Проблем с розацея!?!

  • 356 847
  • 1 028
  •   3
Отговори
# 855
  • Мнения: 746
Chancy, ти от колко време я посещаваш?
На колко време са контролните прегледи и всеки път ли се плаща 80 лв?
Колко яреме бе нужно, за да усетиш леко подобрение?

аз я посещавам от края на януари.
Първия път тя поиска да отида пак след 20 дни. Следващия път трябва да я посетя като ми посвършат медикаментите и мазилата.
Подобрение в това как си чувствам кожата получих още след първите компреси - по-засегната ми буза стана гладка на пипане. Но в началото ми избиха много странни пъпки, по челото, доста се уплаших, но продължих. Оправиха се. Маската й е ужасна на мириз, както и трудно се маха, но и тя като че ли подейства добре в началото - мисля, че съм по-малко червена. Но знам, че трябва да мине адски много време, поне 5-6 месеца, докато евентуално се оправиш. Самата лекарка не дава гаранция кога ще се оправиш, защото при всеки причината е различна.
Докато чаках в един от пътите имаше жена, която от 3 месеца я посещава и лицето й изглеждаше много добре, аз даже не мислех, че е за розацея при лекарката.

Иначе прегледът е 40 лв, 80 мисля е, ако е с гръб например.
Но никак не е евтино. Рецептите й досега винаги ми излизат около 100 лв, т.е. всеки път оставям едно 140-150 лв. Но това е в началото. После посещенията се разреждат.

Аз лично се чувствам длъжна да пробвам и Маркова, защото както казах, тя е единствения, за когото знам, който казва, че розацея е лечима. Тя самата ми каза, че през нея са минали толкова пациенти с розацея, колкото може би при никого другиго. Засега се доверявам, на 90%, с едно наум. Много е трудно да решиш кое ще ти повлияе добре..

# 856
  • Мнения: 175
l'etrangere,месо не ям и грам от 3г. Резултата се забеляза след 4-тия месец и от тогава вече нямам ужасните сърбежи,пъпки,корички и релеф който никакъв грим не скриваше!От горещ климатик и интензивен спорт все още получавам червени бузки. Другите неща които споменах вече ги бях изхвърлила от менюто си.Не казвам,че съм се излекувала ,защото не са минали 10г. ,но от близо 3г. никой не би казал,че имам розацея  когато съм без грим . Съветвам ви да обърнете внимание и на  декоративната козметика която ползвате,защото на тези чувствителни кожи е много важно тя да е подходящата и да не е стара.

# 857
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Здравейте!
Опитах да си поръчам онлайн метроробурил, но го няма наличен.
По телефона разбрах, че ще го има по аптеките от април или май, тъй като самият производител Изисфарма обновявал крема, каквото и да значи това. (Дано стане по-добър)
Препоръчаха ми метронидазол на Браун и Робурил, което можело да замести Метроробурил.
В аптеките не могат ли да приготвят лекарство с метронидазол, направо ми е чудно как може да няма алтернатива, пък и метроробурила е над 30 лв. навсякъде.

Chancy, доктор Маркова външно ли третира розацеята или ти е изписала и нещо вътрешно. Пуска ли изследвания?
Ванила, СС кремът на Уриаж има ли аромат? Нужно ми е нещо за прикриване, но тези, които имат дори съвсем малко парфюм ми дразнят.
Ани, чудесно е, че си решила проблема...много ще ми е трудно да спра да ям месо, сега ям много малко, а съвсем, ако трябва не знам. Много воля ще ми трябва, дано не се налага.

Последна редакция: пн, 16 мар 2015, 15:48 от l'etrangere

# 858
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Не прочетох темата от началото, признавам си.
Знам обаче - от личен опит, четене, консултации с незнам си какви си специалисти на 3 континента и т.н, че розацеята рядко, ако изобщо, е от хормонално естество. (Това по повод ендометриозата и розацеята).

Отървах се от нея завинаги или - да чукна на дърво - не е рецидивирала повече от 5 години. Оправих се с продължително приемане на дермабион, витамин С и калций - разтворими таблетки и - най-важното, един медикамент, който по принцип се изписва при алергични състояния и тревожни разстройства. Казва се Атаракс. Той, по принцип, повлиява много добре кожни проблеми като невродермит и розацея.

 

Не вмъкнах цитата навреме, извинявайте за двата последователни поста. Ето тази жена се е излекувала при д-р Маркова. Ровейки в множество публикации по въпроса, на друго място е писала името на докторката. Дано и други да имат успех с нея  Praynig

# 859
  • Мнения: 746

Chancy, доктор Маркова външно ли третира розацеята или ти е изписала и нещо вътрешно. Пуска ли изследвания?


основно външно + калций, рутаскорбин, ензим за стомаха, противоалергични.

# 860
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Момичета, как сте?  Simple Smile
При мен нещата са розови...по-скоро червенеещи, този вятър и променливото, слънчево, но студено време никак не ми действат добре.
Ходих и си направих кръвно изследване на хеликобактер - отрицателно е.
Посетих дерматолог, от който не съм доволна и явно ще ми се наложи да правя здравен туризъм при някой друг.
Благодаря на дамата, която препоръча разгримиране със зехтин  Peace, действа добре и не дразни въобще, сваля грима успешно.

# 861
  • София
  • Мнения: 1 877
Аз отивам на nd-YAG лазер за втори път. (Правих преди месец).
След първия лазер е нормално да се активират петънца, червенинки.
Но след втория вече имa резултати чувам и разговарях с пациентка на която след няколко процедури с такъв лазер са затихнали висчки обезпокояви червенини и пъпки и вече няколко години само с кремове срещу розацея се третира и е спокойна кожата й.

Прочетете за nd-YAG лазер. Той е един от двата типа лазер, които лекуват розацейни симптоми. Моята кожна каза, че след овладяване на пъпките с възпалението ще ме прати на такъв. А аз вече бях открила къде да ходя и бях направила първата процедура.  Правят се през месец и се избягва слънцето, ако сезонът е пролетен, лятото не се прави лазер и фото защитата е задължителна (след процедура, ако има УВ лъчение).

# 862
  • Мнения: 5 083
Благодаря на дамата, която препоръча разгримиране със зехтин  Peace, действа добре и не дразни въобще, сваля грима успешно.
Разреждам го и с вода, защото след седмица-две може да започне запушване на пори на някои места.
Относно туризма...тази д-р Маркова много обещаващо звучи Peace
Твоята кожа мазна ли е, розацея с акне или е много суха и само се зачервява (с или без изразени (спукани) капиляри? Питам те, защото при мен (от втория вид съм) Руборил (метронидазол-съдържащ, но формулата, която предлагаха 2002/2003 на нашия пазар) имаше точно обратен на успокояващ ефект, кожата ми започна да се лющи и да е още по-реактивна. Може би действа добре при акнетична, мазна кожа, за суха моят опит беше с плачевен резултат. Проба-грешка, наблюдавай се и си прави изводи кое как  Peace

# 863
  • Мнения: 138
Момичета здравейте. Мъж съм и имам розацея от няколко години , като вече на 2те бузи и под очите имам множество спукани капиляри(възелчета) от около година вече не се мажа с никакви кремове (освен фотозащита) , не че съм се предал , но не знам има ли излекуване това нещо. Най-гадни са стресовите ситуации - тогава пламвам за секунди и просто цвета на кожата ми се променя за части от секундата. Лошото е ,че в последните 4-5 месеца забелязах ,че при такива стресови ситуации , когато пламна за секунди автоматично  ми пламват и ми се зачервяват и очите , което вече започва да ме притеснява много. Някой имал ли е такъв проблем ? Ходих миналата година на 4 процедури Елос (не знам какъв е лазера , сигурно nd yag) без резултат. Четох тук ,че в дерма вита има добър лазер , който мисля да пробвам на есен. Но въпроса ми като цяло е за проблема с очите.

# 864
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Фръц, моята кожа е мазна, челото, носът и бузите ми са мазни, останала част от лицето е нормална. Нямам пъпки, гладка е кожата. Обаче е червена и се появяват капиляри (челото ми е най-явно зачервено). Освен това ме дразни, щипка ме и ме сърби. Благодаря, че ме предупреди за метроробурила, ще го имам наум когато успея да си ги купя.
Ванила, дано все такива хубави резултати да докладваш! Peace Не видях дали си писала къде правиш процедурите и сама ли реши за тях или са по докторска препоръка?
Аз днес пробвах минерален лосион на Авен с термална вода и УВ фактор 50, обаче оставя такъв бял слой по кожата, все едно съм с бяла пудра и червенината отдолу започва да лилавее доста грозно. И го свалих. Та който реши да го ползва, да го има предвид.

Кросър, за себе си поне за сега емоциите ги туширам с валидол и чай от кантарион. Валидола се побира лесно и в дамска чанта и в джоб, а кантариона си го пия у дома. Страх ме е от по-силни неща, освен това още нямам избран доктор за тях. Ако имаш и капилярчета в очите, които са по-видими, може би затова да се зачервяват и те? Просто пробвай да тушираш стреса с нещо, което смяташ подходящо за теб. А каква фотозащита ползваш?

# 865
  • София
  • Мнения: 1 877
Moмичета,
досега не съм чула без лазер някой да се е оправил съществено! не ви агитирам, просто споделям мнение и лично и непрекъснато чета в нета на английски (не само местни сайтове).

Аз ходя при мойта козметичка, която е с медицинско образование (кинезитерапевт) и работи само с най-доброто на пазара и е с много добра репутация. Тя ми предложи идеята за лазера, която напълно се припокри с онова, кеото дерматолога планираше да препоръча.

СС крема на Уриаж
е с лек приятен мирис, консистенция и е с цвят леко бежово и фактор 30. На мен ми понася много спокойно и го нося всеки ден.

# 866
  • Мнения: 5 083
Лошото е ,че в последните 4-5 месеца забелязах ,че при такива стресови ситуации , когато пламна за секунди автоматично  ми пламват и ми се зачервяват и очите , което вече започва да ме притеснява много. Някой имал ли е такъв проблем ?
Днес бях на очен лекар. Розацеята вече е засегнала и очите. Изписаха ми локален АБ, но знам, чe резултатите ще са временни. Все още кърмя и съм безсилна.
____________________________________________________________________

ва ни ла, ще опишеш ли с повече подробности как беше с еритемата непосредствено след манипулацията и как се развиха нещата към днешна дата.
 Дано си много удовлетворена и в дългосрочен план Praynig
 От прочетенето в американските сайтове разбрах, че ПДЛ лазерите имат по-голям успех от nd-YAG в сравнително изследване след 3-та процедура...от следващите (бяха по 5) се завишаваше отново еритемата.

# 867
  • София
  • Мнения: 1 877

ва ни ла, ще опишеш ли с повече подробности как беше с еритемата непосредствено след манипулацията и как се развиха нещата към днешна дата.
 Дано си много удовлетворена и в дългосрочен план Praynig
 От прочетенето в американските сайтове разбрах, че ПДЛ лазерите имат по-голям успех от nd-YAG в сравнително изследване след 3-та процедура...от следващите (бяха по 5) се завишаваше отново еритемата.

привет,

след първия лазер няма видим резултат, дори някои петънца, червенини се обострят (така ми каза козметичката) и аз го видях. Обаче месец по късно се успокои кожата и аз се запътих към процедура № 2.

Сега, незнам доколко и мазането с локален АБ предписан от дерматолога (метроза гел) има принос.....вероятно е спомогнал, тъй като док. предписа мазане сутрин и вечер и каза, че след успокояването нa възпалението, ще ме прати на ndYAG.

Смятам да направя лазер сега и края на април, ако не е започнало горещо време и чак наесен отново ако има нужда. В момента кожата ми е с малка розова зона на еднат абуза и едно, две петънца на брадичката, а беше  двойна засегнатата зона преди лазера и АБ. Аз отдавам резултата на съчетания подход.

Моята козметичка е категорична за лазера, казва, че без него не може да се изчисти видимо лицето и аз съм съгласна.
вижте нагледно как действа лазера: https://www.youtube.com/watch?v=2ihDMJj7Pkg&list=PLB032E2F8A0BADF47
 (не ходя в Дерма вита, а другаде, нека не се счита като агитация.)

Бременните, проверете дали лазер е подходящ за вас (и кърмещите също), може би сега само това би помогнало, когато АБ е стриктно забранен.

Успех!   bouquet

# 868
  • Мнения: 267

привет,

след първия лазер няма видим резултат, дори някои петънца, червенини се обострят (така ми каза козметичката) и аз го видях. Обаче месец по късно се успокои кожата и аз се запътих към процедура № 2.

Сега, незнам доколко и мазането с локален АБ предписан от дерматолога (метроза гел) има принос.....вероятно е спомогнал, тъй като док. предписа мазане сутрин и вечер и каза, че след успокояването нa възпалението, ще ме прати на ndYAG.

Смятам да направя лазер сега и края на април, ако не е започнало горещо време и чак наесен отново ако има нужда. В момента кожата ми е с малка розова зона на еднат абуза и едно, две петънца на брадичката, а беше  двойна засегнатата зона преди лазера и АБ. Аз отдавам резултата на съчетания подход.

Моята козметичка е категорична за лазера, казва, че без него не може да се изчисти видимо лицето и аз съм съгласна.
вижте нагледно как действа лазера: https://www.youtube.com/watch?v=2ihDMJj7Pkg&list=PLB032E2F8A0BADF47
 (не ходя в Дерма вита, а другаде, нека не се счита като агитация.)


При мен имаше резултат веднага.
Методът беше друг, не като този от видеото. Лекарката третираше всеки кръвоносен капиляр поотделно. След това беше леко подуто като ухапано от комар, но ефект имаше веднага.
Трябва да си безумно смел и позитивно настроен, за да си повериш кожата на лицето на козметичка , а не на лекар.

Не може да се говори за ефект от лазер, след като се прави и АБ терапия.

# 869
  • София
  • Мнения: 1 877
Понаписах някои неща, но после си рекох, че  е излишно. Големи хора сме и сами си движим нещата.
Аз нямам капиляри разширени и не забелязах нищо след лазера веднага.
Сега месец по-късно забелязвам, че кожата ми се изчиства, но може и да е от седмица мазане с локалния АБ.
След втория лазер ще пиша пак.
Успех на всички и умната   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт