Проблем с розацея!?!

  • 357 958
  • 1 028
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 32
Спешно!!!!Дайте ми съвет!От розацеята имах пъпки по гърдите,гърба и врата.Също започна и да ме сърби.Напръсках с термална вода на ла рош няколко пъти.Намазах точно два пъти с цинкова маз,който дори се изписва при бебета за подсичане.Но стана нещо ужасно!!!!Започнаха още по силни сърбежи,парене,кожата стана като изгорена!!!!
На някой случвало ли се е подобно нещо?Дали е от мазта или от водата?Какво да правя????

# 151
  • Мнения: 1 098
Здравейте, момичета!
Ето и при мен как се развиват нещата. Лицето ми никога не е било толкова добре. Всички се учудват и ме питат как стана така. Все пак от години се боря с розацеята. Това, което правя е миене на лицето със сапун на Авен, често пръскане с телмалната вода на Авен, редуване на двете ми изписани кремчета пак на същата фирма, всеки ден мажа засегнатите части и с Канестен, вечер преди да си легна обилно намазвам лицето си с Бочко. Пазя се много от слънце, въпреки, че бях на три морета. Не знам, може би е ремисия, но най- накрая видях лицето си почти излекувано. Има още червенина, но по- лека. Пъпчици ми излизат изключително рядко. Много съм щастлива. Вече не мисля като говоря с някой за това. Според мен улучих най- накрая козметиката, която ми се отразява добре.
Успех на всички!
Белинда, може би мазта е раздразнила кожата ти, не вярвам да е от термалната вода.

# 152
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Не прочетох темата от началото, признавам си.
Знам обаче - от личен опит, четене, консултации с незнам си какви си специалисти на 3 континента и т.н, че розацеята рядко, ако изобщо, е от хормонално естество. (Това по повод ендометриозата и розацеята).

Отървах се от нея завинаги или - да чукна на дърво - не е рецидивирала повече от 5 години. Оправих се с продължително приемане на дермабион, витамин С и калций - разтворими таблетки и - най-важното, един медикамент, който по принцип се изписва при алергични състояния и тревожни разстройства. Казва се Атаракс. Той, по принцип, повлиява много добре кожни проблеми като невродермит и розацея.

 

# 153
имам розацея от 8 год.Лекуване няма,подържате има,ползвам медицинска козметика БИОДЕРМА,термалната водаН2О,крем sensibio AR,слънцезащитен крем с фактор 50.Перфектни са,чуствам се прекрасно,пробвайте!Благодаря!!!

# 154
здравейте аз съм неда и имам този проблем от миналата година . Бях много зле и като вас търсих начини да се справя . Мисля ,че намерих. Намерете във нета Дончо тонев билкар има и телефон  направете връзката и си вземете билката . Не я знам не казва каква е но ми помогна пия я втори път по негова препоръка.Но  съм добре .Лицето ми се изчисти въпреки че пуша. успех на всички...

# 155
  • Мнения: 96
Имах този тежък козметичен проблем години наред, особено в нежните зони с по-тънка кожа- около носа и устните. Реших го след 2-месечно мазане 2 пъти на ден с МЕТРОРУБОРИЛ  (крем+почистваща вода ), продукт на ISIS Pharma, ако се не лъжа, има го в аптеки "Ремедиум", към 30-тина лв. е. Предписа ми го д-р Коцева от "Торакс" след щателно микробиологично изследване. Пробвала съм какво ли не друго, това е единствената медицинска козметика, която не само ми помогна, ами и ми реши проблема. Сега само през зимата в силен студ имам леки зачервявания, но като усетя, че имам раздразнение се намазвам вечерта и на сутринта всечко е наред.
ето го:

# 156
  • Мнения: 8
Здравейте! 
  Знам, че не е първото запитване по темата, но и с помощта на търсачката нищо конкретно не открих  Sad
Във нито една тема не се засяга конкретно лечение, което е помогнало наистина на някой. За това ще ви питам, като предварително се извинявам, ако има подобна тема, която не съм открила.
  Имам розацея от две години някъде. Преди това кожата ми беше изключително чиста и нямах проблеми с пъпки, зачервявания и т.н.
В началото започна само с поруменели бузки и почти невидим обрив. Сега вече ми излизат дребни пъпчици понякога с бяло връхче, които "настъпват" и към челото и бръдичката.  Close С фон дю тен не личат толкова, но все пак цялат ми кожа е с неравности и тен, така че трябва да се "клепам" доста.
  Знам, че розацеята няма лечение и е много досадна болест. Ще бъда благодарна на всеки, който се е излекувал или поне е подобрил положението си и има желание да разкаже КАК?Mili momi4eta tova 4e rozaceata njam le4enie ne e vjarno az sam imala rozacea,i se izlekuvah.neznam kakvi sa tezi dermatolozi pri koito davate sumati pari i ne vi objasnjavai 4e edno ot nesta koeto reflektira varhu kozata sa macalata skoito se mazete .zabraveta pudri i dr. mazila.koito iska da probva moita racepta. sutri i ve4er se miete i se mazete sas zehtin 1  2 kapki i  bo4ko zelen s smradlika a prez ustata vzemate po 1 tab. tetraciklin antibiotik vseki den  3 meseca zabravete vsjkvi mazila s koito da se mazete i ne hodete na solarium po vreme na le4enieto po4nete i sled 2 sedmici ste imate rezultat sas sigurnost no prodalzavate 3 meseca.sled 3 te meseca prodalzavate da nese macoti s pudri idr. mazila.a se mazeta s antirougeurs na Avene

  В момента съм бременна и няма да мога да ползвам повечето лекарства, за това и не съм ходила скоро на дерматолог. Все пак вашите съвети ще ми бъдат много полезни за в бъдеще. Информация за билки, които помагат или за лазерна терапия, за която съм чувала бегло, сащо ще ми бъде от полза.  Rolling Eyes
  Предварително благодаря. Hug Hug Hug

# 157
  • Мнения: 4 202
Момичета, направо съм отчаяна. Имам розаея от поне 5 години. Когато установиха, че е розацея състоянието ми бе много тежко, защото бях лекувана дълго време със стероидни препарати  #Cussing out Тогава пих антибиотик близо 6 месеца и положението много се подобри.
През годините имах и лоши моменти, но някак си успявах да закрепя положението и така до преди месец. Появиха ми се малко червени обриви по бузата и по челото. Една приятелка каза, че е ходила при добра кожна лекарка,която работи с хомеопатия и реших да отида да видя какво ще ми каже. Лекарката, която ме лекува до момента, не че е лоша, но знам, че щеше да ми изпише АБ, а ние бебеправим и не искам да пия.
Така, отидох при тази лекарка, но тя не спомена нищо за хомеопатия, а ми назначи изследване за хеликобактер (така ли се пишеше) и пак някакъв стероиден препарат. Аз доста се противих, но явно тя успя да ме убеди, за което много ме е яд.
Бактериалното изследване, беше отрицателно, разбира се и след използването на мехлема положението се подобри. И 1-2 седмици бях добре, ноооо изведнъж пламнах жестоко. Явно това,което е потискал кортизоновия мехлем изби за една нощ и сега съм ужасно изрината и доста ме боли и пари.
Не мога да не ползвам ФДТ, ходя на работа,предполагам това допълнително дразни кожата. Вечер си правя компреси от лайка и се мажа с ленено олио, но толкова раздразнена кожа едва ли може да се повлияе от това.
Направо не знам кой път да хващам  ooooh!

Извинявай те, стана малко дълго  Embarassed


Някоя от вас ползвалали е кремът на Клиник "Redness solution",който е специално за розацея и раздазнена кожа?

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 00:21 от red shoe

# 158
Здравейте.И аз имах неприятни преживявания с розацея.След 8 години червени бузи се оправих по малко необичаен начин.След четене на сумати статии в интернет един ден отидох в аптеката и поисках да купя метронидазол .Аптекарката ми даде Flagyl,таблетки метронидазол.В описанието не се споменава,че може да се използва за лечение на розацеа.Реших да пробвам.Беше ми писнало да ме бъзикат,че съм се изчервила за нещо,отделно паренето по лицето ми и тъпите малки пъпчици.И така предписах по две сутрин и вечер.След около 2 седмици през които храната ми имаше отвратителен вкус (предполагам страничен ефект от хапчетата), кожата ми стана като нова.Не можех да повярвам ,нямаше и помен от червенината.Знам,че е малко рисковано на своя глава да се взимат лекарства. Но ви споделих своя опит.Слава Богу успешен и на време, защото след като ми се изчисти лицето забелязах 2 малки деформации на кожата под брадичката и ако не бяж преборила розацеята не ща да мисля.Успех на всички  bouquet

# 159
Едно простичко и ефикасно лечение за розацея - всяка вечер мажете засегнатите участъци на лицето с йодасептадон- струва 3 лв в аптеките и спирате останалите мазила срещу 28-30 лв - не се колебайте и пробвайте - за мен това е лечението!!!!!!Йодасептадон се измива с вода - да не се плашите от червенооранжевия цвят на кожата си - мажете вечер и сутрин изплаквайте- само за 1 седмица ще се радвате на видими подобрения!

# 160
  • Мнения: 4 202
От една седмица ползвам Сконорен, което е ацелаинова киселина и имам голямо подобрение.
Съпругът на една приятелка е кожен лекар, за съжаления не живеят в БГ. Но състоянието ми бе толкова ужасно миналата седмица и му написах един имейл. Той ме посъветва да си купя Скинорен или метронидазол (както е писала  Meya). За съжаление метронидазол за мазане не открих и купих Скинорен.
Като се намажа малко щипе, но подобрението е видимо.

# 161
  • Мнения: 17
здравейте момичета! от няколко месеца ви чета и сега се реших да ви споделя и моите проблеми с розацеята.С розацея  съм от 13години преди 9год ми сложиха диагнозата.Започнах лечение с тетрациклин,флажил.Нямаше резултат и смених доктора.След това лечение с доксициклин и 10процедури IPL при д-р Бърдаров  в Дермапро. От там при д-рПешева-тетрациклин 8 месеца.Резултат няма.Отказах се от докторите и от 2007год започнах лечение с хомеопатия.Видимо подобрение да но излекуване все още не.Тази есен една от приятелките ми се върна от почивка и там една жена й казала че майка й преди 20 год.се е излекувала от розацея при една възрастна докторка в София.Даде ни жената телефон.Свързах се с въпросната докторка .Назначи ми много изследвания.Направими кремчето за мазане,строга диета.Каза че до 2-3 месеца ще съм излекувана.Лечението започнах 25 октомври.Крайно е неприятно-зачервяване,избелване и така докато излезне здрава кожа.Капилярите каза че няма как да се свият.Сега се моля да има положителен резултат.

# 162
  • Мнения: 167
Коя е тази докторка?

# 163
  • Мнения: 958
и мен ме интересува, моля сподели  Hug

# 164
  • Мнения: 17
от Люлин.Алерголог вече пенсионер

Общи условия

Активация на акаунт