Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 71

  • 36 774
  • 297
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 173
Дими не се ядосвай , случва се на всеки . Аз си спомням веднъж ,писах , писах и изведнъж - хоп компютъра тръгна да рестартира . Защо - ами малкия "брък-брък" много обичаше да натиска копчето за стартиране ( е сега дектопа изгоря , на лаптопа няма как да стигне  Laughing)
Албена и на мен ми харесва тортичката  Wink
Тандури този клей гън се върти ( на винт е) . Аз го бях видяла в Хоби Лоби и се чудех да го взема ли, порових се из нета за информация дали си струва и попаднах на твоето "питане " за шугар гъна ( не помня сайта) Отказах се да дам толкова пари за шугър гън и взех този .И аз правя както те бяха посъветвали - с малко шортъринг и вода . Да стане по-меко тесто . Иначе пак излиза , но не излиза гладко , ами накъсано . Виж последната ми торта (кутията) - тогава ММФ ми стана на трици  , даже и шортъринга не помогна , и си остана шнура един такъв " напукан" .
Иначе излиза - може би защото е на винт . Аз между другото го имах 3 м в шкафа , едва за тортата с цветята реших да го пробвам.
Ако се решиш на клей гън , и двата ги има в Хоби Лоби ( и зеления и този който ти показа) . Виж ги и прецени . В Майкълс видях само от този който ти показа . ( използвайте си купони Американките , Хоби Лоби имат през седмица 40% оф  Wink )
Креми_сиси красиви неща си творила на Испанска земя.Браво

# 31
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Почвам отзад напред, но се закачих за Шемет_ ното изречението за неразрязаната торта на Ван44ето. И вкъщи има една такава.  Embarassed Новогодишната, с едни ангелчета из небесата, така си стои и до ден днешен в хладилника_ непобутната. Rolling Eyes Половинката не пожела да я "развалим" и...ами продължава да си стои... Joy

Албена, чудна торта си направила.   bouquet Не че не харесвам и многоцветното, но имам и особена слабост към подобни елегантни, лаконични торти. Поздрав. И да, познато ми е чувството на възторг, което общуването във форум дава. Страшно е хубаво да си в контакт с хора, делящи интересите ти. Страшен стимул е. Grinning (това е усмивка)

Иглика, ама чудно крокодилче си направила. Буквално възкликнах като ми се ококори от екрана _ в първата снимка. Peace
Да знаеш само как се радвам, че ти е допаднало тестото. Flutter Praynig Ако ти се струва леко за работа, след още опит_ два ще си постигнеш, вярвам, консистенцията, която ти допада най_ добре.
Но за искренето не знам наистина...когато изсъхне напълно, си става матово. Blush Разбира се, винаги може да се мине на пара ако е нужна лъскавина.

Силрай, първо да питам за чантата: къде е катастрофата, каза? Wink С това фиаско не само мен зачуди; доста момичета се объркаха. Confused
И за захарното тесто се чудя дали не е по_ безопасно да си опиташ само с половин доза? Може да не ти допадне, ако си свикнала с други видове. Всъщност "половин доза" не е нищо друго освен да замениш супената лъжица с чаена. А количеството глюкоза то и без друго кой може да го измери точно... Rolling Eyes

Риен, ползвай си всичко, което прилича на нещо, което може да се ползва. Crazy Стига да става за работа. За жалост...не е възможно да си купим всичко, а понякога неочаквани дреболии из къщи стават прекрасни заместители.

Кар4ита, с удоволствие. Heart Eyes

Малко вън от всичко: глЮкоза и глИкоза са ли две различни неща в България (на български)?

# 32
  • У дома
  • Мнения: 1 741
silrai , sekundi!!!

Тандури , az imam takuv. Platih $6 s kupon.

# 33
  • София
  • Мнения: 113
Дидоча, точно там гледах есента и коментирахме в темата после - този ринг е за оформяне на торта cake setting form, а не за печене. В профис нямаха  Confused
Румя, ти направо ме съсипа с тази информация!  Rolling Eyes Така съвестно ме убеждаваха, че е за печене... ooooh! А аз с такава радост си го взех, че и рецепта за печене има вътре...  Sad

# 34
  • Мнения: 1 965
Малко вън от всичко: глЮкоза и глИкоза са ли две различни неща в България (на български)?
Нелка, същата работа като млЕко и млЯко. Въпреки че на медицинската по-често и викат глИкоза. Но разликата е огромна. медицинската е течна като вода, пък тази за хапване е по-гъста от мед.
не можах да разбера, как така ти седи тортата от Коледа??? не е ли "втасала". Какъв е тоз` пълнеж който седи 2 месеца вече???  Shocked
аз имам такъв шприц за сладки ама е пластмасов та няма да го жертвам - от друга страна си мисля че ако е пластмасов може да се загрее в микровелето докато металния не става за там.
Ама кой те кара да слагаш шприца в МВ, бре Шеметче... Верно си шемет. Говорим да се загрее самата маса /гъм, тесто, и т.н/. как ще бутнеш шприца там, нали ще стане едно голямо БУМ!!!  Joy

# 35
  • Мнения: 1 491
Никаква спирка нямате  ooooh! Само за една вечер толкова писали, писали...
Албенче, чудесна е тортата, толкова стилна... Браво!   bouquet
Иглика333 (дали уцелих тройките  hahaha )  Чудесен е този кроки... Даваш ли частни уроци по моделиране? Ама трябва да започнем с това как се държат инструментите в ръце  Crazy  Joy Joy Joy

# 36
  • Мнения: 2 708
СТрахотии, страхотии, то не са рози, не са чанти, не са сметанови феерии, не са приказни героии Hug Чудни неща и не мога да смогна да си изкажа възхищението.... И най-не мога да се начудя как насмогвате толкоз неща да правите....

Аз една китара съм почнала да боря и довечера ще я покривам, ама ме притеснява, че няма да мога да си разточа толкоз дълъг чаршаф, който да е широк в единия край за самото тяло и за дръжката още бая дълживан ще ми трябва - аз пък дръжка - гриф май се казваше newsm78 Дали може да стане от две парчета, или няма как да го слепя..... Абе ще се пробвам пък да видим дали ще стане, ако не стане, ще си я изядем ние.......Пък и не съм сигурна, че ще успея да си разточа струните.... ще ги нарисувам накрая..... На Ивчето съученик има рожден ден утре, и тя пожела да го изненада, понеже от скоро е почнал да свири на китара..... и ако успея да се преборя, утре сутрин в 7 ч ще ходим да го изненадваме hahaha hahaha hahaha  ееее аз съм само шАфьорката.......

# 37
  • Мнения: 11 607
Това и Това по желание на големият син от Тук

Благодаря, Иринка!  bouquet Парче евентуално довечера и отзиви за вкуса! Нащърбена е, защото шоколада, който използвах бе натурален с лешници.



Крисче, не се коси, ще се свири на твоята китара!

# 38
  • Мнения: 2 708
Оооооооооооооо Маме, надобряваш Hug Hug Hug

# 39
  • Мнения: 264
Иглика333 (дали уцелих тройките  hahaha )  Чудесен е този кроки... Даваш ли частни уроци по моделиране? Ама трябва да започнем с това как се държат инструментите в ръце  Crazy  Joy Joy Joy
Тройките не ги мисли, сложих ги понеже половин час пробвах никове с Иглика и всичките бяха заети Laughing Чак пък уроци. Хич не съм така добра - от няколко моделирани фигурки само една става за показване. При това ме дразни, че не мога да ги докарам симетрични. От различни ракурси изглеждат като различни фигури. Например носа на този крокодил, набоцках симетрични дупчици, после няколко пъти оправих муцуната, че ми стичаше надолу и ноздрите се развалиха. Може би трябва дупките да се правят като поизсъхне. А пък аз имам и още едно предимство - моделажните инструменти от зъботехниката. Те са много финни и прецизни и с тях се моделира лесно.
Нелка тестото наистина става матово като изсъхне но не си губи гладкостта и цвета и има един такъв гланц не знам как да го обясня в сравнение с фондана и ММ. Аз мисля, че е от лимоновия сок ( както в захарната глазура за коледните меденки.) Но може и да е от това, че е първото тесто на което му олучвам консистенцията. И фондана и ММ ми бяха с повече от необходимото количество пудра захар и може за това да не са ми ставали така гладки.

# 40
  • Мнения: 1 485
До момичетата правили Медовик!!!

С кой крем става по-хубава-с този само със сметана или с жълтъците,конд.мляко и сметана???
 Praynig Praynig Praynig

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
До момичетата правили Медовик!!!

С кой крем става по-хубава-с този само със сметана или с жълтъците,конд.мляко и сметана???
 Praynig Praynig Praynig

Лично аз си го харевам със заквасена сметана. Така е и в рецептата ми, която си нося от Русия. Медените кори са доста сладки, и за това слагам ммного малко захар в сметаната. Водната част попива в кората и я увлажнява.

# 42
  • Мнения: 1 271
Атланта, ок, благодаря -секунди!  Naughty

Нелка, така ще направмя, ще пробвам малка доза и ако ми хареса, ще го вкарам в употреба.  Hug

Абе, мацки, само Пепи ли успя да забележи недостатъците на чантата.Сега ще осветля малко въпроса-първо, не ми стигна покритието, имаше доста кърпене по нея.Второ-просто се свлече  ooooh! Пресиропирах  блатовете, крема не стегна добре, въпреки желатина вътре...Едно мислех-друго стана.Трябваше да е по височка и с едни извивки...Ум да ти зайде...Обаче нищо, ще карам поправителен на тази чанта, живот и здраве през март. А, да и още нещо по изработката-тази форма се покрива трудно с цяло парче фодан.Хората са го показали навсякъде, че се покрива с парчета изрязани според формата, ама аз-не та не-за по бързо-уж!  #Crazy

Мамче, чудесни работи твориш.  Heart Eyes

Крисче, разточваш правоъгълник!Гледай да ти е по дебело разточено, за да имаш мегдан да издърпваш надолу.Уф, ама и аз как го обясних.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 671
Fior,aз съм я правила само с крем Ванилия на Д-ра и винаги много се е харесвала особено от децата Wink ; наистина става сладка сега една приятелка ме "обработва" пак да я правя за РД на хлапето й, Медовикът им се превърна като Тортата за фамилните празници, ама няма много шанс да се справя с торта за 30 и хлапетата на главата, много ми е мъчно  Confused предполагам, че аз самата бих харесала повече варианта със заквасена сметана само... въпрос на вкус Wink

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

Аз една китара съм почнала да боря и довечера ще я покривам, ама ме притеснява, че няма да мога да си разточа толкоз дълъг чаршаф, който да е широк в единия край за самото тяло и за дръжката още бая дълживан ще ми трябва - аз пък дръжка - гриф май се казваше newsm78 Дали може да стане от две парчета, или няма как да го слепя.....

Крисче, аз покривах основата и грифа отделно. Още повече, че той е друг цвят Wink После като сложиш дългата лента на грифа отгоре (тя застъпва частта с основата на китарата) и се скрива мястото на свръзка. Дано ме разбра какво имах предвид

Общи условия

Активация на акаунт