Ден след ден,час след час, ФЕВРУАРСКИТЕ мъници идват при нас...

  • 15 609
  • 287
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 984
Деси, при нас би било доста трудно да го къпем на мивката,а и банята ни не е толкова топла,колкото затопляме спалнята преди къпане. Нищо след малко ще пробваме да го сложим в коритцето.
Относно корема,моя доста се прибра,сега е като бирено коремче,но се надявам напълно да изчезне,защото ме дразни.

# 151
  • Мнения: 56
Весе, на теб ти е смешно, ама мен питаш ли ме и двамата като ревнат се чудя кого по-напред да успокоявам #Crazy Весе, ако ви е анатомична ваничката сложи една кърпа да не се хлъзга и го слагате съвсем спокойно вътре и  си го къпете, не се притеснявай, няма да имате проблеми, даже ще ви е по-удобно Wink
Деси, добре дошла, радвам се, че сте добре и се справяте Heart Eyes Аз обличам Бобо за спане с боди и отгоре с пижамка, а коремчето ми виси като на шарпей, е, прибра се доста, ама има още бая да поработя по въпроса Rolling Eyes Общо взето бая килца съм качила явно, защото въпреки, че съм оставила 9кг в родилния дом все още почти нищо от старите ми дрешки не ми става Cry
За къпането ние тази вечер за първи път ще се къпем във ваничка, че се измъчих в легена или на мивката, много ми е малък, забравила съм как се държи и все имам чувството, че ще го изпусна. А мъжът ми въобще не смее да го вземе, страх го било, абе обградила съм се с деца #Crazy
Фокси, радвам се, че семейството ви се попълва с новите членове Heart Eyes Забравих да те благодаря за страхотното оформление на първата страничка  love001
Момичета, мама ни е писала, че има нов подфорум- родени 2009, даже вече Януарките пишат там, може би като родим всички ще е хубаво да се преместим там Grinning



Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 20:07 от emym

# 152
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Нека ви се похваля и аз - РОДИХ на 08.02 Станислава - 3250, 50см Grinning ! Раждането протече ужасяващо, но в момента, в който малката изплака забравих всичко и с багер можеха да ровят в мен - нямаше да обърна внимание! От вчера сме си у дома, но не мога да си се нарадвам н рожбичката, затова се включвам така късно! Hug

# 153
  • Мнения: 649
Ред честита ти малка рожба. Много да ви радва и да расте много щастливо дете.  Hug

Еми и аз май доста съм качила на мен си. В болницата съм оставила около 9 килограм , но въпреки това има още доста да работя по въпроса за възвръщане на старата ми фигура.
Не знам вие как сте, но на мен такъв апетит ми се е отворил, че съм като ламя. През бремеността не бях толкова гладна, колкото съм сега.

dideroncho леко и безпроблемно раждане ти желая
 Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

деси  welcome

# 154
  • Мнения: 360
Честита радост да ти е жива и здрава малката принцеса,Ред.бързо да се възстановяваш и да разкажеш по подробно за раждането.ние дето сме още 2в1трябва да черпим всякакъв опит бил той и по болезнен.надявам се другите да не се сърдят ама не всяко раждане е лесно. Peace

# 155
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 911
Честито на новите мами! Да са им живи и здрави бебетата, много да ги радват, да папкат и да слушкат!
На чакащите - леко раждане и да е скоро!
На завърналите се - добре дошли и леко сработване!
Ние утре, ако не ни мине път ще сме вече четирима в къщи Mr. Green Не мога от кеф да си намеря място Grinning

За къпането - подлагате едната ръка под врата на бебето, като хващате ръката, а другата си ръка слагате под едното краче и хващате другото. Трябва да се получи следното, като така ще имате сигурност и няма опасност да го изтървете.
http://img384.imageshack.us/img384/4967/dsc05910hl1.jpg

Оставям го като линк, защото е много голяма снимката.

# 156
  • Мнения: 226
dessita_i, Son4e, tesori, Албена, Тонита 6, Krassina77, pippeg, geri_kkoleva, pebles_g, Ред, честити ви съкровища! Да са живи и здрави и много, много да ви раддват!

Сега да се отчета и аз.
Ами размина ми се нормалното раждане  Weary . Доки в последния момент се уплаши и реши, че ще е по-добре секцио. Планува ме за 17.02
Иначе бебо е добре. Само дето е слязъл доста надоло, а нямам никакво разкритие или други признаци за наближаващо раждане.

# 157
  • Мнения: 1 797
РЕД, ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА, ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА!

Днес тъкмо се присетих, че не си писала доста време и като ти видях термина си помислих, че най-вероятно скоро ще се отчетеш Grinning

Ирисче, честита ти датичка, ако е рекъл Господ може да се засечем в болницата, макар че при мен няма изгледи май момата да тръгне скоро.

Деси, добре завърнала се, чакаме по-подробен разказ Hug

Фокси, много се радвам, че си взехте Гогото, скоро и Насето да си приберете Hug

# 158
  • Мнения: 8
Чистит Малък Принц на моята любима приятелка geri_kkoleva
Нека малкият мъж расте,здраво,усмихнато ,игриво и умно дете!
Пожелавам на Мама и Тати цялото щастие на Земята,истинска  любов и търпение ,за да му се радват!
Много целувки от нас Simple Smile

# 159
  • Мнения: 356
РЕД,честита ти принцеса!!!!!Радвам се,че си в редиците на женските мами!Разбирам,че не си разочарована от това  Wink

Гея,чакаме утре добри новини!

# 160
  • Мнения: 517
Чета ви и ви се радвам... На всички обебили се ЧЕСТИТО (на Фокси вече честитих в бли3наШката тема), а на останалите търпение, спокойствие и кураж   bouquet И не 3абравяите да се насладите въпреки всичко на последните дни преди раждането, поспивайте си. Дая, чакам и стискам палци...

# 161
  • Мнения: 1 797
РЕД,честита ти принцеса!!!!!Радвам се,че си в редиците на женските мами!Разбирам,че не си разочарована от това  Wink

Вярно, че пред името на Ред на 1-ва стр. син щъркел има newsm78 Simple Smile
Да живеят изненадите Wink

Лаленце, мерси за стиснатите палци Hug

# 162
  • Мнения: 2
Ехааа, кокло много бебчета  newsm44
Прекрасно е така да се запълват датите на февруари с нови и нови бебенца и слънчеви новини. Много се радвам че всичко се развива така хубаво  Hug Дано така спокойно да върви нашия график за всички мамчета и всяка да си гушне дългоочаквания дар Божи  Praynig

ПОЗДРАВЛЕНИЯ И ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА НОВИТЕ МАЙКИ Тесори, Сонче, Dessita_i, Албена, pipeg , Крассина77, Тонита6, Гери КолеваPebles_g, РЕД  Hug Hug Hug
Да са ви живи и здрави бебчетата, весели и  игриви  и да ви носят много радости и семейно щастие!!!


Добре дошли на родилите мамчетата, които отново са на линия   bouquet

Linka, благодаря за вестите от Биби ив, радвам се за нея че всичко върви добре, ще я чакаме скоро при нас да ни разказва  Party
Фокси, първата страничка със снимките на малките съкровища е станала като истинска приказка, толкова е красиво с тези милички сладки бебченца  bouquet
Много се радвам за вас че сте си взели вече Гошето, най-после да си го гушкаш спокойно, дано много скоро да си вземете и Насето и да се изпълни дома ви с прекрасни радостни емоции покрай двете сладурчета Heart Eyes
Като гледам снимките на бебенцата на 1ва страницаи ми вдъхват много увереност и силна вяра за предстоящото раждане, което ни чака останалите мами.

Аз чета с голям интерес преживяванията, вълненията и въпросите на вече родилите мамчета че като гледам има толкова много въпроси и чуденки които възникват и тук е прекрасно място заедно да намираме полезни практически решения.

Поотношение на новородените, искам да попитам майчетата с бебчета - като спят с какво ги завивате - пелена или одеало или спят със спално чувалче  спомням си че на една от лекциите бяха ни казали че одеалото не било подходящо за новородените и аз се чудя сега какво трябва да му купя за в началото. Ще се радвам да споделите своя опит. Wink

Гея, дано вече да може да си вземете сладката дъщеричка вкъщи, ще бъде наистина прекрасно да си е до теб най-после  Peace И дано занапред нещата да вървят гладко и спокойно!!!

Много късмет и успешно раждане на Dideroncho Стискаме ти палци, не се притеснявай, всичко ще бъде наред!!!  Hug

Нашия бебчо засега не дава признаци да бърза, което ме радва от една страна, че да си дойде времето, макар че сега като остават около 2 седмици вече не се притеснявам че ще му бъде рано, когато реши е добре дошъл  Grinning Иначе аз съм си в очакване вече когато и да е ще е една прекрасна изненада, ние си го чакаме миличкото с много любов  Praynig

Поздрави и целувки за лека нощ!!!

# 163
  • Мнения: 226

Ирисче, честита ти датичка, ако е рекъл Господ може да се засечем в болницата, макар че при мен няма изгледи май момата да тръгне скоро.


Дано, дано! Ще се радвам да се видим  newsm44 ! А колкото до признаците може момата ти да не иска мама да се мъчи много и да действа по бързата процедура  smile3521

# 164
  • Мнения: 95
Здравейте маминки!Леле колко много бебета имаме вече!Да са живи и здрави да слушкат!А на тези,които не са се прибрали още вкъщи,дано по-бързичко наваксат и да се приберат при мама и тате!
Аз от понеделник съм си вкъщи,но нямам много време да чета,защото още не съм добре!Всичко ме боли от това секцио-не е толкова безболезнено,поне при мен де:)Имах и проблеми с къременето и запушени канали!Дано не се случва на никой това,което изживях.Не можеше да излезне нищо от гърдите,а те щяха да се пръснат,т.е пръснаха се де Tiredама от стрии ShockedНаправо ревях от болки.Добре,че имаше една сестра,която със силни натискания по зърната и запушените места успя да ги отпуши за 2 дни!Но толкова много болеше,че направо забравихмче са ме правили секцио!Изкарах 3-4 безсънни нощи с компреси на гърдите и денонощно цедене!В родилното всички разбраха какво правя по цял ден!Явно и от това цедене ме боли още повече операцията!

Искам да попитам дали има от вас такива с болки около пикочния мехур!Боли ме като пишкам,но чак към края,като вече приключва ShockedСъщо и лохиите ми ги няма вече от 2 дни,т.е текоха ми само 5-6дни!Дали това е нормално!Вече почнах да се притеснявам,че ми има нещо,защото преди операцията ме разширяваха,за да направят 1см разкритие(много кофти операция #2gunfire) и си мисля глупости да не би да се събират някъде в мен тези неща!
Не мога и да дигам много бебко и ми е толкова мъчно!Но не ,че не го дигам де,но с цената на болки!Я разкажете някой от вас има ли такива проблеми!Като гледам вие се чувствате добре май,а аз съм развалина,но може би и от претоварване!Защото хич не си починах в този родилен дом и сега имаме проблеми и с папкането,защото там го объркаха милия  с АМ.Аз имах кърма,а те даваха АМ,за да не ревят вечер и по всяко време го наливаха,а аз хвърлях в мивката.Нарочно накрая не ми го носеха бебко и се дереше по цяла вечер или го прехранваха с АМ.Някой го правеха нарочно и напук.Абе накрая направих скандал и дигнах целия родилен дом във въздуха и някой ме намразиха,защото явно ще има наказания!
Иначе от отношението и гледането нямам оплаквания,но с това кърмене  имах големи проблеми!Сега заспива като пънче и не иска да цоцка дълго време,защото е станал мързелив с тези шишета,а за сметка на това само търси да папка и мрънка!Опитвам се да му направя някакъв режим,за да може да е гладен като дойде време и да изпапква колкото му трябва,защото иначе ме ползва за бибка!Млякото ми се стича дори и без да го дърпа,а той е мързел!
Днес хич ен слушаме и не искаме да спим!От сутринта в 10 и нещо заспа чак сега вечерта към 9 и вече си имаме и пробождащи колики! #Crazy
Хайде и ще кача снимки в албумчето,че тук нещо май не знам как newsm78

Общи условия

Активация на акаунт