Отговори
# 30
  • Мнения: 22
Добро утро и от мен!  Heart Eyes

Орлина, имаш и моята подкрепа! Не се отказвай от кърменето, но за свекървата  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Еми, страхотна е темата както винаги   bouquet

Относно възглавнички за бебета, на училището за родители ни обясниха, че не е желателно да се слагат, защото ширината на главата е колкото раменете и не е нужно.

Зиги, паднах от смях с този Мюзик айдъл  Joy  

За Вигантола нашиа педиа нищо не ми каза след първата консултация (на която вече бяхме навършили месец!). Преди няколко дни ходих да си взема болничния от него и го питах, а той ми вика "Ами, не е ставало на въпрос"! Представяте ли си! Аз ли трябва да го повдигна на въпрос? Значи добре че сме тук заедно, за да си помагаме и съветваме иначе...Та той ми каза да го давам през ден, защото в една капка имало 1000 еденици, а те имат нужда от 400.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Еми   bouquet невероятна както винаги  Hug !
Ями  Praynig Praynig Praynig успех !

# 32
  • Мнения: 2 013
Добро утро момичета!
siseto84 Биси също спи на възглавничка от раждането.Много е нисичка,според мен няма проблем.Ти си прецеяваш Hug
Ями  Praynig

# 33
  • Мнения: 265
 Peace записче
Еми   bouquet
Зиги,направо ме разби  Joy Joy Joy,да не би да се явявахте на мюзик айдъл?
Ние сме много кисели от вчера,ще се побъркам вече от недоспиване ,незнам дали има второ бебе,като нашето:crazyeyes:-от 3ч. през ноща не е мигнало,даже иска да си играе,после реве и т.н.
За кърменето и аз да се изкажа,от начало мислех,че и на мен не ми стига кърмата,защото по някога неизцеждах нищо от гърдите си,а и това зверче като стачкува и не ще да суче.После видях,че като е сънлив или полузаспал суче като за световно и даже се дави,а от устата му прелива мляко  Laughing.Така реших,че нямам проблеми с кърмата,а просто трябва да го дебна,като е сънлив и да му бутам цица.Сега обаче лошото е,че се кърмим понякога през час,но и това ще го изтърпя,просто ми омръзна от часове и графици,той както иска -така ще е,поне до 3-тия месец.Надявам се после да се отрегулират нещата Praynig.
Дано да съм помогнала малко Hug
за Пати и Алекс  Praynig Praynig Praynig

# 34
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте мамчета.

Днес моето съкровище, но и най-опърничавото декемврийче  Joy става на един месец. Да ви почерпя по този повод.


На Калоян днес трябва да му бият първата ваксина и ще ходим в 12.30 при педи. Дано всичко мине добре и да не плаче много дребосъка. После ще пиша как се е представил и колко е наддал (ако го теглят и мерят).

 

# 35
  • София
  • Мнения: 141
Здравейте и от мен  Simple Smile

Мартин заспа и аз сядам да почета мъничко. Днес ставаме на два месеца  newsm38  party023 Колко бързо мина това време, как бързо растат мъниците. Дано оттук нататък става по-лесно, че нощем много ми се спи, едва ставам и докато се кърмим придремвам  Rolling Eyes

Орли, радвам се за хубавите новини от посещението при Драганов. Да расте все така здрава Йоанка  Hug

А аз кърмя винаги и от двете гърди. Опитвала съм и само от едната, обаче Марти става неспокоен и се налага да предлагам и другата гърда, а той винаги иска още  Simple Smile Така че не си представям да кърмя навън с това премятане от тази гърда на другата. А и това дърпане и реване от време на време. Иначе не бих имала нищо против да кърмя и навън, много удобно ми се струва, но ...

Мира, честита месечинка   bouquet

Видях, че Николина е тук, има ли новини от Алекс?

# 36
  • Мнения: 4 589
Добро утро,

Темата е страхотна, всички бебоци са невероятни.
Ние днес правим 5 месеца, кака Алекс ви изпраща много поздрави. Развила е някаква вътрешна инфекция, страхуват се за пневмония, а уж толкова много я пазят. Не знам да ви кажа вече. Иначе детето много се бори.
Стискайте палци да се възстанови по-бързо.

Хубав ден и успешна седмица.

За Алекс и Пати  Praynig Praynig Praynig

# 37
  • Мнения: 386
Орлинка, ако не ти е проблем би ли ми пратила на лични координатите на този ортопед, тъй като ние още не сме ходили и тъкмо се чудех към къде да се насочим. Hug

Елмина, защо не се замислиш за друг педиатър? Това "Не е станало на въпрос" някак ми звучи много безотговорно #2gunfire

Четита първа месечинка на Калоян!
Честита втора месечинка на Мартин!

Честита пета месечинка на кака Алекс! Praynig Praynig Praynig Дано страховете ви се окажат напразни!

# 38
  • Мнения: 551
Здравейте мацки!
Аз възглавничка слагам от първия ден, но е много тънка само колкото да използвам калъфката от комплекта чаршафи  Laughing
Мера честита първа месечинка на малчо   bouquet
Ники радвам се,че се включваш. Честито на кака Алекс сигурна съм, че скоро ще си е у дома  Hug  Praynig  Praynig  Praynig
Честито на всички сладки бебоци, които стават на два месеца   bouquet
Пати  Praynig  Praynig  Praynig
Славяна много я превличат пердета с часови ги съзерцава и им се смее голяма скица е даже се опитва да им говори  Joy
Лек и усмихнат ден от нас. Тук е слънчево и много приятно ако ми остане време ще излезем, че имам доста да чистя  Sad
Аз още не съм слагала малката бузана в кенгурото, но мислим днес да го сторим, защото ще ходим до магазин да пзаруваме. До сега все сме я оставяли на някоя баба, но сега решихме да пробваме с кенгурото. Снощи пробно я сложихме, а тя се кокори и оглежда мишката.

# 39
  • Мнения: 46
Ох, сега нямам време да ви изчета, че бяхме на консултация, а вие много сте изписали. Явно днес няма да има разходки.

Пораснали сме почти 1 кг и 7 см - супер! Много съм щастлива.

Имам конкретно питане, което ми е важно: за чистата молитва трябва ли предварително да се уговаряш с попа или направо отиваш така? И какво се носи? Мерси предварително.

До после.

# 40
  • София
  • Мнения: 141
Честита пета месечинка на Алекс   bouquet Молим се за нея  Praynig

Руми, за чистата молитва, аз не съм се уговяряла с попа. Отидохме направо в църквата. Не сме носили нищо.

# 41
  • Мнения: 16
И аз да ви почерпя  party023 моя Младен става на 2 месеца. Найстина колко бързо минава времето. Все едно вчера бях бременна. И с всеки изминал ден е по-интересен и го обичам все повече Hug

# 42
  • Мнения: 551
Малеййййййййй Руми големи дългучи сте  Hug
За чистата молитва аз не съм уговаряла нищо. Отидохме и попа ни чете. Не сме носили нищо и не ни е искал пари. Накрая в кутията за дарения оставихме 15 лв.

# 43
  • Мнения: 42
За чистата молитва е аз не съм уговаряла час, направо отидох и ме приеха.
Възглавничка аз му слагам отскоро, но също много много плоска.
Ники, дано не е пневмония PraynigИзпращам ви много прегръдки и целувки Hug

# 44
  • Мнения: 14
Привет мамчета,

ден да пропусна и сте скочили в нова темичка. 

На мамите с проблемно кърмене, кой колкото може, това не е състезание, важното е сте спокойни и весели и да храните емоционално бебчовците си с усмивки и милувки, що деца са отгледани на АМ и какво и са си здрави и весели....

Ние за сега сме само на кърма и мисля, че си ни стига, но това не ни пречеше да си уловим най-гъстите и готини сополи, и да кашля като вулкан.....  е кво, да не би да не ми е качествена кърмата, айде де!!  Късмет!! 
Преди 3-4 дни като беше най остра хремата ме боляха гърдите, явно нямаше апатит и не се хранеше качествено, бяха станали твърди като камъни, от 2 дни обаче дърпа мощно мишлето и наваксва, чудя се дали и стига, ако почне да нервничи и да киселее, ще захранвам сигурно и аз с АМ, ама няма драма ....
4 дни я разхождам с хремичката и да ви кажа, откакто се разхождаме, сме много по-добре. Днес обаче не спря да вали, и затова сме затворници.

Дано утре не е така, че вече не смогвам да я забавлявам непрекъснато, иска си разнообразие, ама се изчерпвам и откъм песни и откъм стихотворения, а кръста не търпи да се разнасяме все на ръце, разходка му е ......... цаката Grinning

Общи условия

Активация на акаунт