лекуване на гнойна ангина с хомеопатия

  • 51 920
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 380
Nial напълно съм съгласна с теб, но искам да ти разкажа аз с каква дилема се сблъсках.
Според моята хомеопатка аз съм хомеотип "Пулсатила", но миналата година отидох на ирисова диагностика и лекарят се оказа, че дава и хомеопатични л-ва....
Направи ми нов профил, въпреки, че му казах какво ми изписва моята лекарка, но той заяви, че аз не съм тип"Пулсатила", а "Аурум".....и ми даде това последното да го пия....
Е пих го няколко пъти, но много нервна се чувствах и някак не ми действаше, така, както се надявах, и за мой късмет детето го беше взело и го потроши на теракота.....та до там беше с пиенето на "Аурум"...... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Но въпросният лекар ми каза, че всички хомеопати си има лекарства "фаворити"....
Ето за зъбоникнене хомеопатката не ни дава "Хамомила" а "Силика"......и действа....обаче веднъж нямах "Силика" , а докторката беше извън БГ и купих "Хамомилата" на Боарон.....пак подейства.....
Как да си обясня това???
Всъщност "Силика" и "Силицеа" едно и също лекарство ли са??? newsm78

# 16
  • Мнения: 468
Nial напълно съм съгласна с теб, но искам да ти разкажа аз с каква дилема се сблъсках.
Според моята хомеопатка аз съм хомеотип "Пулсатила", но миналата година отидох на ирисова диагностика и лекарят се оказа, че дава и хомеопатични л-ва....
Направи ми нов профил, въпреки, че му казах какво ми изписва моята лекарка, но той заяви, че аз не съм тип"Пулсатила", а "Аурум".....и ми даде това последното да го пия....
Е пих го няколко пъти, но много нервна се чувствах и някак не ми действаше, така, както се надявах, и за мой късмет детето го беше взело и го потроши на теракота.....та до там беше с пиенето на "Аурум"...... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Но въпросният лекар ми каза, че всички хомеопати си има лекарства "фаворити"....
Ето за зъбоникнене хомеопатката не ни дава "Хамомила" а "Силика"......и действа....обаче веднъж нямах "Силика" , а докторката беше извън БГ и купих "Хамомилата" на Боарон.....пак подейства.....
Как да си обясня това???
Всъщност "Силика" и "Силицеа" едно и също лекарство ли са??? newsm78


Silicea i Silica са едно и също лекарство.

Що се отнася до „хомеотиповете” – пак казвам, науката хомеопатия постига резултатите, които постига заради индивидуалния подход.
Хомеопатията не се занимава с типологизиране.

Един от основните закони в хомеопатията е законът на подобието.
Хомеопатът след задълбочено инервю и анализ определя най-подходящото за конкретния случай лекарство, което е максимално подобно на съвкупността от симптомите на конкретния човек. Напоследък станаха много модерни различни компютърни комплекси за диагностика, които определят и най-подходящото лекарство – това НЕ Е хомеопатия.

Възможно е няколко лекарства да имат степен на подобие със симптоматичната картина – целта на хомеопата е да направи диференциална диагноза между тези няколко близки лекарства и да предпише най-подобното.

# 17
  • Мнения: 1 380
Nial много ми е полезна твоята информация.Благодаря Hug
Честно да ти кажа и двамата доктори, работят с компютърна диагностика.....може би това не е правилно.....
Я кажи в подписът ти има инфо за курс по класическа хомеопатия.
Каква е цената и как може човек да се запише.Изглежда доста интересно.

# 18
  • Мнения: 468
Nial много ми е полезна твоята информация.Благодаря Hug
Честно да ти кажа и двамата доктори, работят с компютърна диагностика.....може би това не е правилно.....
Я кажи в подписът ти има инфо за курс по класическа хомеопатия.
Каква е цената и как може човек да се запише.Изглежда доста интересно.
Курсът го организираме от Асоциация „Хомеопатично общество”, това е 10тият ни пореден курс, продължителността е 2 години и половина. Лекциите се провеждат веднъж месечно, в рамките на 1 уикенд – събота и неделя. Това са 8 лекции за уикенд. Агажираността е от 9 до 17.30 със съответните почивки.
В рамките на курса се провежда 3 пъти „Лятно училище” – това е едноседмична лектория и практикум със супервизии.
Изучаваните дисциплини са Хомеопатична философия, Методология на хомеопатичното предписание, Реперторизация, Спешна помощ, Материя медика(лекарствознание), провеждат се супервизии. В рамките на лекторията Материя медика за цялата продължителност на курса, се изучават основните хомеопатични лекарства, които на брой са 60 – наричат се поликрести + още около 200 често използвани в хомеопатичната практика препарати.
Може да позвъните в офиса на Българско хомеопатично общество, да разговаряте с нашите секретари за такси и начини на плащане (възможно е разсрочено плащане). Ето линк:  http://bghomeopathy.org/bg/news_bg.php

Що се отнася до вашите „хомеопати” – определено НЕ Е хомеопатично да се предписва на база компютърна диагностика. Това е всичко друго, но НЕ и хомеопатия.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 478
Nellie, успокой се-взела си правилното решение за лечение на детенцето ти.При нас болното място на дъщеря ми е гърлото и много често правим гнойни ангини-лекувам с класическа хомеопатия(обикновеннони изписват  Меркуриус),въпреки че всеки път съм на косъм да се откажа от нея (иска се голямо търпение).Казвам това ,защото при нас ангините протичат 6-7 дни,със много висока температура(40,3гр.)през всичките дези дни и която не се повлиява почти от нищо.Но все пак аз ''удържам фронта''въпреки всичките мърморенията от страна  на мъжа ми и майка ми и смятам ,че това е правилното лечение.Изчакай ,още няколко дена и ще видиш ,че ще се оправите и няма да съжаляваш,а ще се радваш,че сте се разминали с антибиотика.

# 20
  • Мнения: 506
 да се надяваме,че вече са оздравяли:peace:

# 21
  • Мнения: 2 908
Имам въпрос отново-дъщеря ми не е карала още гнойна ангина,която да лекувам с хомеопатия,та затова искам да съм готова-не ви ли е страх,че толкова много дни-6-7 с 40 градуса температура ще има последици после?Казано е,че гнойната ангина може сериозно да увреди сърдечни клапи и още много сериозни поражения да станат,ако не се лекува навреме?нова съм в хомеопатията и някак си още не мога да разбера как тя би предпазила от това-разбирам,че ще излекува ангината-трябва търпение,ама дали можем да застраховаме децата си от сърдечни поражения или други неприятности. Thinking

# 22
  • Мнения: 13 812
Здравейте момичета
много интересна тема, мен лично много ме вълнува защото често лекуваме с нашата педиатърка децата без лекарствени средства.

Огън момиче , от поста на авторката на темата не забелязах никъде да пише че е оставила детето с температура 40 градуса няколко дена.

Моята дъщеря но на 10 години също изкара ангина тази есен и за мое учудване се излекувахме без сериозни лекарствени средства. Имахме температура висока първите три дена - над 38 - тогава задължително трябваше да давам температуропонижаващо ( в нашия случай аналгин съобразен с възрастта и защото другите не й действат ). При температура под 38 обаче се даваше само Беладона ). Към лечението се включваше освен Беладоната и Меркуриус 15 ch,  сироп за гърло от бели ружи и имуностимулатор Герикап от корени на здравец. Пиеше се топло мляко с мед. Ходехме всеки два дена при педиатърката за следене да не би да има усложнения. Верно, че ни отне малко повече от седмица но се излекувахме само с гореспоменатото.

Трябва да подчертая обаче че това излекуване бих нарекла строго индивидуално. Наше познато момиченце малко по малко от дъщеря ми попадна в болницата с възпален бъбрек точно след такава ангина и лечението й с природосъобразни средства - така да се каже усложнение след ангина. Според техния педиатър организма не е бил толкова силен да се сбори с болестта. Затова отново подчертавам че всичко това се прави под строго педиатърско наблюдение.

# 23
  • Мнения: 11
Здравейте,
синът ми на 4 и половина год. вече четвърти ден е болен - червено гърло (отвчера и с гнойни налепи), температура около 38, внезепна режеща болка в корема - 2-3пъти дневно - с раздути и къркорещи черва, отпадналост и сънливост, липса на апетит.
От 2 мес. взех решение да бойкотирам традиционната медицина (след като няколко пъти се издъни в лечението на детето) и се насочихме към хомеопатията. Това обаче ни е първата по-сериозна болест, която лекуваме хомеопатично и мен ме е страх дали Дими ще се излекува, дали не е по-добре все пак да го заведа при личния лекар и да се доверя на традиционната медицина... абе много ме страх дали правя найпдоброто за детето си и моля тези от вас, които са боледували от гнойна ангина и са я лекували без традиционна медицина да се включат, за да разкажат за колко време и как мина при тях, а и ако някой хомеопат или лечител чете тази тема нека каже според него правилно ли ние лечението до момента според тях.
До момента историята е тази:
1ви ден (петък) - зачервено гърло с лош дъх, Т -37.5, отпадналост, на няколко пъти силна болка в корема, която се появява и изчезва внезапно., липса на апетит. Цял ден не яде нищичко, но пиеше с удоволствие чай отлайка и от липа. Обадих се на хомеопатката ни и тя каза да му дам от конституционалното му лекарство - Страмониум - 5 пъти по 5 капки през 5 минути. - Това не помогна. Следобяд вече детето беше се Т - 38.8 и много отпаднало и сънливо. Преди лягане сваля Т до 38 и даже огладнява и изяжда 3 сухара с чай. Нощта изкара без оплаквания, но с неспокоен сън и често бъдене да пие вода.
2ри ден (събота)  - до обяд беше сравнително бодър и с Т 37.4. Даже се разходихме за малко навън на въздух. Пак не иска да яде нищо, но пие удоволствие чай. Наобяд отново се влошава както предния ден - силна отпадналост и сънливот, режеща болка в корема, вече на гърлото му има афта на едната сливица. Опаква се от главоболие и болка в ушите, но каза бързо че вече не го боли. Говорих с хомеопатката и тя каза да започва да пие Меркуриус като в началото да го давам ако се налага дори през час, като при подобрение разреждам приема. Цял ден не е хапнал нищичко, само чай. Вечерта отново е с 38 Т, нощтта е без оплаквания, но с често будене на пие вода.
3ти ден (неделя) - Давам Меркуриус през около 3 ч. Почти целия ден е сравнително вселел и само на обяд е леко отпаднал и сънлив. Храни се 2 пъти - сутринта и вечерта, преди обяд даже няма Т - 36.7; отново обаче се появява на 2-3 пъти режещата болка в корема, а привечер е отново много отпаднал и сънлив, очите му са зачервени и твърди че го болят. Вчерта е зле, а следобяда виждаме, че по сливиците му вече има гной. Нощта изкарва както предишната, само дето вече има и лека хрема и през нощта носът е леко запушен.
4ти ден (понеделник) - продължавам да давам Меркуриус през около 3 ч. Дими е весел и закуси добре, но е с Т 38.Оплака се отново за кратко от болка в корема и болка в очите.

