по-бърз растеж на косата????

  • 386 256
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 19
Моята фризьорка ми беше казвала, че честото миене води до изсушаване на скалпа. За да си възстанови след това "мазното" започва да се омазнява повече и да изтънява косъма. Майка ми е живо доказателство, както и аз. Откакто си мия косата веднъж на 4-5 дни спря да се омазнява и седи много по чиста. Тя обаче не ще и да чуе и я мие всеки ден. Такава перушина има вместо коса, че  newsm45

# 721
  • Мнения: 46
Моята фризьорка ми беше казвала, че честото миене води до изсушаване на скалпа. За да си възстанови след това "мазното" започва да се омазнява повече и да изтънява косъма. Майка ми е живо доказателство, както и аз. Откакто си мия косата веднъж на 4-5 дни спря да се омазнява и седи много по чиста. Тя обаче не ще и да чуе и я мие всеки ден. Такава перушина има вместо коса, че  newsm45

Да ти кажа много зависи от косата. Моята дали ще я мия на 2 дена или на 4-5 - ефект никакъв, омазнява се с еднакво темпо, а съм пробвала, повярвай ми.
Така че може на майка ти просто да не и влияе по-малкото третиране и положението да си остава същото. На мен много фризьори са ми казвали, че единственото нещо, което е по-вредно от честото миене е НЕмиенето. Така че... Simple Smile

# 722
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
а много зависи и с какво се мие  Peace

# 723
  • Мнения: 46
а много зависи и с какво се мие  Peace

Абсолютно съм съгласна Simple Smile

# 724
  • Мнения: 185
Нищо от нещата за поливане не свърши работа , като хората

Пия биотин , а + е , цинк , в комплекс , и хром , по лъскава коса никога не съм имала и расте , спря да цъфти и пада...... ако не става с мазане проблемът е вътрешен

# 725
  • София
  • Мнения: 2 233
Ако има ефект от прогестерона или хапчетата върху косопада, това означава, че те навлизат в кръвообращението, което няма как да не се отрази на хормоните, едва ли в положителна насока ... това е да си играеш с огъня...

Не мога да разбера млади момичета да се държат като бабички - то са ракия, то е лук и чесън, сакън да се намери някаква тайна, някаква рецепта, бабина деветина, за да има някакъв много спорен ефект. Толкова ли не можете да излезете от филма на вашите баби и майки, та си мислите, че това, което те са правили е най-доброто. Това са правили, защото не е имало друго, ама не означава, че вие трябва да продължите с простотиите им.

Тези "рецепти" - за коси, за гледане на бебета - те са само по нашите географски ширини, остатък от необразоваността и тъпотията, която я съпътства.

Разбирам почитателите на натуралната козметика и желанието да си по-близо до природата, но да ползваш хормони и токсични витамини умишлено, да се умиришсваш с яйца, чесън и лук - това не го разбирам. По-добре да не ми расте косата, ако ще смърди. Натуралността трябва да има някаква граница, според мен. Едно е да се намажеш с бадемово масло, съвсем друго с лайна и урина  Sick

Много хубава коса само с бабешки рецепти досега не съм видяла ...

+ 1000!!!! Много добре казано! Ако не беше толкова дълго бих си го сложила в подписа!
Виолетова  Hug

# 726
  • Мнения: 2 127
Момичета, малко вдигам темата с един въпрос. Извинявам се, ако е коментирано, просто по-назад в темата не го видях, но пък и прескачах страници.
Горе-долу колко често си подстригвате косите? Косата ми е една педя под раменете, искам до средата на гърба да я пусна, не става и не става. В продължение на години беше третирана, боядисвана, не-знам-какво-още правена, 2 години светло русо, от почти година боя не се е докосвала до косата ми, та вече определено изглежда по-добре и по-жива.
Обаче пустия растеж... подстригвам я на 2 месеца, 3 най-много и колкото и да съм я пуснала, като ме кръцнат и айде пак сме в изходно положение. Искам да я пусна по-дълга, ама искам коса, а не слама, все пак... Confused
Сега използвам хининова вода, чакам и Тричуп ойл да ми доставят, че добри отзиви четох и за него... дано има някакъв ефект Praynig

# 727
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Махам връхчетата на 2-3 месеца, с не повече от 2-3 см.  Peace

# 728
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Махам връхчетата на 2-3 месеца, с не повече от 2-3 см.  Peace
Аз също Peace

# 729
  • Мнения: 12
Махам връхчетата на 2-3 месеца, с не повече от 2-3 см.  Peace
Аз също Peace
Аз ако правя така няма да ми порасте изобщо косата  Sad,защото моята расте с 1 см. на месец. Затова твърдо съм решила да се подстригвам на 6 месеца. Като през това време ще я подхранвам максимално ,за да е здрава и да не ми се наложи по-рано да я режа.

# 730
  • Мнения: 185
Цъфтеше много , режа я на 20 дни спря да цъфти, но растежа става бавно

# 731
  • Мнения: 490
момичета,нахлувам с въпрос - преди известно време си купих  Тричуп  ( видях го  от интернет,едва сега забелязвам,че има тема тук за него ,зато  и  пиша.)
Не съм го ползала много 3-4 пъти най-много и винаги косата  ми ставаше сплъстена ,оплетена и твърда като клечки. Това ли е очакваният ефект или просто на  моят тип коса не се понася добре newsm78
С други  масла  като я третираме  мекичка и лъсква ,с Тричуп е много трудно сресване след това и е много твърда косата  ми .
КАжете какъв ефект постигате след ползването на този препарат?

# 732
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
oni, и на мен Тричъпа ми се отрази така и 3-те пъти, в които пробвах да се спогодя с него. В резултат на което изхвърлих маслото, барабар с шампоана. Не са за мен, хич даже.  Peace

# 733
  • Мнения: 2 127
Мека си ми стои на мен.
Ама защо чак на клечки ви стои косата, нали само на корените я слагате?

# 734
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Мека си ми стои на мен.
Ама защо чак на клечки ви стои косата, нали само на корените я слагате?

Защото универсален илач нЕма.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт