Възражение срещу Акт в КАТ- някой подавал ли е?

  • 6 328
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 546
Мъжът ми писа възражение при съставянето на акт и в последствие беше отменен като "неправомерно съставен", така че нищо не ти пречи да пишеш възражение! Абсолютно твое право е. Peace

# 16
  • Мнения: 1 520
Можеш да пишеш възражение. Но не очаквай много.
Ходене до началника няма нищо да свърши - химера е, че тъй лесно приема.

Аз съм писала възражение. Признаха, че съм права, но ми взеха все пак 20 лева глоба, но не ми взеха точки.
Тъпо, ама как да не вземат пари, толкова за бездарни трябва да се признаят, че ...

Цялата история обаче е толкова провлачена, че не съм сигурна че си струва.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 312
Здравейте!  Сдобих се с акт в който пише,че е нарушен чл.70 ал. 1 от ЗДвП. Спряха ме за проверка на документи/всичко си е наред с тях/,но една крушка под номерата от зад не светила...явно е изгоряла. През деня не съм забелязала,а вечерта явно е угаснала и затова получих акт. Възразих, че не съм съгласна и така подписах акта с това несъгласие.
 Много ви моля да ми кажете какво следва,къде да подавам възражение в този тридневен срок и какво да пиша?В районното управление ли или в КАТ?

# 18
  • Мнения: 603
Joy Joy Joy Joy Joy
Ох , момичета разсмяхте ме.
На акта пишеше, че съм карала с несъобразена скорост -което е абсурдно, защото е 40 градусов наклон  на 20м след завой  Crazy
Аз написах отдолу. " Щарах с 40 км/ч Mr. Green

И с 20 да си карала е несъобразена скорост. И с 5 да е, след като има ПТП (или щети по колата) явно не е съобразена. Това е новата уловка в закона. Независимо от ограничението на скоростта.
Аз съм обжалвала акт, но по съдебен път (след като ми излезна постановлението), но имах свидетели. И актът падна и глобата.
При мен случаят беше, че един ми сече пътя и вместо да спра (и той да отнесе половината кола) аз свих рязко в ляво и ожулих моята кола в едно дърво. На мен акт за несъобразена скорост с глоба 120 лв и 0 точки, на другият участник - акт за предизвикване на ПТП (говоря по спомен). Вбесих се и ги съдих. Адвокатът се позова на вече отпаднал член за някаква неизбежна (спасителна) маневра.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 605
Момичетата са ти написали - пиши възражение - срокът е тридневен. Аз в момента съдя един катаджия, на последното заседание го глобиха заради неявяване, кеф...,обикновено актовете падат, ама трябва да ти се занимава.

# 20
  • Мнения: 1 418
Аз съм писала възражение и имаше ефект.Не ми
анулираха акта,но не ми взеха и точки.Само 10лв.
Акта беше за халогени.Друг е въпросът,че като
пуснах тема тук да се възмутя,всички ме оплюха.
А има къде,къде по-големи нарушения...

Общи условия

Активация на акаунт