Това е. А аз като имам опит само от лекуване по традсиционния начин с антипиретици и локални анестетици не знам така оставен организма да се справя сам с вируса дали е безопасно - да не доведа някое усложнение на детето, все 4ти ден се мъчи без подобрение,
това, че се появи гной според хомеопатката не е проблем, но за мен си е усложнение - какво мислите? А дали е добра идея да се опитам да махна гнойта (на времето на мен са ми мазали сливиците със сода?
това, че от време на време го прерязва силна болка в тсомаха вече 4 дни без да мине не е ли проблем.
Според хомеопатката ни всичко е наред, но аз не съм сигурна. Пък и ходим при нея савсем от скоро...
Ами ако все пак е по-добре да отведа детето на лекар и дори да дам антибиотик, вместо да го гледам как се мъчи... Cry
Дайте ми съвет и кураж, моля!


zashto ne si zavela deteto pri homeopatkata taka ne se lekuvat decata po telefona ne se trevoji davai merkurios 4 pati na den po 5 granuli v mnogo malko mineralna voda raztvoreni i mnogo vajno oscilokkokcium na 6 chasa po edna doza  tri dni dori shte go budish prez noshta za da mu dadesh dozata posle 2 dni na 12 chasa i deteto shte se opravi oshte utre uspeh dano ti pomogna

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Моля ви кажете хомеопатичните ако се дъвчат има ли ефект? Как ли не го умолявам моя да ги смуче, но не....
От горния пост видях, че може да се дават като се разтварят в мин.вода, ще опитам и така.

Константин пак е с Т и зачервени и подути сливици, давам Меркуриус, Пирогениум, Авиаире и Ферум, пръскам с Тантум Верде. Дано не се усложни.  Praynig

# 25
  • Мнения: 13 812
Можеш да ги даваш разтворени във вода има същия ефект.

# 26
  • Мнения: 3
ЛЕКУВАХ ТРЕТА СЛИВИЦА С ХОМЕОПАТИЯ ЦЯЛА ГОДИНА, РЕЗУЛТАТЪТ БЕ :ОСТЪР ОТИТ НА СРЕДНОТО УХО БЕЗ НИКАКВИ СИМПТОМИ, НАТРУПАНА ГНОЙ В НОСА И ИНФЕКТИРАНА СЛИВИЦА -ПРОСТО ЕДНО ГНОЙНО ОГНИЩЕ , ЛЕКУВАЛИ СМЕ ГНОЙНИ АНГИНИ САМО С ХОМЕОПАТИЯ НО ВИНАГИ СЪМ СЕ ПИТАЛА КАК СЕ РЕЗОРБИРА ТАЗИ ГНОЙ А СЕ ОКАЗА ЧЕ ТЯ ПРОСТО СЕ Е НАСЛОЯВАЛА

# 27
  • Мнения: 3
ОПЕРИРАНИ СМЕ ОТ ТРЕТА СЛИВИЦА  ПРЕДИ МЕСЕЦ СЕГА ОТНОВО СМЕ НА ГРАДИНА  И ПАК СМЕ СЪС ХРЕМА. КОГА ЩЕ СЕ СВЪРШИ ТОЗИ АД

# 28
  • Мнения: 468
Този ад ще свърши, когато откриете добър хомеопат.

Добрият хомеопат за вас и за мен, често са два различни хомеопата.

# 29
  • Мнения: 2 908
Аз си признавам,че няма да смея да лекувам гнойна ангина с хомеопатия-лекувах бронхит ,но гнойна ангина или пневмония няма да лекувам,защото съм постоянен песимист и не искам да знам,ако нещо не нацелим лекарството какво ще стане. Ako хомeoпата е добър-супер-ама ние знаем ли при добър ли сме? Аз съм от провинцията и тук добри няма почти никъде....а възможност за тичане и постоянно пътуване до София...почти няма. Когато вземат да се появят добри хомеопати и тук-дано не съм умряла вече.

Общи условия

Активация на акаунт