Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 71

  • 36 773
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 485
За тази ли става въпрос със заквасена сметана- на Лабрекс е или има друга newsm78
Благодаря! Hug

Продукти:
за тестото:

1/2  ч.ч. течен мед
1/2ч.ч. захар
1 ч.л. сода
2 яйца
2,5 – 3 ч.чаши брашно

за крема:

800-850 гр. сметана
1 ч.ч. захар
ванилия

Начин на приготвяне:

1.   1/2  ч.ч.мед /задължително трябва да е течен, иначе тестото става твърдо/ и 1/2  ч.ч. захар се изсипват в дълбока тенджера, поставят се на котлон, като се бърка постоянно, докато захарта се разтвори. Добавя се 1 ч.л. сода /изсипва се по мъничко/. Бърка се и се оставя да поизстине, но да е леко топло.

2.   Разбиват се двете яйца, добавят се към сместта, разбърква се и се добавя брашното, /постепенно се сипва, не наведнъж/. Тестото не трябва да е твърдо, но трябва да се отделя от ръцете, а не да залепва. Ако се наложи, добавя се още малко брашно , в зависимост от консистенцията на тестото.

3.   Тестото се поставя в тенджерка, захлупва се и се оставя в хладилника за през нощта. /може и да намалите времето 30-60 мин./

4.   На другия ден тестото се разделя на 6-7 части. Блатовете трябва да бъдат дебели не повече от 5 мм. Докато точите първия блат, останалото тесто се държи в хладилника. За да не залепва тестото, мястото, където точите, се посипва с брашно. Преди да сложите блата да се пече, набодете го с вилица, за да не се надува. Всеки блат се пече 5-8 мин.

5.   Прави се крем от 800 гр. сметана и 1 ч.ч. захар. Сметаната и захарта се разбиват с миксер, може да се добави и ванилията.

6.   Блатовете се мажат обилно с крема и тортата се поставя в хладилник минимум за 12 ч. Кремът трябва да попие в блатовете.

7.   Отгоре тортата се украсява с орехи, глазура или настърган шоколад. Много е вкусна!!!

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Фиорче, за ТАЗИ. Писала съм не веднъж, че съм живяла 9 години в Русия и си нося рецептата от там. Все се каня да пробвам и други от книжката която имам, но нямам време (а тази още там си я правехме)

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 11:27 от _Пепи_

# 47
  • Мнения: 1 485
Пепи,благодаря мила  bouquet,предполагах,че ти я имаше,но.....не се сетих да се поразровя Embarassed
Сега си я записвам завинаги Peace

# 48
  • Мнения: 208
Запис здравейте
Абе вие женуря сте като отвързани нямате ли си къщи деца и работа gydi от един ден чета и няма свършване.
Но пък сте направо страхотни какви неща само...
Аталанта дай обяснение как постигна елхичката
Танита изтърсила си един пудел и изчезна а как какво ИСКАМ ПОДРОБНОСТИ МОЛЯ
Димитрина 73 този твой пандишпан може ли да се изрязва за 3D торти
И някой знае ли какво става с Наталина та нея даже я няма в тортеното предизвикателство на мен ми липсват нейните очарователни творения

# 49
  • Мнения: 484
снощи по нощите писах,писах и неискаше да ми се изпрати  newsm78
Та сега пак

Маме,благодаря ти,че си избрала моя рецепта  Hug Ти направо ми скриваш шапката,през ден по торта!!Браво!!!!Вкъщи много я обичаме,но кога ли ще я направя Rolling Eyes

Силрай,Пепи,Албенка,Maria Ilva,Иглика,kremi sisi,страхотни торти сте направили!!!  bouquet

# 50
  • Мнения: X
Силрай,Пепи,Албенка,Maria Ilva,Иглика,kremi sisi , поздравления! Пак страхотни торти!Вече се повтарям,ама честно,не знам какви думи да използвам.
Ванче,а твоето сърце...направо ми взе сърцето.Аз нали съм си роматичка,а и розите са любимите ми цветя...умирам направо !
Сега отивам да творя тортата за 14.02.,но съм се разтърсила за ...   cream of tartar.Помня,че го коментирахме ,но не мога да намеря къде.Какво точно беше това чудо?   newsm78      

# 51
  • Мнения: 208
Абе хора аз защо тука http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=365030.90 никаква торта не виждам става въпрос за тортите на Галето

# 52
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Момичета , бърз въпрос , спешно ми е !!!!
На колко градуса се пекат блатовете за торта Гараш??

# 53
  • Мнения: 11 607
Момичета , бърз въпрос , спешно ми е !!!!
На колко градуса се пекат блатовете за торта Гараш??

СНощи ги пекох на 180 градуса, в друга рецепта видях 200 градуса - без вентилатор. Около 30 мин. някъде аз - между 180-200, докато ми се видят изпечени....

# 54
  • София
  • Мнения: 2 671
Фиор, аз използвам тази рецепта на Лабрекс.

Нанделче, Наталина се разписа в предната тема, явно не си стигнала до нея  Wink а за тортите на Галето - сигурно си е заключила албума  newsm78

Нелка,   bouquet за шоколадовите блатове, много ми харесаха /изрезките, които пробвах, самите платки изрязах във форма на сърца и чакат повод във фризера/.

Искам да те помоля за малко разяснения как приготвяш захарната маса, за която даде рецептата и прочетохме такива хубави отзиви! И ако не те натоварва много, да пуснеш всичко на Наталина, за да я включи в Библиотеката!

...
Употребявяам винаги една и съща захарна маса/тесто, което приготвям по тази рецепта:
1 сл желатин
3 сл вода
2 сл лимонов сок
(или киселина, разтворена в съответното к-во вода)
1 чл глюкоза
500 г пудра захар
(захарта може да е малко +/- , това се преценява при замесване)
В последно време съм експериментирала да разтопя и по 2_ 3 топчета маршмеллоу в горната смес . Може би се полУчава малко по_ голяма еластичност, но не съм сигурна, а и не мога да преценя дали от това тестото става по_ лесно за работа.

...

# 55
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
До момичетата правили Медовик!!!

С кой крем става по-хубава-с този само със сметана или с жълтъците,конд.мляко и сметана???
 Praynig Praynig Praynig

Аз правих с този от рецептата на Ванчето - течна сметана и захар плюс заквасена сметана и пудра захар - стана божествено.


И Ванче ако обичаш ... като си задръстиш шприца с моделираща маса и няма вадене от там ще го сложиш в микровелето без да се замислиш - аз щото задръстих една спринцовка така ... ама спринцовката заби кофата, а шприца е желателно да се ползва повече от веднъж.

# 56
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Момичета , бърз въпрос , спешно ми е !!!!
На колко градуса се пекат блатовете за торта Гараш??

СНощи ги пекох на 180 градуса, в друга рецепта видях 200 градуса - без вентилатор. Около 30 мин. някъде аз - между 180-200, докато ми се видят изпечени....
  bouquet  bouquet Hug Hug
и още един въпрос , какво да направя 10 останали жълтъка?  newsm78

# 57
  • Мнения: 11 607
В рецептата, която правих аз - с тях се правеше крема......Може би точно затова я избрах - нищо не се губеше, а и нямаше 1 кг. шоколад.....

# 58
  • Мнения: 122
Зечова, може да направиш само крем Брюле или еклерова тората /с купени еклери/ с крем Брюле, или да направиш за вечеря омлет само от жълтъци и колбас  Hug
Поздравления  на  всички за показаните красиви торти   bouquet

# 59
  • Мнения: 411
досега изоб6то нямах представа на кое казват марШалов ,днес видях американски бели и купих 3 пакета х 350 гр.това са лиубимите бонбони на Щерката,ама тук им казват обла4ета и са цветни,но от къде да знаех 4е това са марШалов.Моля който работи с такива да помага как се работи с тях и за какво стават ,някъде 4етох 4е за 4арШав,но дали стават за оЩе неЩо и триковете за тях.благодаря.
пък да видя кога Ще ми дойде музата,4е пусти грип,като е влязъл в къЩи няма гонене.опитва се да ми довърШи силите ама няма да се дам.
дано да не съм ви заразила и вас.приятен ден

Общи условия

Активация на акаунт