Мами в Белгия -11

  • 18 531
  • 298
  •   1
Отговори
# 180
  • BRUXELLES
  • Мнения: 55
Тук не е България и коя си ти ,Че да дойдеш да правиш бизнес на Черно и да си прибираш Чиста пара Peace
  Шакира напълно подкрепям мнението ти. Аз съм от 11 години тук Shocked и едва сега реших да рискувам със собствен бизнес. Голяма Част от Българите, с които се срещам сега мислят ,като Мимона- откриват фирма , защото за сега това е единнственния наЧин да пребивават легално тук - и до там - не плащат никакви осигуровки    Naughty,постоянно са недоволни от идващите фактури за плащане ooooh! Всеки иска работа , но ако може на Черно Money
 Мимона приеми един съвет: -първо стъпи на Белгийска земя и след това запоЧни да кроиш планове Hug

# 181
  • Мнения: 305
Леле мами, как нападнахте момичето  ooooh!   Тя само пита  Simple Smile В БГ така се процедира

Аз да ви се оплача, не знам какво ми стана от снощи, но не мога да дишам, задъхвам се даже като говоря, пулса ми препуска бясно, май ще се ходи по болници  Sad  На някой случвало ли му се е такова чудо?

Блонди, какво стана с твоите доктори? Всичко наред ли е?

# 182
  • Мнения: 1 572
Аз да ви се оплача, не знам какво ми стана от снощи, но не мога да дишам, задъхвам се даже като говоря, пулса ми препуска бясно, май ще се ходи по болници  Sad  На някой случвало ли му се е такова чудо?
На мен , започна да ми се случва тук , при мен е на нервна почва , случи ми се за първи път мин.година, като дойдох тук, бременна в 7-мия месец първите няколко дни бях така , после като си замина майка ми след като бях родила и тя беше тук 1 месец , при мен това е нещо като израз на страх.
Според мен и при теб на нервна почва , помисли си , ако си изживяла някакъв стрес скоро , ти си знаеш  Peace

# 183
  • Мнения: 27 524
Мимона, разбира се, че е възможно ателието да ти е в къщата. Няма никакъв проблем и това се практикува постоянно  Peace  Ние също сме си с офис у дома - в детската стая, Кики спи при нас  Simple Smile Това си е легално, прието и нормално  Peace

Бони, на паник атака ми прилича, досега получавала ли си? Аз си имам такива от почти 20 години вече  Crazy Адски са неприятни - или е това, или е щитовидната жлеза - от тези две неща се получават такива кризи. Разкажи по-подробно за всичко и спокойно  Hug

С моите доктори - не знам и аз вече, както казва нашето джи пи - колкото повече по лекари ходиш и се вглеждаш, толкова повече неща и проблеми ще си откриеш  Tired Май е така. Но съм и несериозна - диетата никаква я няма, бирата не я спирам, хапчетата пия един ден, на другия - не абе, загубена работа съм  Embarassed

# 184
  • Мнения: 90
Мимона, разбира се, че е възможно ателието да ти е в къщата. Няма никакъв проблем и това се практикува постоянно  Peace  Ние също сме си с офис у дома - в детската стая, Кики спи при нас  Simple Smile Това си е легално, прието и нормално  Peace
ААА и клиентите си ги вкарваш у вас ,така ли в спалнята ви или в стаята на детето  или в хола ти  #Crazy?Ако е къЩа с комерс отдулу ,да така съм съгласна .Все пак Ще и трябва ателиеее съблекалня да направи за клинтите(ките) си ,нали е шиваЧка ,мерки Ще взема ,тоалетна ,кво хората Ще ходят във ВЦ то в което те ходят ли  newsm78 .....

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 13:42 от Shakira26

# 185
  • Мнения: 27 524
Не, Шакира, не вкарваме никакви клиенти - работим по интернет и телефона, ние ходим със стоката до клиентите  Wink

Момичето ще си прецени става ли за ателие там където живее или не. Недей толкова агресивно Simple Smile

# 186
  • Мнения: 90
Еми тогава Що викаш ,Че може,нейният слуЧай е друг и Ще работи пряко с клиенти ,има си норми и изисквания ,а къде Ще ти е бюрото или офиса  ,може и на тавана си да го сложиш  и да го запишеш на съвсем друг адрес ...
Все едно утре да си отворя хранителен магазин у нас и в моя си хладилник да складирвам продуктите ,дали Ще ме оставят да продавам ?И заЩо да съм агресивна ,дай като имам съвсем разлиЧно менение веднага е агресивност ,ти сама казваш ,Че когато е в нет пространството не се разбира понякога ,кой какво казва или това важи само за тебе?

# 187
  • Мнения: 27 524
Еми тогава Що викаш ,Че може,нейният слуЧай е друг и Ще работи пряко с клиенти ,има си норми и изисквания ,а къде Ще ти е бюрото или офиса  ,може и на тавана си да го сложиш  и да го запишеш на съвсем друг адрес ...
Все едно утре да си отворя хранителен магазин у нас и в моя си хладилник да складирвам продуктите ,дали Ще ме оставят да продавам ?

Нещо май пооплетохме нещата  Grinning Ето какво пита тя:

не е ли възможно ателието да е в къщата за която така или иначе ще плащаме наем

Напълно е възможно и няма да е първата или последната, която ще си пригоди част от къщата за ателие, магазин или друг комерсиален проект. Какво общо имат тавани, хладилници и адреси?  Simple Smile

Мои познати редовно ходят при шивачки, които си работят по апартаментите и стаите и не са нито в къща, нито са ателиета. А за къща е още по-лесно, както явно е слуаят с Мимона  Peace

# 188
  • Мнения: 27 524
И заЩо да съм агресивна ,дай като имам съвсем разлиЧно менение веднага е агресивност ,ти сама казваш ,Че когато е в нет пространството не се разбира понякога ,кой какво казва или това важи само за тебе?

Ок, ок, нещо май говорим на различни езици. Нито се заяждам, нито изопачавам думите на някого  Peace Под агресивна визирам, че нападаш момичето без нужда, това е. Може да изразиш мнението си без нападки, нали? Както видях и Бони мисли така, ама на нея нищо не казваш.  Wink

Уморих се, да ви кажа, от тези настроения и проблеми в темата ни  Tired

# 189
  • Мнения: 90
Стига си се измаряла седмицата тепърва запоЧва  Laughing.
Не съм я нападнала ,просто и дадох инфо което е 1/8 от това което е в дейвствително нали така .И да не си мисли ,Че тук са Будали ,Че като дойде Ще и посетелят Червен килим,заЩото я Чакат.Това не е напедение пак го казвам ,на всяка втора дума веЧе трябва да го пиша май.А за шивашките ателиета ми аз не съм ходила в апартаменти или стаи ,може да има ,но пак, за да им разрешат сигурно спазват някакакви изисквания .Ако е в къЩа с комесрс отдолу пак може ,аз тоя вариант най -го харесвам .
А за хранителния магазин у нас беше приемр ,но си го разбрала  Peace

# 190
  • Мнения: 1 572
Уморих се, да ви кажа, от тези настроения и проблеми в темата ни  Tired
Наистина , и то винаги търканиците стават когато някой нахлуе в темата и попита нещо ;
Само да добавя че на почти всички доктори тук частната им практика е точно по къщите , така че защо не , никой няма да и спи на жената в леглото или да и яде от хладилника

# 191
  • Мнения: 90
Уморих се, да ви кажа, от тези настроения и проблеми в темата ни  Tired
Наистина , и то винаги търканиците стават когато някой нахлуе в темата и попита нещо ;
Само да добавя че на почти всички доктори тук частната им практика е точно по къщите , така че защо не , никой няма да и спи на жената в леглото или да и яде от хладилника
Спирам заЩото се поЧва наизуст да се говори .В къЩите си докторите си правят кабинети  ,а не приемат в хола си нали .Както и да е ,край

# 192
  • Мнения: 1 572
Добре де , на теб пък той ти каза че тя ще ги приема в хола си , едва ли е толкова тъпа , близко е до ума че ще го обособи това ателие по някакъв начин , или греша  newsm78
Друг е въпросът колко ще върви това ателие , много важно условие е да говориш езика , а аз лично при този голям избор на дрехи не бих хукнала да си шия и да ходя по проби , но пък то хора всякакви  Wink

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 14:13 от Jeje

# 193
  • Мнения: 90
Цитат
Мои познати редовно ходят при шивачки, които си работят по апартаментите и стаите и не са нито в къща, нито са ателиета


По повод това казах ,Че ми се струва нереално ,но може и да съЩествува ,Щом така казва Блонди ,аз не съм ходила  ,само в ателиета ,инъЧе от къде да знам кой какво прави по -къЩите си ,дали е стругар ,механик ,шиваЧ или готваЧ .Не сте ме разбрали явно
А инъЧе аз ходех за булЧенската ми рокля , а и тук има хора ,които си празнуват всяка година от сватбата ,и си преправят роклята ако са заслабнали ,ако не са им пришиват парЧета ,та така ,мисля  ,имат си работа.Аз ходя предимно да ми намалят панталоните и дънките ,Че все много сълги ги правят  .Тук до нас има една унгарка ,много хубо шие ама ателието  и блести , тоалетна има вода ,кафенце сервира  Laughing,все едно си във фризиорски салон (нямам ер малък и не го знам къде е ).

# 194
  • Мнения: 305
Сега си тръгна лекаря. Страхотен е, 1час лекция ни направи. Та май моето е също на нервна почва. Аз много съм изчела за тези кризи, но не ми се вярваше, защото сега се чувствам сравнително добре. Но то подсъзнателно явно си ме яде. Пък и пролетта се засилвали, което ми е много странно.
Блонди, Жеже, вие какво правите като ви хване кризата. Ще съм ви благодарна ако споделите опит. На лични ако искате  Hug

Общи условия

Активация на акаунт