъстулката на кастинга на Мюзик Айдъл в наш Пловдив и аз вече не знам пред колко паплач... доста беше... и някъв папарак ме хвана в засада ама казва ли ти някой от кой вестник... напрао се изцъклих, за малко да взема да цвръцна...

Ся пък втора новина. Наш тати го викат запас от родната армия  Crazy  УТРЕ е на справка. Ново 20... цирка е пълен, раздавам безплатни билети ако има навитаци...

Иначе аз пък като се цедкам да храня навън и праскам шишето направо в чантата без термобокс, нищо не затоплям. Да не зема да изпраскам бебето с буца лед на края  Crazy

abel благодаря за инфото. аз съхранявам кърмата в шишенца от минерална водица. Девин. /последното инфо беше да ги изкрънкам за мангизи че им праа реклама ако ме огрее/. А иначе кърмата определям за развалена като заплуват вътре едни парцалчета като снежинки. Как мирише и къв е вкуса на прецаканата кърма?

Yammy къде си във Франция? Имам стар познат мога да се опитам да го издиря ако имаш нужда от някаква помощ. Как се справяш?

maigto на мен педито ми каза че лайната на кърмените бебоци позеленяват ако престоят. Окисляват се така че споко.

rumayana_pld ами за Вигантола на гладно според мен педито има в предвид след възможно най- дългата пауза. Аз го давам сутрин в 6.

siseto84 аз пръскам Стеримар и съм с добри отзиви. Много бързо, буквално до минутка след пръскането, сополките се изтичат от нослето. Помагам си с помпичка или клечка за уХи. /нали единствено число е уХо и за тва множествено следва да е уХи/

# 27
  • Мнения: 0
Добро утро!
Благодаря за отговорите за възглавничките и физиологичния разтвор.
Ще пробвам да сложа възглавничка много тъничка и ще видя дали ще има подобрение,ако не я махам.
Желая на всички хубав слънчев ден за разходки!
ziggie най-верочтно и по телевизията ще се видиш,нали знаеш търсят сензации,а това за тях е сензация! Laughing

# 28
  • Мнения: 12
Момичета благодаря ви на всички за отговорите-това да знаеш, че имаш подкрепа от отлкова много хора е чудесно! Мариянка, Поли, Ради, Гери, Светланка, Кока, Дани и Виктор (дано не съм прпуснала някой).....много много ви благодаря!  bouquet МАЛКО МИ ОЛЕКНА НА ДУШИЦАТА!
  Hug Hug Hug

Сега да ви разкажа за този ортопед Драганов във Военна Болница:)
Като я видя малката каза, че била толкова красива и и говореше супер мило...тя се спука да му се смее и той беше много учуден как така не плачела като я събличаме и по време на прегледа. Даде ценни съвети: каза, че в България всичко което е неправилно е голяма гордост за родителите, бабите и дядовците. Според него най-ценното нещо за правилното развитие на едно дете е пълзенето и каза, че масово българите си слагат децата в проходилки и бънджи гащи и те въобще не пропълзяват, но за сметка на това си изкривяват гръбначния стълб по този начин. И най-важното било да оставиме детето да седне когато то е готово (в никакъв случай преди 6 навършени месеца) и да се изправи то само без никой да му помага, защото когато го направи от само себе си тогава костите и мускулите му са готови за това! Същото важи и за прохождането- грешка било майката да върви с двете пръсчета по цял ден и най-много което щяло да се случи по този начин било майката да я заболи кръста, а детето да проходи пак когато е готово то само! Доктора каза да застиламе в къщи всичко с килими и след 7 месец да започваме да показваме на малката как се пълзи и да я оставяме обградена с играчки- пък тя когато искала щяла сама да се изправи и да проходи! Иначе детенцето било абсолютно здравичко и имала перфектни стави, което беше най-важното!

това е засега от мен, пожелавам ви весел ден изпълнен само с положителни емоции!!!

# 29
  • Мнения: 48
Мами, здравейте!  Hug
Да се похваля, вчера ходихме на църква, че Саши стана на 40 дни. Проспа целия ритуал бебока, не можа да се изплаши от попа...  Laughing
Искам да ви попитам - откога носите бебоците си в кенгуру? Нашия юнак сме го научили на носене и само в ръцете ни е спокоен. Може кенгуруто да е вариант за нас, ние даже имаме такова, което е с две положения - детето да е с лице към мен и с лице напред. Но не смея да го слагам още, не знам дали не е твърде малък, макар че отдавна си държи главичката изправена.
Лек и хубав ден от нас!   bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт