Втори срок на 5ти клас. Успех, мили ученици...

  • 17 265
  • 307
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 952
magi mei  , добре дошла сред нас   bouquet


и ние подобен  Party. В събота на кънки на Арина, в неделя - на ски. Вие къде карате?

Ние ходихме на Ветровала - само там става компромисно и за 4-та. Иначе на всяко друго място някой от всички е по-ощетен - имам предвид само Витоша.
Не сме ходили на кънки тази година - подсети ме  Simple Smile Щерката ме питаше последния път, когато сме минавали с колата край Ариана, дали ще й дадат и щеки за леда  Embarassed

bib.bib, браво за успеха по история! Все така!
За лягането, и ние така, късничко... Все нещо има да се свърши. Затова  и обичаме спането до късно. А иначе, работа ще има и след нас, тъй че... я да си почиваме повечко! Simple Smile
Благодаря, то не е успех точно. По-скоро прежалихме неуспеха, здраве да е.
Права си, ако работата е спешна - ще я свърши някой друг  Simple Smile
Ще ти пиша за родителската.

# 31
  • Мнения: 214
 Веднага скок при вас. Ние имаме чудесни помагала по литература с трудни текстове и ще се подготвим от тях. Малката ми заяви, че ще им го прочетат 1-2 пъти и това е. Ще имат право на чернова, ала нашата като се заплесне с нея и ... не й остава време за другото.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Привет, момичета! magi mei , добре дошла и от мен!  bouquet
Ние пък вчера разбрахме, че ще ходим и на олимпиада по география. Ще бъде единственият от класа, и г-жата е казала, че има шанс за много добро представяне.
 Колкото до олимпиадата по БЕЛ - изобщо не се подготвяме / то и време няма/. Използвам свободните минутки вечер да обяснявам къде съм видяла че греши , и как да избегне грешките. Каквото направи - направи. Както неведнъж съм споделяла, преразказите са ни най-слабата част.Райзчитам, че поне правописни грешки няма да има , та да хване някоя и друга точка.
 Лени ,на всички около теб бързо оздравяване  Hug.
 На всички  усмихнат и успешен ден , нищо че навън е толкова мрачно.   bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 11 756
Привет!

Не знам кога ще сколасам да прочета темата на седмокласниците.Ако наистина формата на изпита след 7 клас е различен от другата година?Дали ще бъдат необходими отново уроци,курсове и т.н.? newsm78 Просто си разсъждавам...
А Вие на кое отдавате тежест на курсове или уроци?
И да се оплача нашите проблеми с въпросното дете /бях се оплакала преди 2-3 месеца/ явно продължават.
Детето явно продължава да се държи както си иска.Нещо което ми бе разказано вчера,на пръв поглед дребно.
Синът ми сяда някъде по даден предмет и си оставя нещата.Идва това дете и решава,че ще седне точно там и му захвърля нещата някъде.Не ми се струва нормално...Явно продължава и да го обижда със зубър,може би и други неща,моичкия не иска много-много да си каже.
Решила съм да говоря с класната,когато има род.среща /кога ли ще бъде тя/?
Аз съм страдала от проблеми,не съм споделяла с нашите и знам колко ми тежеше това.Та сега се чудя как да реагирам?Не искам да съм мама клявка,но не искам и да страда детето ми.
Приемам всякакви съвети...макар веднъж да ми ги дадохте.Аз тогава си замълчах.
Благодаря,че ме изчетохте!
Хубав ден! Hug

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Здрасти и от мен. Лени, как е Боби?

Али и Мели, по повод вашите случки да кажа какво се случило онзи ден в нашия клас, през междучасието. Случката е между 2 момчета от класа, едното от които си е отличник, наравно с моята Гергана. Единия "без да иска" залива с айрян другия. А другия без да иска, пак си пльоска пицата на гърба му - залепена. После следва спречкване, опит да се сбият, но влиза класната по случайност е трябвало да почва час по математика. Тя веднага звъни на родителите, вика директора и той ги отстранява веднага от математическата до второ нареждане. Било е голям екшън и децата в целия клас много са се шашнали. Герито също беше малко стресирана, но аз имушлено не й обясних, че най-вероятно след като нямат други засега провинения няма да ги отстранят от училище. За мен това е добра и обмислена постъпка, с цел по-скоро да послужи за назидание. Вчера дисциплината била на ниво (по нейните думи)
Явно си трябват строги мерки.

Хайде лек ден!  Hug

# 35
  • Мнения: 1 142
Привет,момичета.
Добре дошла на Magi mei.
Цветан прояви желание да ходи на олимпиада по история,но госпожата по БЕЛ настоява и на олимпиада по български да отиде.Оставих го сам да прецени,дали може и на двете.Все още сме си разсеяни.Вчера имаше обща родителска среща.Майките споделяха,че синовете им вече говорят само за момичета.Е останах назад от разговора им,защото Цветан и не иска да мисли за момичета.Подпитвахме го с баща му и той ни отговори,че не се интересува.Сега съм малко в чуденка,дали е само при нас това явление JoyЯ кажете мъжки майчета,как е при вас?

# 36
  • Мнения: 186
Колко много въпроси сте повдигнали!
Отговарям накратко:
Ali&Meli, според мен разликата няма да е много голяма и пак ще си трябва допълнителна подготовка, освен ако детето разбира се няма данни да се справи само. Аз лично съм привърженик на уроците, но пък те са по-скъпи... newsm78 Ще видим, има време да го мисля.
А ситуацията с детето е много неприятна - не се е случило нещо много драстично, за което веднага да скокнеш и да се оплачеш, но пък този постоянен тормоз на дребно е много гаден. Може би все пак да говориш преди всичко с твоето хлапе и да му дадеш съвети как да не му се дава - дали със "затапващи" отговори, дали с физически отговор (не съм привърженик, освен при самозащита, но всеки си има гледна точка), дали с помощта на приятели от класа... Евентуално и разговор с родител, но зависи от родителя все пак. Може да има и други варианти, не се сещам сега - според убежденията в семейството. Пък ако нещата се изострят, може и да прибегнете до класна, директор и т.н. Много е лесно да се дават съвети, но вътрешният ти глас може би най-точно ще ти подскаже как да действаш. Важното е детето ти да знае, че го подкрепяш и обичаш, пък дори и ако тази обич се изразява в това да му помагаш да се справя сам.

Pagocт, в класа на дъщеря ми вече има едно дете, което "помолиха да напусне". Имат си строг ред и брой провинения и предупреждения, след което взимат мерки. (Даже според мен малко се престарават, но поне не им е идеята да гонят наред всички по-буйни деца, а по-скоро да работят с тях.) Аз съм доволна - в предишното училище беше пълна анархия, въпреки усилията на много родители. Като се вземат мерки, после и децата учат по-спокойно. А най-добрият вариант е след взетите мерки и предупреждения буйничките деца да се постегнат и да кротнат. Така ползата е за всички. Peace

Опа, хич не стана кратко, извинявайте! Embarassed Добре че mimi72 пита момчешките майки... Joy

# 37
  • софия
  • Мнения: 507
Моите синове все още не ги интересуват момичета като изключим по-голямият дето преглежда пресата на последната страница ,но до там.Момичетата са "тъпи" според тяхното виждане за момента Laughing

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Ali&Meli , изобщо не знам дали има нужда от уроци. Ние засега сме на изчакване.Продължаваме с курсовете в СМГ, но по-скоро го приема като СИП, защото там се учи да решава задачи, които не решава в у-ще. От миналата събота вече се подготвят за олимпиадата, и определено е много доволен.
 Колкото до детето - нахалник  , не знам какво да ти кажа.
Ние си имаме перманентни проблеми с няколоко зрънца ,но определено той сам се оправя.Е, вечер давам съвети, какво да каже или направи, но общо взето поведението си определя сам. Лошото е ,че Алекс трудно споделя с теб. Аз поне съм в течение на всичко всеки ден, и успявам да дам правилен съвет. Нека смени отношението си към въпросното момче ,пък ако не постигне ефект - тогава се намеси. /Моят определено би изхвърлил учебниците на нахалника, без да скача на бой./ Общо взето най-добре е да се опита да разговаря с него , защото аз също съм против физическа разправа /изключвам самозащита/.
mimi72 , и ние не се вълнуваме от момичета. Онзи ден го попитах ще праща ли валентинка на някой , а той каза - не! В момента най-много го вълнуват олимпиадите  Laughing/аз ,разбира се съм много щастлива/.
Pagocт, touchstone отличен на вашите ръководства! Така трябва да се вземат мерки във всяко училище, при всеки проблем. Не да се изчаква ,докато нещата стигнат до крайности.
 И моят е от  дългите ,ама... Embarassed

# 39
  • Мнения: 1 142
Успокоихте ме момичета.Че вчера като ги слушах другите,чак се чудех не е ли рано или моя нещо не се интересува.
Али-Мел,аз бих поговорила с класната,за въпросното момче.Не съм съгласна ,някой да издевателства върху детето ми,пък било то и негов набор.

# 40
  • Мнения: 3 219
Записвам се,че сте почнали нова тема Hug

Момичета не го интересуват, смотани били и клюкарки ooooh!

# 41
  • Мнения: 186
Момичетата са "тъпи" според тяхното виждане за момента Laughing

Момичета не го интересуват, смотани били и клюкарки ooooh!

Разбихте ме! Joy Този пети клас май е война на половете! Whistling

# 42
  • София
  • Мнения: 11 756
Благодаря на тези,които са ми отговорили вече.Продължавам да приемам съвети.
Досега не се намесвах,но явно нещата си продължават по стария начин.
Допуснах грешка  Embarassed и затова се допитвам до Вас.Ако питам мъжа ми ще каже,че се държа като мама квачка.
Преди време му предложих,ако иска да поговоря с класната му и той от тогава по-малко разказва за проблемите си с това дете.Мислех,че са отшумели и той уж така твърдеше,но вчера разбрах,че не са.Просто в гласа му имаше нотка на обида и може би унижение.
Много точно някой от Вас беше охаректеризирал,дребен/несъществен,но редовен тормоз.Може и тормоз да е силна дума...Поне моите впечатления са такива.
С нетърпение очаквам родителската среща и съм решила да говоря с класната.Родителите не съм ги виждала,не зная какво мога да очаквам от тях.
Моето дете е отстъпчиво и неконфликтно и не мисля,че физическата разправа или каквато и друга форма на разправа е подходяща.
Оф много Ви досадих,ама нещо ми е криво,извинявайте!

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Моето дете е отстъпчиво и неконфликтно и не мисля,че физическата разправа или каквато и друга форма на разправа е подходяща.
То и моето беше такова ,но джунглата принуждава да се защитава , или ще бъде изяден! За съжаление, живеем в гадно време , а и децата ни порастват... Насилието в никой случай не би решило проблема, а ти ако искаш, можеш да говориш с класната  преди родителската. Поне ще знаеш какво да очакваш от родителите. И  не си мама-квачка, а просто загрижен за детето си родител! Hug

# 44
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Момичетата са "тъпи" според тяхното виждане за момента Laughing
Момичета не го интересуват, смотани били и клюкарки ooooh!
Разбихте ме! Joy

ах, нИдей моля те  Stop
Че и щерката мисли така за всичките си съученици.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт