Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 2 521
здравейте  Hug днес ходих на профилактичен аг преглед (имам миома)
поисках цитонамазка и док ми каза ,че нали си правила преди точно година под 30г възраст се правела на 2г не всяка година след 45г .възраст била задължителна всяка година newsm78
Като четеш тази тема нали виждаш колко е неправилен този съвет.

# 766
  • Мнения: 2 898
поисках цитонамазка и док ми каза ,че нали си правила преди точно година под 30г възраст се правела на 2г не всяка година след 45г .възраст била задължителна всяка година newsm78

 Бих сменила доктора веднага!

# 767
  • София
  • Мнения: 15 282
Здравейте!
Благодаря на всички, които пишат в тази тема и дават съвети.
Благодарение на вас реших, че е крайно време да се погрижа малко повече за собственото си здраве, да не се отнасям към себе си като с вечна, а да се стресна малко и да се взема в ръце.
Последната цитонамазка, която си правих, беше толкова отдавна, че чак ме е срам да призная кога.  Embarassed

Иска ми се да споделя какво предприех (още съм съвсем на никъде), за да ме посъветвате дали съм си планирала нещата правилно.
Записах час за преглед при лекаря, който ми водеше раждането навремето. Искам да ми направи профилактичен преглед, микробиологично изследване... ако има някакви възпаления или други проблеми-да ги лекувам преди цитонамазката. Четох в тази тема, че понякога резултатът от цитонамазката може да не е добър заради някакво възпаление. Като че ли ми се иска да избягна шока от лошия резултат.

Записах си часове за прегледи при д-р Ганчева (втората половина на май) и при проф. Карагьозов (началото на юни). Не очаквах, че напливът на пациенти е толкова голям. Изненадах се, честно казано. Май съм единствената, която пада от Луната. Може би не съм, всъщност, защото тази седмица говорих с мои познати.... някои не са и чували за цитонамазка.... сега съм ги подгонила и тях-да се преглеждат.
От прочетеното в тази тема останах с впечатлението, че са добри специалисти, но все пак реших да взема 2 мнения.

Пропускам ли нещо-като за човек, който е решил да се вземе в ръце?

Благодаря ви още веднъж за темата, за това, че ви има, за съветите!

# 768
  • София
  • Мнения: 2 521
Хе хееее един джедай пише в нашата тема!  Laughing

Vivi, според мен абсолютно правилно.
При прегледа ако няма възпаление /лекарите го виждат и с просто око/
може и веднага да ти вземе материал за цитонамазка и да ти направи колпоскопия.
Добре е тези неща да се правят преди овулация, в първите чисти дни след менстр.
Дано датите на прегледите ти да са добре спрямо цикъла ти.
Докторите са добри.

# 769
  • Мнения: 2 898
Vivi, добре е повече жени да направят като теб! Поздрави!

# 770
  • София
  • Мнения: 15 282
Добре е тези неща да се правят преди овулация, в първите чисти дни след менстр.
Дано датите на прегледите ти да са добре спрямо цикъла ти.

Знаех си, че трябва да ви питам.  Simple Smile
Това май не го съобразих много-много. Ще си погледна пак датите. Като така или иначе ще ходя на прегледи след два месеца, може би няма да е проблем да освободя едните часове и да запиша други.
Благодаря за съвета!

dimana27 , по-добре късно, отколкото никога, ама..... малко ми е терсене сега, че толкова време не помислих по този въпрос.
Добре, че е тази тема.
Сега си подгоних и приятелките, а, странно, някои се държат някак.... сякаш това не ги засяга.  Confused

# 771
  • Мнения: 2 898
Сега си подгоних и приятелките, а, странно, някои се държат някак.... сякаш това не ги засяга.  Confused

 Така е. След операцията постоянно повтарям на мои близки да си направят цитонамазка, но досега само една жена си направи. Удивително, но има и такива, които никога не са си правили  #Crazy...

 Момичета, някой знае ли какво става с Ива?

# 772
  • Мнения: 149
Vivi,според мен ако нямаш диагностициран проблем не е необходимо мнението на няколко специалисти.Защо ти е всичкия този стрес.Просто иди при добър гинеколог направи преглед и цитонамазка и ако всичко е както трябва, всяка година си ходи за профилактика.

# 773
  • София
  • Мнения: 15 282
Мая, четох тук за добри резултати от цитонамазки и сериозни проблеми след няколко месеца. Имаше мнения, че цитонамазката не винаги е достатъчна за диагностициране на проблем....
Затова реших, че само цитонамазка няма да е достатъчна.
Силно с надявам сега да не ми открият нищо сериозно.  Praynig А по-нататък наистина ще се постарая да съм стриктна с прегледите.

# 774
  • Мнения: 329
Аз също се чудя какво става с Ива, дано при нея всичко е наред!
Виви, аз също мисля, че преглед при трима специалисти е излишен стрес, при липса на проблем при теб. Но щом си решила, действай!
Видяхте ли тази тема, интересна е:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=376290.285

Последна редакция: сб, 04 апр 2009, 22:36 от olive19

# 775
  • Мнения: 470
Здравейте мили момичета  Hug,тук съм вече.Вчера приключих със лъчетерапията. Първоначалното ми намерение беше да пътувам всеки ден до Шумен,но състоянието ми после не го позволяваше и затова през седмицата бях там,прибирах се само за събота и неделя..Какво да ви кажа,освен че съм като парцал изтискан,изстискан та чак вече няма какво да изстискваш.Който казва,че не се усеща нищо много се лъже,последствията са ужасни-постоянно гадене,метален вкус в устата,нямаш апетит,умора,разстройство.Освен това след втората операция ми назначиха консулт с химиотерапевт в Шумен и но втората седмица ми започнаха и вливания един път седмично на Цисплатин.Трябваше да бъдат 4 вливания,но след последното точно на рожденния ми ден просто вече не издържах и говорих с доктора и ми спестиха последното.Та  и това ме довърши.Казват ,че до две седмици всичко трябва да отшуми,надявам се да е така,защото по гадно не съм се чувствала никога през живота си.Бях съгласна да преживея ако трябва още две операции,отколкото това,защото при тях се оправяш със всеки изминал ден,а при тези терапии,колкото по наближаваш края по зле става.Радвам се,че всичко свърши.Има моменти в които съм много добре с малки изключения и се моля и утре да е така,че ще водя малката на карнавала.
При първа възможност ще се върна назад да ви изчета.

Vivi  аз съм пациентка на д-р Ганчева,тя ме оперира и не бих я сменила за никой друг.Тя е пълен перфекционист.Няма да съжаляваш.Аз на 21.04 евентуално съм при нея на контролен.

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 00:20 от Ива_Николова

# 776
  • Мнения: 484
здравейте момичета,в четвьртьк мисля да ида за 2 цито след конизацията,обаче сега чета ,че не е добре да сьм в овулация,а на мен пьрвият ден на цикьла ми беше  на 27.03...не мога да изчисля сега кога ще ми е овулацията,за да не отида тогава,защото пьрвите чисти дни ми бяха сега ,петьк ,сьбота,неделя......моля ви ,преди ми бяхте сметнали тая овулация,дано някоя от вас и се смята и ми каже...,аз смятах 13 дни ,ама от началото ли newsm78
май че се пада на 9.04...ама за по сигорно ,ви моля да ми кажете дали е така,ако е на 9.04 овулацията ми,аз по добре ли е да изместя прегледа си следващата седмица?
иве,много ми стана тьжно сега акто ти чета поста,знам ,че ти е болно,ама мисля че след това льчелечение ще се оправиш/казвам го защото познавам жена ,която е минала по този пьт,прерди доста години и е жива и здрава/много целувки и гре главата Hug

# 777
  • Мнения: 2 898
Боби, оправи ми настроението. По моите скромни изчисления днес ти е  десетия ден. Значи в четвъртък ще ти е 14-ти.

Иве, радвам се,че си тук! Минала си през голям кошмар. Дано вече всичко да е наред!

# 778
  • Мнения: 329
Иве, в момента ти е много трудно, но това всичко е за да бъдеш после здрава, желая ти повече сила, за да успееш да издържиш терапията. Hug Heart Eyes

# 779
  • Мнения: 23 406
Иве,много гадно звучи.Не искам да сравнявам,но се чувствах такав началото на бременността,когато ме вкараха в болницата и ти съчувствам искрено.Парцал е най-точната дума.
Сега се надявам това да са ти последните лоши дни,свързани с този проблем.
Боби,спокойно ,всичко ще е наред с цитонамазката.
Да ви кажа Ганчева никога не ми е казвала да гледам овулация,когато искам преглед.Може би е добре да си питате лекарите,ако имате съмнения
Виви,добре е ,че си се взела в ръце.Ганчева е моят гинеколог и й имам пълно доверие,чудесен лекар и човек.Ако това ще те успокои,нека те видят и двамата,при които имаш час.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт