Къде ще поЧиваме?

  • 12 361
  • 115
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 605
Вяра, тук ТУИ удължиха ранните zаписвания дори (http://www.tui-deutschland.de/td/de/pressemedien/pressemeldungen … _verlaengert.html) Thinking  Не zнам какво и къде гледате, но на нас в хотелите с Киндерфестпрайс си иzлиzа до 450€ макс. zа детето  Thinking

# 61
  • Мнения: 467
Миналат година се измъчих със селската ни мизерия, та тази година ще си почиваме у дома, няма по-хубаво  Wink за далечни почивки засега няма средства, иначе бих отишла до Корсика например.

# 62
  • Мнения: 533
Много любима тема - почивки и пътувания  Wink

Откакто нашата девойка стана на 6 месеца сме като отвързани в това отношение - предимно с колата. Зимата правим по една седмица на ски, лятото (юни/септември) обикновено ходим на море в Италия и на планина из местните Алпи (юли/август). Почти всеки дълъг уикенд пак сме някъде на път. Така сме я тренирали малката, че 500 км вече не ги броим за голямо разстояние. Тая година сме планирали и до Френската Ривиера да стигнем и на направим голяма обиколка на района. Признавам си обаче - късмет имам с такава дъщеря пътешественичка. Имаше и по-трудни моменти в дългите пътувания, но сега е удоволствие да обикаляме.

Мечтая си обаче за едно по-дълго презокеанско пътуване и ако стане ще е към Канада.
Но при нас резервациите се правят винаги почти в последния момент, сега съм направила резервация само за ските след 2 седмици, лятото ми е далече.

# 63
  • Мнения: 4 399
Диана, защо предпоЧитате пътувания с кола? Мен лиЧно те ужасно ме изнервят когато сме с детето. Пътували сме само 1 път 800 км с нея и като ми каза на средата на магистралата 'искам А-А', ми се изправиха косите. За късмет имаше бензиностанция на 5 км, следващата беше на 50 км. Сега пак ни предстои сравнително дълго пътуване (по моите представи) и цял месец предварително съм в предстартова треска.  #Crazy Нашето дете отрасна по самолети, миналото лято веЧе се страхувах Че ще поЧне да си мисли Че е куфар.  Confused Даже като и кажа Че не може да отидем някъде защото е много далеЧе, тя ми отговаря 'тогава Ще се каЧим на самолета, аз ще си поспя и много ще те слушам!'. Истината е Че обикновено не си поспива, но пък ме слуша.  Wink ОбаЧе въпреки това все още не ми иска да летим много продължително и да има голяма Часова разлика.

Как ангажирате детето при дълги пътувания с кола?

# 64
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Момичета, има ли някой почивал в Южна Франция? Приемам всякакви препоръки за място - град, курорт  Hug Интересува ме да сме максимално близо до плаж  Peace

# 65
  • Мнения: 7 605
Деси, иzбягвайте Лаzурния Бряг. Насо4ете се към Монпелие, от там нататък. Ла Гранде Моте е иzвестен курорт там.

# 66
  • Мнения: 4 399
Татяна, опитах се да ти пиша на ЛС, но кутията ти е пълна.

# 67
  • Мнения: 7 605
 Embarassed  ве4е не е пълна  Blush

# 68
  • Мнения: 1 271
Искаше ни се да заведем децата на Дисниленд в Париж, да видт и те свят малко, поне за 4 дни!
Обаче с тая Световна , че и  финансова криза, ни отпуски, ни пари за такива глезотиики...  Tired

# 69
  • Мнения: 4 399
Някой може ли да ми каже какви виzи са нужни zа Турция? Вадят ли се предварително или може да се направи и на летището? Колко струват? Аz пътувам с БГ паспорт, останалите са немци.

# 70
  • Мнения: 3 521
Не ви трябва виза - за ЕУ граждани(във вашият сл. вс. сте такива) важи както беше в БГ престоят - до 3 месеца е без виза. Само ще ви сложат по един печат в паспорта.

# 71
  • Мнения: 4 399
Много благодаря, surfline!
Аz се присетих zа виzи zащото в един каталог четох, че в цената се включвала виzа (ставаше въпрос zа австрийци), но може това иzречение да са го zабравили от предни години.

# 72
  • Мнения: 3 521
Ето го черно на бяло Wink - http://www.visum.de/laenderdetail.php?land=Tuerkei

Къде си избрахте да летувате, ако не е тайна?

# 73
  • Мнения: 4 399
surfline, благодаря zа линка!

Насочихме се към Турция, но все още нямаме конкретен иzбор и като zнам как в последния момент си променяме плановете на 180°, всъщност нищо не е сигурно докато не реzервираме.  Tired Нищо чудно накрая вятъра да ни отвее на съвсем раzлично място. Вече иzобщо не съм сигурна и че ще успеем да реzервираме до края на февруари, макар че много ми се иска до края на другата седмица да сме приключили.

# 74
  • Мнения: 3 521
Да добавя към темата една много хубава и поне за мен неизвестна съвсем до скоро дестинация - Estoril, Португалия

Общи условия

Активация на акаунт