майки студентки

  • 67 722
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 404
Тони, стипендията от кога ти я дават? В смисъл от месеца, в който роди ли тече или от следващия семестър?

Да, с акта за раждане се подава молба и то се брои за текущия семестър. Изплащат я накуп.

# 676
  • Мнения: 685
Благодаря!  Hug
Аз съм изпуснала срока, а и без това не успях да си взема доста изпити.

# 677
Здравейте, вчера разбрах, че са ме приели студентка редовно. Аз съм бременна. Семестъра ми започва на 04.10.2010г., а термина ми е на 05.10.2010г. при това положение на мен полага ли ми се еднократна помощ за майки - студентки. Ще се радвам, ако някой може да ми отговори.

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Violincheto ,да полага ти се.Като платиш таксата искай уверение от унито и отиваш в социалните да подадеш док за помощта

# 679
Благодаря за бързия отговор. Само още един въпрос. Аз ще платя семестриалната такса на 23 юли тогава ли да искам или след като родя?

# 680
  • Мнения: 240
Благодаря за бързия отговор. Само още един въпрос. Аз ще платя семестриалната такса на 23 юли тогава ли да искам или след като родя?
След като родиш, уверението ти трябва да бъде от месеца в които подаваш молбата.

# 681
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте!
Когато родих вече бях завършила бакалавърската си степен, а сега съм в отпуск по майчинство.Сега смятам да продължа с магистратура, редовно обучение. Магистратурата ще я запиша от ноември 2010г., а бебчето ми навършва 1г. през месец декември 2010г. Следователно ще отговарям на критериите за получаване на помощта. Въпросът ми е дали ми се полагат 2880лв. или само 1/12 част от тази  сума, тъй като само 1 месец ще остава на бебо до  годинката. Прочетох закона, помощта се изплаща еднократно, но дали на всички е една и съща сумата?
Ще съм благодарна някой, който е компетентен по въпроса да ми
даде отговор.
[/color]

# 682
  • Мнения: 959
Здравейте!
Когато родих вече бях завършила бакалавърската си степен, а сега съм в отпуск по майчинство.Сега смятам да продължа с магистратура, редовно обучение. Магистратурата ще я запиша от ноември 2010г., а бебчето ми навършва 1г. през месец декември 2010г. Следователно ще отговарям на критериите за получаване на помощта. Въпросът ми е дали ми се полагат 2880лв. или само 1/12 част от тази  сума, тъй като само 1 месец ще остава на бебо до  годинката. Прочетох закона, помощта се изплаща еднократно, но дали на всички е една и съща сумата?
Ще съм благодарна някой, който е компетентен по въпроса да ми
даде отговор.
[/color]
Според настъпилите през месец април 2010г промени в ППЗСПД, нямате право на тази помощ!

# 683
  • sofia
  • Мнения: 66
Здравейте, много се радвам, че попаднах на тази тема, защото в последните дни само се ровя за някаква информация и все нищо. Изчетох доста неща и пак не разбрах на кого какво му се полага за майчинство. Аз имам 12 месеца стаж, но от доста време вече нямам договор. Студентка съм редовно второ висше. Ако някой може да ми каже какво бих получавала и колко време ще бъда адски благодарна. Някаде четох, че 1 година 90% от минималната работна заплата. Днес за пръв път чувам за еднократна помощ от 2800 лв. И също се чудех дали има значение дали ще прекъсна или не?
Благодаря предварително!   Hug

# 684
  • София
  • Мнения: 175
Относно еднократната помощ за майки студентки е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си редовна форма на обучение, без прекъснати студентски право към момента на подаване на молбата!!! Успех и хубаво лято!  Peace  Hug

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Здравейте, много се радвам, че попаднах на тази тема, защото в последните дни само се ровя за някаква информация и все нищо. Изчетох доста неща и пак не разбрах на кого какво му се полага за майчинство. Аз имам 12 месеца стаж, но от доста време вече нямам договор. Студентка съм редовно второ висше. Ако някой може да ми каже какво бих получавала и колко време ще бъда адски благодарна. Някаде четох, че 1 година 90% от минималната работна заплата. Днес за пръв път чувам за еднократна помощ от 2800 лв. И също се чудех дали има значение дали ще прекъсна или не?
Благодаря предварително!   Hug
Вече са ти отговорили за помощта за майка-студентка.Тя не е обвързана с дохода и би могла да се възползваш ,ако отговаряш на условието да си редовна студентка в момента на подаването на заявлението.След това може и да прекъснеш.

По отношение на майчинството,след като в момента не се водиш на трудов договор ,не би могла да получаваш такова.

Има възможност да кандидатстваш за социално майчинство-1 год по 100 лв на месец,ако отговаряш на критериите за доход(350 лв на член на семейството 12 месеца назад до месеца предхождащ подаването).

Може потърсиш фирма ,където да те назначат (фиктивно),да си плащаш сама осигуровките и да взимаш по-добро майчинство Peace

# 686
  • Мнения: 6
Здравейте, някой може ли да ме ориентира за официален сайт със закона за майките-студентки редовно обучение или линк към него. Иска ми се да прочета малко повече инфо от това във форума.
Благодаря на всички за труда и полезната информация.

# 687
  • Варна
  • Мнения: 152
Здравейте, някой може ли да ме ориентира за официален сайт със закона за майките-студентки редовно обучение или линк към него. Иска ми се да прочета малко повече инфо от това във форума.
Благодаря на всички за труда и полезната информация.

ППЗСПД - http://lex.bg/laws/ldoc/2135456128
ЗСПД - http://lex.bg/laws/ldoc/2135441920

# 688
  • Мнения: 6
Благодаря за отговора!

# 689
  • Мнения: 49
Здравейте искам да попитам зали тези помощи за майки студентки могат да се изплащат със задна дата.Защото докато се приемат и игладят всички неща детето и навърши една година а аз продължавам да съм студентка редовно.Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт