Да живеем в хармония със себе си - 3

  • 39 706
  • 610
  •   1
Отговори
# 45
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Днес си купих тая паста на Bilka дето говорехте за нея. Купих си грейпфрутената... Ммммм! Страхотна е! Много съм доволна! Другата паста за зъби я метнах право на боклука! Laughing
Реших зъбките на Божката за сега само с марличка и вода да ги почиствам. А като поотрасне и се научи да плюе - с някаква паста.

# 46
  • Мнения: 5 713
Не знам защо така спря да пише Калида.  Rolling Eyes Сега погледнах, не е влизала от 11.01. Може да си е в БГ.

# 47
  • Мнения: 12
ЕСКОРИАЛ,
Благодаря ти,както винаги безкрайно полезна и изчерпателна информация.Помогна ми да си дам сметка,че мазнините са навсякъде около нас,аз също ям кълнове и ядки.Ти какви кълнове си правиш?Реших ,че не поемам достатъчно мазнини,защото от известно време ми е нередовен цикъла,но сигурно трябва да си проверя хормонките. Rolling Eyes
Намерих си пробиотици и почнах да ги пия!Ти даваш ли и на децата?
И да се похваля,бях на чревна хидротерапия,ока за се ,че много добре се грижа за червата си.След процедурата се почувствах изключително добре,много лекичка,чистичка и щастлива.
ЕСКОРИАЛ,миличка,винаги когато ти чета отговорите независимо дали към мен,усещам страхотен прилив на енергия и радост,още като попаднах на първата тема го разбрах,това май ме провокира да се регистрирам.
Желая ти,винаги да си такава позитивна,оптимистична и ХАРИЗМАТИЧНА! Hug Heart Eyes
                                       
                                                                                              Целувки и усмивки на всички ви и прекрасен слънчев ден! Laughing Laughing Peace

# 48
  • Мнения: 179
Никак не е странно,че и аз си мислех за Калида  Thinking

Ескориал,
заинтригуваме с това един килограм кълнове на седмица?
аз си бях купила мини оранжерийка за кълнове и семена/био/ за покълване
състои се от прозрачни пластмасови купи ,наредени една върху друга,всяка от ,които има отвори/перфорирана основа/ за коренчетата
слагах различни семена и като станеха готови си ги прибавях към салатата
не знам дали от мързел или нещо друго,но отдавна не съм покълвала,а си купувам от време на време готови
едно ми е странно напоследък и усещането,че живея в пространство метър на метър ме е завладяло,а тази грижа за семенца излиза извън него

сподели дали ти сама си ги приготвяш,кои семена покълваш и въобще нещо от твоя опит
ще ни бъдеш много полезна

и друго ми се иска да питам:
защо при наличие на разнообразие в храната ти се налага да вземаш допълнително нещо като добавка под формата капсули/какъвто и произход да имат те/?
ти си казала в отговор,че  в това,което излиза от земята няма същите като преди минерали,витамини и други елементи и това е факт
но си мисля,че ние не случайно живеем на такива места и то сега
направо се плаша ако трябва да спазвам с храната си дневната доза на това или онова
дали това не е някакъв стремеж да опазим тялото като се застраховаме,че сме му дали необходимото
забелязвам за себе си,че го правя повече по усет-имам дълги периоди,в които ми се яде едно и също
да речем овесени ядки,пшеничен зародиш и кисело мляко и после дълго време забравям за тях

ще ми е интересно да споделите това Simple Smile

# 49
  • Мнения: 3 376
Момичета още една мислеща за Калида,даже и аз се чудех дали не ви питам.Замъчних се нея.

Знаете ли къде онлайн продават машина за покълване?От известно време ми се върти в главата,че искам да имам такава.

petiai за местата на които живеем..Съгласна съм,че не е случайно,но пък и колко такива/населени поне/ има на земята,които не са "докоснати" от съвременната химия..?Почвата почти навсякъде е отровена,водата с която поливаме растенията също.

А иначе мисля,че е най-добре да слушаме тялото си.За целта разбира се трябва първо да сме опитали да го "поизчистим"/както повечето тук Hug/ иначе "гласеца" му е подтиснат от химията която години наред сме консумирали.
Нали знаете,че неправилната комбинация на храните води до ферментация в стомаха,освен всичко друго.Та вчера четох,че при тази ферментация освен другите неща се отделя и етилов алкохол,който също може да предизвика алкохолен глад в човека,т.е. потребност от употребата на алкохол.Това била и една от причините да се стигне до алкохолизъм.

Също като при хляба-ескориал мисля ми го беше обяснила някъде в предишните теми.

# 50
  • Мнения: 2 652
Здравейте и от мен.
Има ли фенове на прясно изцедените сокове? Много съм се зачудила какъв уред да си взема, но виждала съм само в чужбина да се предлагат комбинирани - които могат и с цитруси и с други плодове да работят, а и с листни зеленчуци. Освен това имало и огромно значени как е направен самият уред, за да се запазват максимално ценните витамини и микроелементи.

И още нещо - суровоядците да ми препоръчат какви кухненски уреди ползват (роботи, блендери).

# 51
  • Мнения: 6 993
И аз съм от мислещите за Калида, и то от доста отдавна съм се сетила за нея. Дано всичко е наред.

Нали знаете,че неправилната комбинация на храните води до ферментация в стомаха,освен всичко друго.Та вчера четох,че при тази ферментация освен другите неща се отделя и етилов алкохол,който също може да предизвика алкохолен глад в човека,т.е. потребност от употребата на алкохол.Това била и една от причините да се стигне до алкохолизъм.

Shocked Това с ферментацията го пишеше в една от книгите ми...
Аз така и не ям твърде правилно, разделно и прочие...Засега силите ми стигнаха в увеличаване на плодовете, спиране на месото и купуването на био Laughing Но това с алкохолизма ме впечетли. newsm78
Аз съм от малкото хора, които не обичат алкохол и го вкусват веднъж годишно, колкото да кажат наздраве на Нова Година...Да не излезе, че случайно съм се хранила правилно?  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 179
Grace',

Ако искаш уреда да е професионален трябва да го търсиш при фирмите,които продават професионално такова оборудване за кафета,хотели,кухни и др.
Ние имаме и от двата типа у дома
Старият беше на една италиянска марка/не е пред мен да ти кажа как се казва/,поръчах си го по каталог,чаках за доставка два месеца! и струваше около 2600лв
предимството пред обикновените домакински уреди е,че има голяма кофа за събиране на отпадъка и не се налага ако трябва да изцедиш голямо количество да чистиш непрекъснато
недостатък-заема много място,доста беше обемен като за средностатистическа кухня,имаше и метални и пластмасови части/лепила съм два пъти един пластмасов диск,който беше на възлово място/

Другият си го взехме наскоро и е на Филипс от най-новата серия,комбиниран
предимства-вече ги правят с достатъчно големи кофи за отпадък на твърдия продукт,комбиниран е и могже да се правят и други неща с една основа-само се сменят телата отгоре
че се бяхме превърнали в кухня майка с тези роботи за всякакви неща,защото имахме и отделно машина само за цитруси-пак професионална след като счупихме други две
пластмасата се мие по-лесно от тази на предишната
недостатък-засега не съм видяла

преди да купим тази последната на Филипс за информация освен по сайтовете съм обиколила в София местата ,където се правят прясно изцедени сокове
и с малко приказки успях да погледна в "кухнята" и да видя и те какво и как използват

старата машина я имаме от доста време и работи,но новата заема по-малко място и е комбинирана и с други неща,които ползваме

# 53
  • Мнения: 1 404
Петя,а колко струва твоята машина за покълване и какъв капацитет има?От България ли си я вземала?Ние ядем много кълнове у дома,но ни ги покълва един познат форумец,не ми е удобно постоянно да ги притесняваме...иска ми се да си вземем наша си.Аз лично обичам най-много кълнове от люцерна,мъж ми-от слънчоглед.Ния може да изяде  тава кълнове от люцерна на едно ядене Mr. Green
И като съм почнала с въпростите-аз правя сокове на някакъв обикновен уред,като изключим досадното почистване на контейнера какви са останалите минуси?
Последно питане-не ползвам тефлон отдавна-четох,че се отделя олово или нещо друго,не си спомням добре,при загряване...обаче машината ми за хляб си я ползвам,някой знае ли от какъв материал се прави повърхността на контейнерите за печене?

# 54
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз си правя кълнове в най-обикновена прозрачна кутия или купа
чак път специално да купувам уред  newsm78

аз си правя от мунго боб - покълва бързо, и от леща Peace

# 55
  • Мнения: 2 652
...обаче машината ми за хляб си я ползвам,някой знае ли от какъв материал се прави повърхността на контейнерите за печене?

От тефлон за жалост. Алтернативата е да ползваш хлебопекарната, докато се омеси и втаса тестото. После да го преместиш в подходящ съд и да го опечеш във фурната. Недостатъкът е, че трябва да го издебнеш преди да започне печенето или да забравиш да го извадиш.

petiai, благодаря, ще се поразровя за професионални. Мястото, което заемат, не ме притеснява особено, защото имаме помощна кухня.

Колкото до машините за кълнове, Людмил си беше поръчвал някаква, пък той ги подбира знам. Освен на ЛС да го питаш, защото не мога да намеря сега къде беше пускал линк. Аз и пресата за олио му бях харесала, но така и не си поръчах.

# 56
  • Мнения: 179
моята така наречена "машина за покълване" я купих от Австрия,струваше около 30 евро/по спомен/
удобна е,защото покълвах преди това в купи или тави в зависимост от семената
това за мен е мини оранжерийка,може разбира се и без нея

забравих да допълня за капацитета-около 30 см в диаметър,мисля 3 нива с прозрачен капак отгоре и купа отдолу за вода
висока 30-40 см
/не е при мен в момента,но скро ще си я взема за да я ползвам/

# 57
  • Мнения: 3 988
...обаче машината ми за хляб си я ползвам,някой знае ли от какъв материал се прави повърхността на контейнерите за печене?

От тефлон за жалост.

Не е съвсем вярно. Има машини, чиито контейнери са с тефлоново покритие, но има и такива, които са с незалепващо покритие, което не е тефлон. За жалост не съм сигурна как се казва.
Знам го това, защото от известно време чета за машини за хляб, тъй като искам да си купя и навсякъде пише, че евтините и разпространени марки са с тефлон, за това съм се спряла на един вид, за който хич не ми се дават толкова пари... но май ще ги дам.
Моите тенджери са с такова покритие. А съдовете ми за печене са стъклени всички.

Машина за покълване нямам, защото нямам място за нея. Купувам си кълнове.

# 58
  • Мнения: 2 652
...... за това съм се спряла на един вид, за който хич не ми се дават толкова пари... но май ще ги дам.


Би ли казала кой е моделът. Въпреки, че аз имам вече хлебопекарна с тефлонов съд от преди да зная за вредата му.

# 59
  • Мнения: 6 993
Да, споделете, и аз съм се замислила за хлябоправеща машина newsm78
Наскоро дадохме сума пари за тенджаро-тиган само и само да не е тефлон... Crazy
Мисля, че е титан материалът...Titanium пише на сайта.

Общи условия

Активация на акаунт