Проблем с розацея!?!

  • 357 736
  • 1 028
  •   1
Отговори
# 840
  • София
  • Мнения: 1 877
да, казват и четох днес, че чай от лайка помага много, както и маска от от овесени ядки и зехтин.
трябва да пробвам, аз пия витамин б6 (рибофлавин), но док. ми каза само 2 месеца.
сега си взех геритамин да видим, дано има подобрение.

# 841
  • Мнения: 175
Препоръчвам Метроруборил за червенините. Да се консумират по-чисти храни и да се ползва натурална козметика за почистване и хидратация Wink

# 842
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 317
Днес в един друг форум прочетох, че една мацка се е изчистила от хеликобактер без антибиотик. Пила е прополис - 20 дни по 25 капки сутрин, обед и вечер. После изследванията са били отрицателни.

А можете ли да ми препоръчате крем, който да успокоява зачервяването и поне малко да го тушира?
Ани, писали сме едновременно, благодаря Simple Smile
Днес в аптеката питах за него, но го нямат. Всъщност го няма в никоя аптека в града. Ще трябва да го поръчам онлайн. Впрочем рових във френски форум и там едно момиче беше писало, че са и правили изследване за демодекс, което установява до каква степен е колонизирана кожата. Но явно тук не се прави такова ? newsm78
Продължавам с хранителния режим - не пия кафе, ям много зеленчуци, смених солта, вече ползвам морска, купувам пълнозърнест хляб...Но това изисква време, за да се види ефект.

 Предложиха ми нещо на Авен против зачервявания, някой ползвал ли е?

Последна редакция: сб, 14 мар 2015, 23:19 от l'etrangere

# 843
  • София
  • Мнения: 1 877
Добро утор,
на мен авен форт за нощем ми изписаха, но не е кой знае какво действието...
истината е, че от студеното време най се влошавах, т.е. кожата ми се орпавяше само с крем силно похранващ и хидратиращ без вода вътре. слагах сутрин и вечер и почиствах добре с един тоник - мляко.
Идеята е подхранване и успокояване. Фотозащита също.

Сега както писах по - горе мажа с метроза и много ми дръпнаха червенините, направо съм изумена. но е възможно резултатът да е заради комплексния подход. При мен (червенинки и няколко пъпчици по лице и врат съчетано със сухота на кожата):

- хидратация / почистване / похранване  / диета (без люто и храни с ферментирали съставки, кафе пия, бяло вино и бира също).
- фотозащита
- лазер веднъж преди 2 седмици (след месец пак ще правя преди топлия сезон да дойде)
- локален АБ метрозагел

Успех момичета и най-вече наблюдавайте кожата си и намерете добър дерматолог и много четете без излишна паника за да отсеете кое работи във вашия случай.   bouquet

(За демодекс не ми бе казано че има тест, явно направо ми бе изписан да се види ще махне ли червенините. )

# 844
  • Мнения: 5 085
А можете ли да ми препоръчате крем, който да успокоява зачервяването и поне малко да го тушира?
Преди няколко страници една потребителка писа, че със серума на Дарфин - "Интрал" е успяла да тушира такова внезапно пламване, но у нас действително струва цифра ooooh! Всичко, което ползвам аз е от по-висок ценови клас (а и съм писала из темата, да не се потретвам) и не съм видяла особен ефект от Авен, Галеник, Ла рош.
Антибиотици не мажа...към момента съм в овладяно положение. Но слагам крем поне 2-3 пъти на ден, сега поднових и ампулите на Шпилер, свалям грима с вода, капки зехтин и малко обикновено краставично тоалетно мляко. От разгримиращи продукти как съм горяла-а-а...не е за разправяне.

Кураж и без паника   bouquet

# 845
  • Мнения: 175
Юриаж има хубав крем за червенините,а на Авент серията е антируж (харесвам много маската).Пак ще се повторя,че Метроруборила е за по-проблемни зони и по-бърз ефект.Той се слага в малки количества!

# 846
  • Мнения: 175
И да добавя,че моята розацея изчезна след като спрях да ям месо,консерви,пържено,млечни шоколади,фафли..мафли и т.н  Mr. Green 
Вече използвам натурална обикновена козметика , от слънце не се пазя, и spf почти не използвам!
Ще помагам със съвети,защото знам как се чувствате  Hug Не губете вяра-спасение има!

# 847
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 317
Препоръчайте дерматолог, от който сте доволни, моля?
Ванила, ти под ферментирали храни, кои имаш предвид?
Ани, ти изобщо ли си спряла месото?

Иначе погледнах серума на Дарфин, но наистина е много скъп.
А метроробурил май е изчерпан.
При мен проблемът е зачервяване и раздразнена кожа на челото, носа и бузите. По челото почти ме боли, на другите места боцка и щипе и имам капиляри в гънките на носа. Пъпки нямам. Но е очевидно и ако бях с по-тъмна кожа по рождение нямаше да се набива така на очи. Много ми се срива самочувствието, в крайна сметка е лицето, а не някоя част на тялото, която можеш да скриеш. Sad
Благодаря ви, че пишете!

# 848
  • Мнения: 746
l'etrangere, всеки ден се моля да имах тъмна кожа, но уви ooooh!
Иначе аз започнах да ходя при д-р Маркова - рано е да се каже изобщо дали съм доволна, но ми е по-добре от преди като усещане. В началото обаче ми избиха доста странни пъпки, после се скриха.
Тя е единственият дерматолог, който ми е казал, че розацеята е лечимо заболяване, затова се реших да бъда при нея, след като 1 година се чудех Simple Smile ще преценя занапред дали да продължа, засега съм там. Мисля обаче да се допитам и до хомеопат впоследствие.

# 849
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 317
Chancy, погледнах отзиви за тази докторка, доста хора я препоръчват, даже едно момиче, което е писало в тази тема, твърди, че д-р Маркова я е излекувала от розацеята. Може и аз да си запиша час при нея.

А вчера вечер пак се намазах с лайка, смрадлика и хума, действително облекчава.

# 850
  • София
  • Мнения: 1 877
Препоръчайте дерматолог, от който сте доволни, моля?
Ванила, ти под ферментирали храни, кои имаш предвид?


Червено вино, сини сирена, консерви (прегрешавам с малко риба тон от вр. на вр.), виж бира пияяяя, но не "пламвам" от нея, пламвам от стрес и след малко се успокоява кожата... пламнах повече от един ФДТ вчера, той е доста плътен, хем е на ларош покривен за розацея, явно химията не ми понесе нещо. Виж фдт - CC кремчето на уриаж, 30 фактор, розелиан  e идеално, покрива леко и не дразни.
http://www.arteka.bg/1918-thickbox_default/%D1%83%D1%80%D0%B8%D0 … -%D0%BC%D0%BB.jpg

Оказва се при менм че най - големия причинител е стрес и силен студен вятър. Да излеза без фото защита не може никой да ме накара. Слънцето е опасно за всяка кожа и й въздейства, а за нашите какво остава...

Вижте: http://en.wikipedia.org/wiki/Ultraviolet#/media/File:UV_and_Vis_Sunscreen.jpg




# 851
  • Мнения: 746
Chancy, погледнах отзиви за тази докторка, доста хора я препоръчват, даже едно момиче, което е писало в тази тема, твърди, че д-р Маркова я е излекувала от розацеята. Може и аз да си запиша час при нея.

А вчера вечер пак се намазах с лайка, смрадлика и хума, действително облекчава.

препоръка: при Маркова не се записва час. Отиваш и чакаш.
Тук има повече информация как се случват нещата:
http://polinasofia.com/2013/11/markova/

Т.е. трябва да отидеш час-два преди приемното време, за да си сигурна, че ще те приеме /евентуално/. На ден се падат около 7-8 човека, които приема. Тя приема по 3 часа на ден.

# 852
  • Мнения: 4 202
Не се заяждам, не искам и да обезкуражавам никого, но как някой разбира, че е излекуван?
Аз бях в ремисия близо 2 години и след това как пламнах, че ми се върна тъпкано. Може да има подобрение от дадено лечение или терапия, дори дълги периоди на подобрение, но искам някой да ми каже, че поне 10 г. е бил ок и дали в такъв случай е сигурен, че е бил с розацея.

# 853
  • Мнения: 746
Не се заяждам, не искам и да обезкуражавам никого, но как някой разбира, че е излекуван?
Аз бях в ремисия близо 2 години и след това как пламнах, че ми се върна тъпкано. Може да има подобрение от дадено лечение или терапия, дори дълги периоди на подобрение, но искам някой да ми каже, че поне 10 г. е бил ок и дали в такъв случай е сигурен, че е бил с розацея.

Момичето, което беше писало, че се е излекувало при Маркова, каза, че няма рецидив от 19 години насам.
И аз не знам какво значи, че си излекуван. А дори и да си излекуван, е възможно да се върне отново. Както с грипа: излекуван си и после пак се разболяваш. И тъй като за розацеята има различни причини, може следващия път причината да е друга... Sad

# 854
  • Мнения: 4 202
Chancy, ти от колко време я посещаваш?
На колко време са контролните прегледи и всеки път ли се плаща 80 лв?
Колко яреме бе нужно, за да усетиш леко подобрение?

Общи условия

Активация на акаунт