Втори срок на 5ти клас. Успех, мили ученици...

  • 17 260
  • 307
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 113
Здравей на всички "петокласнички".Мен ме срязаха за олимпиадата по БЕЛ,но се е записал по история,география и математика.Попитах няма ли да му е много-олимпиади,турнир по баскетбол-училищен и отбора и наблюденията от обсерваторията.Успокоиха ме че "можел да носи много дини под мишница.Ще видим.Класната не може да се нахвали-колко бил ученолюбив и как искал по-сложни задачи да се подготвя за олимпиадата.Въобще дете-мечта.За спането-11 години имам ранобудник.Събота и неделя-6.30-7.00ч.Стават всичките зверове и се започва организиране-тоалет,закуска и т.н.Аз може да успея да поспя до 8ч максимум.Лек ден на всички.

# 16
  • софия
  • Мнения: 505
Здравейте от мен,нека и аз да се запиша при вас в тази полезна тема.Моят малчуган Свилен е решил от тази година ,че иска да кандидатства в Математическата,но не знам дали имат прием от 6клас.Няколко мамчета ми писаха ,че преди е имало сега не.
Ще проверя лично ,но междувременно ако има мамчета с деца които учат там и имат инфо по въпроса за прием от 6клас нека споделят.Имам и 3ти син предучилищна ,в момента смята задачи с неизвестно и има голямо желание да учи в училище по математика,но и там ударих на камък за първи клас никъде няма прием в математическо.Баткото е 6кл и ходи на уроци във Веди за подготовка за изпити.Честно да ви кажа незнам откъде са наследили желанието за математика,със сигурност не от мен. Joy

# 17
  • Мнения: 186
Здравей, magi mei, добре дошла от мен! Hug

Аз съм от "новичките", но се почувствах много уютно тук от самото начало - надявам се и при теб да се случи същото! Simple Smile
Тук ще намериш много "съмишленици" по отношение на математиката, надявам се майките от СМГ да се включат с повече информация.

И на принципа "аз на тебе - ти на мене" Laughing да те питаме и ние - разкажи ни повече за школата "Веди" - доволна ли си от нея, само на математика ли ходи синчето, или и на нещо друго, дупки ли попълват, или учат допълнителни неща... Изобщо, за нас всяка такава информация ще е много полезна - и на нас ни предстои това съвсем скоро. ooooh!
----
За лягането да споделя и аз - правилото вкъщи е петокласничката да се подготви за лягане в 9 и да е в леглото в 9,30 ч. Обикновено обаче не заспива веднага, просто си е нощна птица от малка. Ноооо..... правилата за жалост невинаги се спазват - снощи е писала домашни до 12,15 през нощта #Crazy С татко си де - аз не издържах и си легнах.  Embarassed

# 18
  • софия
  • Мнения: 505
Така за школа Веди препоръчаха ми я други майки ,курсовете са за 6 и 7 клас в 7 училище Св.Седмочисленици пряка на Гурко.В събота са 7ците,а в неделя  6ците.Плаща се на вноски 3 пъти,дават им доста домашни моят син ходи и на математика и на бълг език.Тези курсове са за подготовка за изпитите в 7ми клас.Училището е пълно и в събота и в неделя.За сега съм доволна макар че учителката по бълг език малко ги успива в час.Най-голямият ми син иска да учи информатика или математика но май се ориентира към информатика.Казаха ми ,че на окръжна болница има много добро училище с компютри но незнам кое е за да прочета повече за него.Има ли майки от окръжна болница за да дадат инфо за това училище?

# 19
  • София
  • Мнения: 11 711
А-а-а знам го 7-мо училище...по стечение на обстоятелствата.
Щях да попитам,какво означават 6ците и 7ците,но се сетих.
И разбира се добре дошла magi meibouquet
Отиваме на олимпиада в неделя по БЕЛ,но някой знае ли се пак какво се прави/дава.Моят син май никога не е ходил досега.

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 22:04 от Ali&Meli

# 20
  • Мнения: 7 263
magi mei добре дошла - зарови се и прочети миналогодишните теми на 7-ми клас. Там имаше деца приети в училището за което питаш - абревиатурата беше ТУЕС \ или нещо близко\ ще се опитам да намеря линк - имаха страница май.

# 21
  • Мнения: 186
magi mei, това е училището към Техническия университет. Чувала съм, че е най-доброто училище в България, което дава техническо образование. Учениците, които го завършват, влизат с много голямо предимство в Техническия университет. Чух обаче, че вече не е това, което е било навремето - но това май важи за цялото ни образование през последните години. Confused

П.П. Благодаря за разяснението за "Веди"!  bouquet И още едно въпросче, ако може - проверяват ли им редовно домашните и най-вече писмените работи по български език? И обясняват ли им пропуските?

---
Лени, привет! Бях решила, че си ни забравила! Laughing

# 22
  • Мнения: 7 263
Чух обаче, че вече не е това, което е било навремето - но това май важи за цялото ни образование през последните години. Confused

П.П. Благодаря за разяснението за "Веди"!  bouquet И още едно въпросче, ако може - проверяват ли им редовно домашните и най-вече писмените работи по български език? И обясняват ли им пропуските?
Лени, привет! Бях решила, че си ни забравила! Laughing

То наистина кое вече е като едно време, но все пак училището дава много добра основа за всички компютърни специалности в ТУ.
За Веди и аз това да питам?

Е как ще съм ви забравила Hug, просто нямах нищо за писане. Но пък виж днес имам поредната блейкова случка. След като снощи Боби с гордост ми показа прилежно написано домашно по математика днес ми връчи бележника да подпиша забележка, че е .... "Без домашно по математика!"  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Ми какво да каже човек ......
Обясних му, че и аз да съм учител, няма да повярвам на обяснението имам домашно ама е в къщи  ooooh!! И че чантата трябва да се реди внимателно  Tired за Н-ти пореден път.
След това с малкия се борихме около час да си напише домашните по немски и по английски и в резултат на това сега съм   afwitch afwitch newsm66 newsm66, а в къщи положението е  newsm43 smile3519 - да речем подходящо  Wink.
Но понеже нашата темичка ми е скъпа избягвам да влизам тук ядосана, та трябваше да ми мине преди да седна да пиша тук  Hug


Ето  и сайта на  ТУЕС 

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 22:50 от Lennyh

# 23
  • Мнения: 186
Ali&Meli, погледнах в сайта на МОН за олимпиадата по БЕЛ - интересно ми е, макар че моята дъщеря няма желание да се явява.
Ето какво прочетох:
За общинския и за областния кръг на олимпиадата
задачата за V клас се задава като подробен преразказ на неизучаван художествен
текст
, за VI - като преразказ на неизучаван художествен текст с дидактическа
задача, а за VІІ клас – като съчинение разсъждение.

На този адрес има още допълнителна информация, ако ти се чете: http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_me … ada_bel.pdf  Peace

Ако не те затруднява, сподели впечатления, когато мине всичко - литературата ми беше много любим предмет и сега изпитвам носталгия към подобни мероприятия. Crazy И успех на момчето! Peace

Лени, Hug И Петя веднъж се върна със забележка "Без домашно по математика" - било много грозно написано и трябваше да го преписва. Беше над 10 страници. Whistling

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 23:25 от touchstone

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
задачата за V клас се задава като подробен преразказ на неизучаван художествен
текст
,

точно това ми каза щерката, че ще им е заданието. Ееееееее, и тя веднъж нещо да е разбрала  Laughing Hug
тя ще ходи, пък да видим каква ще я свърши.

Лени, точно яхнала метлата трябва да се появаваш тук, че да те успокояваме  Heart Eyes Иначе --> ревливо беше  Confused

magi mei - добре дошла!    bouquet
Ако искаш, пиши 2-3 изречение за твоето дете... Или просто разкажи нещо за тях  Hug. Мама на 3ма сина... това си е чисто геройство, поне за мен  Hug

# 25
  • софия
  • Мнения: 505
Здравейте мацки,благодаря на Ления за разяснението за училището.Що се отнася за домашните в школата по български им дават преразкази в сегашно историческо време ,също да се преразказва от името на един от участниците в разказа, граматика и др.По математика задължително имат задачи за домашно.Ако някой го интересува таксите са 3 по  355лв за шестокласниците.Имам 3ма сина най-голямият е Томас на 12г,средният е Свилен на 11год и най-малкият е Александър-Йоан на 6.5 год.Лудницата е пълна,след като ходим на уроци на тренировки на Герена ,а и аз на работа.

# 26
  • Мнения: 3 743
Толкова отдавна не съм писала в темите, че вече ме е срам Embarassed
Моя син завърши горе-долу добре първия срок, като изключим 3-та по испански Confused
Но е станал направо ужасен Close Изобщо не мога да разговарям нормално с него - вечно е недоволен, все за нещо се тръшка...
Сега се е запалил по боулинга и от 2 седмици ми мрънка да му купя топка Crazy. Обяснявам му, че нямам в момента възможност да му я купя, но той не разбира!
Каза ми, че се е записал на олимпиади по БЕЛ и история, но не разбрах кога са.

# 27
  • София
  • Мнения: 11 711
Привет девойки!

touchstone благодаря! Hug
Ще споделя след олимпиадата,но за съжаление се опасявам от издънка...абе важен е олимпийския принцип на участие.
Учителката ни по история отсъства втора седмица и няма инфо за олимпиадата по история.Но силно подозирам,че няма да иска втори път да ходи на олимпиада,особено,ако не се представи добре на тази /че малко максималисти си падаме,но тази година тази ни черта не е така силно изразена/.

Хубав ден от мен!

# 28
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Добре дошла на magi mei и тримата мъже.  Laughing Hug
И аз съм от новичките, но вече се чувствам сред свои. Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 7 263
magi mei  аз вече те приветствах с добре дошла   bouquet и понеже донякъде съзирам своя образ от миналата година ми се ще да ти дам един разумен  рационален съвет.
Невинаги има отзивчивост във форумите / нашата тема е приятните оазисчета/, така че недей пуска тема за всяко от училищата, което те вълнува. Въоръжи се с няколко вечерни часа / представям си с четирима мъже, колко ти е лесно .../ и седни разрови раздела назада. Той е сравнително нов и няма да ти отнеме много време да сканираш старите теми, които те интересувят.
Препоръчвам миналогодишната тема на 7-мокласниците / супер синтезирана информация, невероятно добре оформена от мамите - това за да придобиеш поглед в переспектива особено за големите ти момчета/, донякъде и 8-мо класната от тази година със същите участници, за да проследиш и развитието след кандидатстването и къде очакванията са оправдани и къде не.
Темата за 1-ви клас, за да се ориентираш за малкия - върни се най-назад още от летните ни вълнения там, когато още избирахме и търсехме училища.
Питай конкретно за дадено училище и дадени учители / като набор / и така ще добиеш представа и ще влезеш в час сравнително бързо  Hug

Днес Боби ми се обади с главоболие и много отпаднал, надявам се да не се разболее. Мъжът ми е грипав, колегите също подсмърчат наоколо .... гадно време ....
 

Общи условия

Активация на акаунт