МАРТенки сме ний добри,Слънцето със седмо бебе ни дари!!!

  • 12 789
  • 302
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 0
 Добро утро мацки.

 ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  РЕД ГЪРЛ

 
 Снощи сънувах че пуша. Това ми се случва за трети път вече. Гледам как съм изпушила една цигара и тъкмо я загасям Crazy .После почвам да се хокам "ама патко толкова ли немижеш без цигара това бебенце сега ти диша дима и се трови.Голяма работа ако не апалиш".  Чак ми се дорева и се стреснах. Като видях че е било сън направо ми олекна. Явно подсъзнателно нявика ме тормози. Ама да си ме тормози не ми пречи. Няма да му удисвам я Naughty

 Сега като станах обаче ме зарадваха с новина. Обадиха ми се по телефона че баткото от другата сряда тръгва на градина newsm44 newsm17 Сега утре трябва само да отидем да си оставим акитата в ХЕИ-то .

 Чао вече от мен че много дълго стана.

# 256
  • София
  • Мнения: 659
Veroniki ,
искам да те питам имаш ли си ясна представа по Управленско Счетоводсто .....
Съжалявам, но не мога да ти помогна. Никаква представа си нямам от това Управленско счетоводство. Аз нямам завършено икономическо образование, учила съм две години счетоводство в един колеж, но основните неща. Реално не се води, че го работя това (водят ме на длъжността, която работех преди да родя Ники) - един вид помагам на шефа ми. Но това ми е един прекрасен вариант за допълнителен доход - работя вкъщи общо взето, когато мога и така и двамата сме доволни.
 
Вероники, дали знаеш може ли да се чисти паркет със Стийм Моп? Аз много се замислям да си взема, защото в цялата къща нямаме (почти) килими, но пък двете стаи и хола са с паркет, а да взимам само за коридора и кухнята не ми изглежда рентабилно...
Вкъщи навсякъде е паркет масив (този дървения, не ламинат) и тук-там теракот. Килими, мокети и т.н. не мисля и да слагам защото само задържат прахоляк, а моя син си играе главно търкаляйки се по пода.

# 257
  • Варна
  • Мнения: 58
SZA, аз снощи бях така, а цялата тази нощ сънувах, че вече съм родила, че изобщо не си спомням как е минало секциото, а само, че съм влязла в болницата. И после бягах оттам да излизам навън .... Но Бебчо не сънувах.....  Confused  Много странно беше. След всичко прочетено за секциото май взе да ме хваща шубето, дано се размине по-леко. И спирам да чета!
Стийм моп-а го пробва моя приятелка и каза, че много мокрел, т.е. абсурд за паркет. И аз се отказах.
Gery Moore, мен повече ме блазни лекцията на 26.02 за кърменето, може тогава да се видим  Simple Smile

ЧРД на  red_girl8602   и лек ден на всички!

# 258
  • София
  • Мнения: 659
Стийм моп-а го пробва моя приятелка и каза, че много мокрел, т.е. абсурд за паркет. И аз се отказах.
Става толкова мокро, колкото и когато миех с парцал и вода, а и няколко минути след това вече е сухо. Аз го ползвам от няколко месеца, а сестра ми почти година (в тях пак е паркет) и нямаме проблеми.
 Не го рекламирам и не навивам никого да си го взима - просто споделям от личен опит.

# 259
  • Мнения: 1
 red_ girl,Честит Рожден Ден!Много щастие и леко раждане ти желая!
Момичета, не ме разбирайте погрешно-аз се изказах против секциото не за да противореча , а по скоро защото го изживявам като лична драма.Винаги съм искала да родя нормално, но при мен този вариант е с 10 на 100 вероятност, тъй като имам 2 гръбначни операции(които доста отложиха забременяването-3-4 години).Аз обаче се хващам за сламката и настоявам да мина без секцио,с което изправям косите на моята док.
Вчера за пръв път установих ,че не мога вече да се разхождам с лекота-получих гадни болки в пикочния мехур,при все,че урината ми е о.к. Та вече се чувствам като аварирал бетоновоз...

# 260
  • Мнения: 2 495
Имам предложение - съгласни ли сте да слагаме в скоби и датата на термина на вече родените бебета?  Hug
Въобще не бях се сетила за това, сега видях че в другите отчетни пишат термините ooooh!, от следващата тема ще ги допиша  Peace
red_girl8602    Честит рожден ден, миличка!Да си жива и здрава, много усмихната и едно малко сладко бебче!!!  bouquet
Гледам, че на някои от вас също ви сменят термините Rolling Eyes То и аз бях казала преди, ама лекаря при който ще раждам, каза твърдо 21 февруари...реално имам 10-тина дни Shocked...и все се ослушвам за признаци-ето например от вчера съм нон-стоп в тоалетната, така да се каже...."споходи ме щастието", контракции имам, но май все още са потготвителни. Simple SmileЧакам Слънцето да си дойде да й предам щафетата и вече мога да раждам Laughing Това в кръга на майтапа.Да знаете все пак, ако случайно изчезна.

# 261
  • Варна
  • Мнения: 858
Здравейте и от мен  Hug  Аз все още съм си супер ,без никакви оплаквания, че и спя като невидяла легло  Mr. Green
Бела на курса на който ходя ни казаха че 10-тина дни до седмица преди  раждането можело да те "хване щастието"  Whistling  Ами ти не бързай де, имаш време  Hug

red_girl8602 честит рожден ден,мила! Да си много щастлива и обичана, и най-страхотното бебе през март!  newsm51

# 262
  • Мнения: 43
red_girl8602 честит рожден ден! Много здраве и късмет и най-сладкото бебе!

# 263
  • София
  • Мнения: 5 295
Я да отворя темата за почистване на гумени и пластмасови играчки - как, колко често...
И къде (как) смятате да съхранявате играчките  newsm78

# 264
  • Мнения: 3 379
Veroniki, нашият паркет също е дървен, не е ламинат... от бук е. Доста стар, между впрочем. Ние го мием също с вода и препарат, така че ако Стийм мопа не мокри повече от обикновен мопър, все същото. Абе брат м иима такава джаджа, да взема направо да му я взема назаем и после ще решавам...

Гумени и пластмасови играчки мия с вода и сапун или бърша с мокри кърпички. Колко често? - ами като ми се видят мръсни Simple Smile Те и без това се дават на бебето след 3-4 месеца... а от 6-тия месец нататък вече е излишно да се чисти толкова много, че то бебето вече всичко слага в устата така или иначе. Честно казано Гошко нямаше много гумени и пластмасови играчки като съвсем малко бебе, че чак да се чудя къде да ги съхранявам - няколко дрънкалки, няколко за зъбите, няколко по-забавни музикални или с механизми... Гумени даже май не е имал изобщо (нали са опасни по принцип, може да се задуши бебето от гумените). Чак като стана на 8-9 месеца се насъбраха, тогава купих един от тези кошове за пране, платнените, сгъваемите (има ги по повечето бебешки магазини, аз купих от Бебе Маркет) - и снъбирах там. Сега е чудо на чудесата вече, цялата къща е в играчки  #Crazy

# 265
  • Мнения: 10 024
Ето в такова с капак. Взела съм в синьо и в зелено.


Колко често? Според моменталната ти преценка. Първите месеци няма да го интересуват играчки, след това ще си избере няколко любими които ще си пъха в устата. Чесалките за зъби са от пластмаса, а гумените са за ваничката.
Всеки ден с четка и сапун, но като я метне на земята пак му я миеш, затова пиша според преценката ти. Peace  

# 266
  • Мнения: 1 906
Съвсем ми скапаха настроението тия доктори  Weary

Доктора, при когото ходя на ЖК ми каза инжекции през ден и никакъв аспирин.
Ендокриноложката ми категорично каза - инжекции всеки ден до раждането и задължително "Аспирин Протект".

Аз кого да послушам? Съвсем ме объркаха.

Даже нямам желание да пазарувам, а така се бях въодушевила ...

# 267
  • Мнения: 242
Ами и аз като SZA според това колко са мръсни... В началото винаги когато паднеха, ама после.... Ние в началото нямахме много и обикновено вечер във ваната след бебето. Иначе ги събирах в едно малко пластмасово кошче с капак.

А сега да ви се похваля - получих си болничните за м. Януари... чак не мога да повярвам - толкова бързо. Дано нямате проблеми с вашите.

# 268
  • Мнения: 1 187
red_girl8602,Честит рожден ден!Да си много обичана жена и мама!



Най-накрая се сдобих с матрака, който си бях избрала newsm44 от магазин Слънчице. Имаха един единствен, но беше точно модела и размера който исках. Сложих второто ниво на кошарата и матрака - височко е, но за първите два-три месеца ще свърши работа. После ще кача и снимки - БОДЛИВКА май също се чудеше дали няма да стане много високо с матрак.
 

 А честито. Simple Smile Да,какво стана качи ли снимки?

Така...след като обсъдихме жизненоважните теми за въртележките,повивалниците,играчките с механизъм и дали може да държим памперсите на земята... исках да попитам за ваксините !

На коя сте се спрели и имате ли вече инфо за цени? Дано се включат и вече родилите мами.

# 269
  • Мнения: 3 621
Съвсем ми скапаха настроението тия доктори  Weary
Доктора, при когото ходя на ЖК ми каза инжекции през ден и никакъв аспирин.
Ендокриноложката ми категорично каза - инжекции всеки ден до раждането и задължително "Аспирин Протект".

Аз май съм пропуснала, ама какъв ти е проблема, защото аз пих аспирин протекта до вечерта преди секциото, наистина е много объркващо, ама да те питам ти при обикновен ендокринолог ли ходиш или гинеколог-ендокринолог, дано всичко се нареди в твоя полза и в полза на бебчето ти
Искам да ви се похваля, току-що говорих с микропедиатърката, малкия ми Шошко днес е качил 30 гр., изследванията му са в норма, яде много лакомо и пълни памперсите

Общи условия

Активация на акаунт