Първи сън в яслата

  • 2 149
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 028
аз бих се притеснила от това, че си удря главичката и си дере личицето... адаптацията му наистина зависи и от отношението на персонала към него, не търси грешка в теб, че не си го оставила от самото начало по цял ден...

не мога да ти кажа как да постъпиш, мога да ти кажа аз как бих постъпила - не бих го оставяла да спи там още известно време...

освен това, ако не яде в яслата, как това дете, гладно цял ден, очакваш да спи спокойно там ...

# 16
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Нашия опит е с градината, но въпреки че Цвети имаше навършени 3 години, също се адаптира много трудно и преживяваше всичко вътре в себе си. Когато тръгнах на работа нещата още повече се влошиха, защото можех да я вземам последна. В резултат на това започна често да боледува(от стрес) и направи астма. Наложи се да я водим само до обяд.И така три месеца. Преди около седмица ме помоли да я оставям да спи с децата и да играе там след следобедния сън. Ходи с удоволствие и нетърпение, няма плач, няма притеснения.
Така че, на някои деца наистина им е необходимо повече време, особено ако така болезнено изживяват раздялата с близките си. В момента много съжалявам, че още миналата година не прежалих бързото адаптиране в името на здравето на моето момиченце.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 541
Нашия опит е с градината, но въпреки че Цвети имаше навършени 3 години, също се адаптира много трудно и преживяваше всичко вътре в себе си. Когато тръгнах на работа нещата още повече се влошиха, защото можех да я вземам последна. В резултат на това започна често да боледува(от стрес) и направи астма. Наложи се да я водим само до обяд.И така три месеца. Преди около седмица ме помоли да я оставям да спи с децата и да играе там след следобедния сън. Ходи с удоволствие и нетърпение, няма плач, няма притеснения.
Така че, на някои деца наистина им е необходимо повече време, особено ако така болезнено изживяват раздялата с близките си. В момента много съжалявам, че още миналата година не прежалих бързото адаптиране в името на здравето на моето момиченце.
е от това се притеснявам и аз  Tired

# 18
  • Мнения: 281
Причините най–вероятно комплексни.
Дали детето е контактно,свикнало ли да контактува с различни хора и в различни обстановки.
Ако,периода на ходене в яслата до обяд е бил много дълъг,детенцето си е изградило биологичен часовник(навик) за следобедния сън.То е свикнало,че ще бъде сложено да спинка у дома.
И не на последно място отношението на персонала е много важно.Явно някъде се губи връзката с детето.

Не го насилвайте да спи там.Явно не сега е момента.Търпение!Отвреме на време опитвайте отново и отново докато се получи.

# 19
  • Мнения: 2
Здравейте, мами! Моят син е на 2 години. Преди три седмици тръгна на ясла. Ходи четири дена и се разболя. Спряхме го за два дена. После отново тръгна, като нямахме особен проблем със спането там. Но след четири дена отново се разболя. Вече седмица не  е ходил и думите му са: Не искам да ходя при децата в детската градина /така той казва на яслата/. А по принцип много обича децата и да си играе с тях и имаше голямо желание да ходи на ясла. Ако можете ми дайте съвет какво да правя, имам чувството, че няма да свикне никога  Sad. Всяка вечер ме уговаря, че няма да ходи на "детска градина".
Ако имате съвет за мен Благодаря предварително за отделеното време!

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 23:05 от tweety_82

Общи условия

Активация на акаунт